CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kumbang7

[Tempatan] Datuk ugut bunuh diri andai tak dapat kahwin dengan cucu

eee tak malu ke ngan makpak budak tu

noor2 posted on 28-5-2014 06:20 AM
....posing kat tong sampah tu yang tak tahan tu....tong sampah kan tu?

Ha'a pose kat tong sampah hehe class hoccaey!

macik macik monopos memang ler tak setuju..

maklom laaaaa grip dah tak mencengkam !

dok togok 10 jenis jamu pun lagu tuuuuuuuu aje.. lain lah grip dara sunti yer dak?

bio ler pacit tu nak nikoh..kan dia curik duit sapa pong

pacit tu kene pakai cam m dod kilau.. berkilau kilau pakaian dia..baru awek mude tu terpegun gitew

aku doakan pacit tua tu berjaya dalam usha dia menikahi dara sunti tuh..

ajinomotonosuga posted on 29-5-2014 08:11 PM
macik macik monopos memang ler tak setuju..

maklom laaaaa grip dah tak mencengkam !

Khenn abg aji biarlah dia nak nikah gegurl muda, ikut sunnah pun kena cerca tak phm betul org kita ni.

Yealah atok gielah nikah klu mak pak bdk tu nak atok jd menantu diaorg
Tp klu xah kena tolak tu bawak2 ler bersbr
Bukan jodoh namanya atok

Orange1 posted on 29-5-2014 08:14 PM
Khenn abg aji biarlah dia nak nikah gegurl muda, ikut sunnah pun kena cerca tak phm betul org kita ...

tu laa kan cik oren..

cik oren gak memahami..baguih hang..untungggggggg laki hang dapat hang

cik oren..kalo laki cik oren nak nikah lai satu aaa cik oren suruh dia amik mak janda kaaa dara sunti ala gegel mude?

tuhan memang benerrrrrr benerrrrr MAHA ADIL

masa nabi kita muda lela rupawan tampan pemuda umoq 25 taunnn..nabi di jodohkan Allah swt dengan mak jandaaaaaa haaa..bukan 1 kali, dua kali jandan siti khadijah binti khuwailid haaaaaaa...umoq dah 40

lepeh dia ninggal , tatkala nabi umoq i think around late 50s kut nabi di jodohkan pulak dengan dara sunti aisha r.a. yang tak salah aku umoq dia di tunangkan dengan nabi oleh abu bakar ayah aisha tu , dalam umoq 8 taun, kendian umoq 13 taun dia kawin ngan nabi dan tika umoq 16 taun baru nabi CONSUMATE marriage tuh..ni apa aku paham dari sirah nabi laa or kisah hidup nabi

betapa maha adil Allah swt..kan cik oren? tapi tak ramai nak reflect mende2 cam nih..depa tau jerit adil adil adil..tapi tak tau adil tu lagu mana

depa ingat adil tu fifty-fifty

kalo anak cik oren soang gemok soang kurus..takkan nak fifty fifty plak yer dak cik oren? yang gemok pakaian mesti lebih mahal pasei kain lebih banyak dan saiz kasut pun lebih besar makan pun lebih besar dan yang kurus tentu seme2 berkurangan dari yang gemok..ini baru sebenar adil

Allah maha adil..dia ajar nabi bab keadilan dan nabi ajar umat dia pasal keadilan ..tapi umat dia bodoh dan degei esp umat melayu

kokesen ni mostly hipokrit laa cik oren..depa bebel2 pasal oang tua abuse budak kecik KONON kalo kawin cam tu..depa dok teriak pasal pedophile

pasai pa aku kata hipokrit? pasei pada depa kawin ni semata formality aje..aku penah tanya kawan omputeh aku..ko dah duduk cam laki bini 10 taun ngan awek ko..pasai pa laa ni ko gatal nak kawin? dia kata formality dan dia nak anak dia satu hari nanti leh pangey dia father so aku cakap dia laa ni anak ko tak pangey ko father ke or sebenonya ko malu anak ko tu basted!! dia mampu gelak aje cik oren oiii

depa hipokrit..pada depa kawin tu bukan bab sexual, kawin tu macam CEREMONIAL affair aje..dok nak canang satu dunia dan nak perabih duit..so kawin meriah2 tu status oang berduit or somebody..kalo takat sex takyah kawin depa baru tumbuh bulu dah sex, average umoq 10 taun anak dara depa dah tadak dara, dulu around 13 years old..laa ni 10..besok luse kut2 5 taun dah tadak dara

sebab ada kumpulan nak HALALkan hubungan jantina lelaki pompuan dalam pekara di sebut ijab kabul or pernikahan so depa jadi histeria

kokesen macam cina..mana ada halal haram, anything goes, krismas tu bukan holy day tapi holiday makna cuti..holy day maksud sebenar ialah hari suci (wholly), apa kita oang islam sebut insan kamil..ini ler pengertian HOLY or wholly dalam bahasa kokesen..tapi depa bila dah bertuhankan nafsu seme dok p tukar so makna hari suci jadi hari CUTI   dan oang islam melayu dok terikut perangai kokesen hipo ni seme doh..

