CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Rhyno

[Lain-Lain] THE PASSION OF THE CHRIST

BudakPahang This user has been deleted
woiii sensor sikit gambar nie ... tak lalu aku tengok

aku pun baru tengok tadi beli vcd cetak rompak , mula2 nak beli dvd , tapi kualiti sama ajer , rakam wayang paling clear le jugak..dvd simpan utk versi clear nanti mesti ader specail features..

cerita menarik , real tengok jesus  kena siksa , dan mcm siul aje judas  tu , dah le belot tapi berlagak ala2 tak bersalah , siap cium2 pipi lagi..
bahasa aramic best dengar , nak mcm arab ader , omputih pun ader..
soundtrack dia pun same gak..

bagi aku berbaloi gak tengok tapi jgn caya bagi org islam, ingat ni versi kristian punya ,

8/10 , boleh tanding oscar , tapi terima ke oscar??

Under the sub: They Don't Know! They Don't Know!
You know, he means they(people who menyiksanya) don't know he is the son of the lord! He moan to call his father(lord) to forgive them!

Sooooo..... Don't know how to say!!

Originally posted by midyie at 6-3-2004 01:06 AM:
aku pun baru tengok tadi beli vcd cetak rompak , mula2 nak beli dvd , tapi kualiti sama ajer , rakam wayang paling clear le jugak..dvd simpan utk versi clear nanti mesti ader specail features..

...

Haha!! MAy be can get The Best Non-English Movie !!

It was two hours of his beating and crucifixion.

NOTE:- This is Gibson's Jesus.

[ Last edited by DARSITA on 7-3-2004 at 01:50 PM ]

Well, the good news is - it's not Jesus (our Prophet Isa as.) being crucified on the Cross. It was someone else. If I'm not mistaken, he's a Jew who wanted to kill Jesus. But really it's still sad to watch someone being crucified to death on the Cross. Maybe I'll burst into tears when I watch this movie.

Follow Us
Should watch it

tapi tak tahan tengok dia kena pukul..
bayangkan apa pula yg dilalui oleh Nabi Isa a.s sendiri ketika itu..

nabi isa di tukar dgn judas yg belot tu.ATAU NAMA LAIN YAHUZA

http://alhakelantan.tripod.com/alquraan/id21.html

klik ni untuk baca kisah nabi isa  a.s mengikut islam

Special announcement to everyone,

For those who're interested to read the International Jew by Harry Ford esp. the long version, there's no need to buy the book. You can download it from these links.

http://www.ety.com/berlin/ford1.htm
http://www.ety.com/berlin/ford2.htm

Originally posted by Baiduri Othman at 7-3-2004 10:03 AM:
Special announcement to everyone,

For those who're interested to read the International Jew by Harry Ford esp. the long version, ...

What does the book about?

Abt Zionism I guess.

RasaCinta This user has been deleted

nak tengok!

Andrea_Pirlo This user has been deleted
saya baru jer tgk pilem nie...komenzzz..

