CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AbangNun

Mitos Kehebatan Silat Melayu

tak delah ..mungkin moyang dulu ikut gitu je bukan tahap pendekar.. sbb klu nak kira semer org melay ...
ea208964 Post at 28-5-2010 20:28

tak de kot.. lari sikit je.. kita cite pasal silat juga kan

persoalannya disini bagi akulah kan.....jika ditanya betul ke boleh terbang terbang dan jurus jurus, pukulan jarak jauh, kebal kebal,? pendapat aku "ya" dan tidak mustahil.

Tapi aku kira masalahnya disini lebih komplex daripada betul ke boleh gitu dan gini....masalahnya ialah apa hukumnya mempelajarinya.

disinilah terpecahnya banyak pendapat....bagi setengah orang tak salah asalkan amalannya mengikut landasan islam. bagi setengah pula nabi tak pernah terbang terbang dan kebal ketika berperang dgn kaum kafir......ramai yg mati syahid ketika berperang termasuklah singa Allah iaitu saidina Hamzah yang mana Nabi begitu sedih dgn kematiannya ditangan musuh.

oleh itu....terpulanglah kepada semua samada nak percaya atau tidak wujudnya terbang terbang, kebal kebal, jurus jurus ini...dan juga terpulanglah nak belajarnya.

persoalannya disini bagi akulah kan.....jika ditanya betul ke boleh terbang terbang dan jurus jurus, ...
Saat Post at 29-5-2010 13:30

yeap...baru je ikut ceramah sorang ustaz ni...ustaz ni cakap...ada org tanya diaa...ustaz, saya zikir2 lepas tu terus boleh bersilat sendiri dan lompat tinggi...lalu ustaz ni tanya...apa yang ko niat masa zikir tu?dia cakap dia niat zat2 Allah masuk dalam badan dia....terus ustaz tu cakap...jatuh syikir...even dari mana2 ulama pun cakap hukum syirik....memang la boleh boleh lompat tinggi sebab jin/setan yang angkat...memang la boleh bersilat sendiri sebab jin/setan yang gerakkan....itu yang ustaz tu cakap...wallahualam....

tulah aku katakan.... benda benda macam ni sensitif nak huraikan. terpulanglah kepada setiap individual. perkara macam lombat , terbang , kebal tu memang ada. tapi hukumnya macam mana kan? tu la persoalannya.

contoh mcm ni....setiap hari lepas solat kita baca al ikhlas 3x.....niat hanya memuji Allah, memuji kebesarannya dan harapkan ampunan dariNYa. bertahun tahun ia jadi amalan rutin kita........tapi kita tak bole terbang dan lompat pun.

tapi si A lepas solat pun baca al ikhlas macam kita....tapi niat dia nak lompat lompat terbang, jurus maut bagai........dlm masa 6 bulan dia pun dah dapat apa yg dia niatkan.

persoalannya.......kalau kita nak terbang lompat jurus, niat mintak Allah..... maybe dapatlah kalau Allah izinkan...tapi soalannya adakah Allah reda??

sedangkan niat kita baca al ikhlas untuk mendapatkan ampunan Allah pun kita tatau Allah reda tak........tatau keikhlasan kita memuji dia tu diterima tak.

apepun , aku tak nak panjangkan cerita...sebab pasti ada yg tak setuju dan mempunyai pendapat sendiri.....so, jalan tengah ialah, terpulanglah kepada pegangan dan kehendak masing masing.....kalau rasa betul teruskan je laa...

Reply 186# Saat

Aku tak setuju bahawa bila bab supernatural aje, yg batil dapat "sole rights".

Bila mende2 pelik, sikit2 jin. sikit2 jin. Apakah hal2 ghaib ni hak mutlak kebatilan sedangkan bagi kebenaran, kena usaha pakai tulang 4 kerat; takleh supernatural neh?

u kena baca bebetul tulisan aku tu......soalan kamu tu dah jawap pun. doesnt mean setiap supernatural tu jin.....maksud aku kita bimbang even kalau Allah izinkan adakah DIA reda.

sbb tu aku malas nak bagi pendapat secara jujur, coz org taknak cuba fahami tulisan aku. aku malas nak ulang ulang......cuba baca bebetul tulisan aku tu.....soalan kamu ni dah terjawap pun.

Follow Us
Reply 187# observateur

Actually aku quite selari dgn pendapat ko. Posting aku sekadar "lanjutan" dari posting ko.

