CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 23037|Reply: 48

[2015] PILOT CAFE [NOVEL AHADIAT AKASHAH JADI FILEM]

Edited by eddlisa_uyuk at 5-5-2015 02:09 AM

Post Last Edit by eddlisa_uyuk at 16-4-2011 22:24

sronok dpt terjumpe penulis pojaaan hati nona siapa lagi kalau bukan ahadiat akashah. Mase tue ahadiat ditemani isterinya yg cantek tue!..pendek kata pasangan ni memang sweet forever! Mmmm///sembang skit-skit je dengan ahadiat dan nona terdengar citer diaorng nak buat filem pilot cafe adatapsi dari novel ahadiat yg sepopular LBS. mesti best kalau diadaptasi nanti mcm citer LBS. Nona memang sukeer sgt LBS tue.. Siapa lah layak jadi pengarah pilot cafe? ahmad idham? aflin? atau faridkamil?

razak mohaideen

Kabir Bathia.

Yusry MERONG? Osman Ali CUN? Khir Rahman BOTOL?

Prefer Khabir Bahtiar. Tapi haraplah sangat kalau buat tu jangan buat acuh tak acuh macam Lagenda Budak Setan. Langsung tak meet my expectation. Dalam panggung penuh orang gelak macam kat kenduri kawen.

Pilot Cafe ni teruja nak tengok design restaurant yang bentuk macam cockpit kapal terbang. Lepas tu waitress dia semua pakai baju macam stewardess kan.

Tapi Pilot Cafe ni sebenarnya cerita dia simple jugak. Taktau best ke tak bila dah jadi filem.

tak pernah lak bacer pilot cafe nihh .....tapi pernah tau lah pasal novel nihhh....apepown aku harap storyline bagus dan jugak cinematography yg cantik sebab adaptasi darik novel kann....takmo ahmad idham

Follow Us
harap tak jadi seperti lagenda budak setan the movie...
hancus sgt...

penah baca..tpi tak habis..

mau berjuta bajer filem nihh....nak buat cafe die tuhh...

Ya Allah suka giler kot cerita PILOT CAFE ni dulu selepas LBS. wlu frust dgn akhir cerita ni. Geram. Huhu...sedih pun ada. Dah cukup aku tak mau dituduh jadi spoiler.

Sekarang meh tolong undi saya Contest Cun!Movie di FACEBOOK

Warga Cari.com.my yang sempoi sekalian,

Saya telah meng’join’kan diri dengan contest filem Cun! Movie. Kengkawan yang sporting boleh support saya dengan klik LIKE gambar ni. Please,  sebab saya nak tengok wayang free! Tak pernah tengok wayang sob sob. Tapi kene LIKE link ini dulu,

http://www.facebook.com/cunmovie

Pastu baru LIKE ini,

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1768344700201&set=o.155006161205409&ref=nf

Hanya DUA saat untuk DUA langkah mudah. Satu undian amat berharga.

Huhu Thanks! Kengkawan, kalau rajin silalah promote pada sahabat handai, teman rapat, sedara sepupu, kakak jiran, adik tiri dan ex-boipren. Wah tak malunya aku... first time masuk benda macamni.

harap filem ni di tukar endingnye..

suka heronya kalau sein. tp fahrin pun bolehlah, cuma selama ni bygkan ameer tu tinggi galah

harap2 tak mengecewakan....best woo Pilot Cafe.....nak tgk mcm mana diorang buat 'Pilot Cafe' itself....adakah restoran tu sama seperti yg aku imagine?

shachihata33 posted on 15-9-2012 05:17 PM
harap filem ni di tukar endingnye..

suka heronya kalau sein. tp fahrin pun bolehlah, cu ...

hahahaha, ku pun suka kalo si Sein jadi hero.....masa LBS dulu pun aku rasa Sein lebih sesuai pegang watak Kasyah dari si FK tuh....

takde sape ke nk tgk movie ni? rsnye dah tayang kan?

Next week baru plan nak tgk. Hari tu nak tgk tapi tayangan tgh malam.

dah ade yg tgk ke? nak baca review

Siapa yg dah tgk pilot cafe ni..bagi la review sikit2..

Pilot cafe ni adalah cerita tentang kisah hidup fahrin yang banyak hancurkan hati ramai wanita, dan apabila dia mula nak mencari cinta yang sebenar, cinta itu bukan milik dia lagi.

Awal-awal cerita banyak sangat flashback so tak selesa sangat nak tengok, tapi lepas tu dah ok dah. Semua watak yang dibawa memang menjadi, baik fahrin, neelofa, izara n remy. Banyak scene fahrin dengan izara, tapi cerita ni langsung tak buat aku rasa fahrin ni akan end up dengan izara walaupun chemistry fahrin dengan izara memang nampak sweet. Tapi dalam masa yang sama aku boleh rasa yang cinta fahrin terhadap neelofa sangat kukuh, walaupun scene mereka berdua tak banyak berbanding dengan fahrin dan izara.

Bagi aku lah kalau dibandingkan dengan filem ombak rindu dan manisnya cinta, pilot cafe lagi best. Untuk filem melayu, untuk filem ni, aku bagi 4/5.

Tapi kat bahagian ending ada tulis benda ni, "berakhirlah bahagian pertama", lebih kurang gitulah ayat dia. So, maksudnya ada sequel ke? Sebab cerita fahrin dengan neelofa memang tak habis lagi sebenarnya.

Rate

1

dulu aku kutuk manisnya cinta  &  ombak rindu
tp suka ngan istanbul ku datang

hopefully hasilnya lebih baik utk pilot cafe ni

sama laaa,aku pun suka istanbul aku dtg,xtau knp..maybe jln cerita dia and shooting tpt yg cantik hehe..utk pilot cafe ni nampak mcm citer penuh emosi.