CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sokmogitu

teacher shida live @ tv9 skang

Reply  joey_mcintrye

they all x lapor mungkin sbb x pernah jumpa yg langgar tatatertib. tp ...
satria_934 Post at 9-2-2011 19:31

I tak cakap salah nak melapor, yg I ckp kes cikgu shida ni menonjol itu sebab tu ramai org nampak. Yg I highlight banyak lagi kes bukan setakat cikgu shida kalau nak buat laporan. Kita pun tak tahu cikgu shida tu bersalah dalam "klausa" apa? Undang2 tatatertib dlm sektor pendidikan mungkin berbeza dengan sektor lain. So, tunggu dan lihat sajalah kes ini.

;feature=related
nashrudean Post at 9-2-2011 19:18

lawo minah ni....

aku ok jek...
rileks la... dia bukan buat salah, just release tension je pon..
happy-happy buatkan orang lain happy
ok for me..
kalau buat youtube gini salah,

ada cikgu jual tupperware kat sekolah...
jual jus kurus dr rozmey..
cikgu jadi part time agen insurans, tp appointment time waktu sekolah??
cikgu buat tuisyen, tp guna material sekolah dan potostat guna kertas potostat sekolah??
hat tu lagi salah..

dia buat video kat rumah, guna internet rumah.. tak salah..
cuma disebabkan dia guru maka jadi isu??
kalau dia seorang pekerja kilang? atau pelayan hotel ok ke?

cuma disebabkan dia guru maka jadi isu??
kalau dia seorang pekerja kilang? atau pelayan hotel ok ke?
PahBedah Post at 10-2-2011 09:19

haa sebab dia guru lah la maka jadi salah. orang kata teachers are the shapers of young mind. pembentuk minda kanak-kanak. pekerja kilang bentuk minda anak ko ker? pelayan hotel bentuk minda anak ko ker? orang yang nak membentuk minda orang lain nih dia punya kewarasan orang akan nilai. kalau balik rumah duduk dalam bilik sorang-sorang dok kaler-kaler muka bagi ada janggut dan misai. soalan yang timbul .. waras ker cikgu nih? kena terima kenyataan sesetengah pekerjaan itu datang dengan persepsi tertentu. kalo ko seorang hakim ko takleh pergi mana-mana event ikut suka atau dilihat terlalu rapat dengan business man ke contonhnya. nanti timbul soal bias.

kakakkakakaaahhahahakahakahakkk kelakar giler cikgu nih!! boleh masuk raja lawak! sure menang!

Reply 284# FraidyCat

So maksud kau, kalau video ni orang kerja kilang yang buat dia akan di kira waras lah? Tapi kalau cikgu yang buat video macam ni kira tak waras?

Bagi aku tak salah dia nak color muka, nyanyi sorang sorang dalam bilik, itu minat dia. Dia buat performance memanglah kena colour muka, kalau kat europe tu macam macam orang yang ko jumpa perform tepi jalan, segala jenis baju/ colour muka semua. Orang tak panggil pun dorang tak waras.

Bagi aku apa yang cikgu ni buat bagus, supaya mungkin anak anak murid dia mungkin akan jadi orang yang lebih berani dan yakin untuk mencuba sesuatu bidang yang baru.

Follow Us
Reply  FraidyCat

So maksud kau, kalau video ni orang kerja kilang yang buat dia akan dikira waras lah? Tapi kalau cikgu yang buat video macam ni kira takwaras?
karipapcinta Post at 10-2-2011 11:57

tak waras maksud aku tu skru loose sikit la bukan tahap gila kronik hantar Tanjung Rambutan. dua-dua sama screw loose tapi pekerja kilang tadi hanya akan pasang circuit board untuk TV Sony 40 inci hang tapi cikgu yang macam kera kena belacan ni akan pasang 'circuit board' untuk otak anak hang nanti. nampak beza tak?

Reply 287# FraidyCat

Mama sokong FraidyCat. Cikgu sepatutnya tunjuk contoh terbaik untuk anak2 muridnya. Kalau dah jadik macam cikgu shidah nie, x tau ler apa nak jadik pada anak2 kita nanti. Terkinja2 x tentu arah.

Post Last Edit by FraidyCat at 10-2-2011 12:39
Reply  FraidyCat

Mama sokong FraidyCat. Cikgu sepatutnya tunjuk contoh terbaik untuk anak2 ...
mamanurrey Post at 10-2-2011 12:26

betul lah, kalau nak disamakan profesion perguruan dengan buskers tepi jalan di Europe rasanya jauh panggang dari api. cikgu ni golongan profesional jadi dia ada tanggungjawab dia. aku paste..

