CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cucukkiri

[Jenayah] bella dan supervisor rambut karat celaka penipu

tak payah layan je..mmg kaki penipu lah benda2 ni semua....

Kalo jalan kat mall pastu ade org tahan, cakap je not interested and blah teros. dorang nie mmg mulut manis oooo

oh aku ingatkan bella momod tu

ms aku remaja dulu aku pernah kena.ct sm ke bila ntah.ms tu ada rm100 nk ronda2 pasaraya..skali malaun ni tarik...aku menang set home theater pastu dapur jenama menda nth.hotman ke hoffman.
gtula...gores lg masa tu..byr 100.pastu dia bebel lagi..kn byr lagi..bla bla bla..aku pun blah...dh byr dh 100.terus blk rumah xleh nk merayap psl duit abes..sambil menyumpah nyumpah dlm ht jerk xbgtau sesiapa ttg ketololan aku yg pcaya kat mereka ni..

lani..klu jumpa spesis nk bg hadiah ni,terus bgtau xbminat.:

mcm2 org menipu skrg ni

xde benda percuma dlm dunia ni
kalau ada makhluk2 yg menempel mcam ni bgtau itu ini pecuma,
gores sana  sini percuma mmg tipu ..
beringat laaa..

Follow Us
Takutnyaa..mak aku dahla salu p shoping sorg2..geram lak aku hanat2 cmni! Ada 1 grup aku jumpak kt mall..aku dgn huby geleng2 lalu saja..mana la ada brg free zaman la..agak2 la nk menipu pun

Klau free bail staff tu je yg ambik. Atau pun bagi je sesape org sekij

Depan giant atau dalam shopping complex selalu ada diorang ni.  Giant kena peka la sebelum bagi sewa depan giant tu.  Menyusahkan orang saja dah la kita angkat banyak barang lepas bayar cashier giant.  Tiba2 nak keluar pibtu giant tu dah terpacak penipu gores menang ni.

ak penah kena. kat satu mall. kata percuma la pae la..

pendekkan cte... burn rm50. '

ak plk budak2 msa tu, (baru kije masa umur 20 tahun, so, x tau sgt benda2 mcm ni) xtau ape nk wat. ak tak halalkan rm50 diorg tipu aku tu.

adik ak sklh rendah tu, blk sklh, g cte ke member2 bhawa kakak (means, aku lah) dpt hadiah etc.. tetiba kawan adik ak kata eh mama dia pun sama. katanya "xde lagi yg dpt mcm ni, kami sediakan  kupon biasa je. nt sy call Mrs. XXX nak tanya mcmne hadiah sebanyak ni blh ade"

deols staff2 melayu tu pakat  mai tgk ape yg kecoh2, konon2 msg2 pakat tkejut lah sb ak menang besar! conversation staff td ngn bos Mr XXX tu depan aku, dan dia bgtau aku, (tepon dia bg kat aku, bos dia nk ckp) 'you mmg lucky sb xde lagi yg dpt kupon hadiah ni tau.. staff2 sy pun x tau pihak atasan kami sediakan gift mcm ni, mmg sengaja kami surprise kan mcm ni utk kejutan bla bla bla" hebat aku kena kencing msa tu. ak plk x tau ape, terus happy.

then bila dh buat pembayaran rm50 (ak ambik amount kecik walhal dipujuk2 suh byr lg banyak tp ak x nk sb x perlu.. yg rm50 utk periuk hrga RM ratus2 - paling murah berbanding benda lain) so lps tu ak beredar.. kemudian eh baru tesdar mcmne ntah bila tgk2 balik katalog dia bg.. ini bukan haidah spt yg di pung pang tadi tp hanyalah BAYARAN BULANAN UTK PRODUK PERIUK BELANGA YANG BEBERAPA PIECES which harga dia mahal nk banding ngn beli kat tempat lain.

jujur ak ckp, org yg x penah alami, boleh la ckp aku bodoh sb tpedaya. tp bila korang kat tempat aku, korang akan terpedaya lebih2 lagi ak masa tu seorang yg baru bekerja, x kenal dunia ni tipudaya belaka, .. pendekkan cte ak kembali ke sana mtx duit, dia kata xboleh kira burn.

