CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrincesCity

Suntikan Vitamin C

Close [Copy link]
beldandy posted on 10-10-2012 02:09 PM
ye bel rasa bukan dr jepun...
cuba belek post2 bel yang lepas2, ada bel terangkan
in fact byk  ...

hana pun mcm bel, at this moment my concern is to know which product and seller yg genuine and source of colagen yg digunakan.  
Pasal bone thinning tu and effect on our kidney tu my doc dah ceramah kat I dulu & before I start jab.  

td pun bru dgr cramah psal ksihatan nih...pcrmah tuh ckp apa2 sja supplement yg kta amik cm colgen ka vitamin ka klo nk amik biar atas saranan doc...tkot effect kdney n liver...lg 1 mnum tuh mmg wjib la 8 glas air msak psal tkot kdney xleh nk proses..tp sy sgan la nk tnya effect utk injction nih..tkejut lak audience len kan..bkn suma org minat mnda2 cmni..pa2 pn doc yg injcet psan mnum tuh mmg kna byk la..tp xyah pntang2 pa pun

mizz_emy posted on 10-10-2012 03:17 PM
sis bel skrg pkai brand apa? pas jab kena minum air byk ye? patot lah kulit kering je lagi rupanya ...

bel pakai bayer...
actually kalau jab ke tidak ke, mmg bagus minum byk air masak ni
tp ramai yg experience lepas jab rasa haus sgt2...

beldandy posted on 10-10-2012 09:24 AM
mmg betul pun ttg roche tu ipad.
bel mmg dah sedia maklum pun
cuma bel curios skit...sbb lopez a ...

bel, ipad ada jugak tgk org jual NC24 tu, ada banyak jenis. Tapi berminat dengan GLUTAX 3g lagi, so sblm ni ipad inject GLUTAX 3g je.  huhuhu..

mat_jenin posted on 10-10-2012 09:38 AM
aku pentingkan KKM kan first...

ada sijil racun tu mencukupi ke??? setahu aku gomen tak iktiraf ...

salam mat_jenin, i bukan bermaksud nak gado2 dengan awk, tapi ada tak bahasa yang sopan sikit.
kat sini saya dah faham. semua faham yang bahasa KKM tak ada bagi sebarang kebenaran @ pengiktirafan secara sah untuk vitamin c, bagi tujuan suntikan kecantikan @ kosmetik. Bila awk masih lagi cakap awk masih lagi pentingkan KKM itu pendapat awak, saya hormati. Cuma penerangan awak pasal KKM tu memang untuk saya, saya abaikan. sebab saya tahu KKM tak bagi kelulusan suntikan vitamin c untuk tujuan kecantikan (saya nak cantik).
Sijil racun negara tu apa yang saya faham (mintak2 faham), bila bawa masuk ubat yang tak ada KKM ni, untuk mengetahui kandungan selamat atau tidak wajib ada ( itu yang saya faham lopez, kalau salah tolong betulkan).itu yang saya faham.
ohhh kena tengok roche malaysia yang keluarkan..so lagi selamat produk yg dikeluarkan dari roche malaysialah kan sebagai pengimport yg sah but then why lopez kata sesiapa boleh pergi ke france ambik stock ...so itu mcm mana......??? sah ke produk yg dibawa masuk secara persendirian....???
yang ni, saya tak faham apa2. so kena tanya lopez @ sapa2 yang faham. huhuhu..

veriton77 posted on 10-10-2012 10:27 AM
ipadbiru... maaf bertanya ya... u inject whitening + vitamin c kan??? how come u tak tahu nama pro ...

hi veriton, saya betul2 tak tahu brand apa. tapi dia cakap vitamin c whitening.  saya percaya sebab dia dr. pakar kulit.
kat klinik dia semua ada, sijil berdaftar sebagai pengamal perubatan malaysia bawah seliaan KKM. Jadi saya memang percaya.
Kalau pasal halal tu saya tak pasti dan tak berani bagi tahu halal, sebab tu kena jumpa orang alim (ipad tak alim hehe)

Follow Us
mat_jenin posted on 10-10-2012 10:36 AM
ooo kalau ori over dose pun boleh ke????..janj ori dose lebih kira ok pada kidney mcm tru ka???:laug ...

mat_jenin itu yang saya faham. dia macam boleh cover balik sebab body boleh buat antibodi sendiri utk cover kerosakan, macam luka la. boleh sembuh. (nak lebih betul tanya dr la, ipad bukan dr.)

be4utifyme posted on 10-10-2012 12:56 PM
Salam, all

Dear ipad, i'm fully aware ttg pros dia sebab itu saya berani pakai and jual... Cuma ...

ok sama2 be4utifyme. :-)

beldandy posted on 10-10-2012 02:09 PM
ye bel rasa bukan dr jepun...
cuba belek post2 bel yang lepas2, ada bel terangkan
in fact byk  ...

ipad setuju dengan bel. sebab tak semua setuju dengan cucuk vitamin c ni.  ada yang marah sebab cakap mengubah ciptaan allah SWT.  pada ipad itu semua terpulang. ada pakar perubatan mungkin tak setuju, meraka ada pendapat tersendiri, tapi pada ipad tak salah sebab hasilnya kita juga yang dapat (duit pun duit kita yang habis ngeeee...) jadi bagi yang tak setuju saya mintak maaf.

