CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 72395|Reply: 161

Jalan Bangi Lama Kalau Kita Dari Semenyih

Just share with u all lah...saya memang duduk area semenyih tp belah
kampung rinching ikut jalan bangi lama...masa tu saya memang selalu
ulang alik ikut jalan tu ke Kuala Lumpur dengan motorsikal...waktu tu
saya keje syif...syif saya petang habis kul 12.00 tgh mlm...kekdg overtime
sampai kul 1-2 pagi...pada satu hari tu...masa saya lalu dekat jalan bangi
tu tak silap saya kampung tu kampung batu satu kira dalam 1.5 km dari
pekan semenyih...waktu tu tak silap dalam pukul 1 am, saya ternampak
kain putih panjang ke bwh dari pokok getah tua betul2 sebelah jalan raya...
saya sudah nampak kain tu dari jarak 25m, sebaik sahaja saya melepasi pokok
tersebut kain itu seperti mengikut saya betul2 sebelah saya, saya dengan pantas
memulas throttle motor saya smpi naik tersemput2...saya dah tak pandang
lagi...agak dalam 3 km, saya lihat balik side mirror, alhamdullillah dah tak de
sampai lah dekat rumah saya...mak saya ada cakap rumah lama yg berada di area
pokok getah tua tersebut berhantu...dan apa yang saya pernah diberitahu
tahu oleh mak saya rumah tersebut pernah meragut ramai mangsa
dipercayai sesiapa tinggal rumah tersebut di bahagian atas mereka akan mengalami
gangguan syaitan mengakibatkan jiwa mereka melayang. Dan sekarang apa yang saya
tahu rumah tersebut telah dirobohkan...ada tak sesiapa pernah mengalami peristiwa yg sama
melalui jalan bangi lama dari pekan semenyih

Rate

1

Ini cerita tentang anak saudara akulah....
Dia ni kepala batu dan memang brutal tak takut ape benda pun...lagi dicakap lagi dibuatnya..
hinggalah pada satu hari tu dia nak balik ke rumahnya kat Bangi, sebelum tu pada sebelah ptg dia pergi rumah kawan dia kat bangi lama....
Malam tu lebih kurang jam 11.00 malam dia balik naik moto sorang-sorang melalui jalan bangi lama tu...sampai kat pertengahan jalan dia rasa ada rambut kena kat muka dia, dia buat biasa je ingatkan rambut dia kena angin. hinggalah dia berselisih dgn sebuah kereta dari arah depan, pemandu kereta tu siap bunyikan hon dan main lampu tinggi lagi..dia buat tak tau jer..maklumlah masa tu dia bawa moto tak berlampu..dia ingatkan orang suluh dia pasal tak pasang lampu. Begitulah seterusnya bila seliseh jer dgn kereta dari depan dia org siap main lampu dan bunyi hon lagi..
Anak sedara aku ni perasan lah pulak lama kelamaan dia rasa moto dia makin berat dan dia pun naik rimas sebab rambut asik kena muka dia je..dia pun tersedar yang rambut dia keriting jenis afro mana pulak datangnya rambut kat muka kata dia dalam hati. Tiba2 dia rasa pinggang dia kena pegang, dia pun apa lagi pulaslah minyak moto bawa macam pelesit. Dekat nak sampai kat UKM tu dia rasa ada benda macam melompat dari moto dia, dia terus balik rumah macam tak ada apa2 yang berlaku.
Beberapa hari kemudian dia ada dengar orang bercerita beberapa orang pemandu kereta yg lalu kat jalan bangi lama ada terserempak moto jalan dalam gelap bawa  penumpang berambut panjang mengerbang. Hinggalah dia dapat panggilan talipon dari kakak kawan dia menceritakan bahawa beberapa malam yang lalu dalam mperjalanan balik kerumah dia terserempak ada org bawa moto dalam gelap dan bawa penumpang perempuan rambut panjang dan siap bagi masa dan harinya..apalagi terkedu anak sedara saya....yang dok cerita tu rupanya tentang dia....Sekarang ni kalau pergi bangi lama dia  tak berani dia nak balik malam2 lagi.....

