CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2691|Reply: 12

kolagen untuk kulit

salam,

nak tanye la, skrg ni byk dgr pasal kolagen, stem cell dan berbagai2. byk plak produk kat pasaran skrg.
leh tak share kat sini, produk apa yg bagus dan berpatotan dgn harga utk dimiliki? lagi satu bkn setakat utk kulit
sahaja tp utk kesihatan sekali.

masalah sy hadapi : warna kulit tak sekata, liang roma muke terbuka.

double stem cell?

aurawhite?

aura stem cell?

korean collagen?

emilay whitening?

pure collagen?

salam. collagen ni sesuai utk merka yg 25 ++ tahun ke atas sebab kulit mula:-)kehilangan kolagen. Bagi saya yg setakat ni mcm rumpai laut...dan byk:-)lagi kolagen yg ada di pasaran hanya kolagen biasa.

boleh try kolagen shaklee. dibuat dr sisik ikan merah. dan dari laut dalam. sebenarnya lg dalam dasar laut lebih elok sebab disitu mnunjukkan keberkesanan produk tersebut. maybe produk lain pun ada jugak saya x pasti.

tapi kalau nak try kolagen shaklee boleh contact saya 012-5040086 atau whatsapp.

antara kebaikannya ialah utk org lepas pantang...membaiki dalaman wanita..menjadikan kulit pinkish hanya setelah 2 minghu makan. kulit lebih tegang. awet muda. penggunann tahan sebulan.. xperlu ambik supplement lain. cukip dgn vollagen sHAJA. makeup pun dah xyah pakai sebab dah sedia cantik dan kulit lembab jer.

ohooo...sy pkai stem cell body shop je...tp ok gak. tgk perubahan kulit...rs lembut n lembab

ms sy pantang dlu, ibu sy hari2 tempek kolagen .. ibu sy kate
itu kolagen original.. dr rumpai laut.. selepas dua bulan.. sume org tegur
kulit sy cm lain lebih licin...

huhu.. sy suka kolagen!!

i just come across this old product I think...v'asia seaweed pure collagen
ade tak sesiapa dalam forum ni dah pernah cuba kolagen ni??
ternampak dekat kedai takde nama masa beli susu hi-goat utk my father petang tadi...
ni gamba produk tu..

Follow Us
Penah mkn seaweed aka rumpai laut tuk kulit berseri la suami yg bgtau tp ikutkan dr sendiri mcm biasa je... Suami lak suka mkn jelly seaweed n tepek masker seaweed coz katanya muka dia jd kurang berminyak n nampak tegang serta menghapuskan kulit muka dia... Layan kan je la cuma skrg ni dah lm x buat seaweed coz mls n x larat akibat mengandung mlm tadi pon suami ada tanya seaweed yg blm msk ada lg x dia nak msk sendiri lak... Mal buyong ni dah terlebih pemalas lak kali ni... Hehehe

poyohabis posted on 13-2-2014 10:40 AM
Penah mkn seaweed aka rumpai laut tuk kulit berseri la suami yg bgtau tp ikutkan dr sendiri mcm bias ...

bagos lah suami awak , selalunye orang melayu jarang dengar yg suka makan seaweed . selalu china jer .korean , jepun tu lain lah huhuhu
dulu masa arwah ayah i ade memang die suke sgt buat sup seaweed , die chainese.dulu i tak pernah makan sebab tgok cam tak sedap. skrg dah tahu khasit baru rase nk try tapi xtahu mane nak cari seaweed .

Salam, saya ada jual collagen bbplus.

