CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

sorry..kebusy-an melanda 2 3 hari nih..heheheh

Dulu masa mak kecik2 lagi..mak tinggal dengan nenek dia sekejap..kire moyang aku ler. Kat area sempadan siam-kelantan. Rumah kampung kan selalu ade beranda kat depan rumah kan..camtu ler rumah moyang aku tu.

Mak katee suatu petang tu..kire2 nak senja dah la..Dorang adik bradik suka la main2 kat beranda tu..padahal selalu dah moyang pesan..jgnnn ler sukaa lepak2 kat luar rumahhh masa senja2 ni tak elok. Byk 'mende' start berkeliaran masa tu..

Tp biasalah bukan nak dengar sgtt kan...dah seronok main baru seremban masa tu mak aku katee..

Tengah2 best nyeeee lambung2 batuuu...sekaliii dengarrrr ngilaian yg kuatttt n nyaringgggg!..terasaaa dekattttt sgtt!..

Apa lagi berterabur lari masuk dlm rumahhhh...tp siap intaii tuu dariii tingkap rumahhh...nak tengok la jugak pemendeeee..

Sekaliii mak katee dia nampakk Langsuirrr tebangg baikk nyeeee sambil ngilai-ngilaiiiii..

Mujur tak singgah kate mak..

Lepas tu Moyang ckp laaa..areaa rumah dia nihhhh mmg laluann mende2 camtu..dah tak heran dahhh moyang asal tak ganggu anak cucu diaa..

Laluan jerr..nak pergi kemanee taktahu ler...

Mengikut keturunan musti ada kawen lain....

Wahh... ada cite baru ek.. Tengs Tulip..

Sedeynyer baca citer tulip ni..takziah buat pamili awak...mak sdara n asben kazen(menantu mak sdara)saya pun meninggal buatan org gak..mak sedara saya masa meninggal kurus yg amek..badan dia ngan tilam tu nmpk macam sama jerk..bawak g spital xda apa pun..betis dia sama besar ngan lengan...aruah masa idupnyer dulu sorg bisneswoman yg berjaya..tataula nk kata kes dengki ker aper..
yg menantu dia plak aku tatau kematian dia mcm mana,coz aku x da kat umah waktu tu..tp kazen aku citer masa dia nk meninggal pg tu..kazen aku ada nmpk mcm tali halus warna itam memanjang dari bilik aruah sampai bilik anak dia(kazen aku tido ngado ngan anak dia mlm tu)..sedar2 pg esok dah xda..meninggal dalam tdo kot x salah aku..tp b4 dat badan dia pun dah teruk,fizikal pun dah lemah..org yg dkt ngan dia pun dia dah x kenal lagi..

Mengikut keturunan musti ada kawen lain....
rdzaccess Post at 1-4-2010 02:29

bab kawen lebih nih..hehehehe..so far anak2 Tok Ayah tak mengikut..pakcik makcik semuaaa sorang jeeee yg mampu..heheheheh

Follow Us
wahhh..menarik and tertarik...

pergh! jenuh aku merempit dr first page smpi abis. tp part alang ko tu mmg aku x leh blah la...smpi aku . teringat dkt arwah mak aku cmni la kekdahnye....

mmg besh cite TT ni
klo d lg..tepek la
tulipx da d fan la

wah memang menarik citer tulip nie
ala2 citer ilah plak...hehe

wah memang menarik citer tulip nie
ala2 citer ilah plak...hehe

br x buka beberapa hari...byk gk citer br TT ltk...best2...citer la lg...

al-fatihah buat arwah abg TT..

akhirnyer khatam gak aku membaca nnti kalau ader lg yg baru aku masuk bace jd lah SR balik....xp kn tt!!!

salam tulip....
sy merempit dari page 1 spi page 10... fuhhhh sungguh berkesan citernyer...
sy baca kisah awk lgsg x skip.... TAHNIAH!!!!

mne cik tulipx ni?

seram btol citer famili tulip neh...aku bace kejap2 meremang bulu roma...dah laa tgh keje mlm ni..huhuhu....mcm seakan bley byg kan plak depan mater...sbb citer nyer mmg detail...plak tu aku neh jenis pelik2...imaginasi tinggi...cepat jek tergambar dlm otak benda yg bukan2...tu yg buat jd makin seram sejuk tu....
yg kelakar time mak tulip tido tu..hihi...panggil2 ayah tulip then tgk2 kat sblah pocong yg tido..trus blari lintang pukang..hihihii...sian ur mom.....aper2 pon takziah jugak utk pemergian one of ur famili member tu...kesian dia....musykil jugak..kalo benar janda tu suke kat dia..syg kat dia dan nk jdkan arwah 2 laki ke boipren ke..nape dia buat smpe arwah meninggal ye...bukan ke  rase syg dan suke tu bley menahan kite dr buat menda2 yg bley menyakiti org yg kite syg tu?..hurmm..pelik aku....x paham pemikiran janda tu...(kalo btol laa janda tu yg gune2 kan arwah)

mne cik tulipx ni?
donut_1752 Post at 12-4-2010 22:22

sori offtopik jap....aku terbaca signature ko....
kure2 membiak care bertelur ke beranak ahh?...:re:

sori offtopik jap....aku terbaca signature ko....
kure2 membiak care bertelur ke beranak ahh?...: ...
abby_R Post at 17-4-2010 03:52

b....operation huhuhu.......
tu tabung kure2 dia leer

haha
baby die beso sgt
kne wt operation doct ckp....