-rating saya 2.5 out of 5..filem nie lebih kepada teknical..bukan dr segi jalan cerita atau lakonan..disebabkan filem nie dlm bahasa aramaic armenia)..teringat plk kumpulan s.o.a.d (chop suey)..
-kalau tgk filem tahla..rasa tak berbaloi...punnn...tgk vcd jer laa..
-latar belakangnya, ialah di palestine (skrg tempat berkenaan nazareth/ (nasoro), diambil israel)..sewaktu empayar rome
-banyak flash bek..cuma ending rasa mcm tergantung...lebih baik kalau letak mcmmmana kerajaan rome menghargai kemaitian jesus
-tak puas hati bila cover vcd saya letak nama monica belluci padahal heroin dia (mary) tak ditulis...emak jesus (mary nampak tabah sgt...dia cuba tahan nangis..tapi monica, asyik meraung2)
-filem nie tak memberi kesan dr jalan cerita, sebab kita dah tahu apa yg akan berlaku seterusnya, melalui kisah sejarah dlm bible..
-tak phm napa org yahudi anti filem ini..pdhal, both kristian dan islam sama2 memberi backgraound sebenar yahudi--menolak agama allah.
--filem nie, yg misteri bagi aku..watak seorg, tak sure, malaikat maut, ker..angel ker, atau tuhan father (bapak jesus)..misteri tul..sapa tau dia nie, tolong..
-lagi satu baby misteri yg duk tersengih..seram aku tgk..sapa baby tue?
-detik yg menyayat hati---jesus di sebat dengan tali berpisau belit, dan menjadikan kulit jesus terseliyat..
-detik dia disuruh mengangkat salib tue..lagi yg menyayat hati, masa THE LAST SUPPER..dia kata "inilah detik terakhir kita mkn bersama..pasnie, korang dah x dpt jumpa aku lagi dah.." gambar dia tgh makan nie, ada dilukis oleh da vinci..
-lagi yg menyanyat hati..masa tgn dia nak dipaku..dia menjerit tanak dipaku...org roman tue, tarik tgn dia ngn tali..terjerut..pastu..di tukul paku kat tapak tgn dia..dia meraung..
-lagi yg sedih, bila tentera roman..suh t pakukan kaki dia...kaki dia kena paku..aku takmau tgk part tue..
-pastu masa d salib yg telah dipakukan jesus, diterbalikkkan, tentera nak matikan paku kat belakang salib...bayangkan..sakitnyer...dalam keduakan upside down.
--part masa kawan jesus kena patuk burung gagak pun mnyayat hati..
-pastu part St. peter(?) tak mengaku kenal jesus, konon jesus dan predict awal2, kwn2 dia sendiri pun tak mengaku knl dia..
-part judas kena gantung diri psl dia rasa bersalah..
-part yg aku paling kagum tgk mak dia, sentiasa tabah jer..sebab (kunun) dia tahu anak dia adalahan anak tuhan (kononnya), dia sabar saja..
-lagi satu, governor rome tue, aku rasa dia simpati kat jesus...dia datang situ taktau apa2, cuma org yahudi (kaum jesus) yg mendesak jesus dibunuh..
dia ikut, jer lah..dah itu yg rakyat disitu nak...

**moral of the story: filem ini cuber nk tunjukkan kegigihan seorg wira agama yg bersababr menyampaikan ajarannya. mcm filem braveheraat hero akhirnya mati, dan kebenaran konnnya terselah pd akhir cerita..akhirnya tentera roman (yg menyimpang dr ajaran ALLAH) mneyesal dgn perbuatan menyalib jesus, konon mengatahui akhirnya kebenaran jesus dan menjadikan kristian agama rasmii empire rome.. ..

Waikiki This user has been deleted
Originally posted by Baiduri Othman at 2004-2-23 10:10 PM:
Actually, saya pernah baca a book produced by a Christian organisation. Kononnya Jesus tu w/p anak Tuhan tapi juga berbuat dosa. Dia dikatakan buat hubungan seks out of wedlo ...

ho ho ho.. betul ke ni bai.. tapi aku memang dah agak la, sebab pernah ternampak somewhere, mary magdelene ni, masa die nak 'mintak ampun' kat jesus tu, die sujud+cium+minyakkan+sapu dengan rambut kaki jesus ni.. so maybe dari situ kot jesus ni terpikat ngan mary magdalene (in this case, jesus refer to what those christians believe lah..)

btw, kalu tanya saya, nak tengok ke tak? erm.. saya nak tengok kalau ianya free.. tapi kalau berbayar.. jawapannya NO WAY, takkan melabur untuk filem jenis cenggini..

Originally posted by Andrea_Pirlo at 7-3-04 07:56 AM:

-rating saya 2.5 out of 5..filem nie lebih kepada teknical..bukan dr segi jalan cerita atau lakonan..disebabkan filem nie dlm bahasa aramaic armenia)..te ...

Jangan details sangat ... kesian dia orang tak tengok lagi.

Scene ni pun buat saya tak senang tengok .. scene masa orang jahat/Rome pakaiakan Gibson's Jesus mahkota dari akar yang berduri tu. ... Cruel.