Professional Conduct                                                                                       

Teachers lead by example. They must conduct themselves professionallyat all times, including manner of speech, writing, dress and personal grooming. Teachers must be respectful when they refer to and address students within the school.

aku tak rasa kalau murid kelas dia balik rumah dan terikut-ikut gaya cikgu shida ni dengan menconteng muka dan miming sambil buat mimik muka, ibu bapa dia akan kata "oh semakin berani dan yakinnya anak abah, abah bangga".  

Reply 279# nashrudean

cun dak maria nih ...

mak kucing emosiiii dah...
hahahahaha.. terpulang emasing le mak kucing miooowww

aku borak-borak ngan mama aku.. (bekas pendidik (lecturer) yg dah bersara) dia kata actually it is a good effort, boleh nampak the colors in educations, tidaklah guru digambarkan tipikal seorang guru, and mama aku kata, dia nampak keyakinan dan kegembiraan dalam diri cikgu syida, and kalau dia pandai manipulate creativity dia untuk menarik minat anak-anak murid dia belajar BI, dengan cara dan gaya dia, it is a good start.. teaching in her own unique style, tapi kalau kita put in mind, benda tu pelik, weird, tak sesuai cikgu image demikian, kita tetap tipikal..

omak den kobaaaa...
cikgu shida is thinking out of box..

hahahah tu sebab wa kata ok je... happy2 je..

Reply 284# FraidyCat

sangat setuju

mak kucing emosiiii dah...
hahahahaha.. terpulang emasing le mak kucing miooowww

aku borak-bora ...
PahBedah Post at 10-2-2011 13:58

sape yang pandang dr sudut +ve, maka +ve la jadinya...... dan mira sokong bedah

cuba kalau cikgu nie cantek, sure ramai yang memuji dr mengutuk

aku ok jek...
rileks la... dia bukan buat salah, just release tension je pon..
happy-happy buatkan ...
PahBedah Post at 10-2-2011 09:19

betul tu, belum masuk kire yang buat MLM jual score A or Hai-O aku pernah sound cikgu tu, awak xmengajar ke hari ni, dia leh jawab...mengajar tu keje part time, yang MLM ni lagik penting dalam hati aku, doa2 semoga ko dan orang2 yang seangkatan bukan cikgu kepada anak2 aku nanti

ak nmpk xsalah pun ..dier cikgu ..so what ?cikgu je ke kena tunjuk teladan baik kt murid2 ?
role model plg pntg tuk anak2 adalah mak bapak dier ..bknnye cikgu yg mengajar pun.bp byk murid2 sek buruk perangai sb mak pak cerai berai ?so kt cni salah cikgu ke kalo anak2 murid perangai teruk ?so x ptt le nk ckp cikgu nih perlu jadan sopan santun bagai ..bkknyer dier buang anak ke hapa ...as a human dier pun ade menda yg pelik dlm diri diri ..just accept je la hobi dier yg pelik tu .... ...aper yg ak nmpk ....shida nih mcm budak2 lain gak yg suke upload kt utube ...hobi masing2 ...asal x kacau keje dier ms kt sek sudah la .....

Cikgu shida ni ngaja BI kan?kelas...

you say weird hobby i say manifestation of psychological problem. we would not know for sure until a certified psychologist interview her.

untuk hilang kan kemurungan dia buat cam ni......

Reply 291# PahBedah

aku suke mak ko...stetmen ada kellassss kemsalam yek

askum...
tetiba aku jumpa benang nie terasa teringin nk bagi komen...

aku tak benci cikgu shida tapi aku rasa cikgu shida patut tukar profession....
kalo minat dia kat entertainment....brenti jadi cikgu jadi full time entertainer....
bukan maksudnya bila dah jadi cikgu takleh jadi penyanyi ke, pelakon ke, impersonator ke, comedian ke apa... cuma kena aware dengan sensitiviti masyarakat....

bila upload video dia camni kat public...guna nama sebagai seorang guru akan jadi isu la...
sebab masyarakat pandang tinggi pada seorang guru...walaupun dulu kita kat sekolah ada cikgu yg kita tak suka..tapi sifat hormat dan takut pada cikgu tu masih ada...

kalau pelajar tengok cikgu diorg dah kepala gila2 camni...tu yg kes pukul cikgu...bunuh cikgu tu makin menjadi2 skrang....

p/s: makin x faham dengan sistem perguruan sekrang....tak masa aku sekolah dulu, takut gila ngn cikgu....