ak x tau kes mcm ni boleh dibawak kpd kpdnkk (shgalah baru ak teringat kes ak tu bila baca kes makcikpakcik ni). kalau bab gores menang mmg ak x layan sb ak beringat2.. yg kes vaoucher2 hadiah ni mse tu trick ni baru lagi diperkenalkan utk perdaya pengguna.

bbrpa bulan lps tu, kedai tu dh tutup, ko ingat ko leh survive ngn menipu org mcm ni? dh ramai2 tkena tu, mmg bungkus la. tapi ak tau deorg x bdiam diri, pasti port lain sasaran diorg.

yg ak menyampah, ko tu melayu kot?islam kot?sanggup ko aniaya sesama sdiri? yang ajar ko menipu tu, tauke ko cina~ah, melayu ke cina ke tamil ke, dah dasar menipu, mmg menipu tak kira ape bangsa n agama.

cupu replied at 12-4-2017 08:13 AM
ms aku remaja dulu aku pernah kena.ct sm ke bila ntah.ms tu ada rm100 nk ronda2 pasaraya..skali mala ...

ahahhahahh...kesian + lawak aku bila baca citer ko ni...kdg tu kita pun x terfikir kan blh kena tipu mcm tu....alhamdullilah so far aku tak pernah kena dan aku berdoa semoga aku & kuarga aku dilindungi Allah dr scammer..

kdg ada jumpa org2 mcm ni, bila die hulur something, aku just ckp not interested sambil buat muka menyampah

Penah lyn dorg ni kata nk bg brg percuma,kena tarik tgn.nk tau brg apa?kena gores kupon.siap call manager dan minta sy bckp dgn manager dia over d fon utk myakinkan sy. At last,sy jwb not interested lgpun semua brg tu sy da ade kt umah.

Sy perasan,yg minah beriya2 ni follow sy sampai parking.lgpun,sy ni bila kena pressure sy ade tendency utk bckp english automatically. Peduli apa sy. Tp dorg punya push,mmg beriya.

sama je cam newyork skin care ni..bini aku kena konon dapat rawatan percuma..aku dah cakap dah benda ni tipu..bini aku degil nak pegi gak..aku bawak kan je..hujung2 kena bayar beli produk dorg sebab kononnya rawatan tu free kalu beli produk dorg..padan muka bini aku..degil sgt kan

akusukaq replied at 12-4-2017 01:04 AM
tapi bukan semua nya penipuan. aku pernah dapat barangan berjenama. jumlah bayaran jauh rendah  dr j ...

Barang tu masih boleh guna lagi?

Kkk i terkena
Dia gi shopping ngn ank2
Tibe2 balik bawa dapur induction ngn mesin urut kaki.berapa ribu dah dia byr utk benda2 tu.
Last2 dapur induction tu buat masak air n tempat tido kucing. Mesin urut kaki dok dlm stor.

Ada lagi ke puak gores menang ni kat Tesco tu...petang ni aku nak pi bagi "salam perkenalan penuh syahdu"  dengan safety boot ni kat muka supervisor tu...sapa nak ikut, sila pakai topeng.

Lepas ni cakap je "tak main la barang free... " habis cerita.. syaiton betul. Selamat mak Ai memang tak de card bank.. duit pun slalu bawak cukup2 je

bahaya sekrg nie..ramai sgt penipu

jinjang busuk dan penipuan dah sinonim kan sister?

adik aku ngan laki dia dah tekena..keluar dr bank,tiba2 ada org dtg tunjuk pamplet...siap ikut diorang nek keta lagi balik rumah sebab duit ada kt rumah. adik ipar aku mcm ikut ja ckp org tu..adik aku ckp dia sedar apa yg jadi tp mcm xleh nk ckp apa..sampai rumah adik ipar aku pegi bagi duit dlm 3k jugak la...lepas org tu blah,baru tersedar.... rupanya duit yg dia pegi bagi tu duit simpanan nk pegi korea dlm masa sebulan ja lagi....