[ Last edited by DARSITA on 7-3-2004 at 01:53 PM ]

Originally posted by Andrea_Pirlo at  15:56:

-rating saya 2.5 out of 5..filem nie lebih kepada teknical..bukan dr segi jalan cerita atau lakonan..disebabkan filem nie dlm bahasa aramaic armenia)..te ...

Okey, i admit that i've just watched it on Friday night. Pirate VCD. My comment:

1) Filem ni memang dibuat dlm bahasa Aramaic (bahasa kuno) sebab nak buat ianya lebih realistic. Previously, memang ada beberapa filem mengenai Jesus tapi dlm English. Ada org critic filem Jesus sebelum ni tak realistic sebab ada watak yg bercakap dlm accent American lagi. (Last Temptation of Christ)

2) Watak Jesus sebelum ni jugak lebih kepada European look, with blue eyes and blonde locks (supposed to look more Middle Eastern.

3) Watak misteri dlm filem tu adalah Satan dan masa Jesus dipukul tu, ada baby yg muka macam org tua tersengih, digambarkan secara simbolik konon2nya kemenangan bagi pihak Setan kerana berjaya menghasut Yahudi supaya membunuh Jesus.

4) Background di Jerusalem tetapi filming di buat di Italy.

3) Pilate (Roman governer) -mengikut sejarah yg diputarbelitkan oleh org Yahudi, Pilate adalah yg org bertaggungjawab membunuh Jesus tetapi adalah sebab desakan org Yahudi juga particularly, the Parasis (ketua2 agama Yahudi)

Moralof the story;

Memang sebagai org Islam, kita percaya bahawa Nabi Isa A.S telah diangkat ke langit dan menukar wajah Yahuza (Judas) menyerupai baginda. Mengikut apa yg aku pernah baca dlm buku, wajah Yahuza tidak ditukar kepada asal sepanjang dia diseksa tetapi Allah telah menukarnya balik ke asal semasa dia disalib dan menghembuskan nafas terakhir.

Nabi Isa adalah antara 5 rasul Allah yg diberi gelaran Ulul-Azmi (rasul2 yg paling banyak menerima dugaan sepanjang mereka berdakwah). Rasul yg lain adalah Nabi Muhammad SAW, Nabi Musa, Nabi Nuh dan Nabi Ibrahim. Antara dugaan yg paling besar yg dihadapi oleh Nabi Isa, satu kelahirannya yg luar biasa (tanpa bapa) dan lagi satu inilah dia, disalah tafsirkan sebagai anak Tuhan.

Walaupun kita tahu bahawa yg diseksa adalah Yahuza (Judas) tetapi inilah bukti yg menunjukkan andaikata jika itu Nabi Isa, maka siksaan itulah yg sanggup diorg buat pd seorg Nabi.

Lastly, kaum Yahudi ni mcam parasite. Diorg kalau tinggal kat satu tempat, diorg tak heran nak jadi pemerintah tapi diorg akan duduk dibarisan penasihat2, menteri2 yg mana apa2 keputusan yg bakal dibuat oleh pemerintah akan dirujuk pd diorg. Itulah yg terjadi pd Amerika sekarang.

Maka dgn sebab itu, utk memahami apa motif disebalik cerita2 yg ada unsur2 anti-Yahudi, kita perlu memahami dulu siapa Yahudi sebenarnya, apa perancangan diorg, baru kita faham kenapa kaum Yahudi sangat dibenci oleh org Kristian. Sejarah mengenai Hitler jugak telah diputar belitkan oleh Yahudi, antaranya dia dituduh sebagai mengikut ajaran Setan. Meriam Jemilah, previously Margaret Marcus sebelum masuk Islam, dia selalu disisihkan dlm kelas, budak2 Kristian tak mahu berkawan dgn dia, diorg memanggil Yahudi 'Jesus's Killer'.

Memang kita tak setuju dgn Christian dari segi kepercayaan diorg dan kita boleh senang hati memikirkan Nabi Isa sebenarnya tidak mati. Tapi, tujuan Mel Gibson adalah utk menyedarkan org Chriistian, who are the real forces behind Jesus's death!

