CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 26656|Reply: 49

NiNG BaiZURa | ErTi PerTeMuaN

album terbaru dari penyanyi hebat NING BAIZURA sudahpun berada di pasaran sejak 30 NOV.2004.

Saya telahpun mendapatkan album ini dan amat berpuas hati dengan buah tangan terbaru dari NING ini..tidak keterluan saya katakan ini antara produk terbaik yang dihasilkan oleh industri muzik malaysia tahun ini...

ini kerana:

1. Pemilihan lagu dalam album ini begitu teliti hinggakan hampir semua lagu best walaupun hanya dengar beberapa kali sahaja...

2. Susunan muzik utk kebanyakan lagu ADALAH SUPERB...esp lagu AWAN YG TERPILU, BUKAN SEBARANGAN, SENANG TARI n ERTI PERTEMUAN..memang puas hatilah..

3. VOKAL NING pun begitu superb...vokal rendah NING dikawal dengan amat baik dan JELASS..kita boleh faham setiap butir perkataan yg disebutkan NING ketika nada rendah ini...kehebatab pengawalan vokal rendah ini begitu teserlah pada verse pertama lagu ERTI PERTEMUAN dan pada lagu SENANG TARI...
NING juga menggunakan teknik soprano utk hit high note..pasti kerinduan peminat terhadap lagu2 popular NING di awal kemunculan akan terubat apabila mendengar lagu spt AWAN YG TERPILU n KEPULANGAN YANG TERINDAH..

4. PACKAGING YG PALING MENARIK: LIMITED EDITION CD album ni didatangkan dalam packaging yg amat menarik..sebesar size CD limited edition ERRA FAZIRA-KINI...namun yg menyerikan lagi album ini ialah cover album yang cantik dan menarik..kelihatan begitu simple tetapi menarik..gambar2 dalam inlay juga amat menarik...mungkin album ni berpeluang memenangi KULIT ALBUM TERBAIK dalam AIM nanti..paling tidakpun akan tersenarai dalam TOP 5..

kepada yg tinggal di sekitar KL bolehlah dapatkan CD LIMITED EDITION ni di
ROCK CORNER
Ground Floor
KOTARAYA
pada harga RM35.90
(harga asal RM40.90)

[ Last edited by  sayangidaku at 12-11-2006 06:42 AM ]

Rate

1

TRACKLISTING UTK ALBUM NI..

) Awan Yang Terpilu
Lagu in Li Zhen
Lirik oloq
Lagu ni memang best..lagu yg best..lirik pun best..susunan muzik pun best dan vokal yg best menjadikan lagu ni perfect song..

2) Erti Pertemuan (Feat Jay Jay)
Lagu :Aidit Alfian
Lirik oloq
First time dengar lagu ni aku dah suka...juga spt awan yg terpilu..perfect song..plus kombinasi suara NING n JJAY juga menyerikan lagu ni..

3) Bukan Sebarangan
Lagu man Wan
Lirik :Ning Baizura/Al-Walid
Susunan muzik utk lagu ni paling menarik..start intro jer dah membuatkan aku terpikat utk terus mendengar lagu nie..korus2 akhir lagu ni amat best sebab NING betul2 keluarkan skill vokal dia..aku suka..

4) Bebaskan
Lagu :Audi Mok
Lirik :Shah Shamsiri
Lagu ni popular di corong radio sebagai single pengenalan album nie..bukan sebagai single utama kerana AWAN YG TERPILU adalah single pertama untuk album ni...pada mula2 dengar agak biasa saja..tetapi sekarang lagu ni menjadi antara lagu fav. aku sebab NING tidak show off vokal hebatnya utk lagu nie..NING mengalunkan lagu ni dgn begitu relax menjadikan org yg mendengarnya juga begitu tenang...sentuhan Audi Mok tak perlu dipertikaikan..

5) Takdir
Lagu :Ajai
Lirik ak Hamzah
Lirik lagu ni ditulis oleh Ayah Ning sendiri..lagu ni mesti terlalu sentimental bagi NING..i love this song also..ballad yg best..

6) Menu Minggu Ini
Lagu :Aidit alfian
Lirik :AD Samad
Lagu ni boleh tahan jugak walaupun tajuknya agak janggal..

7) Senang Tari (Feat Alia Elkine)
Lagu :Farihin Abdul Fatah
Lirik :Ain/Alia Elkine
Pasti lagu ini juga adalah penarik utama utk album ni..Lagu ni memang best dari segi lagunya, susunan muzik mahupun vokal NING yg hebat..menampilkan senikata berbahasa Perancis di awal lagu..memang kreatif..

8) Bersama
Lagu :Azlan Abu Hassan
Lirik :Muhariz Yaakup
Lagi satu lagu best dalam album ni..sentuhan azlan memang berbisa..

