CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kEk_KeL@d|

THE PRINCESS (LEARD KATTIYA) [SESI SEMBANG2]

Close [Copy link]
Originally posted by levenjel at 9-9-2004 04:12 PM:
aaahhh.... ;) cite ni makin ditengok makin best...
tp dlm masa sama ..makin le sedih.....:cry:
cite ari ni anothai dah bagi hint dah yang die akan meninggalkan dara selama2nye....:cry::cry: ...

pat arini sweet sgt.. tapi masa yg sama membawa maksud yg sangatler dalamnya syahdu je aku rasa masa anothai kata cincin tu dia nak biarkan kat situ sampai bila2, kalau mati nnt leh tanam sekali ngan mayat dia :cry:

semua pasal cite ni best..dr kostum, sinematografi, acting, skrip.. sume best.. comelnyer.. kazen2 kecik aku pon dah ngidam nak baju raya cam baju Princess Dara :love:

tolonglah bagi summary untuk hari ni...please..full summary

:love:Suka tengok diorang berdua berdiri atas perahu tu... tak pulak jatuh.. comel sangat... mereka berdua ni kan! dan part yang anothai meminta maaf dengan Dala tu... tulah yang tak best tu belum apa-apa lagi anothai dah cakap pasal pergi dulu... dok nak bawa cincin sekali bersamanya.. sedih betul rasanya!

so kek_keladi.. effect cerita ni sungguh mendalam sekali sampai nak buat baju raya.. sama cam Princess Dala.. anyway jangan hampakan mereka... buat jangan tak buat!!!!:pmuka:

e'e....meriahnyer poll ni...:clap:
sian kat aku.. xdpt polow citer ni..
ni ler akibat nyer kalo dh tertgk citer best cam ni..
aku tertgk citer ni pun sbb aku mc ari senin ari tu..
kalo idok...time2 cm tu mmg konperm aku ade kat opis..
so...sbg pengubat windu aku yg terbaik...kat poll ni je la aku leh tau ape yg jdik kat anothai ngn dala...

btw, sian anothai ari ni....eeeeeee....geram tul la tgk c chaiyan tu...
cam ler ensem sgt..eee...geram...mmg geram..

p/s aku : teruskan ler kerje2 cemerlang drpd pensummaries2 semuer...komerla pahlawan & pahlawi anothai..:bgrin:

zaza_56 This user has been deleted
hi! i'm new here. nway, korang tau apa ending dia? adakah diorang akan bersama2? sedih tengok anothai n dala.

pyada This user has been deleted

The Princess (Leard Katiyya) @ tv2

saya juga org baru dsini...
romantiknye episod ari ni :love:......tp makin lm cite makin sedih la......tak sanggup......:(

Follow Us
Originally posted by Rinaz at 9-9-2004 05:07 PM:
:love:Suka tengok diorang berdua berdiri atas perahu tu... tak pulak jatuh.. comel sangat... mereka berdua ni kan! dan part yang anothai meminta maaf dengan Dala tu... tulah yang tak best tu belum  ...

atas perahu tu.. sweet sgt .. comel sungguh Dara time tu..

btw, betul jugak apa yg Anothai kata, baik dia berundur sebelum sesuatu yg buruk berlaku, tapi nampaknya Dara tak hiraukan itu semua, biarpun kesan jika dia meneruskan cintanya dgn Anothai bukan hanya kpd ahli keluarga mereka, malah seluruh Yasothorn.

Originally posted by BYJ at 9-9-2004 06:16 PM:
e'e....meriahnyer poll ni...:clap:
sian kat aku.. xdpt polow citer ni..
ni ler akibat nyer kalo dh tertgk citer best cam ni..
aku tertgk citer ni pun sbb aku mc ari senin ari tu..
kalo idok...t ...

asyik kena aje yer time ko mc BYJ aritu elok je masa cite Fox n The Sugar Cube.. ni time LK plak..:bgrin: tapi susahlah.. pasal lakorn hai ni takleh beli kat pasaran, leh tgk kat tv ni aje lah nampaknya.. rugi betul

Originally posted by zaza_56 at 9-9-2004 06:38 PM:
hi! i'm new here. nway, korang tau apa ending dia? adakah diorang akan bersama2? sedih tengok anothai n dala.

kalo nak tahu ending dia, rujuk kat page 1. dah ada letak kat situ

Originally posted by pyada at 9-9-2004 09:19 PM:
saya juga org baru dsini...
romantiknye episod ari ni :love:......tp makin lm cite makin sedih la......tak sanggup......

u are most welcome :pompom:

