CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

Aku..........sangat misteri! (versi 2) Yok Nyambung...Seng Tenan!

Reply 1018# ...
melinda_gordon Post at 10-8-2011 12:33

1 gaji opis...1 lagi gaji momods...hahaha..

(posted by mobile)

Assalam TT ,selalu saje jadi SR tp saye nak kongsi cerita mase tahun 2008.nak tau hantu jenis ape kut.hihihi

Saje nak kongsi pengalaman mungkin yg saye jmper ni bukan orang kut. Cerite dia macam ni, mase ni sedang keje dekat 7 eleven.biasa le keje shif. Time ni shif malam maknanya dalam pukul 11 mlm sampai pkul 7 pagi.mlm tu keje mcm biasa le.

Dah pukul 7 lebih tu balik la rumah,time ni adik sume g skolah,parent pun keje.kirenye ade sorang2 la..balik je mane boleh tdo sebab segar lagi.balik pun jalan kaki lbh kurang 500 meter. Sampai masuk bilik pasang ekon main game jap sampai kul 10 kut lbh kurang..pastu baru ngntuk tdo. Saye tdo mengiring kut mase tu.tngh sedap2 tdo tu tibe2 rase kat belakang badan rase mcm ade orang gosok2,tp pelan2.hmm..macam kain kene tiup angin kuat2 pastu kene badan sikit2..tp mane pasang kipas.ekon pun slow je.tp ..mcm kene usap2 la.

Sebab ngntuk dan penat sngt saye buat x peduli .mungkin perasaan kut.tapi sampai 2 kali ,ati kecik saye ckp mane ade sape kat umah.terus saye seda tp x boleh bukak mate…sy cube pusingkan badan untuk telentang…ya allah susahnye nak pusing….lame amek mase untuk pusingkan badan tu..sikit sikit..sampai dapat..tp mate x boleh bukak..seluruh anggota badan x leh gerak..time ni saye da bace macam2 da..

Saye cube bukak mate..sikit sikit..dalam keadaan telentang tu..susah…macam boleh x boleh je nak bukak..lame amek mase nak bukak..mase da bukak sikit tu ( macam kite pejam pastu bukak sikit kan nmpak cahaye tp kabur2) nmpak setentang ngn muke saye.(bayangkan dalam keadaan kite baring die kat depan muka..tp x dekat sngt  sebab saye nmpak mcm bahagian bahu dia ke atas).muka die putih..mcm kabur2..tp ada mata.bende tu spt pakai hood/kain/or ehtahlah.ke memang badan dia camtu sebab dari kepale sampai bahu nmpak mcm bujur tp macam segi3 sikit..hmm…entah kut2 tu sume kepale dia.tp yg x boleh lupa mate dia tenung mate saye.nasib x tekucil.

Dalam hati..ya allah tekejut..saye pejam mate balik..bile bukak balik laju je..and mase tebukak tu mcm nmpak dia hilang mcm pegi tembus dinding.terus saye  boleh melompat sandar kat dinding bepeluh,benafas laju....dalam otak tebayang2 muke bende tu. Tutup ekon pegi luar pasang tv kuat2, amek bantal terus sandar kat bucu dinding.takut punye pasal..tengok jam dalam kul 11 pagi.bulu roma meremang sampai telelap.punyele takut bende tu dating balik. Time ni kat rumah flat sungai ara( flat yg behampiran kubur cine atas bukit tu)

Reply 1022# khairil007

Spesis hantu siang...haha..kalu pakai hud mcm tu biasanya hantu kumkum atau pun jin pompuan yg dok bertenggek kt dpn 7e masa mlm tu..berkenan la tu.

Tapi biasa la, bila kita kerja graveyard shift mcm tu..lg2 2-3 hari pertama shift tu..bdn letih tapi otak segar x mau tido..bkn apa sbb terlampau letih. Ni pun salah 1 faktor leh nampak benda2 ni..bukannya mata kita yg nampak tp mata minda bwh sedar kita yg nampak..mcm skang aku nampak sekor makhluk ni dok pusing2 bwh pokok pisang dpn rumah aku..tp bukan mata aku yg nampak. X paham? X paham xpe...haha..

Dah semlman dia perati...hensem mamat ni..aku nk ikut balik la..kena lak balik terus landing atas katil x basuh muka atau kaki..dia pun ikut landing la..

Kalu keja mlm, lain kali balik rumah mandi dulu. X yah la pakai alasan..nanti kalu mandi segar pula..x leh tido..alasan je tu...sebenarnya malas..

(posted by mobile)

Wak Jue.. kes husband kawan u tu hilang a few days tu kan. .aku dah baca blog wife dia cerita apa yang sebenarnya terjadi... misteri jugak tu....

