CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanie_z

[Tempatan] Mampukah anak muda akhirnya beli rumah?

aku beli rumah apt sajork di Rawang rumah lelong... aku bayar cash x de hutang2.. alhamdulillah ada org menyewa..biarpun aku x duduk kt situ.. yg penting kalau ada apa2 di masa depan dh ada tempat berteduh.. bila aku cek sekrang aku dh dpt untung sekali ganda dr harga yg aku beli dulu..

x dapat beli rumah lain sbb pernah kena tipu dengan pemaju & bank masa beli rumah pertama dlu.. sangat menyedihkan...sampai sekarang kes x selesai.. so aku bertabahlah.. dengan berkat kesabaran dan rezki dr Allah dpt jugak beli rumah nan satu ni..

spiderman80 posted on 17-10-2014 02:55 PM
Jangan bimbang. Kita harus yakin kepada Presiden Umno.

ni sindir ke betul ni..hahhaha

macam2 cerita kita dengor........

lylea posted on 17-10-2014 03:16 PM
ni sindir ke betul ni..hahhaha

Dua-dua sekali. Kekeke...

ekekek ... kita harus lah sokom apa yg kerajaan buat.. syukurlah mesia masih aman

ailoveusomuch posted on 17-10-2014 02:09 PM
Gaji rm1400 beli kereta rm700?????? Mcm mana dorang nak survive dengan baki rm700 jah???? Taste ti ...

tulaa yang aku duk pikir tu.. takleh nak hadam.. nak mujurnyer sebab dia duk umah lama mak dia,
jadiknyer tak payah bayar sewa..

katanya kereta tu (exora bold ok) untuk keluarga dia jugak menumpang naik..
tapi, bukannya hari2 pun.. sabtu ahad jer, tu pun sekali sekala..

sebelum ni pakai kereta proton saga lama tahun 1980an pya tu je, duk make up2 kereta,
sampai takut nak bawak keluar kereta tu sebab over sgt make up (salah dr segi undang2..)..

pastu takleh sabar sikit tunggu rumah SUK.. selera tulaa sbnrnya besar..

skrg ni duk dengki2 dgn suami n kawan2 yg dah ada rumah.. (tak brckp sgt)..
bila bank x luluskan salahkan bank, padahal salah sendiri... aduyai..

Follow Us
afie_m posted on 15-10-2014 04:20 PM
org muda2 skrg ni byk yg msh duduk ngan mak bapak....tu yg pk keta dr pk umah....
bila dah kwn n be ...

Mak pak yg.suh anak beranak pinak bersma2 ngn mak pak. sunyi kekdahnya

lylea posted on 17-10-2014 03:15 PM
aku beli rumah apt sajork di Rawang rumah lelong... aku bayar cash x de hutang2.. alhamdulillah ada  ...

umah 1st aku pun lambat siap..bygkan bli time 2003 siap baru 2thn lps 2012....
ni pun sbb kerajaan lain tolong ambil alih....dah lah kualiti mcm apa...

umah ke dua plak 6bln lps bli umah pertama...bli umah second lagi puas hati..trs msk umah...

umah ke3...bli tanah n bina...lagi besttttttttttttttttt ikut suka nak design apa...hahahha

tapi skrg umah mahal.....nak bli lg pun mcm x mampu ja....

Last edited by afie_m on 17-10-2014 04:42 PM

emma.giggs posted on 17-10-2014 04:04 PM
Mak pak yg.suh anak beranak pinak bersma2 ngn mak pak. sunyi kekdahnya

gitu ke..yg i kenal byk mak pak bising srh pindah ..tapi smua anak2 buat bodoh ja...msh mengharap mak pak...

rikiruj posted on 15-10-2014 05:57 AM
aku cukup setuju cakap ko... baru 2 tahun keje berangan nak beli superlink kat damansara xxx, ke x ...

Agree.. aku mula2 dulu camtu jugak. Baru keje dah berangan nak rumah 2 setengah tingkat kat tengah2 KL. Bila dah nak kawen baru terpikir, sampai bila nak menyewa semata2 nak tunggu duit jatuh dari langit nak beli rumah besar. Ingat nak beli apartment kat area Kota Damansara, tu pon dah mahal... survey2 pulak area Puncak Alam.

Kebetulan pulak laki aku jenis yg kena transfer memanjang, jadi xde la kisah nak beli rumah yg dekat ngan KL. Last year beli rumah kat area Labu/seremban2.. walaupon adik beradik dok ckp rumah tu bukaan kecik, ktorg happy je. Asalkan ade rumah sendiri & mampu nak bayar. Tu pon kena cancel rancangan nak bercuti2 sbb nak kumpul duit untuk persiapan nak duduk nanti.

sunsilklady posted on 16-10-2014 12:22 PM
Tu la melayu, gila Sgt beli keta.. Kdg2 tu blom grad lagi dah pakai keta.... Rasain now harga rumah  ...