My rating for this movie:
9 out of 10
-for the sincerity, courage and all the brave efforts put by Mel Gibson into making this movie. :bg::bg:

2 out of 10
-for my sympathy towards Gibson, both Christians and Jews for not being given a 'hidayah' and failed to see  the TRUTH.

[ Last edited by Core on 8-3-2004 at 02:45 AM ]

[quote]Originally posted by Andrea_Pirlo at  15:56:

-part masa kawan jesus kena patuk burung gagak pun mnyayat hati..

Yg tu bukan kawan Jesus tapi another convict yg tengah menjalani hukuman. Dia mempermain2 kan Jesus sebab itu dia dipatuk. Pd zaman tu, kerajaan Rome memang mengamalkan cara menyalibkan pesalah di atas sebatang kayu.

wah citer ni dah mengutip lebih dari 200 million us dollars...and budget yg dikeluarkan oleh mel gibson sendiri ialah 25million dollars only...untung btol dia tu.rugi je all the major studios taknak ambik citer dia..padan muka...

anyway baru je tgk citer ni smlm...sanggup gi ps at 10pm just to buy this story.very moving and touching.of course i dont believe in the story sekadar nak tgk what its all about.
bagi aku jews ni lebih2 bising psl anti semitism sedangkn dlm citer tu takde pun unsur2 tu.bagi aku the romans looked more evil sebab blasah dia lebih2.kejahatan jews dlm citer tu subtle dan tersirat.
mase dia release kt amerika haritu(ash wednesday-hari kebangkitan jesus 3 hari selepas disalib) siap masuk cnn lagi.panggil org berdebat psl citer ni and yg jews dipanggil semua kutuk la citer tu ckp mel gibson tak patutla.kalo dah yahudi tu memang yahudi la.bagi aku mmg padan muka org jews holocaust berlaku.

another thing abt this movie is i think the hari kebangkitan  jesus tu terlalu singkat.setakat dia bangun dgn tgn dia berlubang pastu dah abis.was that the ending?and tak puas ati tgk monica bellucci.asyik meraung je kerja dia.i miss persephone already.harap2 dia menang oscar satu hari nanti bcoz i love her acting and movies.

yg psl aramaic ni kan aku blajer kt klas selected themes of alquran 2 aku,it was said that the al quran's language originated from aramaic and hebrew.itu yg ada unsur2 bhs arab like ana=me,anta=you,etc.tak tahula btol ke tak aku kena check lagi skali nota lecture aku.
oh one more..sapa kwn jesus yg setia dgn dia sampai akhir??yg dgn mary of magdalene n virgin mary??

[ Last edited by IrvingLorenzo on 9-3-2004 at 01:40 PM ]

UsopJoget This user has been deleted
Ok lah aku dah tengok citer nih....pada aku citer nih lembap sikit.

Citer dier banyak kpd si tentera Roman tu pi seksa Jesus of nazareth tu cecukup.

Punyalah kejam penyeksaan dier, dapat bayangkan camaner seksaan kpd Bilal bin Rabah dan kenkawan yg lain yg terdahulu mayber lebih teruk dari tu.

yg aku heran apsal si Jesus of Nazareth tu dah dipukul , diseksa punyalah lah liat nyawa dier..darah keluar dah habis sebaldi still boleh angkat cross tu pegi naik bukit. dah tu dalam perjalanan ke bukit nak dicrucified tu, berapa kali jatuh daaa....angakat cross tu....balik pas tu jatuh balik...aisey....

bab yg aku sedih si mak Jesus tu lap darah kat muka Jesus...kesin ngan mak dier tu...walaubagaimanapun byk jugak dier tunjuk dr perspektif islam contohnya mukjizat2 nabi Isa, yg diterap dlm Jesus dlm citer tu.

Pd aku aku tengok filem tu just for the sake of tengok...pd aku nabi Isa atau sekelian nabi pon tidak bole diserupakan dgn manaer2 wajah org lain...takut kita terpesong akidah...tapi yg penting si Rabai2 sialan tu mmg jahatnyer sampai ke hari nih...mmg aku percaya....