CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

Originally posted by WeAiNe at 19-4-2006 11:24 AM
hehehe antara salah satu 'misteri' maleh citer byk..karang sendiri kecut hahaha

kain baju kurung haku pinah kine tarik2 dan terasa ada orang tiup kaki haku

tak pelik kan.....tapi masalahnya.. ...

sapa ada kat bawah meja?  ju on ler

nie ader satu citer nie.. aku kena dlm 5 tahun lepas.. tp citer nie off topic cket laa.. bkn kat opis.. tp on the way nak balik dari opis... aku dlu kena OT.. so balik dlm kol 3 pagi laa.. mase tu bawak moto jer.. so on the way nak balik nie.. kena laa lintas dlm 3 kawasan perkuburan.. satu kat depan umah aku.. dan lg dua berdekatan dengan jalan yg aku guna nak gi or balik dr opis.. so aku kalo balik malam2 nie takut cket... mau x.. coz kena lintas 3 kubur tue.. seram woo.. aku mase tu nekad jer laa.. coz mata dah ngantuk.. badan dah letih so terus jer laa.. buat derk jer.. dlm mase tgh bawak tue.. dah lintas kubur yang pertama.. dan baru nak lintas kubur yg ketiga.. aku rase xsedap ati jer.. mcm ader bende follow aku kat belakang.. tp aku buat derk jer.. lepas tue bulu roma mula laa meremang.. aku pon cuba laa baca apa yg patut.. skali tu mcm ternampak ader bende kat belakang aku.. lalu aku pon tgk laa dr side mirror moto aku.. korang tau ape aku nampak??.. aku nampak ader satu lembaga yang warna itam.. terapung atas sit moto aku.. tp aku xnampak die nyer muka.. kalo aku nampak mau aku jatuh moto time tue.. pastu ape lg.. terus pecut xigt dunia balik umah.. smpi umah jer.. trus aku g tdo.. mengiggil woo.. tu la pengalaman aku.. seram gak laa.. hehe...

sory yerk kalo citer nie off topic...

Originally posted by xaliey at 25-7-2006 12:04 PM
nie ader satu citer nie.. aku kena dlm 5 tahun lepas.. tp citer nie off topic cket laa.. bkn kat opis.. tp on the way nak balik dari opis... aku dlu kena OT.. so balik dlm kol 3 pagi laa.. mase tu  ...

uiksss...
sib baik tak apa2 eiks.. dia saja nak ngusik agaknya.

Reply #203 eva's post

tataw laa kan... tp pengalaman yg xleh lupa laa.. hehe.. seram...

cerita aku tak laa seseram citer korang...

apsal tah kat opis aku nih... pintu dpn ni slalu macam org ketuk mintak bukak pintu. bila tgok kat pintu takde org pon... tp bkn aku sorang je dgr.. sumer yg meja kat pintu tu dgr.. baru2 ni jer... dulu2 takde pon... :stp: mungkin sbb ada construction work dkt2 opis aku nih kot (bersangka baik)

tp baru2 nih... (2 minggu lepas), aku turun dr tkgat 9 ke tgkat G (nk di post box, amik surat2) aku sorang je masa tu... tetiba aku nmpak pantulan kat dpn pintu lif tu ada byg putih kat sblh byg aku. bila aku tgok skkali lgi.. takdak plak... terus rasa mcm berdebar2 tak pasal... time tu gak laaa aku rasa lammmbaaattt sgt lif tu nk smpai kat tgkat G :geram:.. pehtu bila aku bukak postbox tu... aku perasan pintu terbukak, peh tu..tertutup sndiri...

the prob is.. takde sapa yg masuk/kluar pada msa tuh... wargh... aku pon da mula pk bukan2... tah2 benda tu turun satu lif dgn aku...huwaa... :geram: sejak tuh..aku cam fobia nk naik lif belah kanan tuh... tp lif kanan tu laaa yg slalu terbukak utk aku :geram:

Rate

1

Ni kakak ipar bam citer卭pis dia area ampang..dia akta opis dia tu berantu jugakk..banyak kali la dia dgn kawan2 dia kena sakat..antaranya mesin potostat bunyik sendirik la卲intu terbuka dan tutup sendiri..sampai skang ni takde sapa yg berani masuk opis seblum pukul 7.30 pagi..ada satu hari ni kakak ipar bam ni awal la sikit dalam 6.40 pagi..seperti kebiasaan masa dia nak buka pintu opis tu dia akan beri salam dulu sbb walaupun dalam tu takde org lagik..tah camna haritu dia terbagi salam sebelum masuk opis卥iranya cam kat tepi lif la..tepi lift u ada la pokok hiasan cam pokok kelapa tu

Rate

1

Follow Us
hantu pandai main telefon plak dah zaman skang ni. huhuhu..sib baik aku dah x keja.

mak aih... hantu skang dah educated ek.. pandai pakai tipon..

