CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lucero

Sinetron ~~ KAU dan AKU ~~ tv1, pkol 730 mlm.

Reply #38 arysa's post

waa....nak tgk citer tu..huhuhu:cry:

malam nie episode kebrapa??

Reply #42 krayolan's post

tak tau le episode bape.. aku tak penah tengok.. malam ni baru nak tengok..

Originally posted by blankie at 16-1-2007 04:10 PM
tak tau le episode bape.. aku tak penah tengok.. malam ni baru nak tengok..

Emm sama ler ngan kra.....

oo.. blankie sampai send message segala.. alamakk clash ah ngan Drake & Josh.. wakakaka!! tpi takperla.. gue layan citer nie.. baru start ke?? episod bape dahh?

Originally posted by Nuruzzahra at 16-1-2007 07:01 PM
oo.. blankie sampai send message segala.. alamakk clash ah ngan Drake & Josh.. wakakaka!! tpi takperla.. gue layan citer nie.. baru start ke?? episod bape dahh?

hekhekhek.. saja nak bagi alert... :bgrin:
citer ni stengah jam je..
mengikut firasat aku ler citer ni baru je start hari isnin kot..
episod smalam masih episode 1..

Follow Us
asyik tengok si ferry ardiansyah jadik surya sampai aku terlupa suara original dia..
semalam dengar nak tergelak pun ada.. garau dan dalam banngggg... :lol

Originally posted by blankie at 17-1-2007 08:13 AM

hekhekhek.. saja nak bagi alert... :bgrin:
citer ni stengah jam je..
mengikut firasat aku ler citer ni baru je start hari isnin kot..
episod smalam masih episode 1..

semlm baru epi 2....geram TV1 nie iklan banyak giler :ketuk:

Reply #48 PrincessFiona's post

ha'ahhh.. banyak sangat iklan.. bosan gak...

aku try recall2 n teringat balik yang mila n aldi jumpa bila diorang accident.. aldi bawak motor.. mila bawak keta.. nyumpah2 si mila kat aldi... tapi pastu dia terdiam bila tau yang aldi tu buta..

Kau Dan Aku Episode 02 (16/01)

aldi n mila berjumpa kat cafe.. mila bagitau aldi yang dia takde rupa orang buta kok.. sejak kapan buta?? sejak kecik.. aldi bagitau yang dia tak penah rasa buta.. tak penah rasa terbeban pon.. mila tanya ada keinginan tak untuk melihat.. ye pasti.. kata aldi.. nak tengok lautan.. hujan.. buah epal.. karburator keta.. tapi semua tu bleh dilupakan asalkan dapat lihat kamu.. mila senyum..

aldi kat rumah ngan kawan dia si ferry ardiansyah tu.. (aku tak ingat nama watak dia apa.. aku pakai nama ferry laa ekk..) ferry tanya bila aldi jumpa mila?? kamu ngomong apa?? aldi senyum je.. ferry pelik.. gila kok?? senyum sendiri.. aldi bagitau yang dia senang jumpa ngan mila.. ferry happy for aldi.. ni baru laa teman gue.. pastu si aldi kata apa ntah.. terus ferry marah.. ko ni memang jenis orang yang suka berangan ler.. aldi kata satu hari nanti semua ni akan jadi kenyataan gak.. dia pasti akan menikah ngan mila.. ferry geram.. ye aku percaya.. tapi tu semua bila dunia dah kiamat.. itu pon kalau mila suka kat ko.. kalau buatnye mila suka gue gimana?? aldi sengih.. mila pasti suka gue....

mila kat spital.. dapat call dari sorang mamat.. line tak bape clear.. dari tadi asyik hello.. hello.. hello je..

mamat yang tepon mila tu pi kat satu rumah.. mamat tu jenguk ke dalam.. nampak aldi tengah baca buku.. buku tulisan braille ler.. mamat tu mula bersiul2.. aldi toleh cari sape yang bersiul tu.. reno??? panggil aldi.. aldi bangun cari reno.. mamat yang dipanggil reno tu terus bersiul.. berpusing2 aldi cari reno.. reno keep sembunyi blakang aldi.. kalau kamu bukan reno sila keluar!! mak aldi keluar.. aldi?? mak dia nampak reno.. reno suruh mak dia senyap.. jangan bagitau aldi.. ma?? ada orang lain di sini?? mak aldi kata takde.. tetiba reno cuit hidung aldi.. RENO!!! ini pasti reno.. hanya reno je yang berani mencuit hidung saya.. bila balik dari LA?? pagi tadi.. kata reno.. diorang berpelukan.. happy sangat.. dah lama tak jumpa.. saya rindu gado2 tante.. kata reno.. di LA takde gado2.. jadinya apa?? tanya mak aldi.. mau disuruh buat sekarang?? aldi tak bagi.. nanti penyakit lama reno kembali.. terus ketiga2 tu gelak.. (tak dapat tangkap apa penyakit dia tu..)

