CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 24406|Reply: 17

Produa Kembara, Kia Sportage dan Honda CRV

Assalamualaikum..
Saya sgt berminat dengan ketiga2 kereta ini, saya rasa nak beli yg 2nd aja, pendapatan sederhana, nak guna pegi kerja dan bawa anak2 ronda2....kereta wira yg ada suami pun nak guna utk pegi kerja juga...sesiapa yg guna kereta2 ini tolong lah beritahu kebaikan dan kekurangan kereta2 ini.....minyak kuat tak? sparepart senang tak? saya kalau beli ingat nak pakai sampai reput.......

Reply #1 mentollica's post

Kedua2 Kembara dan Sportage tu adalah kereta yg tak berguna. Menyesal tak sudah ko beli nanti. CRV:victory:

Reply #1 mentollica's post

pada aku honda crv paling baik especially utk city driving, ayah aku ader sebiji crv generasi pertama, mmg senang drive dlm bandar walaupun body kereta kecik, dalam dia agak luas. tak salah aku, perodua kembara antara suv yg makan minyak tapi kene ingat kembara hanya 1.3 ngan 1.6 (ni tak sure) manakala crv 2.0. kalo bab kia sportage ni tak sure ok ke tak.

Originally posted by penyo at 25-8-2008 08:55 PM
Kedua2 Kembara dan Sportage tu adalah kereta yg tak berguna. Menyesal tak sudah ko beli nanti. CRV:victory:

kenapa kata cam tu....ceritalah detail sikit...risaunya...

Reply #4 mentollica's post

Kalau dapat CRV 2nd edition punyer lagi best..Pak mertua aku pakai..memang sedap drive dier...memang sesuai sesangat kalau ko beli...
Tang Sportage dan kembara tu,semua member aku yg pakai dah tolak dah beli keta lain...macam2 masalahnyer...aku memang 100% tak rekeman langsong...

terimakasih pada yg membantu..
sebenarnya ketiga2 kereta ni satu pun tak pernah drive atau jadi penumpang. cuma dok tgk dari jauh ja...memang lah CRV paling berkenan..saya berkenan yg CRV lama tu...yg jenis baru tak berapa cantik pada saya lah. CRV ruang kerusi belakang luas ka? agak2 kalau budak sekolah rendah kurus2 berapai ramai boleh duduk.. sory byk tya...
sapa2 yg pakai crv tolonglah cerita lagi ye...thanks..

Follow Us
salam.......

kembara: cheap and the spare parts are everywhere. But kecik sangat... dia ni AWD, maknanya, roda bergerak 4-4... mcam keta biasa, hanya roda depan yg digunakan utk menggerakkan keta... so, bila AWD ni, minyak kuat.

Sportage: cantik cun dan comei . luas tetapi simple je... hadir dengan 2.0 cc.. jadi, rodtax tu mahal sikit lah... gearbox problem adalah yg paling fames utk model ini... tanyalah mana mana pomen, sportage punya problem adalah gear box... price range dalam 25k - 35k... tahun 96 lebey kurang, aku tak sure. minyak? ok lah utk enjin 2.0...

CRV: bapak aku pakai ni... full spec. ada sunroof, kat dalam memang luas sangat sangat... macam macam compartment ada... sampaikan , ada satu kali tu pancit, aku carik jek tayar tak jumpa... wa ka ka.. seat ada arm rest... tapi radio jepun..  tak banyak siaran dapat.. max dia rasanya 91.0 fm kut... lupa lak..
keta neh, gear jenis column.. maknanya, gear duk kat stereng.. kena biasakan diri dulu... enjin rb20 vtec , ok lah.. power wise, tapi tak de lah mencanak... body berat. kalau nak beli seken, pastikan cek mounting enjin, getah getah jepun tak kuat utk cuaca panas kat mesia...
price range dlm rm40k utk full spec year 96... very fun car lah...

tapi ko lupa vitara... suzuki vitara.... yg ini memang sempoi dan cheap to menten.. try lah usyar vitara.... amik kaler putih tau...

tapi apsal mau amik SUV? ko nak masuk utan ke hapa?

amik lah MPV atau crossover seperti matrix...

kalu bajet ko rm45k, ko dah buleh sambar mazda mpv, citra (dlm 5ok) dan matrix...
kos menten pun murah, tayar pakai saiz kecik kecik dah la....  well up to yu...

opssssss melantun...

well sambung crv ni sikit lagi

FYI, bapak aku dah tukar enjin satu kali, sebab makan minyak itam dan gearbox overheat...
tapienjin lama, bebudak eg6 amik buat kawin ngan b16 derang... wa ka ka...

i vote for honda...
or else... suzuki vitara....

[ Last edited by  geng_tx at 26-8-2008 02:08 PM ]

terimakasih geng_tx keterangan yg byk membantu...

vitara pun berkenan gak, terlupa nak masuk senarai tadi...saya pun tak tau pasai apa bekenan sgt jenis kereta yg tepek tayar kat bonet belakang tuh bagi saya nampak tinggi dan selesa..wira yg ada sekarang hubby potong spring, agak rendah, kadang2 sangkut kat bonjol tgh jln..meluat sungguh...:@ tak selesa bg saya....

citra pula ramai org kata minyak mahai, takut beli nanti dok tersimpan kat rumah ja...CRV minyak ok ke? seronok bila baca ruang dlm luas...
sebenarnya bajet paling tinggi dlm 43k aja...tu sebab nak cari 2ndhand.