Episod 10

Setelah berjaya menjauhkan Dara drpd Putera Chaiyan, Dara mengikuti Anothai menaiki kereta kudanya. Di pertengahan jalan, Dara menyedari jalan yang di ambil Anothai bukan jalan utk pulang ke istana. Tiba di suatu kawasan di pinggir hutan, Anothai menghentikan kereta kudanya. Dara berlari turun setelah Anothai tetap tidak menghiraukannya walaupon puas dia memujuk. Dara berlari jauh ke dalam hutan. Anothai mencari Dara. Dara terus melarikan diri, semakin ke dalam hutan. Tiba2, dia menyedari yang dia sudah sesat, lalu memanggil Anothai. Tiba2, Dara jatuh ke dalam sebuah lubang yang digunakan sbg perangkap haiwan dan pengsan.
Sepasang suami isteri tua telah menyelamatkan Dara. Anothai akhirnya menemui Dara bersama pasangan tua itu. Dara tidak mahu pulang ke istana kerana mahu hidup sebagai gadis biasa bersama seorang teman bernama Anothai. Pasangan suami isteri itu yang langsung tidak mengenali tetamu mereka itu menyangka Dara dan Anothai adalah suami isteri. Nenek menasihati Dara sementara datuk menasihati Anothai. Sewaktu berjalan bersama di dlm hutan, Dara meminta Anothai menerimanya seperti waktu dahulu.Anothai tidak mahu hubungan mereka kembali seperti dulu kerana ia merupakan sesuatu yg mustahil. Baginya, dia memaksa dirinya melupakan Dara kerana baiklah dia mengundur diri terlebih dahulu sebelum sesuatu yang lebih buruk berlaku. Dara memaksa Anothai memandang ke matanya dan berkata yg dia sudah melupakan Dara. Tidak dapat membohongi hati sendiri, akhirnya Anothai mengakui yang setiap kali dia memandang Puteri Mahkota, dia akan terpandang pujaan hatinya, Dara yang ditemui di pulau. Anothai akhirnya memaafkan Dara..

Pulang ke istana, Sidtiprawat gembira kerana Anothai berjaya melaksanakan tugasnya dgn menjauhkan Dara drpd Chaiyan. Maharaja Yasothorn pula marah kerana rahsia mengenai pasukan khas diketahui oleh pihak Kemmarat. Menteri Pertahanan dan Menteri Kewangan sekali lagi bertelagah.

Keesokan harinya, ada bunga rumput di tepi jeti. Dara yg gembira utk bertemu Anothai di pulau, dikejutkan dgn kehadiran Chaiyan secara tiba2 ke istana. Paka memberitahu bonda puteri bahawa puteri tdk sihat dan tdk mampu bertemu Chaiyan. Bonda amat terkejut apabila mendapati Dara tiada di biliknya.

Sementara itu, Dara sebenarnya berada bersama Anothai. Semasa berada di dlm perahu, bunga hiasan rambutnya terjatuh di sampan Anothai tanpa disedari mereka. Di atas pulau, Dara terpandang cincin pemberiannya yang masih di jari Anothai..

Awak masih pakai cincin itu?
Ya, dah ketat pon sekrg..
Apa nak buat dgn cincin tu?
Biarkan shj di situ, kalau mati nanti boleh dikebumikan bersama2
Jangan ckp macam tu!
Boleh awak berjanji sesuatu dgn saya?
Tak mahu!
Berjanji dgn saya, kalau saya meninggal, kebumikan saya di sini, biar saya sentiasa ditemani mimpi2 indah di sini..
Baik.. saya berjanji. Tapi jangan sebut lagi perkara2 begini.
Kenapa? Ianya tetap akan berlaku, cuma lambat atau cepat.
Saya tahu.. dan saya mahu supaya saya pergi dulu sebelum Anothai
Kenapa
Saya tidak mahu hidup seorang diri
Dara akan sentiasa gembira nanti
Siapa yang boleh hidup tanpa jantungnya?
Saya akan pastikan Dara akan hidup bahagia selama-lamanya...

Pulang dr bertemu Dara, bapa Anothai sedang menunggunya kerana dia hendak keluar. sebaik sahaja dia menaiki sampan, dia ternampak bunga hiasan rambut berada di dalam sampan. Inthorn menyedari bunga itu adalah milik Dara, berdasarkan kelakuan aneh Anothai sewaktu Dara melawatnya di rumah tempohari. Inthorn merasa sungguh marah dgn kelakuan Anothai, kerana Anothai sebagai seorang tentera, seolah2 telah menderhaka kpd Yasothorn.

Saya tidak dpt menahan hati saya, ayah.
Saya sanggup berkorban nyawa untuknya

bersambung...

[ Last edited by kEk_KeL@d| on 10-9-2004 at 12:21 PM ]

kEk_KeL@d|... good job sayang!!!:ah:

thank kek..good job..i LLLLOOOOOOVEEEEEE YOU SO MUCH...

terubatlah for those yg tak dapat tengok macam kita ni

THANKS KELADI!! :pompom::pompom::pompom:

THANK YOU!!!

:love: so sweeeet...
trimas kEk_KeL@d| n sume yg terjebak sama... suker ar...
post lagi... klu bole jgn miss 1 epi pun... :pray:

cayalah kek keladi...buat sekian kalinya...aku semakin jeles ngan ko...sbb ko tape citer tu....tak abis2 jeles dr citer The fox and sugar cube....lol

weh...jual la cd..sure ko leh wat duit...hehehe...ramai kat sini nak beli tu...

anyway...ko mmg best....cayalah...:clap::clap::clap::pompom::pompom::pompom:

lama tul tak join

apa khabar semua? farashane.. opocot.. n sapa2 yang kenal aku.. makluman utk korang.. recording in progress!!!!!

:D

Originally posted by cozack at 10-9-2004 09:26 AM:
apa khabar semua? farashane.. opocot.. n sapa2 yang kenal aku.. makluman utk korang.. recording in progress!!!!!

:D

OMG betol ke cozack bolehlah beli kan???????

nak sangat... susah betul mencarinya...

betull.. nape ? tak percaye? tapi semua ni hanya pada yang saya betul2 trust je.. dah tak nak jadi macam Secreto D Amor.. serik oo... order tapi tak amik... :geram:

pyada This user has been deleted
wah kalu dah ada cd best la......
agak2nye diaorang berdua ni ada lakon bersama lg tak?......

kek_kel@di thanks for d pic.........