CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Edited by Hana at 12-9-2018 02:56 PM

# cepat betul cuti 4hari. Masa hari jumaat lepas, rasa mcm lama. rugi aje tak pergi mana2. Tapi, bila hari ini, cepat betul 4hari? Gone gitu ajek???

#Hari Jumaat, kawan dlm WA tanya masing2, pergi mana cuti lama?
aku jawab, aku nak mengajar anak. (bukan main semangat lagi tu)
Realiti : Sama ada anak2 aku tgk Astro atau aku yang tengok Astro. Maklum le jakun sket. Astro dpt semua channel. Jakun tgk HD. Jakun tgk chanel BOO. Jakun tgk celestial channel. Semlm, tgk citer ulangan kat HD. sbb gambar cantik. citer ulangan pun jadi la. Just Like Heaven. Lawa betul reese witherspoon. ish ish ish.

#Hari sabtu, anak2 aku full aktiviti. Bila derang dah abis latihan, terus gi umah PIL. Adik ipar&biras aku balik dari Haji. Umur derang belum cecah 30thn pun.
Hari Ahad, aku bersihkan rumah ala2 part time maid pastu dah siap keje gi sunway piramid. Niat nak makan DipnDip tapi full. tunggu 5minit pun takde seat. Bengang le makcik. pastu makan dolly dimsum. tak ramai orang or restoren tu besar kot.  Hari Isnin, aku mop lagi rumah (OCD gitu) pastu aku kemas rak buku (buang buku/majalah yang lama/takleh guna). Dinner, gi Tg Harapan Port Klang. nasib sampai kul 6pm. Aku tengok org2 yang sampai kul7pm, kesian aje. susah gila nak panggil pelayan kemas meja/ambik order air/lauk2 sampingan. Hari selasa, mop lagi (yekot OCD . nasib aku keje. kalau tak keje, hari2 aku mop rumah. ) pastu masak2 (insaf sbb 3hari mkn luar). pastu tgk astro.

#aku dah pandai masak mee wantan. selepas aku tgk IG orang. itu pun kawan aku yang rekomen IG orang tu. 2x aku masak, tak jadi sbb aku wat ala2 masak meggi. Ngok Ngek betul. tu la. Anak no.2 makan byk. Terasa bangga pulak.

Cuti 3 hari lagi..
Dah asyik cuti je..
Minggu Merdeka je kami jalan2 check in hotel.
Minggu berikutnya cuti 4 hari mereput aje kat rumah.
Minggu ni pun macam mereput aje kat rumah..
Anak I nak exam PT3, yang sorang lagi nak UPKK, sorang lagi SDEA..
Tapi SDEA tu lama lagi.. awal Nov nanti.

Okay, duduk diam2 kat rumah je.
Cuti sekolah hujung tahun baru boleh bercuti2 Msia..
Destinasi masih lagi gaduh2 nak pilih mana.. KK la, Ganu la, Lost World la...
I cadangkan kita ke Perth tapi en suami kata... membazir je

Minggu ini cuti lagi.
#so, aku cuba..CUBA focus utk mewujudkan suasana "Belajar" wp astro channel masih dapat full.
Minggu ni last cuti byk. aku cuba "rajinkan diri" utk ajar anak.

#target utk makan kat DipnDip . Harap2 tak ramai orang sbb "tengah bulan".  
Jangan2 aku aje ada sindrom "tgh bulan"
orang lain kaya raya.

Ada kerja tp pura2 macam takde..Dah mood cuti dah ni..

Mlm semlm aku bw my mum ke spital n tunggu kat kerusi ER tu sepjg mlm.  Merasalah tgk drama masyarakat.  Semua org ditimpa ujian.  Allahul musta'an.

Utk dinner semlm aku buat sup tulang lembu walaupun tak cukup bhn.  Dgn halianya takde, sup bunjut or rempah semua takde.  Tp anak2 n suami kata sedap je, habis satu periuk.  Alhamdulillah.  Actually (selain dari bwg putih n bwg merah), aku tawakal letak 2 uncang Ahmad Tea Detox dlm sup tu.  

Cuti ni kita org tak jadi ke Skudai sbb J yg balik sini.  She arrived at 1am Friday morning, time aku tgh tunggu her granny kt spital.  Hari ni dah kena balik sana semula.  So Insya Allah today, ramai2 hntr dia ke TBS.

Semlm J cerita keseraman dia nak ke toilet sorang2 before 5am sbbkan penampakan makhluk Allah berambut pjg kt bloknyg yg kecik tu time seniors tgh buat study group.   Kalau dah tahu cerita mcm tu, aku pun jd tak berani juga.  Astaghfirullahal'azim.   Walhal time jd student dulu, rilek je aku pi toilet kat lab or library sorang2 pukul 2-3 pagi.  Balik rumah jln kaki lepas tu pun sorang2.  Aku sengih je bila seniors tanya tak takut ke jln sorang2 mlm2.  Hantu Asean ni feel dia lain kot.  Astaghfirullahal'azim.  Betullah, some stories r better left untold.  