Post Last Edit by duquesne at 11-8-2011 10:45

-triple posting- sila blame internet

Post Last Edit by duquesne at 11-8-2011 10:45

- another duplicate - sila blame internet yang tak bangun sahur subuh tadi

Follow Us
hahaha. nasib baik mimpi yg baik2.. sebab aku kadang2 mimpi yg bukan2 pasal wak ni.. gepre ...
nurulcomfykid Post at 10-8-2011 10:02

klu gelprennyew kliling pinggang, babap je wak jue tu, nurul....hahahaha

jgn marah ye, wak...gurau jek

dulu kat kg ade orang cube nak masuk umah arwah atuk aku.. mase tu aku kecik lagi tapi aku still ingat la.. pagi2 aku dengar kecoh2.. tengok2 ramai orang kat bawah umah atuk aku.. ade 2 orang mamat indon ni tengah baring bawah umah.. macam berenang.. kitorang heran la ape dia buat.. atuk aku pg kat mamat tu.. tepuk bahu baru diorang macam tersedar.. pastu nangis peluk kaki atuk aku.. atuk aku tanye kenapa.. rupanya malam tu diorang nak mencurik masuk umah.. tapi pukau diorang tak jadi.. diorang rase macam diorang kat pulau kecik.. boleh nampak daratan sebelah sana.. so diorang berenang la tapi tak sampai2.. pas arwah atuk aku tepuk bahu diorang.. baru diorang nampak keliling.. mase tu tok aku cakap.. dah la.. pg mandi buat solat taubat.. jangan buat benda tak senonoh ni.. pastu 2 orang tu tak abis2 menangis and mintak maap.. ade gak orang kampung nak pelupuh tapi tok tak kasi.. dia kata biarla diorang dah menyesal.. lagipun ilmu diorang dah ditawarkan.. tak boleh wat lagi pun.. tak tau la sape yang tawarkan.. pastu aku tak tau pe citer sebab mak aku bawak aku pg bandar.. kecik lagi.. aku pun ingat2 lupa..

Rate

1

Reply 1028# dinosour_27

Hahahaha..kalau zaman sekrang confirm aku dah amik video pastu upload masuk youtube..gerenti bnyk hits!

Reply  dinosour_27

Hahahaha..kalau zaman sekrang confirm aku dah amik video pastu upload masuk y ...
evilcooler Post at 11-8-2011 12:01

jangan kate ko.. aku dah awal2 dah pg upload.. hahahaha.. orang dulu2 banyak ilmu.. tapi jarang di turunkan pada anak cucu.. sebab dia tau kot.. anak cucu diorang perangai takleh pakai.. heheheh.. banyak bawak keburukan dari kebaikan.. hahahah

Haha betul tu..kalau ikut kita zaman sekarang ni memang amalan ada tapi isi nya entah ke mana..

dulu kat kg ade orang cube nak masuk umah arwah atuk aku.. mase tu aku kecik lagi tapi aku still ing ...
dinosour_27 Post at 11-8-2011 11:31

sama la ngan kes mbah aku (mbah gemuk-arwah) dia bukan takat pasang kat umah je..sampai kat motor pun dia pasang...sampai kesiang orang yang curik moto dia dok lap rim tu sampai leh nampak muka la...

rumah aku kat kampung tu antara rumah yang 24jam x berkunci..bapak aku cakap, kalau kunci nanti pncuri masuk..aku tau..tu alasan je..tapi so far xde la orang dtg mencuri..alhamdulillah..

sama la ngan kes mbah aku (mbah gemuk-arwah) dia bukan takat pasang kat umah je..sampai kat ...
juragan_malam Post at 11-8-2011 17:34

ko takde belaja ke wak? Hahaha. Rase selamat sket nak tinggal. Lagi2 musim raya ni. Mau mampos pencuri tu berenang kalau owner balik kg 2 minggu. Hahaha

Reply  juragan_malam

2 gaji??celah mana plak aku ade 2 gaji?
melinda_gordon Post at 10-8-2011 20:33

tahniah mel.. dah jadi mod.. akak baru perasan

klu gelprennyew kliling pinggang, babap je wak jue tu, nurul....hahahaha

jgn mar ...
kucingkarate Post at 11-8-2011 09:43

tanak babap.... nak karate macam avvy awak tuu =D

tahniah mel.. dah jadi mod.. akak baru perasan
mieraedoera Post at 11-8-2011 21:45

heheh..thanks kak

heheh..thanks kak
melinda_gordon Post at 11-8-2011 21:48

pasni takleh main2 ngan mel. Nanti dia bukak silat rimau dia. Hahaha

pasni takleh main2 ngan mel. Nanti dia bukak silat rimau dia. Hahaha
dinosour_27 Post at 11-8-2011 23:48

motep???

ko takde belaja ke wak? Hahaha. Rase selamat sket nak tinggal. Lagi2 musim raya ni. Mau mampos pencuri tu berenang kalau owner balik kg 2 minggu. Hahaha

mau melecet kaki & tangan perompak tu berenang 2 minggu atas simen

Pasal pencuri masuk rumah pas tu buat benda pelik ni memang betul. Rumah arwah pakcik aku kat kampung dulu pun sama jugak. Pencuri masuk rumah, tapi bila nak keluar tak jumpa pintu nak keluar.

Sudahnya subuh tu arwah pakcik aku jumpa dia duduk sambil peluk lutut dan menangis betul2 depan pintu rumah!