CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13220|Reply: 152

aku dah tak larat nak fikir....please help...

salam..
before that, aku nak mintak tlg korang bg pandangan, nasihat atau ape2 yg sepatutnya..especially dari yang dah ade pengalaman. aku betul2 perlukan orang yang aku leh share..bukan dari org yg tak pernah rasa, tp cume tau buat penilaian dari mata kasar.

aku faham...fahamm sangat2 mcmmane persepsi org terhadap pompuan yg bercinte dgn laki org. perampas, gatal, 'dah takde laki lain ke?', kesian kat wife die, sian kat anak2 die. tu yg akan org kate.

tapi pernah tak org faham...aku dah cube sedaya upaya aku utk elak sume bende tu jadi.aku bukan sengaja nak plan sume tu. bukan aku yg mintak sume tu. bukan aku tak penah fikir ape akibat nye bile bercinte dgn laki org. bukan aku tak fikir betapa susahnye bile becinte dgn laki org.tp ade tak yg boleh faham, bende dah nak jadik. atau aku ni mmg betul2 salah??

cite aku bukan mcm drama tv...bukan mcm filem. pasal pompuan nak laki org sbb laki tu kaya atau psl laki carik pompuan lain sbb gatal. betul..aku defend diri kitorang. sbb itu mmg hakikat nye. aku suke die bukan sbb duit. n die pun bukan jenis playboy.aku tau die jenis syg family. tp....ntah.aku tak tau nak explain cane.mesti korang kate " kata syg family, tp cari org lain gak??"

aku syg sgt kat die. wife die dah dapat tau. dah call aku, dah ckp elok2, dah ckp marah2. tiap kali lps wife die call, aku marah. tp aku marah kat diri sendiri. die kate "cube  kalo org rampas laki aku, ape aku rase".sbnrnye, kalo die tak ckp camtu, aku pun dah letak situasi aku camtu. bukan aku tak fikir. betul...aku fikir sume tu. tiap2 mlm aku fikir. tp aku nk buat cane...?aku dah cube tp aku tak leh lupe mamat tu. aku syg die ikhlas.aku sendiri tak penah suh die tinggalkan family die. aku sendiri tak sampai hati nak suh die buat camtu.tp of cos la...mane ade pompuan yg sanggup bermadu,even aku...kalo aku la yg 1st.aku sendiri tak sanggup.

jadi, aku nak buat ape ni???aku nangis tiap2 mlm fikir sume ni. aku ni jahat kan.boleh ke sume ni settle?cane ni...tolong boleh?

Rate

1

Reply #1 mikkie's post

ai rase sis nasikayampeda bule tolong yu...nanti ai seru die....

ooooo....

ko da tawu solusion die...ahkak br nk riplai...

simpati aku dgr masalah ni... tp elok laa awak berundur. saya dah pernah tgk benda mcm ni bila ayah kwn  saya suka kat org lain. porak poranda keluarga dia..

hurm.. aku rase ko tau ape nak buat..tapi kalau sekadar nak meluahkan... buat jela..

aku ni haa..bapak aku kawin lain.... meamng porak peranda... so aku rase baik ko berundur..walaupun ko nak menidirkan masjid..tapi at the same time.. ko meruntuhkan masjid lain...walhal bende tu ko boleh elak...

Follow Us
ikut akal fikiran yang waras...mmg aku kene mengalah.tp...tulah. susah. sayang.
mmg tak boleh ke..?

Originally posted by mikkie at 11-1-2009 12:47 AM
mmg tak boleh ke..?

apa yg tak boleh? kahwin dgn laki org?

boleh....buat dgn cara baik...mengadap isteri pertama, bincang baik2...jgn sembunyi blkg2...boleh?

yu duk ckp yu syg kn die..laki tu mcm mane?in lurve dgn yu sgt2 ker?sll ke die menipu wife die demi yu?

Reply #7 mikkie's post

aku akan cakap tak boleh la... tapi kalau ko kawin jugak..aku akan doakan laki ko cari pompuan lain..so that ko tau betapa sakit ati bile laki ko curang...better back off dari ebrtambah teruk

bukan nak takut kan..just nak suro ko imagine bile bende yang dah lame ko pegang... tetibe orang nak amik... ko mesti marah kan?

Originally posted by mikkie at 11-1-2009 12:47 AM
mmg tak boleh ke..?

Apa yg tak bole ?

Reply #9 sayang_mulut's post

yu x perlu doakan camtu...hukum karma tu ade..doa2 org yg teraniaya tu makbul...laki tu dh penah ade sejarah berpaling dr kesetiaan ijabkabul yg pertama..x mustahil akan berlaku lgi...die nk merasa kn hidup dgn penuh gusar & penuh cabaran kn...go ahead!

