CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nik2121

Al-Hin?

saudara..hampir suku dari penduduk dunia hari ini percaya tuhan menurunkan anaknya untuk disalib..hanya kerana kebanyakan manusia percaya perkara seperti itu..ianya tidak menjadikan perkara itu suatu kebenaran..apa sahaja perkara yang disampaikan dengan bersungguh-sungguh, berterusan dan ramai yang menyampaikannya..sudah tentu ianya akan diterima sebagai common sense..namun ianya tidak sesekali menjadi kebenaran..
kisah jin hanyalah teknik yang digunakan oleh sebilangan manusia pada zaman dahulu untuk mendapatkan tempat dalam masyarakat..memandangkan kisah ghaib ini konon-kononnya tidak boleh dilihat dengan mata dan hanya golongan special sahaja yang boleh melihat/mengalaminya..maka mereka boleh mengambil kesempatan ke atas masyarakat yang percaya kepada mereka..

disebabkan masih ramai manusia yang bersikap ignorance dan percaya kepada perkara-perkara tahyul dan karut..maka golongan seperti ini masih dapat terus mendapat tempat dalam masyarakat..
SiNoob Post at 3-11-2011 17:55

hohohoho.... yang ini aku tentang statement begini... soriii.... macamanapun aku TAK BERSETUJU....{:4_226:}

hohohoho.... yang ini aku tentang statement begini... soriii.... macamanapun aku TAK BERSETUJU.. ...
edy137 Post at 3-11-2011 18:13

ayat pertama yang saudara boldkan itu..saya hanya nak bagitahu..bahawa kalau ramai orang percaya..tidak semestinya ianya benar kan..sebagaimana hampir suku dari penduduk dunia hari ini percaya tuhan menurunkan anaknya untuk disalib..tidak bermakna perkara itu adalah kebenaran..

berkenaan yang kedua tu pula..itu merupakan kefahaman saya berdasarkan tahap ilmu saya pada ketika ini..jika saudara mempunyai dalil atau apa-apa bukti yang sebaliknya..boleh kemukakan agar kita boleh bincangkan bersama-sama..saya tidak ada masalah untuk mengubah kefahaman saya kerana saya sememangnya sedang belajar..

boleh, sangat menarik untuk dibahaskan... tak terlalu jauh dan dalam untuk kita tergelincir di jurang yang hitam.... chewwwahhhh bahasa aku...

aku mulakan dengan soalan dulu k.... kita santai2....

apa yang membuatkan ko tak percaye dgn JIN???

Reply 318# SiNoob

bro.... jujurnya... umur berapa?.... @ baru masuk islam ka?

jin hanya dongengan?
kat dlm Al Quran siap ada Surah 'Al Jin' lagi bro
tu tak cukup lagi ke nak buktikan kewujudan makhluk dari golongan jin

sinoob nak dalil apa?
nak bahs apa? berdasarkan ilmu logik akal atau dalil islamik..

Follow Us
Teringat citer PeterPan...yg ada Tinkerbell....pompuan yg ada sayap....

tengok avatar sinoob pun dah terang2 tulis "beware of god"

sbb tu dari awal aku cakap sinoob ni siapa sebenarnya? nak menimbulkan kecelaruan or memang nak mencari kebenaran?

tengok avatar sinoob pun dah terang2 tulis "beware of god"

sbb tu dari awal aku cakap sinoob ni s ...
billionman78 Post at 4-11-2011 09:08

aku ada tanya pasal dia punya stand part agama tak penting
sampai skrg tak jwb.....

Kisah JIN Dongeng....???

Kisah Dongeng zaman modern...
1) Virus,bakteria, motor, neuron.. mata kasar xnampak..guna alat modern.
2)Handphone.- setiap telepon tiada wayar bersambung ke satellit ataupun pemancar...
3) Cahaya dan gelombang : terdapat warna nampak dan tak nampak. uv,iR, gamma, x-ray.
4)Elektrik. tidak kelihatan electron +ve attracting electron -ve dalam wayar, circuit, etc.

Banyak lagi kisah dongeng modern utk orang yang xpercaya... tapi mereka sedang menggunakannya. Semua bende2 tersebut adalah tidak nampak apabila kita menggunakan mata normal. Gunakan akal fikiran utk berfikir dan berbincang dan bukannya selalu argue/mempersoalkan perkara yang kita tiada pengetahuan...
{:4_229:}

Kisah JIN Dongeng....???

Kisah Dongeng zaman modern...
1) Virus,bakteria, motor, neuron.. mata k ...
CariKnow Post at 4-11-2011 12:22

Banyak lagi kisah dongeng modern utk orang yang xpercaya... tapi mereka sedang menggunakannya. Semua bende2 tersebut adalah tidak nampak apabila kita menggunakan mata normal. Gunakan akal fikiran utk berfikir dan berbincang dan bukannya selalu argue/mempersoalkan perkara yang kita tiada pengetahuan...

Ini mmg betull....

la nape thread ni mati camtu??
nobody to update?

la nape thread ni mati camtu??
nobody to update?
dune1989 Post at 2-1-2012 01:53

dah abis idea nak digaduhkan kot. haha

EB tumpang lalu yer...

