CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eton

INGIN KELIHATAN CANTIK & SIHAT?? SARANG BURUNG ALGA PRIMA-PRODUK BUMIPUTRA

apa bahan aktif dalam sarang burung tu sis/bro?

Laksamana Sunan
alhamdulillah....badan rasa semakin cergas...tidak lagi rasa lemah seperti dulu..ternyata minuman ni sangat berkesan..

Faridah Majid (9.52 am)ok..
hee.. makan tu je dah kenyang..memang kurang makan la..memang rasa kenyang ye..freckles dah makin nipis la

Aziah Muhamad
Alhamdulillah selepas sy menggunakan sarang burung ini selama 2 minggu, sy dapati muka sy lebih bersih dr sblmnya...tanpa make-up muka sy kelihatan berseri-seri...terima kasih kepada "norasma muhamad" kerana memperkenalkan sarang burung ini kpd sy...yg lain jgn ketinggalan untuk mencuba sarang burung ini kerana banyak khasiat yg boleh kt perolehi....

Faiz Evo X
nak tya nie.. member kita intrested nk try product nie... tp dia slalu g oversea. ada certain area xleh leh nak bawa botol naik aircraft. leh x transfer birdnest tu dlm botol plastic. konon2nye bnda tu syampoo arr.. dia intrested coz dia nmpak perubahan kulit muka kita. muka nmpak cerah n gebu sehhh katanya... hehehehe... dia mmg tahu since 1st time kita amik. so skrg dia sndri dh x sabar nak mnum birdnest keluaran alga prima... )

Reply 3# sayawifenikmie

saya pompuan yer :-)

ok kandungan utama dalam sarang burung nie

1. Kolagen - komponen protein utama dalam tubuh yang dapat membantu merangsang pertumbuhan sel baru (mencantikkan kulit)
2. Madu - sumber tenaga & stamina dan meningkatkan metabolisme tubuh
3. Misai Kucing- membantu melarutkan asid urik dalam ginjal

Reply  sayawifenikmie

saya pompuan yer :-)

ok kandungan utama dalam sarang burung nie

1. ...
asziemiworld Post at 19-11-2010 20:52

nak tanya lagi......kolagen  nya berapa mg / sachet atau per serving?

nak tanya lagi......kolagen  nya berapa mg / sachet atau per serving?
sayawifenikmie Post at 19-11-2010 20:54

ok kalau nak tahu kandungan kolagen tu saya tak pasti ..akan saya usulkan pada yang arif..tapi sarang burung nie mengandungi 18% pati sarang burung...sekali minum satu sudu aja setiap pagi....

Paling ketara ramai yang mengakui setelah mengamalkan minum sarang burung kedutan di muka makin berkurangan dan bagi yang selalu selsema di waktu pagi insyaallah selsema akan sembuh setelah mengamalkannya

Follow Us
TERKINI !!!!!

sesiapa yang selalu mengalami masalah selsema especially di waktu pagi..jangan lepaskan peluang untuk mencuba sarang burung alga prima..insyaallah masalah akan akan beransur pulih... BERBALOI-BALOI....

my late sis, kena kanser dh meninggal pun.
her doctor advised NOT to take any COLLAGEN based produc ...
adekcomel Post at 13-10-2010 16:59

ohhh thanks atas info ini....{:1_137:}

first Mia xde niat nk hentam sape-sape...

tp sila amik ujian ato berjumpa ngan doktor sebelum men ...
miaowie Post at 13-10-2010 01:00

baca kisah awak ni teringat pada sepupu i..
dia makan sheep placenta..pastu jadi bengkak2 muka, sesak nafas..
dr cakap allergic serius gak and bole bawa maut..

dr cakap nasib baik my cousin ni x amik jenis yg suntik tu, kalo tak memang xde ampun la
makan yg jenis telan ni slow sket efek tp allergy reaction tetap ada utk dia..
i guess certain people memang alah ngan certain thing kan..
tapi mana nak tau..

ape kebaikan sarang burung ni untuk ibu mengandung ye?

Reply 57# faqihah82

Wanita
Merangsang pertumbuhan & pembahagian sel-sel, pembinaan tisu-tisu,mengawal sistem endokrin, kulit menjadi lebih cantik, licin & anjal semula, mengurangkan kedut, membantu kesihatan rambut, sendi dan tulang.

Wanita Hamil
Mengambil sebelum hamil dapat membantu bayi menjadi lebih kuat, kulit yang cantik & berseri, daya tahan penyakit yang kuat (tidak mudah jatuh sakit) serta menggalakkan perkembangann otak.

Wanita Bersalin
Mempercepatkan pemulihan badan serta memperbaiki tisu-tisu yang rosak.