aku pun ada satu citer..tapi ini opis cousin member aku
opis tu kecik je. satu mamat ni (aku namakan si A) stay back buat keje
takler lambat dalam pkl 6 gitu..tetiba ada tepon berdering
dia pun angkat, caller tu tanye nape dia tak balik lagi org lain sume dah balik
A cakap dia ada banyak keje sambil tu cuak le kot sapa lak yg call terus tanye macam2.
dia tanye la sapa tu..caller tu cakap "ini sayalah"..tanya 2-3 kali jawapannya "ini sayalah"
kite pun sure cuak kalo dapat call yg cenggitu..nama pun tak nak cakap
A pun sudah bengang "saya ada banyak keje, kenapa u call?"
caller tu cakap "saja suka-suka mau tengok awak"..A lagilah cuak dahlah sensorang kat opis
giler ah..A cakap "oklah saya nak buat keje dulu, nak balik"..caller tu cakap "kalo u mau tau siapa saya u tengok depan u". depan si A tu ada sofa panjang, utk tetamu. A cakap "mana ada siapa2 kat sini, u jangan memain..". caller jawab " adaaa..u tengok baik2 la". A tengok lelama..tah cemana ada cam bebayang 2 orang cina apek dan nyonya makin lama makin jelas tengah duduk kat sofa tu sambil pandang si A. A pun sudah cuak terus blah balik umah.
eversince, dah takde sapa nak stay lelambat more than office hours.

begitu le ceritanye...

Rate

1

huuhuuh seram2 gak cita korang kan? huhuuh..

ni aku nak cita lagi tentang bangunan lama opis aku... sebab opis aku ni ada dua bangunan... satu lama n baru.. so aku ni ditugaskan untuk pergi ker bangunan lama opis aku untuk amik barang kat dalam bilik mesyuarat pagi tadi.. pagi jugak laa dalam kul 10 camtu la... so tempat tu memang agak sunyi sikit.. sbab memang takder bilik lain selain dari mesyuarat.. so aku buat2 cam tak tau jer laa masa datang meeting room tu...

sampai jerk kat dekat depan pintu.. aku dengar ada orang tgh meeting dalam room tu.. so aku pun tunggu laa kat luar.. sebab aku kene jugak amik barang tu.. so tunggu punya tunggu.. tak abis lagi meeting tu.. so aku amik keputusan untuk intai sikit bilik tu.. nak tengok apaa laa diorang meeting lama sangat..

sekali tu.. tada............ takder orang siot dalam meeting room tu.. aku memang cuak gila.. padahal aku memang jelas gila dengar sorang orang tgh meeting.. aku apa lgi... masuk bilik tu.. amik barang n cow dengan lajunya.. huh tegak bulu roma aku...

huh!!!

Rate

1

Reply #209 bottombikini's post

Aaahh hampes punya hantu, boleh pulak dia main tepon tanya2
dah bosan sangat kot

Reply #211 JerryJemima's post

katanyelah...katanye..bebudak opis tu sudah kemas ada satu bilik stor kat tingkat atas
bilik tu takde sapa pun masuk..penuh dgn barang2 lama tak taulah apa yg diorang jumpa
selepas kemas-mengemas tu lah munculnye orang tua tu..maybe sebab tempat tido diorang kena kacau kot..

Originally posted by Claudia_Lestat at 27-7-2006 12:43 PM
hantu pandai main telefon plak dah zaman skang ni. huhuhu..sib baik aku dah x keja.

ok la jugak dia call.. dari dia sms huhuhu.. tatuttt tatuttt!!!!

Originally posted by bottombikini at 27-7-2006 04:07 PM
aku pun ada satu citer..tapi ini opis cousin member aku
opis tu kecik je. satu mamat ni (aku namakan si A) stay back buat keje
takler lambat dalam pkl 6 gitu..tetiba ada tepon berdering
dia pun  ...

uwaa... ko punya pasal la ni.. aku takut dok sengsorg kat office ni... org x de lak tu..
mana dowang semua ni:jeling::jeling:

Originally posted by SiMontel at 24-7-2006 05:32 PM
oklah nak share cite kat opis ehhh....

takmo cite sekaligus....cite experience one by one....

ermmm first time keje kat area sg besi...dkt bangunan shl.....keje company omputeh...
ermm masa  ...

huihh..meremang lah aku baca kisah ko nie...
nasib baik aku tak baca tgh2 malam..
aku baca tgh2 hari buta..

Originally posted by lazyboss at 28-7-2006 01:22 PM

uwaa... ko punya pasal la ni.. aku takut dok sengsorg kat office ni... org x de lak tu..

ko ni nama jer laki tau bozz..penakot ya amat..hehehhe..

Originally posted by Claudia_Lestat at 28-7-2006 03:57 PM

ko ni nama jer laki tau bozz..penakot ya amat..hehehhe..

uikss mana takut.. seram jer.. ko jgn wat malu aku claudia hahahah....
jatuh saham aku..

Reply #212 bottombikini's post

ooh dia terganggu le tu.. camna la agaknya dorang boleh terdampar kat opis tu..

tekaan aku dowang ni selalu peratikan manusia or ade kat sblh kita makin kuat bila dowang ni da pandai guna phone... lelabih lagi call no tuan punya telefon.. adehh tatut nye aku.....

biasa kalau company beso mmg cari utan tok wat tapak company nun...agak nye benda ni menganas sbb balas dendam laa.. kacau tempat tinggal dia...

kalau umah kita masuk semut pon kita ngamuk jugak kan kan kan

Originally posted by lazyboss at 28-7-2006 01:22 PM

wakaka...:tq:

opis ko ada sofa ke? aku rasa tetiap opis ada antu, cuma kite tak nampak je. mana le tau dia dok tengok je kite tgh busy buat keje kehulu kehilir, ntah2 time kite kena marah dgn bos..dia dok gelakkan kite guling2..
opis aku ni pun ada gak dengar2nye tapi maleh nak citer pasal aku tak dengar dari mulut org yg jumpa tu..takat dengar dari org lain tak best