Reply 265# hantukiller

salam,
jumlah jin, malaikat dan manusia kau bagi ni aku rasa tak betul. klu tak silap aku peratusan yg diberi 99% malaikat, jin 9% dan manusia 1%.
berkenaan dengan iblis dan azazil tu aku berpendapat bila menjadi ketua ianya mmg ada seorang sahaja bukan beribu cuma golongan mereka hanyalah dikatakan banyak. yakni cucu cicit mereka.
iblis dan azazil lebih kepada nama gelaran dan iannya makhluk Allah sebagaimana malaikat dan manusia. semuanya diberi gelaran.
dan jgnlah kita membezakan mereka ni (iblis dan azazil) sbbnya dari golongan yg sama.
mengenai Al-hin ni aku kurang pasti darimana kau tahu dia berwarna kebiruan. bleh explain dari sumber mana kau dpt?
kita berforum, soal share atau tidak, tidak menjadi masalah tp klu boleh bilamana kau dh ceritakan, silalah bagi sumbernya darimana supaya pemahaman itu lebih jelas. itupon jika kau tahu.

salam,
jumlah jin, malaikat dan manusia kau bagi ni aku rasa tak betul. klu tak silap aku peratusan yg diberi 99% malaikat, jin 9% dan manusia 1%.
berkenaan dengan iblis dan azazil tu aku berpendapat bila menjadi ketua ianya mmg ada seorang sahaja bukan beribu cuma golongan mereka hanyalah dikatakan banyak. yakni cucu cicit mereka.
iblis dan azazil lebih kepada nama gelaran dan iannya makhluk Allah sebagaimana malaikat dan manusia. semuanya diberi gelaran.
dan jgnlah kita membezakan mereka ni (iblis dan azazil) sbbnya dari golongan yg sama.
mengenai Al-hin ni aku kurang pasti darimana kau tahu dia berwarna kebiruan. bleh explain dari sumber mana kau dpt?
kita berforum, soal share atau tidak, tidak menjadi masalah tp klu boleh bilamana kau dh ceritakan, silalah bagi sumbernya darimana supaya pemahaman itu lebih jelas. itupon jika kau tahu
MANSTIR Post at 2-1-2012 11:22
Nisbah tu diberitahu ribuan tahun dahulu, sedangkan jin jin terus membiak dengan jumlah yg banyak sekaligus, ada yg juta juta sekali beranak(azazil, hantu dan dewa) ada yg puluh ribu sekali menetas(iblis) malah ada yg hanya takat puluhan ekor jek(ifrit/bunian), tak mati pulak tuh kecuali dibunuh oleh hanya segelintir manusia.
Amat berbeza dengan manusia, dahla umur pendek, beranak sorang sorang hehe jarang yg dapat kembar, manjang mati akibat eksident, kebuluran, perang atau terlebih makan

Nak percaya azazil tu juga adalah iblis, sekor pulak tu pun tak de masaalah... cuma kene baca banyak dalil juga tentang mereka tu kalau nak guna dalil la, kalau depa kata kaum kerabat tu maknanya jin dari golongan yg lain, kalau depa kata anak cucu tu maknanya dari jenis/golongan yg sama tu je.. percaya ke tak percaya tak menjejaskan iman pun

Al-hin? entah... rasanya dulu dah pernah jumpa, tapi depa nih tinggal sikit benor

salam .. saye ade pernah cerita pasal al hin ni kat kawan saye dan kawan saye telah merujuk kepade kakak nye yg belajar jurusan bidang hadis nie di sebuah u .. katenye mahkluk nie ujud zaman dulu je skang nie x tau la sbb kakak nye pon diberitahu oleh lecturer yg mengajar nye dulu .. wallahu hu alam

Al-Hin sangat cantik, malah bercahaya kebiruan tubuhnya.....
hantukiller Post at 24-10-2011 17:51

Bro ceritalah skit pasal pertemuan tu...di sini boleh di blog pun boleh...

Reply 336# hantukiller

salam,
dgn nisbah itu aku rasa mengambil kira jumlah yg ada skrg dan iannya tidak terkecuali. ikut logik akal pon boleh tahu peratusan it betul. 9% ke 1% kan beza dia byk, aku rasa klu kau belajar maths boleh tahu berapa byk perbezaan dia.

manusia semakin sikit? kau tgk malaysia je kot, cuba kau google jumlah penduduk skrg dgn 10 tahun dahulu. nampak tak bezanya.
begitu juga dgn malaikat dan jin, semakin banyak kita semakin banyak jugalah mereka.

entah? how patethic kau boleh tahu pastu takleh citerlak info dia kat sini, so selfish. ilmu yg ada klu tak dikongsi nanti Allah ambik baru tau. org yg kedekut ilmu nanti kan ilmu tu bleh hilang, so kongsilah macam mana perjumpaan kau dgn al-hin tu. moga2 kami yg jenis tak tahu menjadi tahu malah berilmu pula dan mudah2an kau dpt pahala atas kesebaran ilmu itu.

Reply  hantukiller

salam,
dgn nisbah itu aku rasa mengambil kira jumlah yg ada skrg dan iannya  ...
MANSTIR Post at 2-1-2012 17:13
Nisbah manusia dengan jin akan terus berubah, terutama disebabkan faktor yg telah aku berikan tersebut iaitu kelahiran jin tak terhingga tetapi tidak pupus berbanding manusia yg purata umur pun takat 70 tahun dan anak satu satu. 10 tahun akan datang pun dah jauh sangat bezanya, inikan 1400 tahun dahulu dimana nisbah tersebut telah diberitahu.

Ikut anggaran aku sekarangpun nisbah manusia sama dengan 40 jin... anggaran lah ye.. silap silap jin lebih banyak dari itu

Pasal al-hin tu tak perlu dipanjangkan.... sebab tak de keperluan pun pada manusia, cuma ia adalah dari jenis pengacau juga walaupun tak de arahan mengacau.