Follow Us
aku rasa nak beli rumah sebelah rumah mak lah
bestnya kalo tiap jam dapat menebeng rumah mak

walau aku suri rumah tapi aku malas masak dan kemas rumah
nasib baik takde anak, tak perlu kemas rumah, tak perlu beri makan
tok hubby kata nanti simpan duit nak gi cuti kat songkla
aku igt kalo rajin nak cuti 10 hari kat thailand la, nak tgk tmpt2 lain juga
pastu dah aim tahun depan nak jenjalan switzerland -kene kumpul duit sgt2 nih
moga2 dikurniakan rezeki lebih utk cuti2 makan2

aku mimpi ada kawan tok hubby betting sape dapat tekel minah melayu dari london sbb minah ni tak layan mamat melayu

pastu tok laki try ngurat dan minah tu layan pulak siap nak pi breakfast sesama
even dalam mimpi, tetap aku rasa jeles nak mati

then citer kat tok hubby, dia gelak2 ajer
ok sebelum semua org menakutkan aku dgn kemungkinan mimpi tu adalah petanda or betul... tok hubby tak keje kat mesia, dan kitorg memang berkepit sahja.
makanya of course aku tahu his whereabout

kerana takut tok hubby disondol b@bi lah one of the reason aku tak kasik tok hubby keje kat mesia
nanti ada colleague perempuanlah... jumpa pompuan sana sini
ai tak kuat menahan jeles

Bila spammers luah perasaan... sama je ayat2 dia tu.  Ok, tak lawak.

Anyway, saspen gak la minggu lepas.  Tp kena ingat, Allah is the best planner.   

Hari ini tengah bekerja tetapi pemikiran tengah ingat kan isteri dan anak yang tidak sihat serentak, nak minta cuti, cuti pula tinggal sedikit, huhuhu, nasib baik isteri nasihatkan saya untuk pergi kerja..kalau tidak ambil urgent leave jawabnya..

tak pahammm dengan biras aku ni..kejap mesra kejap dingin..so..skg aku hanya mendiamkan diri..biarlah dia

lemau nya ... anak meragam malam td, sampai pukul 5 am baru dpt tido ...

haih .. bertabah lah di office bersengkang mata hari ni ...

Sejuk2ni, asyik menguap je.  Tahan tidur, last2 dpt sakit kepala.  Tmbh plak ada aroma harum yg dah meresap dlm udara.  Lepas2 hujan, loji (yg tgh diconvert nk jd pipeline sewer) tu pun mulalah mengeluarkan aroma yg istimewa.    

Kena prepare dinner dulu utk semua penghuni rumah ni baru boleh landing... tp kena tunggu lepas2 Maghrib.  Insya Allah.   Allah yg memberi penyakit dan Allah jualah yang menyembuhkan.  

Allah, what did I just touch?  Cik cacing otw nak jd kering.     Ok, ciao.  Kena basuh tangan.   

dah dua kali aku mimpi org tu ..padahal bukan ingat kat dia pun..ahh..lantaklah..mimpikan mainan tido..

Sebenarnya aku segan nak pi.  Tansli, latuk, b-bling, cha-ching. Kang aku jd under dressed teapot.  Malas la.  Buat bodo je la.  Sorry.  Astaghfirullahal'azim.

Permudahkan..kenapa nak merumitkan benda2 yg simple..haishhh la..hairan aku..mcm takde keje lain nak dibuat.

hati tisu kebelakangan ni.asyik terkenang arwah pakcik.kena ajar hati untuk redha.untuk ikhlaskan pemergian arwah.kalau hati aku pun rasa tersayat,apa lagi anak isteri arwah.cik,semoga segala kebaikan dan amal ibadat cik diterima dan ditempatkan di sisi-Nya.

apesal la asyik terngiang2 bobo di mana bobo sama siapa... suwey sgt rasanya... huhu

Nmpknya hutan kecik depan rumah aku ni bakal digondolkan.  Nk buat rumah.  Dah naikkan tiang penghadang dah tu. Takde dah la pokok2 n animals kat depan ni nanti.  Goodbye trees.  Goodbye birds, squirrels, lizards, ants n snakes.  Wajib ada curtains la rumah aku ni nanti.  Surat bantahan penduduk dulu2 tu mcm angin lalu je la.  Projek perumahan Bukit Mas yg besar tu pun boleh approved, ini kan pulak kawasan hutan seco'et.  Money talks.  Allahul musta'an.

Omputeh ckp, Count ur blessings.  Kalau asyik highlight kan yg tk elok je, mmg nmpk yg tak elok tu je la.  Tgk org lain tu lagi parah kot, boleh je dia bangun.  Haa... nikmat mana lagi yg kau nak dustakan?!

سُبْحَانَ اللَّهِ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَ لاَ اِلهَ إِلاَّ اللَّهُ وَ اللَّهُ أَكْبَرُ