CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: slippergombak

benarkah singapura yg mahu berpisah dari malaysia..??

ade cakap singapore agame rasminye Islam tak??

Singapore Memang maju = tapi.. melayu singapore tak maju2.....

Melayu2 pencacai kt melesia lebih rela tengok negeri dia 'maju' depan mate walaupun dia sendiri duduk bawah jembatan.. ape lagi nak pegi melancong kt singapore. .mcm slipargombak ni.. gebang jee lebih... singapore pun x penah sampai

Singapore that I knew... So calll 'maju' sangggaaattttt :

Pencacai2 tentu suke tengok bangsa sendiri kene tindas mcm kt sane kan???? takpe... asal maju katenye

ramainyeee yg back up singapore.......singapore maju la......singapore takde rasis la.........agak2 kalo dapat offer jd rakyat singapore, korang nak keeee...............duduk bawah pentadbiran umno yg korang kutuk2 ni jugak la yg korang rela n sanggup.......potong jari la kalo ada korang yg sanggup jd rakyat singapore...........

p/s: pegi la tnya melayu2, india2 singapore sana...best ke tak duduk singapore??? macam harammm.......korang pegi melancong ke singapore 3, 4 hari mmg la korang kata singapore best.......duduk la setahun sana aku nk tgk..........

aku rasa s'pore yg nak keluar melalui tekanan2 politik. Secara lojiknya takde negara dalam dunia yang akan bagi "negeri" keciknya suka2 keluar. Tengok cam ex yugoslavia cukup. Kita tengok sapa yang akan dapat most manfaat jika s'pore keluar m'sia. Jawapannya LKY laa...tetiba boleh jadi maharaja sebuah pulau yang amat startegik. Tengok sampai sekarang dinasti dia pegang s'pore secara demokrasi diktator. Dan aku saspek, LKY nak sangat keluar sebab dia tau dia akan kalah dengan kelicikan mainan politik melayu...ekekeke

ooo yaaa....LKY sebak sebab s'pore ditendang? kekekeke. kamon la, jangan la naiv sangat....takkan nak tunjuk hepi plak? Sebab itu jam banyak lagi pemimpin2 lain pelbagai kaum yg tak kurang berkaliber di s'pore. Tapi satu per satu dia tendang keluar.

Yustan posted on 30-10-2012 05:53 PM
ramainyeee yg back up singapore.......singapore maju la......singapore takde rasis la.........agak2  ...

s'pore ni tunggu masa ajer nak lingkop. Mana boleh tongkat langit bro.

Follow Us
singapore tu pun dah nak melimpah rakyatnyeee........itu yg gelabah cari lubang beli aset n tanah kat malaysia la, australia la, indon la........jadi macam belanda la dok tambak laut nanti.........

singapore tu pun dah nak melimpah rakyatnyeee........itu yg gelabah cari lubang beli aset n tanah kat malaysia la, australia la, indon la........jadi macam belanda la dok tambak laut nanti.........

SG nak risau apa? Kita jugak yang jual pasir kat deme, negeri Johor gak bekal air pada harga rendah kat deme, bekas MB Johor yang ditendang ke Pusat jadi TPM dulu pasal kes jual tanah2 kat JB utk orang SG .... ala busuk2 pun orang Singapura, busuk lagi orang kita dok tadah bagi hak negara dari air, tanah sampai Pulau Batu Putih pun terpaksa disedekahkan secara sah ...

Lina66 posted on 30-10-2012 11:55 AM
kadang2 hidup di kelilingi dgn ramai Melayu... otak bleh mati

kan?  aku pnah tpikir, kalau lah malaysia ni 98% pnduduk melayu.... tak aku bayangkan mcam mana...

ntah mundur ke, maju malaysia klau drive kereta lalu kt bkt bintang, memanjang je nmpak org melayu...

aku menyalahkan dasar British yang mengimport buruh-buruh asing dari China dan India secara rakus tanpa memikirkan perasaan dan masa depan penduduk asal tanah melayu tambhan pulak syarat bangsat memaksa menerima kaum-kaum sebagai warganegara sebagai staray untuk merdeka. orang-orang melayu masa tu memang kurang pelajaran, tak terdedah kepada dunia luar. masa tu pulak orang melayu memang mudah berlembut dan baik hati pada warga asing dan langsung takde perasangka buruk pada diorang. orang melayu masa tu cool je walaupun warga2 asing ni pulak dapat special treatment dari british; tinggal kat bandar2, dibenar amalkan bahasa dan budaya nenek moyang diorang.

apapun damage has been done. aku rasa Tuanku Abdul Rahman cuba lakukan damage control dengan memancung awal-awal singapore dari Tanah Melayu. keputusan menendang singapore adalah jalan yang terbaik. nak hantar balik warga-warga asing ni/ atau menolak kemasukan mereka memang dah sah-sah la tak boleh, kan?

rasional keputusan Tuanku Abdul Rahman tu boleh lihat hari bagi yang nak vnak berfikir. kalau korang tengok geng-geng asal buruh ni takde langsung usaha nak asimilasi dengan budaya tempatan. diorang ni langsung takde rasa hormat pada budaya dan bahasa kebangsaan tempatan. bahasa kebangsaan pun tunggang langgang. macam mana tak wujud prasangka kalau komunikasi pun fail?