ferry ngan geng dia tu si ukka (tak tau gak nama dia apa so aku pakai nama betul dia..) nampak pompuan seksi maut tengah makan aiskrim.. ternganga n terlopong si ferry n ukka nengok.. ferry pi smartkan diri.. mula nak berlari.. i'm cominnggg!!! tapi ditahan ukka.. mau ke mana elo?? ferry tepis ukka.. ni jatah gue.. ferry pi kat pompuan tu.. bengkek je ukka.. enak aje elo....

ferry tegur awek tu.. hi.. how are u?? ada budak ngan pompuan tu makan aiskrim gak.. budak tu nak aiskrim lagi.. pompuan tu kata tak payah sebab duit takde.. kena tunggu duit dulu.. ferry suruh amik je.. nanti dia bayar.. budak tu pon bagitau penjual nak perisa coklat 3.. vanilla 4.. strawberri 6.. terkejut ferry.. pompuan tu kata tak payah banyak2.. ferry kata takpe.. amik je laa.. budak tu kata kalau nak tambah lagi bleh?? terus dia tambah lagi coklat strawberri.. bla bla bla.. ferry malas nak layan.. dia start mengayat.. mintak no tel pompuan tu.. berapa baby?? tanya ferry gatai2.. tetiba pompuan ni dipanggil.. ye sayang!! ferry toleh.. rupanya minah ni dah ada balak.. keta besar lagi.. punah harapan..

ko jatuh cinta?? tanya reno kat aldi.. gimana ceweknye?? aldi senyum.. cantik.. rambutnya panjang.. wangi.. wangi cinta........ elemekkkk.. wangi cinta... hekhekhek.. reno usik aldi.. terus gimana?? aldi bagitau yang dia tak yakin yang cewek tu cintakan dia.. kok gitu?? tanya reno.. kena yakin.. gue kok yakin.. camne ko yakin?? tanya aldi.. reno kata hanya pompuan bodoh je yang tolak cinta aldi.. walau apa pon gue akan tolong.. benar?? tanya aldi.. ceria sket.. kok ragu?? ye laa.. kata reno.. reno dapat call.. yes honey?? awek reno kot.. pompuan tu kata bila sampai?? pagi tadi... kata reno.. kamu di mana skarang?? di rumah teman.. dari tadi saya call tak dapat2.. kata reno.. ooo.. kamu rupanya yang call tadi?? tanya pompuan tu.. soheh!! based pada scene seblom2 ni memang soheh awek reno tu mila.. kok kamu tak cakap nak balik?? tanya mila.. jangan marah ye.. pujuk reno.. gakk.. aku sebel.. terus dimatikan tepon.. honey?? panggil reno.. huh.. pompuan.. cewek elo?? tanya aldi.. ye.. jumpa di LA.. blaja sama2 dulu.. ye kekal sampai skarang.. aldi tanya orangnya gimana?? reno senyum.. orangnya cantik... rambutnya panjang.. wangi.. wangi cintaaaaa........ reno ajuk balik kata2 aldi.. dua2 ketawa..

mila kat spital.. ada sorang mamat bagi dia sekuntum bunga ros.. terkeut mila.. dari sape?? mamat tu diam.. cuma tunjuk kat satu arah je.. mila pi jalan ikut arah tu.. mila naik tangga.. on the way ada mamat lain bagi dia bunga lagi.. dari sape ni??? mamat tu diam gak.. tunjuk ke atas.. mila naik atas.. sampai kat bumbung spital.. bengkek dia bila tengok takde sesape.. skali reno keluar.. bawak bunga lagi.. mila senyum.. rasa cam nak hempokk reno ngan bunga2 tu.. mila pi peluk reno.. happy banget...

reno praktis bercakap ngan mila.. kengkonon mila nak bawak reno pi jumpa bapak dia.. mau bilang apa?? ye bilang aja jumpanya di LA.. ye.. ye.. reno blakon seolah2 bapak mila ada kat depan dia.. ye.. kita memang saling cinta.. ok.. ahaaa.. errr... ye om... terima kasih om... kira2nya begitu.. begitu apa?? tanya mila.. reno kata pokoknya yang paling penting kita saling cinta..