Rate

1

aiseh..... skang ni aku dok Nilai ... kalo nak pi tgk midnite show kat alamanda ...aku akan amik member aku kat bukit mahkota .. and akan lalu jalan lama ni ... setakat ni ok lagi ... kalo ada jumpa nanti aku sharekan ...

ooo jln nie yg ada kubur cina atas bukit kan
citer rimau jadian pun ada dengar berlaku

tak takut ek korang lalu jalan ni..dah la jalan sempit, berlingkar2 dan berlubang2...kiri kanan semak..ada kubur cina..pastu takde lampu langsung
aku jln siang2 pun seriau je takut bertembung ngan kereta depan..

Ini cerita tentang anak saudara akulah....
Dia ni kepala batu dan memang brutal tak takut ape benda ...
ArMantoya Post at 15-6-2010 23:29

Hati kering betul budak ni..

Follow Us
..aisey..mula2 aku ingtkan ckp2 org jer pasal jalan nie..
..dedulu slalu ikut jalan nie..
..tp skrg nie lebih rela ikut highway..
..sbbnya ari tue pakcik aku pun penah terserempak ngan mende alah nie..
..dalam kul 3 pagi kot..
..nmpak perempuan baju putih dok melayang2 kat atas kereta..
..tp jalan kat cni memng seram kan..
..waktu siang pun seram, malam lagi lah...

mcm penah lalu jer jln ni...tp ingat2 lupa..huhuh

ohh selalu lalu sana...
rasa rasa ada citer seram ker?
jap nak pikir...

mcm ada tu hari...tapi ingat2 lupa
nak ingat balik jap

so so jer citer tuh

Penah gak abang saya citer motor dia rosak...kul 12.15 pagi jalan kaki tolak motor....sebaik je dia melepasi ada satu rumah tinggal nie, org tua-tua ckp rumah tinggal tu dahulunya adalah kepunyaan kepada seorang bomoh (black magic), sepanjang abang saya  berjalan tu berishtigfar je dia, sbb dia ckp ada benda ikut dia dr belakang...dia dgr jugak nasihat org tua-tua dulu...JANGAN PANDANG BELAKANG...ish seram woo

aku paling tak suka jalan ni...dah la gelap...pernah tersesat lalu kat jalan ni..

ooo ini jalan kaa...mmg seram...dulu opis mate aku penah nak balik kl dari salak tinggi , ikut jenderam masuk jalan ni...sampai satu area dia dgn member sebelah dia dok perasan ada benda putih berdiri tepi jalan...sangka baik ingat poster yg org selalu pacak tu sekali dah dekat.... pocong daa...baik punya tegak dia berdiri...apa lagi member pecut tak hingat pas tu esok terus mc ..dua dua org lak tu mc...demam seminggu...belum pocong tu ikut lagi baru dia dok pandang jer...

pernah lalu jln bangi lama ni sekali.... lalu waktu siang pun aku rasa takut. jalan bengkang bengkok. kiri kanan hutan & kawasan kampung..huhuhu

sebelum ni suka sgt ikut jalan ni kalau nak g nilai 3.. dr bdr baru bangi.. masuk ikut belakang, lalu bwh railway track.. tembus kot bkt putra & bkt mahkota... tp lalu siang hari la.. mmg seram ko.. kalau mlm aku x tau la.. dah la kiri kanan semak, jln bengkang bengkok.. lampu jalan rasanye x de... paling lewat pon aku lalau dlm pukul 7.30 mlm...agak2 ada lg cahaya sesikit...

Best lalu jalan ni. redup dan suasana kg lagi. Tapi kalau follow lori yg lembab macam siput, masaklah nak potong.

jalan ni yg lalu sungai merap bangi tu ke?

aku ada pngalaman close-encounter dgn cik pon/cik lang kt are tu, tapi x nampak la, dengar kegirangan beliau je...

dh lama dh, ntah 14-15 tahun lps la... masa tu aku ikut sorang member amek barang kt member dia yg umahnya kt area tu...

masa tu pun dh kul 12am lebih... so kitorng lepak2 smbil main gitar nyanyi2, gelak2... masa tu makpak member kpd kawan aku tu xde, pegi buat umrah so yg beraja dan bersultan kt situ mamat tu la...