Beli kereta boleh, tapi tengok jugak keperluan & kemampuan.. Aku beli kereta lepas 1 tahun keje, tu pon lepas penat outstation naik bus + teksi memanjang. Dah la time tu aku kena asigned merentas estate2 yg menceruk. Tu pon kena kutuk sebab beli saga sebab kawan2 lain pakai Vios, civic, cruze pon ade. 4 tahun keje, kumpul duit nak kawen & beli rumah. Tunang aku xbeli kereta, pakai kancil bergegar yg xde ekon hadiah dari bapak dia.

lagi 5 bulan nak kawen, jumpa peluang beli rumah landed dengan rege promosi (company offer). Terus booking, share duit dengan tunang bayar booking... Majlis kawen terus jadi majlis doa selamat saje. Habis kena perli dengan sedara mara sbb kenduri ala kadar. Aku buat bodoh je, yg penting rumah dah beli.

Syukur la, walaupon pendapatan isi rumah ktorg xsampai pon 5 ribu dapat jugak beli rumah sebelum umur 25. Rasanya Universiti kena arrange bengkel pengurusan kewangan untuk pelajar semester akhir. At least terbukak la minda budak2 muda nak beli rumah cepat2.

yg dah beli rumah tu bagus la...tp x payah la bukak cerita kawan2 gaji kecik pki kete besar la ape la..cam bangga je dia ade rumah

aku berkira2 nak cr rumah lelong, tapi masa terhad pulak

ramai terpengaruh nak beli kete msia, kete kecik, kete 2nd hand nnt mak x bg..abg x bg..kwn2 x bg..ckp elok beli kete baru terus bla bla bla..last2 beli kete baru..komitmen dan2 jd tggi..ego pun tggi jugak..

bila ego da tggi..xmau der umah murah2..sure nk umah setaraf ngan kete..

aku dulu strt kete 1st 2nd hand car jugak..kancil manual lg..janji ade kete..sb duk kl..takut naik motor..kancil pun kancil la..pastu up cket savvy..2nd hand jugak..pendek kata, sume bnde aku beli 2nd hand je..baik umah smpi kete..yg penting ade umah n kete..klu da stabil br la beli yg 1st hand sume bnde..

mizz_aurora posted on 17-10-2014 12:32 PM
tapi ok la, 4yrs back time tu dapat lagi umah 60k... then dengan gaji 2.5k
sekarang ni kalau aku  ...

itu yang aku nak sampaikan..
kalau poket kecik, carik je lah ikut kemampuan.
ade rezeki lebih nanti boleh lah beli
xpayah nak tunggu bulan jatuh ke riba rumah kat damansara teres 2 tingkat harga 400k.

siapa kata sekarang xde lg rumah 60k?
gi lah mudah tgk..
belambak flat apartment..
cuma jauh sket or x bape lawa lahh..
kdg2 mmg jauh sampai opis 45 min
tp kalau ko dok kl pon , sampai opis jem 45 min sama je..

sbb tu kena pk bijak skett.
start2 keja dah beli rumah, ni makin lama kerja makin tunggu, lagi macam2 nak berbelanja.
nak kawen lah, pas kawen belanja anak lg..
sebab tu aku nak settlekan sebelom kawen..
lepas rumah settle sume.. baru lega sket carik duit kawen and pastu belanja anak2 lagi..
manage ur money..

2 tahun time gaji aku bawah 3k tuh, walaupun aku de lebihan duit gaji lagi setiap hujung bulan,
aku kerja setiap weeken part time, kat bangsar village, mid valley, bsc.. carik duit lebih..
sbb tu waktu muda ni kena carik duit..
then aku start bisnes sikit2..
as part time je..

Yg Ah Jib Gor pun satu, orang umumla syarat ketat untuk loan rumah, max loan 20 tahun jer ke barulah susah org dapat loan dan developer terpassa jual rumah harga murah.

Ini dia pe letak dapat loan RM500 ribu sampai 35 tahun, lagi la developer letak rumah RM500 ribu ke atas.

Mcm dulu, si Najib umum loan 300 ribu, terus mendesup naik harga rumah semua pakat letak 300 ribu ke atas.

maleo posted on 17-10-2014 05:13 PM
yg dah beli rumah tu bagus la...tp x payah la bukak cerita kawan2 gaji kecik pki kete besar la ape l ...

setuju....kesian pada yang tak da rumah....kita tak duduk di tempat mereka....

Memg rumh skrg mahal2..aku dok taiping..aku beli rumh area ke btu kurau (kwasn kmpung) pun single storey pun dh 168k..

Suami keja kt slgor..mula2 fikir nk pindah sna tp fikir rumh pun mhal, kos hdup pun mhal..apa2 pun mhal..
ni mcm nk sruh suami balik perak la

mas999 posted on 17-10-2014 09:46 PM
setuju....kesian pada yang tak da rumah....kita tak duduk di tempat mereka....

Kesian pada org yg btl2 xmampu.tapi klu yg gaji 3,4 ribu da pki vios,2,3 kredit kad,pastu bising sbb xde rumah,xpyhla.tu sendiri cari ssh namanya.

Pastu bole cakap menyewa lg jimat.adik aku sewa naik dr 700 pegi 850 dlm 3 taun.lg 10 taun?kalo byr rumah da tentu2 fix monthly.