9) Ini Yang Dikata Cinta
Lagu :Ajai
Lirik :Nurul
Lihat pada komposer lagu ni terus aku tidak tertarik utk mendengarnya..
entahlah aku memang tak berkenan dgn lirik tulisan NURUL yg terlalu amatlah biasa...budak sek. menengah pun boleh tulis macam nie..Sepatutnya lagu ni ditukar dengan lagu lain yg lebih baik utk dimuatkan dalam album ni..

10) DiKau
Lagu :Audi Mok
Lirik :Al-walid
Lagu yg ditujukan khas utk peminat2 setia NING..pun best jugak..

11) Breathe Again
Lagu in Li Zhen
Lirik in Li Zhen
Lagu ni juga best...tak sia2 NING mengejar komposer yg popular di asia timur nie..

12) Kepulangan Yang Terindah
Lagu :Firdaus JP
Lirik :Arab
My fav. track dalam album nie...pendek kata lagu ni juga adalah satu lagi perfect song dalam album ni...

Bonus Track(hanya di limited edition CD sahaja)

13) Bebaskan (Quiet Storm Remix)
14) Bebaskan (Classic Club Remix)
Remix ni memang kelass...ala2 lagu2 remix MARIAH CAREY..
seolah2 dengar remix lagu CANT TAKE THAT AWAY..

15) Awan Terpilu (minus One)

Pada keseluruhannya album ni memang satu produksi yg hebat..aku jangkakan album ini akan mengganas di AIM 05 nanti esp utk kategori ALBUM POP TERBAIK, SUSUNAN MUZIK TERBAIK, RAKAMAN ALBUM TERBAIK, LAGU TERBAIk, VOKAL WANITA TERBAIk dan KULIT ALBUM TERBAIK...

Tahniah utk NING kerana menambahkan lagi satu produk yg amat berkualiti dari industri muzik malaysia..

lor...dah kuar ke? tak pasan lak.
malas betul aku nak pegi area kotaraya tu. tmpat lain takder jual ke kose?
i mean...takde ke tmpat lain yg ada jual cd limit.edition dgn harga murah mcm kat kotaraya tu?

aler.. poket ku tgh pokai nih........

rye This user has been deleted
suka sangat lagu awan, takdir ngan bersama.

lagu dikau sangat laa kelas, rnb destiny's child gheetoo.

kaver album yang gempak, ngan shooting yg simple yet elegant.

Follow Us
Originally posted by sayangidaku at 2-12-2004 21:13:
lor...dah kuar ke? tak pasan lak.
malas betul aku nak pegi area kotaraya tu. tmpat lain takder jual ke kose?
i mean...takde ke tmpat lain yg ada jual cd limit.edition dgn harga murah mcm kat kot ...

ko selalu pergi beli kat area mana?

jgnlah ko beli kat MUSIC VALLEY atau kat TOWER RECORD waktu takde sale..memang mahal..

selain kat kotaraya tu..yg aku tahu kedai2 yg boleh tawar ialah

1. MUSIC VALLEY kat Level UG(sebelah GIANT)..ko kena mintak kurang..slalu dia bagi..mungkin boleh dapat dlm RM38..

2. semua rangkaian VICTORIA MUSIC STATION...pun boleh tawar dalam RM37/38..

ataupun tunggulah kat MYDIN..mesti MYDIN akan jual pada harga RM33.90..tapi tak tahulah bila album tu akan ada..sebab mesti lambat..silap2 yg limited edition nyer dah habis..

aRoddC This user has been deleted
beli yg cetak rompak boleh tak?
heheheeeeee

kat music valley aku tengok harganya rm38.90. mahal gakla. tp harga asal rm40.90 kan? murah rm2 aje.

aku nak beli tapi aku takut lah sebab aku suke satu lagu jer..so sesiape esp kose..plzz advise me whether should i buy or juz listne to radio or...anything..plzzz

Originally posted by sayang_mulut at 6-12-2004 21:19:
aku nak beli tapi aku takut lah sebab aku suke satu lagu jer..so sesiape esp kose..plzz advise me whether should i buy or juz listne to radio or...anything..plzzz

u suka lagu apa?

jgn risau takkan rugi beli album nie atas sebab2 yg saya dah nyatakan kat atas tu..apatah lagi sebelum yg limited edition ni habis..

kose, housemate i dah beli limited cd nie... i dah dengar pun album nie...

i suka lagu senang tari, bersama dan dikau.. memang kelas...

tapi, i tak tahulah cam na sebab r&b ning belum sepenuhnya menusuk kalbu i.. ada beberapa lagu yang rasanyer kena dengar berkali2 baru i suka.. i plan nak beli jugak album nie tapi tunggu i ada duit...

satu soalan utk kose.. boleh tak compare dengan kiter punyer sorang lagi artis kegemaran tue.. i susah nak terima ning punyer lagu tau.. cam i kata, album ning yang paling best adalah teguh.. so i more to R&B yang rancak...

please coment..