Kanak-kanak
Menguatkan badan, menggalakkan pertumbuhan & perkembangan otak, menambahkan selera makan, meningkatkan daya penyerapan serta tidak mudah selsema

TESTIMONI

Eng Cheng

300518-07-5002

26-A-18-4 Lengkok Eskrine

Taman Krystal

10350 Pulau Pinang

Saya berumur 80 tahun. Saya Sering batuk dan sakit dada selama beberapa tahun.Saya sudah menemui beberapa doktor dan doktor pakar tetapi rawatan pemulihan hanyalah untuk sementara sahaja. Selepas mengambil Bird Nest With Collagen untuk 3 botol, saya rasa jauh lebih baik dan dapat tidur nyenyak. Saya amat berterima kasih kepada Alga Prima Sdn Bhd di atas produk yang berkesan juga menjimatkan masa dan wang dari berjumpa doktor.

1) Pn Liza, 40 tahun, Sakit Jantung -  Sungai Dua, Pulau Pinang

Sebelum ini, saya selalu mengalami masalah susah hendak bernafas kerana saya mengalami masalah dengan jantung. Tapi setelah mengamalkan produk sarang burung Alga Prima 250ml selama 4 bulan yang lalu, saya dapat merasakan perubahan.

Selalunya, sebelum tidur, saya akan rasa sesak nafas, kini tidak lagi. Ia melancarkan sistem pernafasan saya dan membuatkan saya rasa lebih selesa. Alhamdulillah, sakit jantung yang saya alami kian berkurangan dan saya syorkan kepada orang ramai supaya mencuba produk ini.

2) Pn Zainab Jamaluddin, 60 tahun, Penat - Sungai Petani, Kedah

Seorang kawan mengesyorkan kepada saya untuk mencuba produk sarang burung Alga Prima 250ml kerana saya mudah penat. Selalunya, apabila saya mengaji Al-Quran, saya kena mengambil 3 nafas untuk saya bacaan ayat. Kini, hanya dengan sekali nafas, saya dapat menghabiskan satu ayat. Alhamdulillah, kini penat saya kian berkurang.

3) Norazmira, 25 tahun - Kulim, Kedah

Anak saya Alfrina, berumur 5 tahun. Selama 5 tahun ini, anak perempuan saya menanggung masalah penyakit seperti selsema, batuk, penat dan hidung berair. Setelah mencuba produk sarang burung Alga Prima 250ml sebulan yang lalu, anak perempuan saya kian aktif. Batuk, selsema, penat semua sudah tiada. Tambahan pula anak saya makin berselera. Alhamdulillah, kini saya berasa lega kerana anak saya bertambah sihat.

4) Nur Hanan HUmaira Muhd Zumi, 6 tahun, Penyakit Asthma

Sejak lahir dalam masa sebulan telah pulih sepenuhnya

4)Laksamana Sunan
alhamdulillah....badan rasa semakin cergas...tidak lagi rasa lemah seperti dulu..ternyata minuman ni sangat berkesan..

5)Faridah Majid (9.52 am)ok..
hee.. makan tu je dah kenyang..memang kurang makan la..memang rasa kenyang ye..freckles dah makin nipis la

6)Aziah Muhamad
Alhamdulillah selepas sy menggunakan sarang burung ini selama 2 minggu, sy dapati muka sy lebih bersih dr sblmnya...tanpa make-up muka sy kelihatan berseri-seri...terima kasih kepada "norasma muhamad" kerana memperkenalkan sarang burung ini kpd sy...yg lain jgn ketinggalan untuk mencuba sarang burung ini kerana banyak khasiat yg boleh kt perolehi....

7)Faiz Evo X

nak tya nie.. member kita intrested nk try product nie... tp dia slalu g oversea. ada certain area xleh leh nak bawa botol naik aircraft. leh x transfer birdnest tu dlm botol plastic. konon2nye bnda tu syampoo arr.. dia intrested coz dia nmpak perubahan kulit muka kita. muka nmpak cerah n gebu sehhh katanya... hehehehe... dia mmg tahu since 1st time kita amik. so skrg dia sndri dh x sabar nak mnum birdnest keluaran alga prima... )

8)Ana Razak

kulit terasa amat halus...tak pakai makeup pun nampak moist jek kulit, jadual period lebih lancar, kalau tak terganggu datang bulan, dan yang paling ketara pembuangan pada setiap hari lancar

9)En Rizal  (012-3110464)

2 minggu - hilang gatal-gatal pada kulit dan sakit-sakit pada belakang badan. Tapi pada awal pengambilan ada terasa sikit senak di dada.

10)Pn Zainab Bt Taraji, Puchong(39 tahun)

Kulit saya semakin halus dan sentiasa bertenaga.

11)Azhar, Gombak (24 tahun)

Makin pulih. Penyakit Asthma dah jarang menyerang. Hilang sengal di dada dan tidur pun semakin selesa (tak terganggu pernafasan)

12)Nadia, Subang (23 tahun)

Sengal sendi semakin berkurangan. Tambah tenaga harian

13)Rohaiza Zainun

br 3hr bg ain minum SARANG BURUNG ALGA PRIMA...nmpk ada perubahan...tido mlm dah tak berbunyi dah nafas dia...batuk pun dah hilang...muka pun nmpk segar,kalo tak nmpk cam lemah je.smlm lik kg,main lari2 dgn sepupunyer,tak nmpk cam termengah2...kalo x,cakap byk pun nmpk dia tercungap2....