Semua terjadi atas izin Tuhan, samada baik atau sebaliknya; melalui ikhtiar tulang 4 kerat, jin ataupun lain2 (malaikat, rijal...).

Kalo nak check sesuatu "kejayaan" tu atas redha Tuhan atau dak (istidraj), tengok hasil kpd org tu:
- Kalo semakin berjaya, semakin jauh dari Tuhan (mazmumah meningkat...) - itu tanda istidraj.
- Kalo semakin berjaya, semakin dekat dari Tuhan (tawadhu', mahmudah meningkat...) - itu tanda redha Tuhan.

Ni guideline secara umum. Wallahualam.

betul ckp observateur tu....kalau ada kelebihan tapi makin jauh dari Allah memang something wrong la tu.....

aku rasa jalan paling selamat ialah IKLHAS mendekatkan diri kepada Allah tanpa minta apa apa balasan. then kalau Allah nak kurniakan kelebihan tu hak Allah dan kita bersyukur, kalau Allah tak kurniakan apa pun, kita tetap istiqamah beribadat kerana keikhlasan semata mata tanpa harapkan balasan.

setakat ini, itulah jalan paling selamat yang aku dapat fikirkan.

Reply 87# mieraedoera

rasanya ada lagi,,,kalu tak silap menggunakan nama Seni Bela Diri Al -Haq,,,,dekat keta seorang saudara kat kg

Reply 164# AbangNun

banyak dh dengaq cita pasal org cekak ni punya perangai

Kucingcomel tau tak mengenai silat bela diri Al Haq nie?

Reply 193# Saat

kenapa wahai cik saat??cik saat ahli ke dlm tu?

Reply  Saat

kenapa wahai cik saat??cik saat ahli ke dlm tu?
kucingTomey Post at 31-5-2010 03:40

tak..aku bukan ahli silat.

hmmmmmmmmmm

meh kasik contoh

baca bismillah 21 kali sebelum tidur - jadi pendinding
baca bismillah ** kali sebelum tidur - jadi penawar racun
baca bismillah ^^ kali sebelum tidur - jadi pengasih

kalau,....ada org tu, baca ^^ kali bismillah, niat kepada anak tok penghulu, bila anak dia dah terpikat, bawa lari, then rogol ke...maka amalan dia di atas tadi, walau ayat Al Quran, dah jatuh dosa.

tp kalau ada suami, baca ^^ kali bismillah, utk sejukkan hati isteri yg lari ke rumah mertua...InsyaALlah ok kut (wallahualam)

~~kaitan~~

mungkin, kalau seseorang tu, beramal sungguh2 mengharapkan keredhaan Allah, seperti pendekar2 dahulu yg mmg jihad, dan ketika perlu, cth: ada penjajah datang nak culik anak isteri....dia tetiba jadi kuat, bleh lompat lepas kepala org, bleh tahan peluru, (luka tp tak tembus or tak mati)..maka itu pertolongan ALlah.

tp kalau, dia saja nak g menayang kebolehan, buka baju kat pasar malam suruh org tikam. itu dah lain..........

sebut pasal perang zaman rasulullah, byk perkara ajaib yg berlaku, cuba cari kita lama...

patut la jepun berjaya jajah tanah melayu...
sebab orang melayu tak nak tunjuk kehebatan silat melayu....

hihi....

apa nak pening2...... Umat Nabi sebelum Rasulullah semuanya hebat2 belaka..... banyak kisah2 ajaib yang diceritakan oleh FIRMAN ALLAH S.W.t melalai KITABULLAH iaitu Al-Quran.... kenapa Al-Quran masih relevan hingga kini???? kerana semua perkara dalam tuhh tiada satu pun pendustaan.... dan cerita hal perihal kesaktian juga banyak diceritakan di dalam Al-Quran....

Malah Umat Rasulullah juga tidak kurang hebatnya, semasa riwayatnya sahaya muncul gelaran2 seperti 'singa ALLAH'.... 'pedang ALLAH'..... yang mana berjuang dengan penuh kesaktian.... dikatakan dapat melepasi 4 baris kuda...... dikatakan dapat menghunus senjata dari jauh sahaja, yang boleh melompat bebas semasa perang, dan pelbagai lagi KAROMAH yang boleh didapati.....

adakah itu kuasa JIN????? semuanya JIN..... JIN tuhh hebat sangat kerr...... kalau berbanding dengan JIN, ALLAH S.W.t lagi hebat... so, tak semua perkara itu adalah datangnya dari JIN.... tetapi dari kuasa dan dzat NYA ALLAH S.W.t......