Originally posted by mentollica at 26-8-2008 02:15 PM
terimakasih geng_tx keterangan yg byk membantu...

vitara pun berkenan gak, terlupa nak masuk senarai tadi...saya pun tak tau pasai apa bekenan sgt jenis kereta yg tepek tayar kat bonet belakan ...

bajet 43?

model 96 full spec buleh dapat kut... full spec ni ada sunroof, side bar, kangaroo bar, spoiler blakang , abs dsb...

model 96 ni bermaksud keta tu berumur pada tahun ini 12 tahun!!!!! tu kalu impot dan register pada tahun 96 ( masuk sebagai keta baru kat mesia).... ko cek dulu betui betui... kenkadang, register tahun 96, tapi dah pakai 2 tahun kat jepun di panggey sebagai recond.... jgn salah pilih kak ye...

kalu dah 12 tahun, biasanya, payah nak dapat loan standet dari bank. derang akan guna sistem kreadit yg mana interestnya dlm 10-15% setahun ( ni aku tak sure, ko buat research sendiri) bayar bulan dalam rm 600++... campur kos nak menten tiap tiap bulan... ada dekat rm800 tak termasuk saving utk rodtax menda ni... aku brani kata, tiap tiap bulanmusti ada menda ko kena tukar sikit sikit... getah itu, besi ini, skru yg itu, cecair yg ini..... serius arrr....

so aku bukan nak takut takut kan ko... cuma realiti dan praktikalnya ko spend 40k utk keta 12 tahun...

MINYAK? terlalu subjektif utk dijawab... tapi, keta lama, enjin dah lusuh, efisiensi pun berkurang... kalu baru baru bapak aku beli dulu, minyaknya lagi jimat dari perdana 2.0 opis dia punya dan volvo 240 injection...

tayar duk kat luar memang ensem... masculine gitu...

tapi kalu utk money wise, ko angkat matrix lah.... feminine sikit, tapi saiz saiz kembara je.....

satu lagi....

ko beli ni utk seken car atau keta utama?

kalau utk seken car, angkat gi lah.... rosak, buleh simpan dulu...

aku paham perasaan ko bawak keta lowerd ni... aku dulu gitu jugak..

sebab tu ko nak beli keta yg tak boleh nak lowered ( dari sudut praktikalitinya)

tapi 40k for 12 years punya barang? adussss.... sekurang kurangnya, ko kena pakai 3-4 tahun sebelum buleh tolak balik.... aku takut ko nyesal je....

carilah kenderaan yg tahun 2003 ke atas.... selamat sikit...

aku ni bukan penggemar matrix pun... aku lebih suka sx4, tapi dengan harga (bajet) ko tu, memang itu lah terpikir dek aku...

1.6cc... rodtax cuma rm90 sebulan... crv dlm 300 lebey kut... tak ingat, even 1.8 pun rodtax dah mahal....

ko gi usyar matrix dulu... aku suka tang krusi blakang dia yg boleh ejas darjah kecondongannya....

all the best sis.... aku cuma bagi pendapat je... bukan salesman keta tau....wa ka ka...

nak off line dah ni... bye

aku paham perasaan ko bawak keta lowerd ni... aku dulu gitu jugak..

sebab tu ko nak beli keta yg tak boleh nak lowered ( dari sudut praktikalitinya)

tapi 40k for 12 years punya barang? adussss.... sekurang kurangnya, ko kena pakai 3-4 tahun sebelum buleh tolak balik.... aku takut ko nyesal je....

carilah kenderaan yg tahun 2003 ke atas.... selamat sikit...

aku ni bukan penggemar matrix pun... aku lebih suka sx4, tapi dengan harga (bajet) ko tu, memang itu lah terpikir dek aku...

1.6cc... rodtax cuma rm90 sebulan... crv dlm 300 lebey kut... tak ingat, even 1.8 pun rodtax dah mahal....

ko gi usyar matrix dulu... aku suka tang krusi blakang dia yg boleh ejas darjah kecondongannya....

all the best sis.... aku cuma bagi pendapat je... bukan salesman keta tau....wa ka ka...

nak off line dah ni... bye

terimakasih gang_tx..keterangn hang buat akak
ni second car...penin gak nak pikir  nih..... ikut hati nak CRV, yg baru tak mampu yg lama pun takut masalah mcm2...kembara kecik bangat....nanti nak ushar kot2 ada lain yg bekenan...thanks

ford escape tak kenan ke? cung aper...

errr.... sportage model 2000 ke atas dlm 40k je....

cuba ahkak usyar nengok...

escape pun dalam range harga tu

http://www.mudah.com.my/vi/1180843.htm?ca=12_s

kenape yg ni murah ek.... advise sket...

Originally posted by geng_tx at 26-8-2008 02:00 PM
salam.......

kembara: cheap and the spare parts are everywhere. But kecik sangat... dia ni AWD, maknanya, roda bergerak 4-4... mcam keta biasa, hanya roda depan yg digunakan utk menggerakkan k ...

Apsal ko tak beli FM converter jer kat Jln Pasar...pasang jer terus boleh dengar ERA..heh!heh!baru 60 hengget kalau tak silap aku...

Reply #15 geng_tx's post

Makcik aku tolak CRV 1st model nie dlm 34K..tapi korang luper ada satu model lagi kalo korang nak murah...Opel Frontera ...tahun 97~98 dalam 22k..nampak european sket keta nie...