CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 46095|Reply: 24

Tukar Nama Loan Kereta

to_find This user has been deleted
Askum, leh sesiape bantu n bg info pasal macammane nak tukar nama loan kereta yg masih belum habis dibayar lagi..

kereta lagi 3 tahun harge kereta monthly 640, nak tukar name dr name saye ke name kakak saya, tidak melibatkan pembayaran pon sebab maser beli dulu pakai name saya sebab kakak saye takde lesen lagi...so after dia dah ader lesen i nak tukar name sebab biler i apply loan lain, namer i sangkut sebab ader name atas 2 loan kereta (ade lagi 1 kereta yg pakai nama i kereta ayah)so i nak clear satu then biler dah clear lehla i mohon loan lain....setengah org kater kene buat refinance tapi ader ker care yg lebih mudah untuk tukar sebab i hanyer nak tukar name n mengelakkan proses documentation refinance tu....

Reply #1 to_find's post

tak leh tukar nama selagi tak buat full settlenment ngan bank...kena buat refinance balik lah atas nama kakak awak..setahu saya tak de cara lain ...
harap membantu..

tak boleh tukar nama.  kena refinance.

Originally posted by to_find at 6-4-2007 05:47 PM
Askum, leh sesiape bantu n bg info pasal macammane nak tukar nama loan kereta yg masih belum habis dibayar lagi..

kereta lagi 3 tahun harge kereta monthly 640, nak tukar name dr name saye ke  ...

Aku pernah refer bank pasal yg ni...dan apa yg dikatakan oleh abb dan tofind to mmg betul....kalau nak tukar nama kene wat full settlement atau takder cara lain selain dr refinance....

kalau kereta dah abih bayar pastu nak tukaq nama ngan insuran boleh ka

Originally posted by speedo at 8-4-2007 10:09 AM
kalau kereta dah abih bayar pastu nak tukaq nama ngan insuran boleh ka

kalau dah habis bayar amik geran kat bank lepas bank buang nama diaorg... lepas tu sukahati kita la nak tukar nama atas nama siapa pun... kalau tak pandai buat je ngan company insuran diaorg boleh tolong uruskan... dulu kawan aku buat tukar nama kos dia lebih kurang RM200... bila dah tukar nama automayikly insuran pun kene tukar sekali dengan pemilik yg baru

Rate

1

Follow Us

Reply #1 to_find's post

betul tu memang kena refinance balik atas nama kakak awak

saya pernah buat refinance keta ni dulu...saya secara automatik jadi gurantor org yg saya tak kenal ....apa nak buat ....nak clearkan nama puye pasal

[ Last edited by  Chad at 10-4-2007 03:38 PM ]

Reply #7 Chad's post

macamana ko boleh jadi guarantor lak Chad? ko agree ke nak jadi guarantor? dah la org tu ko tak kenal.. bahaya tindakan ko nihh.. dibuatnya org tu tak bayar, bank boleh ambik tindakan atas ko sekali..

hb aku dulu kena cam ko ni lah, tapi dia kenal org tu, kes terdesak nak jual keta lama dia kat org tu coz dia nak ambik keta baru.. sudahnya org tu tak bayar, dgn hb2 aku sekali kena saman..

kalau tanya kat aku, tobat aku tak mau jadi guarantor... aku penah jaga file hire purchase dulu.. antara kerja aku tu membangkrapkan org ler.. termasuk guarantor2 sekali kalau amount oustanding lebih dr 30K..

Rate

1

Reply #8 Airis's post

sebab aku nak buat refinance keta.......  aku taye bank...bank cakap kalo aku ada buyer, boleh buat refinance keta..tapi aku automatically jadi gurantor

entah2 bank tu tipu aku tak

Reply #9 Chad's post

memang bank tu tipu la Chad.. apa pulak automatiknya.. ada guarantor ke tidak tu discretion bank apa.. mana boleh dia paksa ko jadi guarantor.. ishhh ni boleh report kat Bank Negara ni Chad.. so unethical for that Bank..

bank mane yg interest rendah klu nak refinance blk?

nak tanya...kalau refinance....dia ambil market price kaaa? So bulanan akan berkurangan kan?  Dalam plan, nak refinance keta yang ada sekrang monthly rm840...so ingat nak refinance atas nama suami pulak.  Kalau boleh kurangkan harga bulanan tu ...lega laa sikit...  Tetapi tak tahu caranya.

Reply #9 Chad's post

dpd citer cam ni aku rasa ko telah dimangsakan chad.. bank yg suruh ker runner yg suruh?
sekarang nih photostat IC pon ko jgn lah tinggal merata2.. setakat sain tipu berlambak2..
kes kawan aku, tiba2 nama sangkut jadi garantor keta.. lepas check ngan bank, rupanya2 keta tu dibeli atas satu Used Car.. dia pernah apply loan tapi tak dapat melalui Used car tuh.. so ingatkan dah takde aper2.. rupanya salesman situ gunakan balik I/C ngan sain2 dia buat stok jadik guarantor.. skang tgh dlm kes.. aper jadik aku pon tak tahu..

pengajaran utk sumer...

Reply #13 alpha_dansei's post

Nak tanya sikit la....

Tahun lepas i ada jual keta kat used car.masa tu tak tukar nama tapi i ada sign surat perjanjian bahawa used-car tu akan bayar semua payment kat bank dan apa2 saman yg berkaitan selepas tarikh tu.

masalahnya bila nak apply loan lain baru2 ni bank kata nama i black-listed sebab tak bayar tunggakan keta tu.bayangkanlah dah setahun!so camana ye..apa yg boleh i buat?tension betul la bukannya sikit belas2 ribu tunggakan tu!

harap u all dapat bagi opinion!

TQVM

payah gak yek kalau cam nieh...

susah gak ek berurusan ngan bank..
baru aku tau tinggi  rendah nye langit ni..
taknak utang2 dah..nyesall...
menyusah kan idup..

Reply #14 iSiS78's post

u gi buat report polis yg u dah jual kreta tu..lepas tu gi tgk kreta ada lagi tak kat kedai used car tu..ambik balik sal atas nama awak lagi ..kedai tak leh tahan pasal nama awak lagi..kalu tak nak kasi buat report polis lagi yg dia tak nak lepas kan kreta ..gitu lah lebih kurang..harap membantu..

Reply #14 iSiS78's post

ni lah masalahnya bila used car atau third party suka2 buat tah hapa2 agreement... pada pandangan aku apa2 agreement berkenaan kereta kita tak valid sbb against hire purchase act yg kita sign ngan bank (kalau silap betulkan)....

dalam kes ko ni memang kene buat repot polis suruh used car tu bagi balik kereta, dan hutang kat bank memang kene bayar sbb as far as bank concern owner kete tu masih ko...

Originally posted by Gemukkkkkkk at 6-4-2007 09:17 PM
tak boleh tukar nama.  kena refinance.

klu refinance ke atas naam sendiri dgn tujuan utk kurangkan monthly ok tak.
sy pakai kete wira 2004 bln2 bayar bank 588. ada loan lag 6 tahun instead of 9 tahun...
klu nk refinance agak2 la bape monthly utk 7 tahun ..

kalau nak buat re-finance, kena buat pertukaran hakmilik.  jadi rasanya tak boleh re-finance dengan nama sendiri.  melainkan anda ada kenal dealer kereta yang sanggup tolong anda.

macam kes anda ni, anda kena settlekan jumlah loan yang ada sekaligus.

12Next
Return to list New