CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skuter_buruk146

The Land--->6.00 ptg.TV2

ying05 This user has been deleted
Originally posted by babyface76 at 3-1-2006 11:55 AM
eh nak tanya korang dalam cite nie betul ke kim jae won ada berlakon??
kalau betul jawabnya ntv7...8tv...tv2...kuarkan cite hero yg samalah ye....

sebab aku baca dalam media hiburan(kalau tak s ...

: KJW lakon dlm the land??!!!!!! ada kemungkinannya...memandangkan cite ni ada banyak watak...sehinggakan watak utama pun cam watak sampingan...

:dia: JohnDeSouza...kayla dah bagi sinopsis yg brief...saya pun miss lak...jadi saya tak boleh bagi sinopsis yg complete

[ Last edited by ying05 at 3-1-2006 04:52 PM ]

Originally posted by ying05 at 3-1-2006 01:26 PM

: KJW lakon dlm the land??!!!!!! ada kemungkinannya...memandangkan cite ni ada banyak watak...sehinggakan watak utama pun cam watak sampingan...

:dia: JohnDeSouza...kayla ada bagi sinopsis ...

itulah yg aku tanya kat sini nie...betul atau tak...tapi itulah yg aku baca kat majalah hiburan...sebab majalah nie kuarkan info pasal cite yg sekarang nie main kat tv...cam cite wonderful life...sweet19...dan jugak cite nie...itu yg tanya tu...

aku tak tengok cite nie...tapi betul ke dalam info kat majalah tu.. cite nie pasal heroin keluarganya bisnes minuman...cam gitulah...betul ke?? dan hero lak kawan baik ngan heroin...dan jatuh cinta ngan heroin....

kalau betul jawabnya nanti kjw ngan heroin berkrisis lah

waaa...musim KJW nampak klu betul dia berlakon oklah....aku ske...

Originally posted by ying05 at 3-1-2006 11:46 AM

:hmm: tak tau...saya jarang2 lepak kat kedai cd...krn saya habiskan masa lapang saya melepak di sini..hehe

maksud sarah ying dah tgk cite ni ker sbb ying macam dah tau cite ni sampai habis

Originally posted by babyface76 at 3-1-2006 01:44 PM

itulah yg aku tanya kat sini nie...betul atau tak...tapi itulah yg aku baca kat majalah hiburan...sebab majalah nie kuarkan info pasal cite yg sekarang nie main kat tv...cam cite wonderful life ...

aaaa'ah..tu the land of wine...cite tu cite moden...1st hero cite ni ialah KJW dan Lee Dong Wook pula memegang watak 2nd hero...1st heroinnya ialah Kim Min Jung....

the land ialah cite tentang perjuangan seorang iron lady yg bernama ruixi..cite ini diadaptasikan drpd sebuah karya kesusasteraan korea yg terkenal..yg berjudul 'toji'

[ Last edited by ying05 at 3-1-2006 05:08 PM ]

Originally posted by sarahsofiyah at 3-1-2006 04:08 PM

maksud sarah ying dah tgk cite ni ker sbb ying macam dah tau cite ni sampai habis

ooo...sorry sarah...

saya belum beli cdnya...ni kali pertama saya tengok cite ni....saya hanya tau sikit2 tentang cite ni krn pernah tengok sinopsis citenya...

Follow Us
Originally posted by ying05 at 3-1-2006 04:45 PM

aaaa'ah..tu the land of wine...cite tu cite moden...1st hero bg cite ni ialah KJW dan Lee Dong Wook pula memegang watak 2nd hero...1st heroinnya ialah Kim Min Jung....

the land ialah cite te ...

la salah rupanya...hahah aku dah conpius lah nie ye...sori ye tuk semua...
the land of wine nie main channel berapa pulak...kul berapa??

the land of wine pernah disiarkan kat astro shuang xing...cite ni tak berapa besh...permulaannya memang besh tapi lepas 2-3 episod cite terus go downhill...endingnya pula sedey sgt...KJW mati..boohoohoo:cry:

Originally posted by babyface76 at 3-1-2006 05:01 PM

la salah rupanya...hahah aku dah conpius lah nie ye...sori ye tuk semua...
the land of wine nie main channel berapa pulak...kul berapa??

laaaa ... iangatkan betullah .... aku dah teruja dah nak tunggu KJW kuar ...:bgrin:
baby ...baby .... demam KJW dia melarat sampai kat sini .... :lol

sanxiu dah mati kene bunuh ngan org jepun .... aku suka .... :clap::clap::clap:
at last ada gak org jahat yg mati .... asyik org baik je mati ... tak bestlah ...
padan muka dia.... dia dah pernah kena backstabbing ngan org tua jahat tu, tak serik2 gak lagi ... bodoh tul sanxiu ....:kant:

tapi pakcik tukang kayu tu pun mati gak ari ni ....