mila baru sampai kat spital.. masuk ke bilik dia.. ada bakul bunga atas meja dia.. mila senyum.. pasti dari reno.. suka banget dia.. bukak kad n baca.. dari aldi rupanya.. aldi ajak mila keluar makan.. terkejut gaban mila.. tak senang duduk.. terus dia call aldi.. aldi mohon mila penuhi ajakan dia tu.. cuma makan2 je nak ucap terima kasih.. takde maksud lain.. cuma tu je?? tanya mila.. ye.. tapi datang ye.. kata aldi.. mila letak tepon..

ferry dok kacau aldi.. gue yakin mila sedang cium bunga elo.. aldi diam je.. gue yakin mila tengah marah.. nape?? tanya ferry.. dah bagi bunga kok marah.. tapi gue bisa yakinkan dia untuk datang.. kata aldi..

aldi jumpa reno.. ingat lagi kan cewek yang gue cakap aritu?? reno iyakan.. nape?? aldi nak bawak reno pi jumpa cewek tu.. reno blur.. gue ikut elo pi jumpa?? macam tak caya je.. aldi kata biar reno je yang pegi sorang.. aldi nak reno bagitau cewek tu yang aldi sangat2 cintakan cewek tu.. tolong ye.. reno setuju je.. kalau cewek tu suka gue gimana?? aldi kata yang dia yakin reno takkan rebut cewek tu dari dia.. kalau terjadi gak camne?? tanya reno.. saja usik aldi.. nama cewek tu apa?? tanya reno lagi.. aldi kata tak perlu tau.. jadi gimana mau tau yang mana satu cewek tu?? aldi kata cari je cewek yang paling cantik kat situ.. itulaa orangnya..

reno pi kat restoren.. nampak mila dok sorang2.. mila dok termenung.. reno pi kat meja mila.. nape ada kat sini?? tanya reno.. mila terkejut.. kamu plak nape kat sini?? reno duduk.. mila bagitau yang dia ada janji makan malam.. dengan patient saya.. ooo.. nama patient kamu tu apa?? tanya reno.. aldi... terkejut beruk reno.. tak jadi nak pegang tangan mila.. ALDI??? tanya reno.. nak kepastian.. ye.. namanya aldi.. kata mila lagi.. terus berubah muka reno.......

Yohaaaa...Amboi blankie detail sinopsis.....:love: :love:  tu citer baru 1/2 jam... TQ.

hikhikhik... saja suka2.. kebetulan arini tak banyak keje... :bgrin:

- double posting -

memang dah takde orang tengok citer ni ekk?? hehehe.. mesti ramai kena penangan silence.. aku pon tengok silence gak.. :nyorok:

tapi skali skala aku tukar gak cenel tengok citer ni..
aku tak sangka plak si aldi tu bleh nampak lepas operate.. aku ingatkan dia buta sampai abis.. rupanya tak tengok dari awal ler... sebab part aku tengok lepas2 ni dia buta... iskk.. buta balik ke?? saspen betul laaa...

Suka dgr OST citer ni. Saya dah agak, kebanyakkan citer2 Indon kat Tv Malaysia ni mesti yang ditayangkan di RCTi dan syarikat yg buat mesti MD Entertainment. Biasalah, kan RCTi ni bolehlah dianggap sebagai RAJA SINETRON kat Indon sana tu. Bnyk sinet2 yg best. Kalau Malaysia, TV3...Natasha,Kawan, dll...

Originally posted by KJK_2006_256 at 27-1-2007 07:10 PM
Suka dgr OST citer ni. Saya dah agak, kebanyakkan citer2 Indon kat Tv Malaysia ni mesti yang ditayangkan di RCTi dan syarikat yg buat mesti MD Entertainment. Biasalah, kan RCTi ni bolehlah diangg ...

OST dia Itu Aku kan?

elo blankie...

best ke citer ni, siap PM lg...heheh

sowie la, aku tgk sinet indon citer hikmah je...hehehe...tp nk cuba try gak la tgk citer ni...

Drama Indonesia - Kau dan Aku RTM1

Aku baru tprasan dan syok pulak tengok drama nih...syookkk beb..bukan apa hero nya macho and hensem.. herionnya pun cantil lawa beb..plotnya biasa jer...rebut2 cinta... tapi mmg bestt laa..............

klo tak caya ..tgkla..di RTM1 setiap isnin- jumaat pukul 7.30 mlm.... ditaja oleh Rejoice

AKu dah tengok ceta nie dari ep.1 lagi..mmg syiot...hero Macho heroin cantik...yang paling ensem tentulah yg nama ALDI tu...