btui la kata tuhan dan rasul nya..depa yahudi dan nasrani akan make sure oang islam ikut depa sesat dan zalim sampai binasa diri sendiri

kita pun ikut depa dok melacurkan istilah yang asal nya elok..macam KHALWAT..ni makna solitude, bersunyian dok kenang diri, reflect diri , dok bernangisan kenang dosa bila teringat tuhan maha besar haa..ni mende baik khalwat tapi apa sudah jadi hari ini? istilah ni maksud apa? anak haram punye dewan bahasa..takdok istilah lain leh cipta kaa..btui dak cik oren? kepala otak tu letak kat bontot gamok nya..tu sal bodoh

kenapa oang melayu pangey oang lain itu TUAN hamba? oang melayu pangey sultan depa TUANku (tuan aku) kendian mai omputeh depa pangey anjing penjajah itu TUAN british, Tuan James etc.. pasai pa oang melayu kalo untuk orang lain depa suka berTUAN?

kitaaaaa bahasakan orang lain itu TUAN tapi hari ini kita di tuduh asik bebel pasal KETUANAN MELAYU..esp dak bodoh si Acong yang gila apam melayu tuh..bodoh btui, pasai pa bodoh lagu tuh?

i dont think anyone can jawap soalan tu seme pasei akai2 hangpa sini stended karoot komedia aje.. kalo sepah seme tu di anggap lawak or jozan ke..harap maklom laa..akai cam tu takkan leh garap soalan2 aku tuh

btui dak cik oren alias cik lisdawati artis tersohorrrr hihihihi

Follow Us
kakikuDibibirmu posted on 28-5-2014 05:39 AM
tak syumul lah kalau macam tu  is the way of life ka apanama

Oh ye tak ye jugak isle is a way of life harus sentiasa syumul.

Orange1 posted on 29-5-2014 07:37 PM
Ha'a pose kat tong sampah hehe class hoccaey!

....kalau dapat tgk lagi jelas kan best...

ajinomotonosuga posted on 29-5-2014 08:44 PM
tu laa kan cik oren..

cik oren gak memahami..baguih hang..untungggggggg laki hang dapat ha ...

Amboii abg aji panjang mcm biasa, tp aku tgp baca sampai habis setiap perkataan n baris.

Abg aji oii tak semua lelaki nak bini ramai. Menjwb persoalan abg aji hb aku sendiri yg taknak poligamy ni dia tak caya benda2 begitu dia one woman man katanya.

Psl budak2 pompuan kokesen, ckp terang2 ye abg aji, aku ada kenal jugak bbrapa gegurl kokesen umur belasan thn ni, aku blh kata budak melayu lg advance. Budak melayu umur bwh sepuloh pun ada yg dah main, tak pun umur 12, 13 dah rabak tu biasalah. Yg budak2 kokesen yg aku paham time umur mcm tu budak2 tu masih inesen, maybe dorg dah tahu psl tu tp dorg still enjoy bermain dgn kwn2 semua, sleepover lah dah minat mekap2 baju lawa semua, benda2 mcm tu yg lebih, parents pun masih ramai yg control n anggap benda tu terlalu awal n educate anak dorg psl tu, umur 16 baru legal nak make love pun, tp ada yg cepat setahun gitulah yg aku phm or lewatttt pun ada, yg aku pnh dgr paling2 awal sgt pun 14 thn kurang dr tu mungkin jarang. Ni aku ckp psl kelompok benua gegurl kokesen yg aku paham je lah. Maybe gegurls kokesen amerika mcm lain. Tp anak melayu isle lg hebat. Kita ni ummah terpilih mmg selalu nampak org lain buruk kitalah paling molia. Tp bila kita ada peluang utk lihat situasi sebenar, tgk org lain kita selalu anggap jahat hina bla bla bla barulah kita tahu yg sebenarnya.

Psl duk serumah mmg dorg biasa duk serumah sebelum kawin, dah jumpa pasangan yg disukai, suka sama suka, masing2 nak hidup bersama, n masing2 ada nafsu, tak hipo lah banding dgn ummah kita ni konon itu tak blh ini tak blh tp buat jugak. Kokesen ni rasanya dorg terima jah nature diri manusia ni dilahirkan sebegitu, ada nafsu ada keinginan n dorg rata2 bertanggungjwb mcm mana dorg handle n kawal nafsu dorg tu. Dorg serumah sesama partner sendiri takdelah pergi rogol org sana sini habis tak kira darah daging ke mcm kat tanah air ni yg pongpang2 psl agama tak henti2. hehe tu beza org ada nafsu n ada akal n org yg ada nafsu tp takde akal walaupun agama ke hulu ke hilir. Mana satu ye yg rosak masarakat ni?

hahahaha..atok..atok..mana boleh amin paksa2 tok..

Apa berita terkini pasal atuk ni
impian dah termakbul atau belum
atau sudah selamat dialam barkzah

ini kelakar. hahaha

kuat berdrama betul datuk ni. org taknak nak paksa2 plak.