BB Plus diperbuat daripada kolagen ikan yang bermutu tinggi. Kolagen ikan dikelaskan sebagai Kolagen Jenis 2, yang mempunyai struktur rantaian asid amino yang seakan-akan sama seperti yang terdapat dalam kolagen manusia. Habitat semulajadi ikan menyebabkan kolagen ikan  mempunyai kandungan Prolin dan Glisin yang cukup dalam suhu badan ikan yang rendah iaitu sama seperti kolagen manusia. Prolin dan Glisin adalah dua jenis asid amino yang penting untuk penghasilan kolagen, mengekalkan kecantikan kulit dan kesihatan rawan. Kolagen ikan ditukarkan menjadi peptida dengan menggunakan teknologi terkini untuk sumber kolagen yang kaya dan kesan penyerapan yang lebih baik.

Untuk yang sakit sendi, nak kulit anjal dan lawas seterusnya lose weight, sgt bagus sbb sy pun bermula sebagai pengguna biasa.

Then bila dah serasi, continue makan smpai la ni..

[img]http://2.bp.blogspot.com/-
JuOOgFyKsEU/UvHhL2R0w5I/AAAAAAAAA9Y/Uttt4fr50jM/s1600/Kebaikan+BB+Plus.JPG[/img]

Boleh contact huda 014-7221663

Harga :RM180.00 free postage. Nak cuba pek trial pun boleh RM50.00 free postage. Boleh cuba dulu...

then boleh decide nak beli 1 kotak

tq...

MISSLIYA posted on 13-2-2014 10:17 PM
bagos lah suami awak , selalunye orang melayu jarang dengar yg suka makan seaweed . selalu china j ...

Suami aku suka nak mencantik bersama2... Sampaikan serum rambut tuk aku n anak pon dia pakai... X pe la bg je dia pakai, dia kan big boss nanti abis duit dia gak kuar beli benda2 alah ni... Hehehe

poyohabis posted on 14-2-2014 09:17 AM
Suami aku suka nak mencantik bersama2... Sampaikan serum rambut tuk aku n anak pon dia pakai... X  ...

bagos lah tu. jarang jumpe lelaki rajin cantik bersame. selalu lelaki asyik nk ke gym je 24/7

MISSLIYA posted on 14-2-2014 06:20 PM
bagos lah tu. jarang jumpe lelaki rajin cantik bersame. selalu lelaki asyik nk ke gym je 24/7

Laki aku bab2 gun ke, joging ke tu berat la dia nak buat dah penat kata nye keje kat site turun naik bangunan... Bab2 melaram bersama2 tu dia mmg suka... Jd skrg ni aku kalo beli apa2 produk mesti tanya kat farmasi laki perempuan leh pakai x.. Kang aku makan sorg2 sibuk la dia tanya pe kesannya... X cerah2 pon... Hehehe kes mcm aku mkn kinometsu pon beria dia nak join sama... Lps ambik pantang nanti kn beli lak satu set tuk dia... Baru aman nak pasang body blk....hehehe

me makan double stemcell dah 4 bulan lebih. alhamdulillah. me mmg suka ngan double stemcell nie. sgt2 serasi. kulit muka semakin elok. badan pun rasa segar je. kalo x - layu je.... kekekeke

tapi baru2 nie - me tambah minum collagen aura perfect beauty (ABP26). sbb nk kaji tegang kulit2 yg semakin menggeleber. almaklumlaa, usia dah nk masuk 4 series. sana geleber, sini geleber. kekekekekeke

so far- sejak minum ABP26 nie me perasan bab ke bilik air mmg sgt cemerlang. everyday. tanpa masalah sikit pun. dulu pun x pernah ada masalah. alhamdulillah. tapi kena duduk dlm bilir air tu utk jangka masa panjang laa... muahahahha. sejak 3-4 hari minum ABP26 nie, mmg rasa sgt senang utk membuang air & kejap je. so - puas hati laa.

satu lagi , me *perasan* kulit muka terasa makin cerah. tapi tak tau laa kot2 mainan perasaan. hahahahhaha

so - routine me - pagi sekarang minum ABP26 (yg tutup kaler merah sbb me dah kawen) before brekfast, malam plak sebelom tido - me still continue ngan my double stemcell.