CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apraditha

produk TATI SKIN CARE... Saper pernah try...please review sikit

biduando replied at 2-6-2016 10:21 AM
yeke?bru nk try..uols pakai dnars ok x?bapa satu set?

saya guna garnier aje sekarang ni sis...

dah xguna dnars n tati

dnars kat tpt sy ada satu kedai tu dia bagi rm45

tapi kan sis...memang masa saya pakai dnars tu dahi ni licin...xde jrawat kck2 tu

sbenanye nak ilang kan jeragat, kakak saya tegur kat dahi licin je...heheh

tapi kan sis...nak raya ni mcm nak continue dnars balik....saya stop sebab takut bila baca mcm2

cuma trasa nak guna semula...sebab ada sorang ex ofismate saya...da 6 bln jgk xjumpa...skali tgk cun sgt2

sebab b4 ni mmg ketara muka dia mcm ada satu lapisan coklat, jeragat tebal...sbb skincare jugak...lupa dulu dia guna apa

tapi dah cun ni, saya tanya la...kak lain nya skarang ni...dnars la dia kata, saya kata saya guna jragat sy xilang pon...

dia kata kena guna krim kuneng skali...baru licin mcm kulit telur da muka dia skang...

yayangmama replied at 2-6-2016 10:54 AM
saya guna garnier aje sekarang ni sis...

dah xguna dnars n tati

krim kuning tu pakai malam ke?betol ke ok?nk try la..tp krim mlas paling mlas pakai..huhu...tati ni mahal ke? pakai krim dnars leps tu tepek bedak boleh ke?kot2 klu tepek bedak akan melambatkan proses nk gebu plak..kehekhekhe

Edited by yayangmama at 2-6-2016 11:13 AM
biduando replied at 2-6-2016 10:58 AM
krim kuning tu pakai malam ke?betol ke ok?nk try la..tp krim mlas paling mlas pakai..huhu...tati n ...

saya xpasti sis...saya xguna pon

kawan yang guna...sebab yang sy tahu krim malam dia ok

tapi pada saya mmg xhilang jeragat tu, cuma muka licin la...jerawat xnaik pon

ada org xserasi, akan naik jerawat...

tapi pada saya alhamdulillah...tapi tu lah...mcm nak sambung, macam takut...heheh

saya pon sama, krim malam paling malas nak pakai...tak sempat nak melawa2 seblom tdo

masa saya beli tati rm60 termasuk pos...

saya pakai je compact powder mcm biasa, tapi actually lepas sapu krim xyah guna compact tu

sepupu suami, 2 beradik guna dnars ni...

muka mmg mcm telur d kupas, kakak dia konon nk stop bila dengar mcm tak elok...

tapi bila stop...naik jrawat banyak...so skang still cont lepas cuba mcm2 muka makin teruk

yayangmama replied at 2-6-2016 11:10 AM
saya xpasti sis...saya xguna pon

kawan yang guna...sebab yang sy tahu krim malam dia ok

yeke xhelok?kkm lulus kan?uhuhuhuh...nk pakai gak lah..

biduando replied at 2-6-2016 11:15 AM
yeke xhelok?kkm lulus kan?uhuhuhuh...nk pakai gak lah..

itu lah kan....xtahu kebenarannya

tapi mmg krim tati, dnars sama je...pada saya la...

bau dia, tekstur dia...sebijik sejibon

mmg macam orang kata tu beli pukal, n just rebrand je sesuka kita

kawan saya stop jual dnars, sebab asik dpt feed back xbes je

depend pada diri memasing sis...u try la dulu, mcm saya kata tu...yang xserasi mmg akan keluar jrawat teruk...

pada saya ok pulak, cuma masa mula2 guna tu muka mcm gatal2, da 3-4 ari tu ok dah

yayangmama replied at 2-6-2016 11:21 AM
itu lah kan....xtahu kebenarannya

tapi mmg krim tati, dnars sama je...pada saya la...

jerawat?muke iols susah nek jerwat tp jeragat kusam kering dark circle semua pakej.. tp tak pelah nk try...bli kt chowkit org kate murah ckit..tp tkot plak dpt pelesu nye

Follow Us
biduando replied at 2-6-2016 11:27 AM
jerawat?muke iols susah nek jerwat tp jeragat kusam kering dark circle semua pakej.. tp tak p ...

hehehe...itulah, muka saya pon same...jrawat payah sket tapi jragat mmg meriah....

belum 40's pon...huhuhu, tak tahu nak wat ape dah...

paling murah saya dapat rm45, baru ni g tanya sebab dah lupa harga dia hehehe

tapi kan sis, lupa plak nak share, masa sy guna tati tu...ada 2 org tegur

kakak solek lebih ye hari ni nampak lain...hahaha...tp tati sy guna 1 set tu je...

mcm nak cont dnars sbb senang cari kt kiosk, tati nak oder n tggu pos bagai...leceh

Clasmate ad pkai jga tati ni n mmg flawless la kulit dia skrg..dlu kulit dia truk pnuh jrawat ,parut sgla mak nenek ..sekarang..fuhhh.tringin    Nk try tp tkut n serik sbb sbelum ni dah pernah try dnars  N desi damayanti . .mmg hsil nya Cntik Flawless Tp Bila stop pakai muka jadi teruk.. So better avoid produk  mlaysia/indon Ni..

