CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian Aneh Bila Di Pejabat Siapa penah Kena?

damian_lee posted on 9-6-2014 09:43 PM
kerja aku tak tentu masa ... kadang aku terpaksa stayback kat ofis .... one of the memorable "thing" ...

Perkhhh ini aku dengar pun seriau.. Nak2 lagi part dalam lift..hoho

sy xpenh kene

hahahaha

theflash posted on 9-6-2014 10:58 PM
sy xpenh kene

hahahaha

hahahaha...jangan kejam

aku pun kena last wednesday 4/6/2014
selalu aku balik awal dalam 2-3 pm dah kat rumah

hari tu aku buat hal lak balik lambat sebab malas drive

sekali dekat2 7.30 pm tu kena gegar glass door pantry ofis
lepas 3x kena gegar terus aku balik

pelukis.plan posted on 10-6-2014 07:34 AM
aku pun kena last wednesday 4/6/2014
selalu aku balik awal dalam 2-3 pm dah kat rumah

kena gegar macam mana tu?

ade skali tu aku dgr org bukak ttp drawer...
padehal aku sorg je tu...
aku klo dgr2 ni...aku ignore je...
snypla benda tu nti...

Follow Us
fifie_olin posted on 10-6-2014 09:27 AM
ade skali tu aku dgr org bukak ttp drawer...
padehal aku sorg je tu...
aku klo dgr2 ni...aku ignor ...

sebenarnya aku cuba juga untuk buat berani macam kamu.. tapi anugerah six sense aku ni kadang2 sangat menakutkan untuk dilihat

pomade.seller posted on 10-6-2014 07:32 AM
sebenarnya aku cuba juga untuk buat berani macam kamu.. tapi anugerah six sense aku ni kadang2 san ...

ko jgn la tgk ...
benda tu pon x paksa ko tgk dia

kalo dia tgk kita bt bodo je...dia pon mls nk kacau
bg salam ms masuk opis tu...xde la kne kaco
aku biase buat cam tu

glass door pantry tu lock
sebab dah lepas 5 pm
so gegar mcm nak try masuk or keluar dari door tu
boleh imagine tak ni?

I ada mcm2 experience kat opis. Keje pun da merata so byk la story

Office 1
Slalu stay back sbb byk keje especially bila nak dkt musim perayaan. Byk loan masuk & byk paper work kena buat. Slalu akan blk dlm pukul 8 mlm. Kejadian akan bermula dlm pukul 7 ptg camtu. Department tiba2 jadi berasap, padahal tingkap semua pun tutup. Tatau dr mana asap/kabus tu dtg. Alih2 bilik berjerebu. Takde nmpk sebarang penampakan tp cuak la sbb bilik berkabus. Buat tatau je la sbb byk keje. Bila tanye pd staff lain mmg ada yg pnh kena, lg worst - kabus tu berada di atas kepala dan mengekor staff turun dr surau di tingkat atas sampai la ke cubicle beliau

Office 2
Kejadian berlaku bila kami berpindah ke building baru. Floor yg kami duduk tu cuma ada 1 department je - department iols la, the rest- bilik CEO, COO & main meeting room. Setiap dept kena guna access card utk keluar masuk tp utk staff luar kena la tekan loceng dkt luar pintu tu utk ke dept lain. Byk kali benda ni berlaku - loceng tiba2 berbunyi dgn sendirinye tp xde sape2 pun kat luar. Pintu glass door, wall pun half wood & half glass. Kejadian slalu berlaku pd waktu ptg, lbh kurang pukul 5 ke atas. Tekan2 loceng byk kali tp xde sape yg berani buka. Sampai la 1 hr tu ada senior staff suruh buka je pintu tu utk 'dia' masuk. Lps dr tu setiap kali loceng berbunyi dgn sendirinye kami akan ckp - masuk la, shift kami da nak abes, kami pun da nak blk. Buat keje elok2 ehh... dan beramai-ramai kami blk tgglkn opis tu. Ramai2 berani la kan

Office 2
Ni kejadian yg berlaku dkt building lama. Tmpt ni org ckp keras - sampaikan pak guard pun x berani nak duduk dlm building tu bila shift dia bermula. Pak guard pernah terserempak dgn staff kat dlm tu pd waktu mlm tp bila dia turun ke bawah, dia jumpa lg dgn staff yg sama yg br je sampai ke office dr kedai mkn. Building tu ada 4 tingkat, xde lift so kena naik turun tangga. Pnh juga dlm bilik store, waktu tgh cari document terdengar suara bising2 dr luar, peliknye cuma iols je yg dgr tp org lain x dgr. Kalau org lain dgr, iols plak x dengar. Kami selalu ke bilik store tu berdua atau bertiga, takut punye psl.