contoh paling mudah ialah PUKULAN JARAK JAUH atau di Malaysia persatuan yang paling dikenali seperti Budi Suci Sejati..... itu contohnya.....

wallahualam

apa nak pening2...... Umat Nabi sebelum Rasulullah semuanya hebat2 belaka..... banyak kisah2 ajaib y ...
edy137 Post at 21-9-2010 18:50

Cuba baca pendapat Dr Amran tentang budi suci

http://onnjadi.tripod.com/budisuci.html

Reply 50# AbangNun

salam.. cakap tentang harimau simpan kuku ni.. saya ni bukan budak silat and tak pernah belajar silat pun.. tapi ni apa yang saya nampak dengan 2 bijik mata saya sendiri.. masa tu saya masih sekolah.. ada sorang abang ni.. dia kira pekerja am sekolah la.. orang baik.. lembut.. muka bersih sangat.. memang kalau orang tengok memang mesti suka la.. kiranya kalau makcik2 ada anak dara selamba2 jer boleh berkenan buat menantu.. (bukan yang materialistik ok).. huhuh.. so dia ni baik.. selalu la tolong kitorang yang student ni.. kadang2 malam2 lapa dia tolong keluar belikan makanan.. biasa la asrama penuh kan.. malas la nak fly semata2 nak bli nasik goreng.. so ade 1 hari ni.. kami keluar la pg breakfast.. masa tu outing day.. sabtu.. so dalam perjalanan ni ada 1 india mabuk..  tak tau ape yang dimarahkan.. dia pergi hambat semua orang dari lalu jalan nak ke taman cempaka ni.. kitorang pun takut la.. orang dah mabuk ni same je taraf ngan orang gile.. buat dihentak botol kat kepala.. tak ke naya.. datang abang ni dia cakap.. jangan takut.. kita lalu je.. masa lalu tu abang tu cakap jangan dipandang nanti makin menjadi..

masa lalu tu india tu marah2 cakap kitorang kurang haja la.. abang tu cakap la.. mintak maaf.. kitorang cuma nak pergi makan.. pastu india tu mencarut dalam bahasa dia.. pastu dia datang dari belakang nak hentak abang ni ngan botol todi.. tau ape jadi? sebelum sempat botol tu kene kat abang tu.. abang tu berdehem.. terpelanting india tu dekat semeter la.. pastu batuk mengokol2 keluar darah.. abang tu pg balik kat india tu.. dia ambil tangan india tu dia cakap dia maafkan.. kitorang mase tu memang terkejut yang sangat2 la.. sebab tak sangka pun.. ingat mase tu memang kalau abang tu kene je botol tu.. memang kitorang wallap abis2an india tu.. bantai ramai2 pijak sampai lembik.. rupanya abang tu salah sorang guru silat masa kat kg.. kg dia kat bota.. kanan ke kiri aku tak tau la plak.. dia kata kalau dia tak salam and maafkan india tu.. kemungkinan besar boleh mati.. dia cakap bukan tujuan nak menunjuk tapi untuk mengajar orang yang macamtu.. lagi 1 dia taknak india tu mengacau ketenteraman.. lepas aku abis skolah.. masa aku pg amik result spm.. carik2 dia dah takde.. kerani skolah cakap dia dah berenti.. balik kg.. bini dia kene buatan orang.. patut la dulu mase dia lepak2 ngan kitorang.. dia selalu nasihat.. tinggi ilmu tinggi tanggungjawab.. tinggi tanggungjawab tinggi ujian..

Cuba baca pendapat Dr Amran tentang budi suci
AbangNun Post at 21-9-2010 19:57

sebab tuhh laa Dr. Amran tuhh biasa kena kutuk ngn kitorang.... entah bila masa pulak BSS kita anjurkan tuhh semua.... kan dah diberitahu, BSS dah di 'clone' oleh banyak persatuan.... nama BSS itu sendiri di 'clone'..... kerana itu kita tambahkan perkataan SEJATI..... supaya orang ramai tak keliru dengan ILMU BS yang berterabur tuh haa... amalan entah ape2.... boleh bersilat tiba2 laa, boleh itu laa, boleh ini laa.... yang penting jgn ingat asal nama BS atau BSS ajaran atau ilmu nya sama..... hampir semua persatuan berbeza-beza penganjurannya...

Assalamualaikum

Reply 201# edy137

cam biasa la..benda best dan popular..mesti ramai nak klon kan..cam youtube..facebook..google..semua ada clone..