[ Last edited by  MsQuerida at 11-1-2009 01:01 AM ]

Originally posted by sayang_mulut at 11-1-2009 12:53 AM
aku akan cakap tak boleh la... tapi kalau ko kawin jugak..aku akan doakan laki ko cari pompuan lain..so that ko tau betapa sakit ati bile laki ko curang...better back off dari ebrtambah teruk

...

ish ish x baik doa mcm tu.....

his wife won't let me of cos...
laki die syg kat i...(bukan sbb i'm in love with him) but it's true. dah a few times i diskus dgn mamt tu utk clash, tp tak boleh jugak. again, nmpk mcm excuses. selalu tipu wife die?meaning? kalo kitorang kuar date? to be frank, kitorang sgt jarang dating. cume kuar lunch or tgk wyg. i can count tgk wyg cume 5 kali kot. kitorang kawan dlm 2 years++.weekend, tak penah dating. bergayut fon? itu pun kalo kebetulan die kuar jap. now wife die mmg dah tau die syg kat i. sbb die sendiri tnye laki die. tp, wife die dah ckp dgn i...die takkan terima i.

Originally posted by mikkie at 11-1-2009 01:00 AM
his wife won't let me of cos...
laki die syg kat i...(bukan sbb i'm in love with him) but it's true. dah a few times i diskus dgn mamt tu utk clash, tp tak boleh jugak. again, nmpk mcm excuses.  ...

abis yu tak cintakan die?yu kawen sbb die sayang yu?yu dh kemaruk sgt nk kawen ker?

Reply #9 sayang_mulut's post

kalo ko tak kate camtu pun..aku dah fikir camtu. aku tau org sekeliling aku akan cakap bende yg sama. " ko rase la bile org buat kat ko blk camtu". bukan tak penah ade org cakap mcm tu kat aku.

time kasih la ye sbb remind aku.

cume, mcm aku ckp. aku ikhlas. aku cume nak share. aku tak nak die tinggal family die. aku sendiri tak sanggup die tinggal family die. and aku tau die sendiri tak kan happy buat mcmtu. aku bukan pompuan kejam yg takde perasaan sampai nak buat mcmtu.

kann... anyway.kalau die berani nak ceraikan first... maybe dah terbukti he's not a loyal type.

so what ever happens in future..u shud be ready..sebab.. berlaku sekali..tak semestinye takkan berlaku....lelaki makin tue makin gatal.. ni kate orang la..i tak tau sebab ...heh heh

ape2 pun..haku bukan mendoakan..tapi ko dah beso dah boleh pk... tapi aku seriously againts orang rampas hak2 orang ni... even kuat mane pun cinta nya.. aku tetap akan cakap... tak suke... dan kalau boleh tak nak... sebab kite suke2 dapat hak orang, orang pertama tu sedih2 kat belakang... macam aniayi jugak...

nape bini die tak kasi..mesti bini die sayang kat laki die jugak..kalau tak..tak ye ye die tak marah2 tak slow talk bagai..

ape2 pun mikie..whatever keputusan u make, u must make sure that's the best one and be ready dengan outcomes yang ade..

aku bercakap berdasar kan pengalaman aku.aku tak tpu sebab bapak aku kawin satu lagi... aku tak nak cakap ape yang terjadi pada mak aku... aku kesian kat die....

Reply #14 MsQuerida's post

of cos i cinta kan die. tak..i tak kemaruk kawen. kalo i dah kemaruk, i tak mintak pandangan org. kalo dah kemaruk, means dah terlambat itk mintak pandangan org.

Reply #15 mikkie's post

hurmm bagus la.actually jawapan dah ade... ko rase kesian... if his wife letting him to marry u... than.. go ahead.. still u cant help thinking of this guy.. go and confront his wife.. explain everything...

kalau nak lagi best.. suro buat pre-nup ke.... so that die tau yang u are not after his money .. tul tak..kekeke..melampau la aku pk sampai ke prenup..lol

Reply #17 mikkie's post

this is what i loik pasal u....

Originally posted by mikkie at 11-1-2009 12:14 AM
salam..
before that, aku nak mintak tlg korang bg pandangan, nasihat atau ape2 yg sepatutnya..especially dari yang dah ade pengalaman. aku betul2 perlukan orang yang aku leh share..bukan dari or ...

aku pon penah suke someone yang officially dah jadi milik org lain
yg aku rase...susah aku nak jumpa pd lelaki bujang
pernah terpk ...harap bini dia ....

but then simply i think like this
aku just nak kawen sekali macam org lain dan nak bahagia selamanya macam org lain jugak...just once

setiap laki yang dtg dan pergi dalam hidup aku tu...yang tak menjadi...yang ade je halangan
aku just anggap dia bukanla org yg tepat, in other words dia bukanla tercipta untuk diriku...