Office 3 & 4
So far xde pape yg berlaku. Hrp xde la berlaku perkara creepy ni. Setiap kali turun lift after buat keje, muka tunduk je ke bawah. Cuak kekdahnye

Last edited by lipstickz on 10-6-2014 11:40 AM

cik es tu pentipu..banyak sgt auta die..takkan kerana cik es semua org xboleh buat thread sambung2 gituw..
aku pun buat thread bersambung jugak hehehehe

lagi.. lagi citer...

kt opis nih.. opis baru yg sebelah tu.. budak cina nih cakap.. selalu kene kacau.. walau siang pun.. kene tepuk di bahu.. so dia selalu pasang earphone.. dengar lagu sebb malas nak layan atau fikir yg seram2.. patut la dorang ada buat bacaan yaasin masa nak buka opis tu.. opis yg aku duk ni so far ok lg... cuma ada sekali tu jer laa.. waktu lunch.. duk opis sensorg sambil layan MPS.. tetiba terdengar kt belakang org pakai selipar menyeret selipar.. toleh belakang xde sesapa lak.. seram la sekejap.. terus pasang ayat Ruqyah... selalu time lunch mmg x kuar mkn.. tapau jer.. so kekdg mmg sensorg kt atas nih.. satu jer nak lawan takut tu.. Ingat Allah sentiasa... InsyaAllah... hilang takut tu.. selain baca surah2 tertentu.. Last edited by Shahreen74 on 10-6-2014 02:00 PM

fifie_olin posted on 10-6-2014 10:04 AM
ko jgn la tgk ...
benda tu pon x paksa ko tgk dia

hahahaha kadang2 memang malas nak tengok..naluri manusia ingin mengetahui tak dapat nak elak huhuhu

pelukis.plan posted on 10-6-2014 10:17 AM
glass door pantry tu lock
sebab dah lepas 5 pm
so gegar mcm nak try masuk or keluar dari door tu
...

fuhhhh yang ni scary nak keluar pun kena lalu kat situ kan

lipstickz posted on 10-6-2014 11:39 AM
I ada mcm2 experience kat opis. Keje pun da merata so byk la story

fuh...banyak jgk pengalaman saudari... tapi tu lah ada satu masa kita kena cuba kena berani jugak..part lift kalau saya la..selalu kalau malam naik lift akan pasang surah ruqyah...

princesshazel posted on 10-6-2014 12:21 PM
cik es tu pentipu..banyak sgt auta die..takkan kerana cik es semua org xboleh buat thread sambung2 g ...

o000o0o0o cik es tu pentipu la ye..baru faham hahahaha

Shahreen74 posted on 10-6-2014 01:59 PM
lagi.. lagi citer...

betul tu pasang surah ruqyah...pasal cerita ayat ruqyah ni ada story saya jugak..nanti saya masukkan dalam thread ni

kisah ni lari sikit dari thread tapi masih kisah misteri

kisahnya macam ni.. masa tu anak aku baru masuk 3 bulan..aku isteri dan anak aku keluar jalan2 dan balik malam.. orang tua kata tak elok bawa anak yang bawah 6 bulan keluar malam2 tapi aku ni degil sikit hahahaha.. nasib baik tak kena kat anak aku..

masuk je dalam rumah aku dah rasa pelik sikit seperti macam ada yang mengekor cuma aku tak cerita kat isteri aku..masuk je bilik isteri aku pasangkan ayat Ruqyah, tak sampai setengah jam pasang ayat tu.. kedengaran bunyi macam mercun meletop yang sangat kuat.. aku bingkas bangun dari katil dan lihat dapur.. air akar kayu di dapur meletop habis satu rumah aku tersimbah air akar kayu..

aku tanya isteri, air akar kayu tu tutup rapat ke..dia kata tak tutup rapat..hati mula tak sedap..aku minta isteri tengokkan anak, aku mulakan tugas membersihkan dapur.. ketika membersihkan dapur hati ni tergerak nak tengok tingkap luar.. aku nampak seperti ada bayang mundar mandir depan rumah aku..aku lihat isteri aku tutup pintu bilik, aku beranikan diri buka tingkap dan aku bertanya jika kamu juga makhluk nyah kau dari sini, jangan ganggu aku sekeluarga..anak aku masih kecil..jangan ganggu aku lagi..tibe2 kelibat itu muncul betul2 depan mata aku, rambut menutupi mata dan hidung aku hanya nampak dia tersenyum dan terbang menghilangkan diri.. aku sambung mengemas seperti biasa..

dalam hati masih berkata2 adakah aku ada terlengkah atau tertegur sesuatu tanpa sedar (sifat aku selalu camtu kalau terbau sesuatu aku akan cakap pada isteri aku, ada bau wangi la), Alhamdulillah sejak dari tu tiada lagi gangguan yang bukan2 melainkan isteri ada perasan macam ada kelibat yang lalu lalang.. Alhamdulillah tiada apa2 yang berlaku.

prettyuglybabe posted on 9-6-2014 04:18 PM
aduhai.. trend cik es betul main sambung-sambung

cik es de legend..kamsia, kamsia!

@theflash pon ada buat thread camni tapi kat kilang.