CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

eh???

kaka prince leh nampak sejak umo 9??

kroit hujung umo 8 tahun, pastu naik 9 pun kroit leh nampak2..

sekarang kaka prince leh nampak lagi ke mende2 tu??

kroit sekarang susah sket, sebab kalo nampak kroit tutup mata, tak mo tengok, sekarang jarang sket nampak, kadang2 nampak gak..

setahu saya ini saja masjid dipekan kulim, mmg 5 minit jer dr KMK. Lain2 masjid berdekatan adalah di Tok Kun bawah ( tepi jalan besar gak ), Masjid Junjung kat simpang jalan besar gak, Masjid Kilang Lama ( tepi jalan juga ), takder pulak masjid yg terpencil di area pekan Kulim ni.

PB, masjid yg awak maksudkan tu kearah pekan kulim atau kearah Bukit Mertajam? 1996 rasanya jalan depan masjid yg saya maksudkan masih lagi kecil 1 lane 2 hala, bebaru ni jer diperbesarkan. Ttg poko besar tu pon mmg ada, sebelah umah saya ada pokok sebesar picture yg saya postkan tp dah ditebang...

hMm masjid mana lagi ekk?

Masjid tu hanya 15-20 minit je macam tu dari BM ke KMK, so kedudukan masjid tu antara BM dengan Kulim.. tapi memang sure tu daerah Kulim dah, sebab lepas kejadian tu, abang teksi tu bawak kitorang bersolat subuh kat area masjid simpang 4 jalan utama.. jarak masjid tu pula sekitar 1o minit..

Reply #163 princebrunei's post

Masjid tu lebih kurang 50m dr jalan besar? klo betol rasanya masjid Machang bubuk, masjid ni masok kedalam sikit tp bukanlah area jajahan kulim. Sebelom masok kemasjid ni ada tak klinik? pokok besar pon ada area tu..

Originally posted by MrFed at 12-12-2008 04:38 PM
Masjid tu lebih kurang 50m dr jalan besar? klo betol rasanya masjid Machang bubuk, masjid ni masok kedalam sikit tp bukanlah area jajahan kulim. Sebelom masok kemasjid ni ada tak klinik? pokok be ...

Camni citonyo.. lepas penat pusing2 kat BM cari hotel kuar masuk, so pakcik tu cadang kitorang gi masjid berdekatan dengan KMK tu.. tapi pakcik tu tersilap simpang ntah mano dio masuk, dio nak pusing tapi x do simpang nak buat turn U sebab jalan kecik.. teruskan jalan sampai ke hujung last2 jumpo masjid kat situ, terus menginap kebetulan ada orang nampak masjid tu terang benderang dan nmpak keta orang lain (2 family tu la)..

Sebab time tu aku muda lagi sekitar 15 tahun, so susah la aku nak citer camner keadaan jalan, or bangunan yang berhampiran.. aku just ingat benda2 simple macam pokok ara besar, ada kubur dan masjid 4 segi (tapi kedudukan kubur dan pokok ara aku ingat sangat, sebab teksi tu parking kat bawah pokok tu, dan bila aku kuar dari keta tepat kat depan mata aku, kubur2 lama beselerakkan tapi x berpagar)..   

Lagipun citer nih dah 12 tahun lepas, tentang persekitaran masjid tu aku dah x ingat.. sebab tu lah aku x berani nak tulis lebih2 kat cerita aku tuh, kalau ingat mesti aku tulis detail macam citer aku yang lepas2..

bertambah seronok cite ko ni pb tak sabar akak nak tunggu gambar masjid machang bubuk yg dimaksudkan MrFed. tapi bila baca susah beno nak cari lokasi masjid akak terpikir gak, ke masjid tu tak wujud...masjid bunian ke...ishh   jauh beno dah pikir ni....

cepat la MrFed amik gambo masjid yg lain tu...

Follow Us
huhu pb seriau ak bace..
sbb tu laa ak xsuke bace malam2

Originally posted by kroit92 at 12-12-2008 04:18 PM
eh???

kaka prince leh nampak sejak umo 9??

kroit hujung umo 8 tahun, pastu naik 9 pun kroit leh nampak2..

sekarang kaka prince leh nampak lagi ke mende2 tu??

kroit sekarang ...

Nampak..   sebab dah 7 tahun pakai contct lens, so jarang lah nmpk, mmng aku x nak nampak pon.. tapi sesekali aku nak tau gak still ada lagi ke x de dah pasal kelebihan yang tu, tapi memang ada lagi.. kadang2 aku merancang macam2 supaya x nampak bende tu, tapi sejauh macam mana perancangan mesti 1-2 kantoi gak.. tau2 lah kontek lens, kadang2 mata gatal terus aku gosok.. sekali buka, ha hilang ntah ke mana.. kadang2 kat dalam keta, kan ekon keta tu buat mata aku kering.. nak x nak aku memandu dengan mata sebelah je, memang bahaya.. time tu lah aku nmpk ntah apa2..

