CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: richard303

THE LORD OF THE RINGS : KONSPIRASI DUNIA

Reply  batunilam4a

awat nak provoke plak???

ko punye mentaliti sama ajele dgn org cordoba initiative yg nak buat islamic centre dekat ground zero tu. mcmle tak tau perbuatan tu semacam nak lempar najis dekat muka non muslim americans.
abangbikerz Post at 22-11-2010 16:02

Siapa yg bertanya dan provoke..sila lihat ms2 belakang ye cek bikerz..oh dunia skrg mcm ni lah..kalo org islam provoke mula lah klua mcm2 perasaan hormat agama org lah mcm2 lagi...termasuk org islam sendiri...kalo non muslim provoke..mula lah klua bahasa bunga2...dorang x faham..biarlah..sbb x fahamlah aku terangkan..dan salah ke kita nak tanya pasal perkembangan dorang...aku rase soalan aku biasa je...xde plak aku nak tanya siapa tuhan bapa, tuhan anak, tuhan mak...kalo aku persoalkan tu lagi teruk....ni aku tanya masih lagi dalam lingkungan sederhana...terasa aku spt dilempar najis oleh rakan seagama ku...seolah2 aku ni mcm x tau nak hormat agama lain..baru tanya sikit mcm tu .. mula kluar mcm2.

tuhan bapa, tuhan anak, tuhan mak

ada ka tuhan mak?

toksah layan la ke orang bukan Islam kalu kita tak tahu pasal dia. nanti buat susah otak kita saja.

ada ka tuhan mak?
genot Post at 22-11-2010 18:15

sape tuhan mak tu? pernyataan tu macam mengandungi unsur menuduh agama kami menyembah kepada berhala je adakah sebab awak orang semua nampak icon virgin mary, jesus, or other saints dalam gereja Catholic maka awak orang tuduh kitorang menyembah berhala? Oh, God this is a slander! In catholicism and orthodox apostolic church memang tak dibenarkan image n music, but icon is not graven image atau image yang berukir. icon berada dalam bentuk gambar yang rata jer. kat negara ni memang ada artwork di church yang berukir pada batu atau kayu, yang itu sky pun tak setuju! kalau berukir pun tak boleh lebih daripada 3/4 bass relief. ada ukurannya supaya tak jadi graven image.

toksah layan la ke orang bukan Islam kalu kita tak tahu pasal dia. nanti buat susah otak kita saja.
genot Post at 22-11-2010 18:16

hi, tak tau you are an abang or a kakak. sky cuma tertanya2 di awalnya kenapa mengaitkan segalanya yang buruk di dunia ni dengan orang nasrani dan yahudi? nasrani of course dah terang merujuk kepada Christians sebab Jesus punya title yang lain adalah Jesus of Nazareth. adakah kami semua ini dikatakan begitu kerana kami mengikuti dajal dan tak mengikuti nabi orang Islam itu? kami mengikut Jesus, takkan lah kami kena jadi orang Islam pula. orang Islam dan Christian kan lain2.

halnya di US atau di Europe, mereka bukan semuanya menganuti Christianity walaupun mungkin ada datuk, nenek, ibu bapa, atau moyang yang menganuti Christianity. perkara itu hanya menjadi kebudayaan kepada mereka aje. sekarang ni banyak filem Amerika yang membuat filem kononnnya berbentuk konspirasi. Sky tak faham langsung tapi dalam thread2 yang Muslims bukak nampak macam Muslims mempunyai pengetahuan yang mendalam mengenai konspirasi. adakah segala2nya dalam dunia ini adalah konspirasi? dan ia mesti dibuat oleh orang Yahudi atau Christians? dan kedua2 kita Christians and Christians are pengikut setan? Tapi konspirasi di Europe dan Barat sana menyatakan Muslims are pengikut setan. sky taknak percaya dan takkan percaya perkara mengarut begitu. sky rasa perkara ini semua adalah suatu paranoid yang melampau.

kenapa pula menyakitkan kepala awak? sky tak soalkan apa2 pun mengenai konsep keimanan orang Islam sebaliknya keimanan sky yang teruji sedangkan statement sky cuma menyatakan bahawa our Jesus is a Jew dan ia macam memukul rata semua orang Jew. tu jer :cry:

Reply 221# batunilam4a

aku nampak ko yg provoke.

sebab sepanjang pengalaman aku hidup kat mesia ni aku byk kali nampak org islam provoke dan hina agama lain depan2 penganut agama lain. tapi aku xpernah nampak pon penganut agama lain hina islam tanpa sebab.

jgn katakan org biasa. ustaz sekolah aku sendiri pon pernah hina agama buddha depan2 org cina sendiri..

