CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19556|Reply: 201

Bercinta Dengan Mamat Bikers

Saya ingin kongsi pengalaman dengan kawan-kawan yg pernah dan sedang bercinta dengan mamat bikers..Yang dah berkahwin juga dialu-alukan..Saya x pernah lagi ikut bfren gi ride mana2..sibuk bekerja sebenarnya..Cuma nak tau apa yg berlaku semasa ride..slalu lepak kat mana..bercerita tentang apa..itu saja..

Originally posted by cendol at 29-4-2009 18:38
Saya ingin kongsi pengalaman dengan kawan-kawan yg pernah dan sedang bercinta dengan mamat bikers..Yang dah berkahwin juga dialu-alukan..Saya x pernah lagi ikut bfren gi ride mana2..sibuk bekerja ...

wa pernah dichintaekk mat bikerssmamat ni ok jekk...but tak pernah plak layan moto dia n tak pernah balik naik motobut satu haritu dia ajak wa balik dgn dia...dia amik wa kat tempat kerjepastu wa tanya...dia dtg naik apa..pastu dia kata naik motopunya la wa seram sejuk nak naik motocuak siotttsebenonya wa takot naik moto n tak berminat pungso..aritu mmg terjerat laa...turun laa kat basement...dia pon siap pakaikan wa helmetadoyy aiii..nak gelak ingat citer niwa pon kuntrul cun pakai helmet....pastu kanwa mmg takleh layan gabra...mmg takot siot...nak angkat kaki naik moto pon wa dah serampastu wa tros bukak helmet n anta wa naik cabwakakakakaakaknasib baik dia x marah wa n paham yg wa ni tak suka naik motowakaakakkakaakkagelak n gulinggggggggg

akak ni berkahwen ngan mamat biker.
ok la selalu jgk pi ikut hubby merayap aka konvoi ngan member2 dia.
di sebabkan kita org ni dah menghampiri 40 jd selalunya kita org pi konvoi utk kebajikan..
maknanya utk buat amal la..

bab cerita tu org lelaki ni mcm2 yg di ceritakan.. pasal rokok la pasal penyakit la segala bagai la..
kami org pompuan cerita la psl anak2..

ermmm..tumpang lalu yek
nuha nak kata bercinta dgn mamat biker tak jugak..tp peminat moto,,bila dah bercinta dgn org minat2 moto nih..sure sembang psl moto,,dr zero psl moto smpi leh tau dah pape psl moto and segala helmet2 yg bikers salu guna..
tp nuha mmg takpenah lagilah ikut nek moto sekali..belum jd suamiku  tp best gak tau psl2 moto nih

Originally posted by nuha_nuha at 29-4-2009 18:49
ermmm..tumpang lalu yek
nuha nak kata bercinta dgn mamat biker tak jugak..tp peminat moto,,bila dah bercinta dgn org minat2 moto nih..sure sembang psl moto,,dr zero psl moto smpi leh tau dah  ...

cerita psl motor tu dah mmg wajib..
sat lg berhenti rilex mula lah tgk motor masing2 n usik sana usik sini..

abg aku dh jd mamat bikers....tp dia dh kawin laaaa....................baru lg jd mamat bikers.....
sian jgk tgk akak ipar aku n anak2 dia..........asal weekend je, selalu kena tinggal.......

aku pun malas lh nk bzbody...........maklumlah baru join kot, tu yg rajin weekend je hilang dgn moto. nnti dh lama2 kurg skit kot aktifnya

Follow Us

Balas #6 satriastendet\ catat

abg kim punsama..
cuma bila dah kawen dia dah stop xtvt mcm zaman bujang dulu..
tuan umah ni tanyala kat CnM..kat c2 ramai geng bikers

erkkk ... no komen .

mamat bikers biarla yg konvoi bersopan n ikut aturan

jgn mat rempitttttttttttttttttttt

Balas #9 sosimple\ catat

hai sos..lama x nampak

Bukan apa..cuma bila pegi ride jauh-jauh tu risaula..Tambahan pernah jatuh motor dah masuk besi pun..Kalau lepak ngan kawan2 motor jerla citernya..i kat sebelah jadi ais beku..Apa yg merisaukan hati, since I x ikut ride..ada yg dengar citer yg x sedap..pasal bawak2 pompuan ni..huh!! gabra jugakla hati ni.. Sometimes kalau stop kat hentian mana2 dia akan sms beritau..hinggalah dia selamat sampai rumah..Bkn apa hati wanita ni penuh dgn perasaan curiga..

Originally posted by KIM.mafia at 29-4-2009 21:03
hai sos..lama x nampak

cak!

kim busuk!

ya lor

sos pun skodeng2 jerk skrg...

apsal nama aku disebut disini ni????

Hehe..mamat bikers n abg bikers x sama hokkay

nina ada kwn ngan geng bikers ni.... yg superbikesmalaysia team... dorg selalu lepak kat ampang galaxy tiap jumaat mlm sabtu.... biasa nina tgk dorg dok borak2 pasal moto.. sambil mkn n minum... pastu kalu kwn bw moto pakat g tgk n belek2 la kalu yg baru... kadang ada yg test.. bw pusing2 jap.... x ramai yg bawa pompuan pun.... n nina pun kalu join membe g lepak tu tgk jelah dorg tu.. tp nak join sembang x pandai sgt.... xtau nak citer apa... bila nina dah nguap beratus kali... membe antar la balik ... tp naik keta ar... nina fobia ngan motor sejak excident hampir maut

mat bikes a.k.a mat rempit

aku penah kawan dgn mamat bikerz.. penah nek moto dgn dia jalan2....
menjerit melolong mcm nk rak aku kt belakang bila dia bawak laju giler kt highway....
bukan dia dgr pon....pastu dah sampai dia wat bodow jer sbb mmg dia tak dgr aku menjerit mcm giler kt belakang....
mula2 aku takot..pas 2, 3 kali then aku mcm dah immune kurang takot sikit... tp perasaan takot tu still ade jugak....

takot gaks nek moto camtuh......

Reply #9 sosimple's post

mana kawa i........................................

fuh best siot merembat kat higway ngn moto.rilex jer rasa.feelllll