CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2442|Reply: 14

O% Kad Kredit Interest

Post Last Edit by medangmru at 24-7-2009 18:22

hakass pelik betoi lah....hakass jumpa satu website ni------>>> uruswang.com ...kt dlm tuh bukan main lagik promo dia nk tolon owg zero kan interest credit card bagai...yg kiter pong excited lah nak buat....bile call no2 agen2 kt dlm tuh...hampeh....yg tak berjawab satu hal....no not in use satu hal...email plak...hakass antar kt 2-3 agen aderlah sowang je yg reply...tu pong sekerat jln....
kalau dh tak berminat nk buat tutup jelah website tuh...ini bikin harapan mengunung je kat owg yg mmg dlm kesusahan...pelik ar...ader tak sesapa yg kena camnih....or ader tak mende seumpama dgn uruswang.com nih yg leh zerokan interst credit card.....arghhhhhhh

Rate

1

Ooooooooo....kes ni yek.......

sebenarnya pasal uruswang.com tu...bukannya takleh percaya....cuma kdg2 tak terurus ....dekat lelong,com  pun ada yg wat bisness camni...aku dah pernah call tanya pasal cara dan kekdah yg digunakan.....

umpama kita beli brg 0% installment.....tp yg ni jenis ada processing fee ( 0% installment pun ada processing fee gak....jgn tak tau ).....camtu la....so katakan ko nak setelkan cc RM4K....so,,...syarikat ni akan uruskan pembayaran kepada Bank berkenaan .....dan akan dikenakan fee terhadap nilai /amaun yg kita nak buat settlement tu....pehtu just bayar je dkt Bank tersebut spt biasa.....tiada caj berganda atau interest....cam tu la...

err..aku tak paham ni medang..so camne kampeni tu nak dapat profit?aku ada gak kawan ...hak buat loan melalui kampeni2 yg offer untuk setel seme utan CC dia (aku tatau nama kampeni apa)....kiranya kampeni tu bayar seketul utang CC dia kat bank + interest....

contoh:-
utang CC 10K + interest

jadi dia wat contract dgn kampeni tu dlm masa (contoh) 2tahun dia akan bayar 10K cukup2 kepada kampeni tu balik...dgn bayaran bulanan aku ambek kiraan kasar rm400..so tang mana kampeni camni dapat profit ye?

yg aku tau,depa ade caj la bergantung pd nilai kad kdt tu..

aku tak tau kiraan dia, tp misalnya camni la:
setel 4k, byr pd company tu rm400
klu setel 10K, byr pd company tu rm1000.

itu la cara depa dpt profit.

klu setel 4K, tp kad kdt leh guna smpi 6K, dia bleh caj 4.4K tu pd kad tu.
tp klu max mmg dah 4K, kena topup guna duit sendirik la utk rm400 tu

2# medangmru

entah ler...company bumi cam ginew lah kan....harapn yg menggunung hanco berkecai..ahak3

mana lagik company yg buat bisness cam ginew ekk...uruswang takmo buat takpelah....dia owh tolak regeki tu

kashaz..aku rasa betul laa kot hat ko xplain tu..sebab aku igt...dia kata...kalau kitanya utang 10K..so dia akan kenakan charge dlm 15% tak silap aku dari jumlah keseluruhan...

Follow Us
2# medangmru

entah ler...company bumi cam ginew lah kan....harapn yg menggunung hanco berkecai..ahak3

mana lagik company yg buat bisness cam ginew ekk...uruswang takmo buat takpelah....dia o ...
hakass009 Post at 16-7-2009 10:06

berlambak la org buat zero interest ni..
cek paper-tang iklan pun ade..

aku pun ingat2 lupa sebenarnya.....sbb agak lama dah aku tanya mende ni.....

tp saper pernah buat mende alah ni leh habaq mai...

Mcm dijanji2 la plak.....br je dlm 2 minit lepas aku terima call dr satu syarikat pasal mende alah ni....kekdahnya bukan 0%..kalau 0% maksudnya Company tu mmg takleh nak buat profit....

Apa yg dibgtahu pd aku....mcmni....

Company ni dia claim ada "joint venture" dgn beberapa bank....ada bank yg boleh bg sampai 3 tahun isntallment....ada yg setakat 2 tahun je....dan interest plak bergantung pd tahun dan bank....ada Bank bg up to18% , 24% dan 28% ....so....interest tu Company tu yg akan dapat.....which means that....

Katakan kita nak setel kan outstanding Balance RM5000....So..>Company ni akan byr RM5000 pd pihak Bank...Company tersebut akan makan interest....so duit yg dah disetel oleh Company ni...akan dipindahkan oleh pihak Bank ke satu bentuk akaun loan....so..katakan kita agree utk ikat 3 tahun...so kita kene byr amaun pd setiap bulan....mcm tu la kekdahnya yg aku dibgtahu.....so...COmpany tu mmg akan mkn profit lebey tinggi drpd annual interest Bank sekarang ni yg bergantung pd ketepatan kita membayar ....

So...bila dipk2kan balik....kita akan bayar lebey.....

Yg tuan tanah bgtahu 0% tu...aku rsa very the x logik....sbb Company yg buat tu mmg konpem takkan dpt apa2 profit....kalau dpt pun mmg skit je la...

So...Iklan yg tuan tanah bgtahu tu mcm gimmick lebihnya.....nak attract customer....

Ni ha alamatnya....Synergy One Solution
Kota Damansara ..hehehehe....korang nak ke no HP nyer....

do wan lorrrrrrr.....dh nk kena bayo lebeh lak.....iskh iskh iskh

hehehehhee...takut ke hakass??

xnak interest jgn pakai card kedit

kalu xde interest... kena byr kat kompeni yg ajar tu lak kan... abis gak duit {:3_84:}

12# medangmru

errrrr.....aaaaaa...emmmmmm....lebeh kurang ar...hik hik hik