CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missdiyana

KEJADIAN PELIK with PIC (update on 28/05/2014 di pg8) - angkara maid & saka

mahluk tu latih karate kot...dia dah bosan gn meja tu mintak ganti baru,,...heheheehe

ada benda terlanggar kot..kesian..mesti sakit kaki dia..

wehhhh...apo tuh?
takut lak aku...

panggil Ilah Khatibrani Masuk la,ada Bran..?

dia bleh scan pic ni..

panjang btol spekulasi korang ha..penat baca smp 5 page..

mungkin misteri nusantara...

mungkin jugak meja tu dah retak menanti belah?

kat bawah alas meja tu, mcm ade big piece of kaca meja je...  masa pecah tu, kain alas meja tu pun landing together2 dgn kaca tu?

tapi kenapa tetiba pecah? misteri.....

tt, boleh amek gambar teddy bear tu lg sekali tak?
terkejut jg tgk 'makhluk' camtu...kotla hanya mainan mental sbb dah terpengaruh dgn gambar yg diedit oleh kwn2 td...

Follow Us
aku rasa TT pun dah cuak sebab kes gambar teddy bear tu,,,,terpaksa cover kata yg tu teddy bear...sebab kalau tak mahu TT pindah umah nie...

hishhhhhh .... serem gilesss

Hanya Allah yang tahu segala-galanya...

aq rase ade 'benda' ngah mengamuk kot kat rumah ko time 2..
sebab 2 'dia' baling meja kat rumah ko sampai terbalik 2..
hehe..gurau je..

plastik tutup meje tu........

sama la ngan kiter punya tutup meje..hehehehe..

sy tak blh nk byg kn bnda biru tu teddy bear..  asyik nmpk muka org je...  huhu..

apa cite TT dan rumah di tu ye? senyap je... harap2 semua dah ok

jawapan dia senang sja...dlm keluarga ko nie...ada yg sdah pass away ka?..ataupun org yg rapat pass away?..kalau ya...selalunya dorang buat sedemikian untuk memperingati ko untuk tidur time malam bukan jadi hantu malam...

jan risau..aq ckp ni pun dr experience jgak..pas mum aq meninggal 7 thn lalu..dia memang slalu bising aq n kakak ku untuk masuk tidur awal....pas kenduri 40 hari..kami tidur lambat..sekitar jam 12.30 gitu...kami dua2 dgr suara mum aq ckp "Fie..Shana Tidur la"...
suara bunyi dr bilik atas (bilik tidur utama)....
mcm biasa....penakut satu macam lagi...kami off smua then lari p bilik tidur la..hehehe

keadaan gini memang kadang2 pandai berlaku....
rumah yg aq tinggal slama 20 thn nie pun byk sdah crita..
oleh kerana aq nie memang dasar hantu malam...
tawakkal sja la heheheh

meja mmg dah retak kot hermmm terbalik dek angin

Salam uols...

kini aku muncul kembali dgn kisah yg dh jadi mcm cerita series lak. Aku mendiamkan diri dlm thread ni sbb lepas itu.buat beberapa bulan takda benda sangat nak diceritakan.. lagipun weols nak berfikiran positif .. mcm takdak apa2 paranormal yg ada.. just benda nak jadi.. Tetapi.... beberapa kejadian yg berlaku sejak 3 4 bln ni.. membuatkan aku rasa mmg ada 'something' in da houseeee.... nnt aku sambung ceta.. dlm office  ni..