Originally posted by brettmyberg at 7-12-2004 11:57:
kose, housemate i dah beli limited cd nie... i dah dengar pun album nie...

i suka lagu senang tari, bersama dan dikau.. memang kelas...

tapi, i tak tahulah cam na sebab r&b ning belum sep ...

senang jer..sebab u tu berjiwa RnB..dan album terbaru NING nie takdelah pure RnB cam album terbaru DAYANG..

album ni lebih kemelayuan esp pada lagu2 seperti KEPULANGAN YANG TERINDAH, ERTI PERTEMUAN mahupun lagu AWAN YG TERPILU sendiri..

so, album NING ni menawarkan pelbagai pilihan utk pendengar yg sukakan konsep POP secara amnya...

fendy_ahmad This user has been deleted

ErTi PerTemuan : Terbaik Drpd Ning sejak 10 Tahun !

:clap::clap::clap:

Album Terbaru Ning berada di psaran bermula 30 november -- Sungguh Powerr!!!

ERTI pertemuan....tulah takjuk album baru ning.....:love:

sebagai peminat setia ning sejak 1993....fendi cukup puas hati dengan album ke 8 ning ni...................

album ke 7 yg bertajuk...selagi ada ning (2003) ari tuh mmg TAK PUAS hati dan membosankan......cuma 2 lagu jek yg memuaskan......bosan sangat bler 9 drpd 10 lagu made in ajai.....

TAPI kali ni......lepas beli Cd dier semalam...trus dengar..trus tergoda dan jatuh hati ......

TRACK satu lagu Awan YG Terpilu mmg best.......TRACK dua lagu duet ngan JAy Jay iaiatu ERTI PERTEMUAN mmg power...dgr TRACK 3....lagu rancak Bukan Sebarangan ciptaan Iman Wan ...FUHHHHHHH, ala ala BEYONCE lak cara muzik dier..tapi still original N MELETOPPPPP lagu tu!!!

Drpd 12 lagu dlm album ning kali ni....YANG paling fendi SUKA sebenarnya adalah lagu PENUTUP album ni di track ke 12 iaitu lagu Kepulangan Yang Terindah ciptaan JP............inilah lagu yg Fendi INGINKAN daripada vokal NING BAIZURA!!! lagu ni mengingatkan fendi pada lagu Curiga,Penjara Kasih dan Antara Mungkin & Curiga.......the very da soul SOPRANOOOOO !!! setelah album ke 2 nya (meletop ngan lagu PASTI).........ning seolah sukar nak jumpa lagu2 bermelodi R&B soul yg mencabar vokal soul dier.......

BERANI kata yang lagu KEPULANNGAN YG TERINDAH ni boleh popular, masuk AJL dan MENANG dan menang di AJL 2005 nanti..............:pray:

Originally posted by KoSe at 7-12-2004 14:16:

senang jer..sebab u tu berjiwa RnB..dan album terbaru NING nie takdelah pure RnB cam album terbaru DAYANG..

album ni lebih kemelayuan esp pada lagu2 seperti KEPULANGAN YANG TERINDAH, ERTI PE ...

betul tue..... tunggulah... maybe i pun nak memiliki album nie... sebagai koleksi, ok..

Originally posted by brettmyberg at 9-12-2004 07:58:

betul tue..... tunggulah... maybe i pun nak memiliki album nie... sebagai koleksi, ok..

kena dapatkan cepat sebab limited edition CD ni hanya 5000 copy sahaja..

ada satu kedai lagi yg jual album ni dengan harga murah iaitu RM35..

kat first floor MINES F S CENTRE..nama kedai tu lupalah pulak..dia mengadap terusan kt tengah2 tu..

Kita dengar dulu...........

Originally posted by KoSe at 2004-12-9 08:57 AM:
ada satu kedai lagi yg jual album ni dengan harga murah iaitu RM35..

kat first floor MINES F S CENTRE..nama kedai tu lupalah pulak..dia mengadap terusan kt tengah2 tu..

aku dah beli pon kat carrefour. dpt harga rm35.90. kire okla tu kan. murahla jugak dr harga asal. pstu time aku beli, cd limited edition baru sampai...kire bykla bersusun
.
mmg cntik sgtla packaging album ning kali nih. the best la dr album ning yg dulu2. tp lagu2nya masih dlm penilaian aku. takle wat kesimpulan dulu. tp yg aku pasti better dr album sebelum ni, 'selagi ada...' yg mmg kureng(sbb ajai konker).

antara lagu yg dah pon menangkap telinga aku dgn hanya sekali dengar, adalah lagu 'senang tari' & 'bukan sebarangan'. lagu2 lain tak smpat nak dgr lagi n ada yg dah dgr pon, tp belum dpt terima...mungkin kene dgr 2-3 kali.

utk mengetahui respon forumer lain yg dah beli album ning ni, boleh pegi ke sub-board new release, topik album baru ning jugak.