aku tak sabar nak tengok org tua gatal jahat n bini jahat dia tu mati .... liat tul nyawa org jahat ni .... kejam sungguh dorang berdua ni ..... nf:

ruixi lak asyik pengsan je .... lepas dia terlalu marah .. mesti pengsan ... :lol
apalah dia cakap jepun tadi tu yek...? aku faham 'so des ka?' je....

bini qixing tu mmg tak malu betul kan ... elok je gi menumpang rumah pompuan simpanan li yong .... dah terdesak sgt agaknye ....

tak sabar nak tunggu esok .... sempat ke ruixi kawin ngan si bongkok? sempat ke jixiang come to the rescue ...? sape lagi akan mati esok...? :hmm:

teruknya tv2 :ketuk: sari katanya asyik tenggelam je...tak tau apa yg ruixi cakap dlm bhs jepun...tensennya:geram:...tergamak org tua gatal tu cuba membunuh ruixi :agr: nf: cian ruixi...kena berlawan dgn si org tua gatal dan tentera jepun seorang diri...

wah...kejamnya geng li yong ni...kenapa bunuh si butler tu? butler tu jahat sgt ke? :stp:kalo nak bunuh bunuhlah sanxiu yg tak guna tu awal2 lagi...kenapa biar sanxiu join geng mereka pulak...li yong ni memang bodoh kan...dumb dumb

tak sangka sanxiu tu mati begitu je...saya sangka org jahat macam dia akan panjang umur...padan muke :jeler:

:cry:adoi pak cik tukang kayu mati sia2...terlalu baik hati dan mementingkan persahabatan...saya ada banyak soalan nak  tanya kayla....kenapa dia balik dr seoul? dan kenapa kawan li yong yg satu lagi tu (yg mati ditembak tentera jepun) tak join mereka? tuan li yg tua tu pula pergi join mereka...ha :ting:

geng li yong ni langsung tak pedulikan keluarga...tentera jepun dlm cite ni agak merciful...kalo tidak bini dan anak2 mereka dah jadi dead meat :kant:....saya sangka tentera jepun akan pergi cari yuexian...nasib baik tak pergi...teruknya mak lin'er  nf: (lin'er tu nampak lebih tua drpd ibunya...pelik kan? :mll

geng jiu chuan tak recruit new member:lol...haha...bagaimana mereka bertiga ni cari makan??

Originally posted by kayla at 3-1-2006 11:05 PM
ruixi lak asyik pengsan je .... lepas dia terlalu marah .. mesti pengsan ... :lol

wakaka...betul ke ruixi selalu pengsan?? terlalu tensen agaknya...

Originally posted by kayla at 3-1-2006 11:05 PM
tak sabar nak tunggu esok .... sempat ke ruixi kawin ngan si bongkok? sempat ke jixiang come to the rescue ...? sape lagi akan mati esok...?  

:lol suspen....suspen....:cak:

Originally posted by ying05 at 3-1-2006 11:38 PM
adoi pak cik tukang kayu mati sia2...terlalu baik hati dan mementingkan persahabatan...saya ada banyak soalan nak  tanya kayla....kenapa dia balik dr seoul? dan kenapa kawan li yong yg satu lagi tu (yg mati ditembak tentera jepun) tak join mereka? tuan li yg tua tu pula pergi join mereka...ha
...

pakcik tukang kayu tu balik dari seoul sbb kes tentera adil ni lah .... masa kat seoul dia dah pernah joint dah ....  tapi budak yg ikut dia gi seoul tu tak balik sama .. still tinggal kat seoul...
kawan li yong yg dah mati tu tak kuar pun semalam so tak tau ngape dia tak joint ... maybe dia betul2 takde kat situ ..outstation kot .....
tuan li tu lak mmg berkobar nak lawan ngan askar jepun ...patriotik .... tapi dia tak sanggup jadi penyamun ... tu sbb dia tak nak joint gi merompak rumah ruixi masa li yong ajak  dia....

zaman perang mmg macam ni ying .... laki2 mmg terpaksa tinggal kan rumah n family utk negara .... yg patriotik n berani lah .... yg tak berani, menyuruk kat dlm hutan .... pompuan2 lak terpaksa pandai2 jaga family n cari makan .... tak dapat nak bayang kan kalau kita hidup zaman perang .... bersyukurlah kita hidup aman damai sekarang ni .....:pray:

tentera jepun dlm crite ni tak sekejam yg kita selalu dengar drp nenek moyang kita kan ... aku ingatkan satu family kawan liyong tu dah kena bunuh dah .... ini  tak ... kena tangkap pun tak.... maybe zaman tu dorang tak kejam sgt lagi kot ....