Tapi aku paling gerun gi hospital, sebab aku ada pengalaman yang mmng aku susah nak ceritakan.. tapi senang cakap, kadang kala bende tu menginsafkan dan kadang2 ianya membuatkan aku fobia.. tapi yang pasti, setiap perkara yang berlaku ada terselit sesuatu yang baik.. tapi mungkin yang baik tu aku x temui lagi, tapi kenalah redha..

salam...

okey...ni yg aku dpt dr google earth...1st gambar aerial view masjid machang bubuk(bulat kuning) yg diperkatakan oleh mr.fed,clearly masjid ni jer yg terletak jauh skit(dlm 50m) dr jalan besar(line kuning atas),n ofcourse masjid ni bentuk 4 segi n belah kanan tu mcm ada space kecik(maybe kubur-kena tgok baik2 skit)

utk kepastian..silalah mr.fed n PB tgok2kan yer....

yg ni plak kedudukan dia dr KMK,about 6-10km

Originally posted by pirateplugins at 12-12-2008 07:18 PM
salam...

okey...ni yg aku dpt dr google earth...1st gambar aerial view masjid machang bubuk(bulat kuning) yg diperkatakan oleh mr.fed,clearly masjid ni jer yg terletak jauh skit(dlm 50m) dr ja ...

Thanx sebab google map nih.. tapi aku mmng x tau kat mana letaknye, sebab tu lah 1st aku sampai kulim tuh.. dah la tu, time tu umur 15 taun mana nak ingat jalan.. semua abang teksi tu yang bawak, so aku hanya ingat bentuk masjid dan kubur tu je.. lain2 aku x ingat, bentuk kmk tu pun aku ingat x ingat je..   tapi hostel kmk tu x best, macam kem askar..

so the best is just let go je laa debat2 kat mane tempat nih.kita sume anggap je la nih cite dan pengalaman PB.ape le susah sangat pon. kalo jumpe pon,kenape je? korang nak tido kat masjid tu pulak ke?

anyway PB, ingatkan ko nak posting cite pasal hospital tu.alih2 citer kat tempat lain lak ek

X pe, memang nak cari kat mana masjid tuh.. klau boleh nak ungkai misteri ni plak..

asal PB citer jek citer hantu kat lokasi mana2....mesti akan sampai kuar peta google earth ek...

itu menunjukkan PB nye citer nie begitu particular ngan keadaan sekeliling dan juga mengesahkan kebenaran citer PB...

bagus...bagus...teruskan lagi ye PB...

hahaha.tau takpe.asal cite pb je mesti sampai kene kuar google earth

Reply #173 LiNaLiNa's post

off topic jap..ish2 seram ak tgk konyer avvy...kalo tgk ngan ujung mate cam tyra tu gerak2 lak...
ker mate aku ni seswatu...

Originally posted by princebrunei at 12-12-2008 03:26 PM

Mana ade weyy.. sebenarnye, tiap kali ada sesuatu perkara buruk yang bakal berlaku mesti aku terima tanda dulu.. tapi kadang2 aku x mengendahkan tanda2 tu, dan kadang2 ada t ...

kelebihan aku lak,kalo pergi tempat keras.kepale aku rase ade mcam sesuatu masok.x taw nak cakap cam ne.kalo aku rase kepale aku cam aku cite tadik,aku cepat blah sbab aku taw tempat tu ade 'sesuatu".

ermm...cantik juga masjid tu?

cuma PB masih belum confirm....masjid mana satu...

Reply #177 azuereen's post

kena tungu gambar masjid machang bubok dari mr.Fed plak tuk prince konfemkan masjid tu ke yg sbnarnye...

tak sabar tul la...hrp2 mr.Fed adelah ksempatan nak snap gambar masjid machang bubok plak...

itula..kalau cite PB mesti kuar google earth..
bagus..bagus... biar terungkai misteri nie...

Fouhh... khatam jugak aku criter nih... ingatkan dah xbole baca sbb RA dah tukar jd 2.. Thank you sbb tukar RA jd 1 balik...:victory::victory: Klu tak, sian la newbie mcm aku ni xtau kesudahan criter neh..

Bravo bro PB.. Criter2 ko mmg besh2.. walaupun kadang tu susah gak nak masuk akal, tp benda2 mcm ni x mustahil berlaku...