Follow Us
Reply 199# sky_ephemeris

so kristian pon samalah konsepnye mcm islam. if u dont believe it, u will go to hell???

so kristian pon samalah konsepnye mcm islam. if u dont believe it, u will go to hell???

yes, abangbike dear. sedara2 se-christian sky yang dah masuk islam ke masuk hindu ke masuk buddhism ke semua masuk neraka sebab tolak Jesus Christ as their Messiah dan penyelamat semasa Judgement. sebab tu la sky takut nak murtad dan kawin dengan abang sky walaupun dah kenal dekat 2 tahun dah. perkara iman ni bukan boleh buat main2 sesuka hati. cakap macam kawan2 roomate sky tu, masuk islam je lah. awak dah tahu smua2 pasal islam. apa kaitannya tahu dengan kena masuk islam? sky belajar sikit2 dan memang berminat belajar kebudayaan dan sejarah orang. nanti kita respek orang luar dari kebudayaan kita.

sky dah jumpa abang japanese lak skang ni. baru kenal, nasib baik sama2 Catholic cuma dia x kuat agama je. sky nak cuba ajak die g Church untuk sama2 beribadat hujung minggu ni sambil tu boleh minum2 dan sembang lepas tu. harap2 abang sky tu tak jeles sky kuar dengan dia. rasa macam nak putus je dengan abang sky walaupun sedih dan still sayang.

sama ke? sky rasa tak sama lar abangbike. kan ke agama Islam ada konsep tersendiri, camtu gak dengan Christian.

Reply 228# sky_ephemeris

sama ajele tu. kami pon percaya kalo masuk kristian nanti masuk neraka.

Kepada saudari sky....saya tak kata semua org yahudi dan kristian jahat ye...dan saya x pukul rata pon...saya kata org jew sendiri yg dtg menyerang Nabi Isa..so xkan lah dari statement saya u tak leh faham....kalo saya bersalah saya mintak maaf...saya bkn suke2 provoke nak tunjuk agama saya lebih hebat ke ape...sekadar bertukar pendapat...i don't know what is ur interpretation on my post....kang berdebat lagi mahu kang ade yg mengheret saya x tau hormat org...

Reply  batunilam4a

aku nampak ko yg provoke.

sebab sepanjang pengalaman aku hidup kat m ...
abangbikerz Post at 22-11-2010 20:48

Ok lah kalo that is ur interpretation on my post then terpulanglah....masing2 ade pendirian dan pandangan

Banyak yg saya nak hujahkan dan cungkil...tapi ye lah kang lagi byk ckp..lagi byk plak bende yg keluar...sape nak teruskan berhujah this forum is free for you....lagi byk saya ckp lagi byk salah faham...bagi org agama lain...of coz will worship their Gods....bagi org islam plak..tiada lain yang di sembah melainkan Allah yg Maha Esa...Maha Pencipta segala2nya...

batunilam, saya ok je dengan awak. just sy agak sedih hati sikit dengan satu lagi post dari seorang abang. tak baik tau, sky rasa nak nangis bila Jesus dikeji gila dan ada personality problem :cry:

awak just tak boleh nak compare agama kami dengan agama awak. agama awak dan agama kami ada sistem berlainan. kan orang islam sendiri cakap agama awak berbeza. begitu jugak ler kepercayaan kami berbeza. kita tak boleh nak anggap segala2nya dalam dunia akan sama macam benda yang kita diajarkan. misalnya awak nak compare rukun iman awak dengan formula triniti kami. formula triniti cuma perkara asas je, dari triniti nanti ia akan berkaitan pula dengan benda yang lain. sky pun tahu orthodox and apostolic rites. cuma sky ikut tradition family iaitu roman rites. begitu jugak dengan nestorian catholic rites.

the things yang membawa kepada terjadinya salah faham adalah ketidakfahaman terhadap Trinitary formula. sky boleh je nak terangkan lanjut tapi sky rasa tak ada keperluan. lain lar kalau awak adalah orang Christian yang memang nak belajar selok belok agama sendiri atau orang luar yang memang berminat dengan Christianity atau sekadar nak belajar. tapi yg saya tahu orang Melayu tak dibenar menganut atau berminat untuk belajar agama yang lain. nanti kalau terpesong akidah saya takut dipersalahkan. lagipun lepas tu awak akan compare pulak, yang itu yang akan menyebabkan terjadi masalah.

Ramai je org islam yg faham bible....just utk knowledge...cth Harun Yahya, Ahmad Deedat, so far dorang xde masalah utk berbahas..nasib baik u kene ngan saya yg cikai2 je kalo dpt org mcm dorang ni debat ngan awak..mesti awak nanges tertonggeng tonggeng sbb x tau nak jwp ape...

aku rasa korang kena bukak satu thread baru la..takpun gi borak kat thread agama nu..

ni thread lord of the ring la

itu ahmad deedat dan harun yahya. awak sendiri faham ke Bible? saya tak ada masalah dengan kedua mereka. kan saya dah cakap saya baca pasal mereka. awak ada baca tak pasal mereka? kenapa saya kena menangis dengan mereka? ini bab iman, bukan bab nak mempertahan benda yang kita suka. iman adalah berkaitan dengan Tuhan!

Oh baguslah kalo x ade masalah ngan mereka...saya pon byk bace pasal mereka...they are great

ana feninn laa.. feninnnnn

awak baca tak pasal tokoh2 Christian dan mubaligh Christian punya hasil kerja?

Reply  sky_ephemeris

sama ajele tu. kami pon percaya kalo masuk kristian nanti masuk neraka.
abangbikerz Post at 22-11-2010 22:19

kami pon percaya kalo masuk kristian nanti masuk neraka.