Originally posted by ying05 at 3-1-2006 11:38 PM

wah...kejamnya geng li yong ni...kenapa bunuh si butler tu? butler tu jahat sgt ke? kalo nak bunuh bunuhlah sanxiu yg tak guna tu awal2 lagi...kenapa biar sanxiu join geng mereka pulak...li yong ni memang bodoh kan...dumb dumb

geng jiu chuan tak recruit new member...haha...bagaimana mereka bertiga ni cari makan??

...

butler tu jahat gak ... tapi tak payah bunuh patutnye .... li yong tu mmg bodoh sbb percayakan sanxiu ... tapi kalau tak bagi dia joint, nanti dia bagitau org tua jahat tu lak ...lagi bahaya ....

tu le pasal ... jiuchuan tak de new member sbb dorang dok dlm hutan, tak jumpa org .... :lol
dlm hutan kan banyak binatang ying .... memburulah jawabnye .... tapi tak best kalau takde nasi kan ... kita org asia ni, tak leh tak jumpa nasi .... :lol
sebut pasal memburu teringat lak kat pakcik pemburu n anak guinu ...  mesti dah besar kan ... bilalah nak muncul agaknye...?:hmm:

Originally posted by kayla at 4-1-2006 12:17 AM

pakcik tukang kayu tu balik dari seoul sbb kes tentera adil ni lah .... masa kat seoul dia dah pernah joint dah ....  tapi budak yg ikut dia gi seoul tu tak balik sama .. still tinggal kat seou ...

TQ kayla :tq: :tq:

hmmm...betul cakap kayla...memanglah camtu hakikatnya, tp kalo saya ialah bini li yong, saya akan belasah li yong dgn secukup-cukupnya :ketuk: tak berhati perut langsung...hur jun pun tak camtu masa tentera jepun menyerang...sekurang2nya dia ada pikirkan keluarganya...kalo nak tinggalkan keluarganya camtu jgnlah sokong tentera adil dgn terang2...mereka tak takut tentera jepun balas dendam ke?? kalo nak melindungi negara mesti tau melindungi keluarga kan...the wistful look pada muka bini kawan jixiang turut buat saya rasa sedih :cry:

[ Last edited by ying05 at 4-1-2006 01:42 AM ]

Originally posted by kayla at 4-1-2006 12:27 AM

butler tu jahat gak ... tapi tak payah bunuh patutnye .... li yong tu mmg bodoh sbb percayakan sanxiu ... tapi kalau tak bagi dia joint, nanti dia bagitau org tua jahat tu lak ...lagi bahaya .. ...

:butler tu jahat...banyak yg saya miss gak ...TQ kayla :tq: :tq:

:hmm: ttg sanxiu tu...mula2nya saya pun berfikir begitu...tapi aku rasa mereka sepatutnya mengurungkan sanxiu dahulu (kalo tak nak bunuhnya) sehingga seluruh ordeal tu tamat...

ayaya...kenapa saya tak terfikirkan pulak?? jiu chuan dan gengnya memang takde pilihan lain selain memburu...kan mereka bukan gengster yg cari makan dgn merompak...hehe...TQ kayla :tq: :tq:

Originally posted by kayla at 3-1-2006 10:52 PM

laaaa ... iangatkan betullah .... aku dah teruja dah nak tunggu KJW kuar ...:bgrin:
baby ...baby .... demam KJW dia melarat sampai kat sini .... :lol

wakakakakaka...

sesapa citekan sket episod smalam. sarah x dpt tgklah sbb belajar memandu

kesian ruixi...tapi citer nie tak tahu la nak kategorikan cam ne sebab banyak sangat tak kena...jalan citer tak berapa kemas dan tak begitu meyakinkan....tapi kelaka la sedara ruixi yg dua ekor...masa dok kat lubang tuh macam dah nak mati sekali bila kuar sekejap aja perangai lama keluar tak de perasaan takut ke apa...

tapikan orang jepunmmg hormat kat orang yg pandai cakap bahasa dia ekk...sebab tuh ruixi tak kene bunuh....padan muka pakcik dia sib baik ruixi tahu cakap jepun...