14)Norrihan Nasfi

Kulit saya memang jenis yang tak bermasalah tak tau la apa perubahanannya tetapi kebelakangan ni ramai kawan2 saya kena batuk n selesema ....Alhamdulillah saya tak terkena selesema n batuk tu...anak2 kalau berhingus bagi sikit ja Insya-Allah lega...

15) Shifa Humaira

Salam. Mak Mertua Shifa dah try sarang burung alga prima ni..memang sangat2 bagus dan berkesan. Dulu asyik penat aja coz ada asthma.sekarang ni sejak amalkan Sarang Burung ni mmg dah xpenat lg. dia bgtau badan pun rasa ringan aja. awal2 makan memang dia ada rasa mengantuk kit. tp selepas itu dah ok. Sebelum makan sarang burung ni..period dia mai ckit2 ja..tp sejak makan sarang burung ni ..period dia mai berketul2..memang rasa puas sangat coz badan dah tak letih..muka pun rasa segar ja..lepas ni dia nak order lg..nak suruh Ichi Bone lg..Thanx to kak asma suggest kan produk ni tuk mak mertua shifa

16) Wirda Mokis

collegen tu ok je rasanya..xde apa..mkn tu kulit tgn kaki yg kering pon dah elok.. :-)

Kolagen adalah komponen protein utama dalam tubuh. Penghasilan kolagen berkurangan pada kadar 1.5% setiap tahun selepas usia 25 tahun. Selepas usia 40-50 tahun, badan kita akan kehilangan hanpir separuh daripada kolagen yang ada. Inilah punca kedutan pada kulit. Marin kolagen mudah dihadam. Kajian menunjukkan pengambilan marin kolagen ada sukatan yang betul selama 66 hari mampu memperbaiki penuaan kulit sebanyak 80%

ibu mengandung yang mengamalkan pengambilan sarang akan lebih bertenaga dan sihat dan baby dalam kandungan juga akan lebih cerah & daya ketahanan penyakit juga akan lebih kuat berbanding bayi lain...insyaallah dengan izin Allah

Ramuan :
Sarang Burung, Kolagen Marin, Misai Kucing, Gula Batu dan Madu

Semua kebaikan Sarang Burung dan Kolagen dalam satu minuman! Sarang Burung Minum dengan Kolagen membantu anda tetap bertenaga dan baik untuk kulit. Kolagen telah dikenali untuk membantu dengan memperbaiki dan menghaluskan kulit.

Tiba masanya produk sarang burung dapat dinikmati oleh orang Islam tanpa was-was dan syak wasangka untuk penjagaan kesihatan dan kecantikkan.

TESTI:

Wahine Blues
Sarang burung alga prima sudah menjadi resam hidup kami sekeluarga. Saya dan anak2 saya dari 20 ke 6 tahun mengamalkannya. Tumpuan lebih baik utk alam akademik yg mencabar ;-)

ank2 kecil blh ke minum sarang burung..sbb dia add colagen kan..so mcm mana penerimaan badan kanak2 tu bila mkn ngan colagen..sbb kita tau..org yg umur 25++ keatas baru sesuai minum yg ada collagen kan sbb bila umur meningkat, taraf collagen dlm bdn makin b'kurang.. so kanak2?

Reply 64# bunga_kaseh

kanak-kanak boleh minum tapi sukatan kena kurangkan. 1 sudu teh aja setiap pagi. memang kolagen sesuai untuk dewasa especially utk 25 ke atas coz untuk memelihara kecantikan kulit tapi utk kanak2 pun bagus untuk tambahkan daya ketahanan badan...

Reply 64# bunga_kaseh

ini antara testi kanak2:

Norazmira, 25 tahun - Kulim, Kedah
Anak saya Alfrina, berumur 5 tahun. Selama 5 tahun ini, anak perempuan saya menanggung masalah penyakit seperti selsema, batuk, penat dan hidung berair. Setelah mencuba produk sarang burung Alga Prima 250ml sebulan yang lalu, anak perempuan saya kian aktif. Batuk, selsema, penat semua sudah tiada. Tambahan pula anak saya makin berselera. Alhamdulillah, kini saya berasa lega kerana anak saya bertambah sihat

Rohaiza Zainun

br 3hr bg ain minum SARANG BURUNG ALGA PRIMA...nmpk ada perubahan...tido mlm dah tak berbunyi dah nafas dia...batuk pun dah hilang...muka pun nmpk segar,kalo tak nmpk cam lemah je.smlm lik kg,main lari2 dgn sepupunyer,tak nmpk cam termengah2...kalo x,cakap byk pun nmpk dia tercungap2   

Norrihan Nasfi

Kulit saya memang jenis yang tak bermasalah tak tau la apa perubahanannya tetapi kebelakangan ni ramai kawan2 saya kena batuk n selesema ....Alhamdulillah saya tak terkena selesema n batuk tu...anak2 kalau berhingus bagi sikit ja Insya-Allah lega...

TESTI

Ana Razak
kulit terasa amat halus...tak pakai makeup pun nampak moist jek kulit, jadual period lebih lancar, kalau tak terganggu datang bulan, dan yang paling ketara pembuangan pada setiap hari lancar