beldandy posted on 10-10-2012 05:09 PM
bel pakai bayer...
actually kalau jab ke tidak ke, mmg bagus minum byk air masak ni
tp ramai yg  ...

bel pakai bayer, sama la dengan ipad dulu. bagus sangatkan?
tapi lepas bayer ipad pakai glutax. tapi bila ramai cakap glutax banyak yang palsu, ipad pun terus stop. huhuhuu

Ape lagi bagi yang dah cucuk tu boleh compare ape.... sebelum dan selepas cucuk... kalau nak bagi forumer nilai boleh gak (tempek gambar kat sini) tapi itu agak subjective he he...

td tgk buletin utama ada berita psl model thailand maut akibat suntikan collagen. boleh refer kat "tonton-buletin utama" @ 10 Oct minit ke 34:34... ringkasannya; dia dpt suntikan collagen kat montot, after 5mins dia kena kejutan di jantung & otak then terus koma for 10 days.. then meninggal. Nama dia Arditaya (✗ kenal pun!).. btw, menurut kata doktor, ada 2 kemungkinan punca kes ni.
#1) Arditaya alergik kpd collagen; OR
#2) collagen tu maybe dah masuk ke saluran darah dan sekat pengalirannya.

Phewww, scary lak.. Rasa takut plak nak mengejab nih.. huhuu..

So jabian semua, berhati2 lah yer...  Jangan dek kerana taksub nak cantik, kita gadaikan nyawa kita....

ladyjaja posted on 10-10-2012 11:04 PM
td tgk buletin utama ada berita psl model thailand maut akibat suntikan collagen. boleh refer kat "t ...

eeee.... ipad dah tahu pasal suntikan collagen tu, dr ipad ada bagi tahu information tu. ternyata benar. kredit utk TV3

ladyjaja posted on 10-10-2012 11:04 PM
td tgk buletin utama ada berita psl model thailand maut akibat suntikan collagen. boleh refer kat "t ...

takut kan?
bel, lepas buat few readings dah tak ambil vit c + collagen lagi
bel cuma ambil vit c sahaja...
paling utama source collagen yg kita tidak pasti dan juga keaslian sst product.

nize posted on 10-10-2012 10:04 PM
Ape lagi bagi yang dah cucuk tu boleh compare ape.... sebelum dan selepas cucuk... kalau nak bagi fo ...

nize, sebelum bertanya ni dah baca habis-habisan?
kalau kamu dah baca, takkan keluar soalan macam ni...
apa lagi apa lagi...kat belakang tu bersepah comparison yang dah kami type..penat tau jejari mulus menaip, tapi malas nak baca.
lenkali bagi salam dulu b4 menyampuk...

apasal tetiba nak naik hangin neh?

ipadbiru posted on 10-10-2012 09:31 PM
bel pakai bayer, sama la dengan ipad dulu. bagus sangatkan?
tapi lepas bayer ipad pakai glutax.  ...

ipad, bel belum cukup yakin untuk guna any gluta product
cukup dgn vit c

this week sy last jab kot...malas nak jab dgn doc yg mcm sceptical & look not happy to do the injection process

wlupun sy suka dgn kesan jab ni

korg tgk ye gambar ni....tgn sy terkena air panas baru mendidih on 23/9.....then jadi hitam cam ni

dlm masa smggu++ trs sembuh xde parut camni.....

sy rase injection vit c ni la antara penyebab kulit sy back to normal kejap je.....

notakakitakdebebulu~abaikan tangan yg tak cun dgn parut tuh

Comments

wowwww  Post time 15-10-2012 01:12 PM

beldandy posted on 11-10-2012 08:51 AM
ipad, bel belum cukup yakin untuk guna any gluta product
cukup dgn vit c

teringin nk pakai gluta tapi takot sakit..hehehe...yg ni je pon terketar2 nk cucuk..
sis bel beli mana bayer? stok da nk abes kna start cari baru plak..
*bru perasan kaki trasa lembut je.*

220796 posted on 11-10-2012 09:14 AM
this week sy last jab kot...malas nak jab dgn doc yg mcm sceptical & look not happy to do the inject ...

memamng ketara bezakan ayu?
bel pun ada sekali tu terkena percik minyak masa goreng ikan
pastu dlm seminggu je dah hilang parut tu.

beldandy posted on 11-10-2012 09:52 AM
memamng ketara bezakan ayu?
bel pun ada sekali tu terkena percik minyak masa goreng ikan
pastu d ...

ye bel....tp feedback dr doc buat kite rase nak stop jab je....

ayu dh jab since july kot....sjk tu mane pnh kene selsema..demam pon tak.....alhamdulillah.....

ayu guna bayer barcelona recently....ada 6vials je...rm120 hrga dia...bayer biasa rm100 je kan....cmni rupe dia:-
https://www.facebook.com/lola.boutq/photos?ref=ts#!/photo.php?fbid=385980314803535&set=a.100652226669680.843.100001747081049&type=3&theater