hakimi1987 posted on 30-10-2012 03:23 PM
trbaik bro, ak pernah terbaca pasal ni. kalo tanpa BARISan NASIaonal aka parti ketuanan melayu UMNgO ...

itulah jalan yg amat terbaikkkkkkk......................

katana83 posted on 30-10-2012 04:02 PM
bukan ke salah satu faktor "penyingkiran" singapura adalah sebab ratio antara kaum???  dikatakan ket ...

itu cuma alasan.. jika dilihat pada zaman tuh... berapa ramai jerk cina yg ada kat singapore tuh berbanding melayu... dan majoriti ketika itu bila campur sabah dan sarawak... bumiputra masih bukan majoriti ker..??

singapore yg ada sekarang jadi ramai cina kerana mereka import dari tanah besar.... kalu dulu, melayu masih gak majoriti.... kita jerk kena tipu...

unekspekted_XII posted on 30-10-2012 05:11 PM
Pencacai cemburu kekayaan melayu umno mcm syed mokhtar... org mcm ko ni lebih rela tengok cine kay ...

kiranya citer melayu dengki melayu laa... kah....kah....kah... pencacai...pencacai penjilat kasut soltan...

slippergombak posted on 30-10-2012 08:26 PM
kiranya citer melayu dengki melayu laa... kah....kah....kah... pencacai...pencacai penjilat kasut  ...

Serius cakap ni slipper, org mcm ni lah yang merosakkan bangsa melayu selama ni dan merosakkan Malaysia yg telah dibina berpuluh tahun lamanya..

tak mustahil Malaysia akan dijajah sekali lagi jika paria mcm ni banyak di negara kita..

Dunhill. posted on 30-10-2012 09:07 PM
Serius cakap ni slipper, org mcm ni lah yang merosakkan bangsa melayu selama ni dan merosakkan Mal ...

dah lama tahu dah dun... mereka2 nih laa sebenarnya perosak negara.. perosak bangsa melayu sendiri dengan sokong membuta tuli.... sanggup jilat perasuah, perompak wang rakyat berbilion2 wang negara kerana bawa cop keris dan dacing senget....

aku dari dulu lagik selalu cakap... disebabkan aku sayangkan UMNO laa aku sokong pembangkang kerana tujuan utama mahu mencuci najis2 dan kekotoran yg selama ini dah menjadi barah yg amat teruk dalam UMNO dan barisan majoriti semua pemimpin UMNo dikalangan perompak wang rakyat yg bebas dan maksum.. dengan cara menjatuhkan UMNo BN sahaja cara yg dapat mencuci segala orang2 jahat dalam UMNO yg penting diri sendiri dan menipu melayu selama ini dengan pemimpin yg benar2 mahu membangunkan negara dan membela melayu....

tapi selagi ada ummah melayu yg macam nih laa.. melayu terus dibenci oleh cina2 dan bangsa lain.. hidup melayu terus menerus di takuk sekarang yg kebelakang dari kaum lain dan ditipu hidup2 dengan sogokan RM500 4 tahun sekali....

slippergombak posted on 30-10-2012 08:25 PM
itu cuma alasan.. jika dilihat pada zaman tuh... berapa ramai jerk cina yg ada kat singapore tuh b ...

mmg bangsa cina sudah mendominasi singapura dalam jangkamasa yang lama... dikatakan sejak tahun 1920an lagi , cina sudah menjadi majoriti disana... no wonder lah, ketika terjadinya insiden rusuhan kaum kes natrah (1950) .. melayu ketika itu adalah minoriti..  

aku tak mahu bercakap pasal politik disini.. bagi aku, keadaan melayu di singapura bukanlah "bahagia" sangat. berapa sangatlah dari mereka hidup senang... selain dipinggirkan secara tidak sedar dalam negara sendiri..  

ada sesetengah perkara mungkin elok kita belajar dari singapura seperti kaedah mereka mentadbir... beside dari politik, saya bahagia  dengan negara saya malaysia...

melihatkan sikap rasis bangsa cina di negara kita sendiri... saya tidak dapat bayangkan macam satu hari nanti malaysia bila melayu hilang kuasa politik...  

tidak menyukai UMNO tidak bermakna anda perlu mendewa-dewakan singapura tu ..

apam posted on 30-10-2012 05:58 PM
aku rasa s'pore yg nak keluar melalui tekanan2 politik. Secara lojiknya takde negara dalam dunia yan ...

setuju.. aku tak rasa LKY tu sedih sangat pun...

and lihatkan macam mana musuh2 politik beliau ditendang..  

5 tahun sekali punya "pakar sejarah"

slippergombak posted on 30-10-2012 10:28 PM
dah lama tahu dah dun... mereka2 nih laa sebenarnya perosak negara.. perosak bangsa melayu sendiri ...

duit ketuanan liberal ke yg habis??? dari bod CI sampai sini meroyan makan x cukup bawah kerajaan BN