I baru beli tati ni mcm seram pulak nak try. Before i pakai tabita tak ok

i dah seminggu pakai tati set skincare.
setakat ni ok.. jerawat dh tak naik muka
plg suka pencuci mukanya, bau oren

I nak bagi sikit review tentang Tati Skincare ni. I start pakai since Dec 2015. So far what I can say this is the best product for me. Untuk pengetahuan semua, kulit I memang jenis yg sensitive skin. Sangat mudah tumbuh jerawat lagi2 bila I tak pantang makan sebab resdung I teruk. Tapi bagusnya Tati ni I pakai dalam 2 minggu semua jerawat hilang, tiada penggelupasan langsung dan I tak pernah alami rasa pedih apapun. And also kulit I makin cerah (I kulit hitam manis) sampai my family and friends tegur. Masa I pakai tu sem break so bila balik U semua dok tegur2 kulit I dah lain, makin cerah dan glowing2 gitu.

Lepas pakai untuk beberapa bulan, I stop sbb dulu harga Tati ni mahal dan mudah habis. So as a student mana lah ada duit sangat. So I just pakai Fair & Lovely je untuk hilangkan parut sbb jerawat dah tak ada dah time tu. Okay nak review jugak Fair & Lovely Anti Marks sangat sesuai untuk korang2 yg ada parut. dlm masa 2-4 minggu parut uolls boleh hilang when u apply it onto ur face. Tapi dia berminyak sikit and not recommend to use it in the morning or specifically at noon.

Ya bila I stop pakai Tati my face jadi kusam balik. jadi macam asal balik. So kalau dah pakai tu terus kan ajelah ~ I sekarang dah start pakai balik. Sebab I percaya ni satu2 nya produk yg paling sesuai dengan muka I. Tapi setiap org tu berbeza2 so hasilnya maybe tak sama.

So thats it. I memang jenis yg tak pakai local product sebelum ni, but I fell in love with this Tati Skincare. Serious talk!

isyahirahmansor replied at 1-10-2016 12:32 PM
Clasmate ad pkai jga tati ni n mmg flawless la kulit dia skrg..dlu kulit dia truk pnuh jrawat ,parut ...

Pernah try desi damayanti. I rasa ni rebrand from tabita sebab owner pun sama. Menyesal pakai!!!  :  

Nak share tips pada yg pakai pastu ade rase pedih..lepas cuci muka dah lap2 muka tu pastu basuh muka dgn air sejuk (korang boleh simpan satu bekas air dlm peti ais bg sejuk)..pastu baru lah sapu krim treatment mlm tu..xde rase pedih dan rase selesa dan best sgt..

Kakak kawan meols stop pakai tati terus naik jeragat. Holy scary

skrg ni byk baca kesan lepas tinggalkn tati.. scary

kat group make up yg kita join, minggu ni je dah ada beberapa post dari mereka yg pakai produk TATI dan seangkatan dengannya complaint kulit terbakar, kehitaman, dan keluar jeragat bila mereka stop pakai...    

kita nasihat tak payahlah ambil risiko utk pakai produk2 mcm ni ...banyak lagi produk kat farmasi yg dermatologist tested, ada clinical research yg boleh di cuba..

Edited by Elle_mujigae at 1-12-2016 12:52 AM

knowledge kita tentang produk yg ada mercury ni tak banyak cuma apa yg kita faham dari apa yg kita baca ialah kulit yg bebas jerawat bila guna produk yg ada mercury ni boleh disamakan dengan sayur yg disembur dengan racun serangga, cantik je daunnya kan....sebab daun tu dah beracun so serangga pun taknak datang dekat..tapi sayur yg takde guna racun serangga akan ada lubang2 daunnya, kalau guna organic pesticide pula,tak banyak sikit mesti ada lubang.. menandakan serangga berani makan daun tu sbb selamat gitu...

Elle_mujigae replied at 1-12-2016 12:34 AM
kat group make up yg kita join, minggu ni je dah ada beberapa post dari mereka yg pakai produk TATI  ...

betul tu. kat twitter pun ramai ckp lps pakai tati ni muka teruk. duit pulak kena keluar banyak pergi dermatologists.
kadang2 iols pun teringin sebab tgk org pkai bersih je kulit tapi takut lah.
biar lambat asal selamat

Tati ni Amoi Heaxa punya product ke?

zoe1511 replied at 1-12-2016 09:18 AM
betul tu. kat twitter pun ramai ckp lps pakai tati ni muka teruk. duit pulak kena keluar banyak pe ...

kat twitter pun banyak ye complaint..aduhai.. sedih la sbb yg pakai ni kebanyakkan gadis2 macam kita kan..kita nak la semua wanita semua sihat2 belaka.... taknak tengok orang sakit2 sebab benda yg mereka boleh kawal sebenarnya...   bila lapisan epidermis dan melanin kat kulit dah rosak. dikhuatiri ada kanser kulit di masa hadapan... sebab kat Malaysia ni kan panas sepanjang tahun....asyik terdedah pada matahari je..so risiko mmg tinggi..