Salam uols...

kini aku muncul kembali dgn kisah yg dh jadi mcm cerita series lak. Aku mendiamkan  ...
missdiyana Post at 12-12-2010 11:10

salam miss.... tak sabar nak mengetahui kisah seterus nya  

salam miss.... tak sabar nak mengetahui kisah seterus nya
mieraedoera Post at 12-12-2010 12:03

wsalam.. ok iols nak teruskan ceta k..tp tatau nak citer starting dr mana. let me start dgn peristiwa yg iols igt sesangat la k..
Story 1

My bro dapat anak ke 2 masa Ogos bebaru ni. Alhamdulillah sihat dan sempurna pancaindera. Baby ni baik sangat... jarang merengek dan nangis2. kalau dia lapar pun.. dia rengek kejap2 aje.. sebulan lepas tu.. baby abg aku ni demam panas..dmm sampai 40celcius.. bawa check g hospital..doc admit masuk ward sbb dmm dia high sangat. So parents aku pun turun  ke KL nak tgk cucu baru masuk ward. Baby duduk dlm ward 3 hari... tp doc takleh detect penyakit apa sbb dmm baby ni tak turun2.. 40-41celcius. Sampai ke satu tahap doc minta nak ambil air sumsum baby.. ngamuk abg aku taknak bagi.. dok dlm ward dah 4 hr tp blum tau penyakit apa. Last2 abg aku minta nak bawa balik baby sbb nak admit masuk ke Hospital Swasta.. n Alhamdulillah doc dapat detect penyakit baby tu.. so baby kena admit ward around 4 hr mcm tu.. sepanjang parents aku stay kat umah abg aku time tu..mak aku dh rasa lain mcm sbb dmm baby tak kebah2 then dlm umah abg aku tu nampak mcm berasap2... ikan dlm akuarium umah asik mati..mak aku dh tak sedap hati. Lepas baby discharge dr ward n dibawa balik ke umah... baby asik nangis2..sampai suatu tahap mata baby terjegil-jegil mcm kena sampuk. Grill tingkap bunyi mcm diketuk2.. kuat gila..! Parents dh rasa lain dh... n ajak pegi Darul Syifak. Kat sana, org Darul Syifak tu tgk baby ni nangis2 sampai kejung.. so dapat masuk dulu.. Pastu org Darul Syifak tu cakap dia org kena pegi umah abg aku..3 malam sbb ada 'something' dlm umah tu yg dibawa orang.

Pg esoknya... abg aku buat spotcheck sbb tak sedap hati dgn maid indon dia.. spotcheck punya spotcheck.. nahh..

rupa2nya maid indon Madura ni punya keja.. bila ditanya dia jawab untuk majikan sukakan dia.. no wonder la abg n kak ipar aku tak marah dia even minah indon ni tak reti buat keja.. dahla pengotor! Rambut penuh dengan kutu.. cuci pinggan n gelas tak pernah bersih.. nak tanak nasi pun tak reti even dah berkali2 ajar...

Rate

1

Story 2

Igtkan dh lps maid tu blah dr umah tu... xda la ceta mistik lagik.. rupanya makin menjadi2 T__T abg aku dh taknak ambil maid so takda org jaga anak dia. Parents aku sana untuk jaga anak2 dia buat sementara waktu ni..parents aku takda la rasa pelik pelik bila sampai sana..

malam pertama
ayah aku terjaga pukul 4 pagi sbb dia rasa perut dia ditekan dan dipulas2...ayah aku menjerit2 sbb sakit sangat..adalaa dlm 30min kot dia sakit perut sampai takleh tido..igtkan dia sakit perut sbb ubat yg dia makan tu maybe effect sakit perut..so esok tu abg aku bawa ayah aku gi klinik. Doc kata maybe sbb angin...

malam kedua
Ayah terjaga pukul 3.30 pg... menjerit2 sakit yg sama...mak pun urut2 la perut ayah igtkan sbb angin..

malam ketiga
Pukul 3.30 pg gak ayah sakit perut menjerit2..dia rasa mcm ada org tekan n pulas perut dia.. ayah dh rasa lain.. tetiba.. pintu bilik yg ditutup rapat terbuka dgn sendiri.. ayah yg tak percaya benda2 mistik n hantu ni.. rasa meremang tengkuk n terus menjerit 'hoii.. ko kacau aku apahal...pegi memain jejauh.. aku nak tido. aku tak kaco ko.. ko dok kaco apa..' mak pun terbangun....

hari keempat
to be continueeee

Reply 139# missdiyana

sambung cepat sket.. curious nak tau nih..