punya sakan ketawa tetiba dgr ada hilaian tawa yg gemersik dr atas bukit blakang umahnya tu... so kitorng pun senyap la, tp bila senyap, bunyi ketawa tu pun xde gak... so mungkin akibat kesan sampingan produk organik maka kami mngabaikan jela dan terus kmbali gelak2 dan nyanyi2...

dan tetiba trdengar lagi bunyik tu tapi lagi nyaring, dan ketawa tu dtg dari kaki bukit, bukan lg dr atas bukit! yg bermakna betul2 kt belakang umah trsebut dan brhampiran reban ayam, lebih kurang 20 meter je dri tmpat perlepakan kami.

dan kali ni bukan aje ketawa tu x stop wpun kami dah stop utk mngamatinya secara khusyuk, bahkan ayam2 kt dalam reban dh brketuk-ketuk hilang akal mcm tumpang ketawa gak.

langsung pastu member tu bg isyarat utk masuk dan aku plak trkejut bila member aku tepuk blakang aku sebab aku mcm dh trpukau dan trlopong mulut akibat kenyaringan hilaian yg amat mantap. meremang seluruh roma masa tu, ni masa aku citer pun meremang gak psl teringat blk kan kejadian tu...

masuk dlm, kitorang trus brkumpul setempat la, nk tgk tv mana ada siaran dh... last2 tetido je semua smpi bunyi tu hilang...

tu je la... tapi kira ok la, x nampak apa2 sekadar dgr... klu nmpak mau pengsan 3 hari 3 malam.

ikut dari cerita TT nie...jalan nie adalah jalan bangi lama-semenyih..dari kg batu 6 sampai satu..)hala ke semenyih...tapi dalam banyak forumer post adalah jalan UKM/teras jernang-bangi lama...atau dari sungai buah/jenderam-bangi lama...ada lalu tasik idaman....so...jalan2 yang seram nie ada 3 laluan..ke bangi..ke semenyih dan ke dengkil....

pemgalaman aku memang selalu lalu situ alhamdulilah belum lagi la...malah pernah pukul 3 pagi "toge" kat situ dari UKM sampai simpang nak ke dengkil/jenderam hilir...berdecit2 tayar...pukul 3 pagi tu...heheheheh....

tapi apa yang aku leh katakan..bahaya lain adalah...sepanjang aku lalui..aku pernah tgk motor tergolek depan keter aku amik lap..hehehe....van terbakar tepi selekoh...keter member aku tiba2 terbabas melintang tengah jalan waktu kita orang tengah wangan dari tasik idaman balik ke bangi....nasib baik aku tak termasuk sekali..sebab aku drive belakang dia...check2 tempat tu okay jer...kereta okay...tapi boleh jadik mcm tu...

kemudian di selekoh kg bahagia..eksiden jangan cakap la..2 orang student pun dah pernah langgar dek lori...kat situ gak jalan... kalau jalan ke bangi lama ke semenyih pula...selepas simpang 3 tu...ada hantu lain plak hahahahha tempat  port exchange barang dan duit atas motor...(kalau saper perasan la...brg apa lu fikirlah sendiri)....

btw...TT punya kejadian pula dah nak hampir dengan pekan semenyih...tapi saya tak dapat bayangkan pula pokok getah mana satu????? selepas nak masuk highway lekas atau sebelum???

Taming Sari...Kalau dari Bangi nak ke Semenyih...selepas traffic light tapi tak masuk LEKAS Hway...sebelah kanan, perasan tak kat situ ada rumah lama dah roboh dah...situ yang saya maksudkan tu...atas rumah tu tak boleh duduk (tinggal)...org menyewa pun kat bawah je

oic sebelum taman baru buat sebelah kanan kan...yerp ada satu dua rumah tinggal kat situ...petang nie nak jumpa orang kat semenyih...nantie aku recce. tq

kalau dari semenyih nak ke bangi lama tu...rumah tu sebelah kiri betul2 sebelum surau, ada surau kat situ...mak aku kata ramai yang meninggal kat dalam rumah tu, tak tahu kenapa...dengar citer entiti jenis mengamuk, mcm Amityville, rumah tu rumah papan 2 tingkat, cat warna putih