CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Konspirasi : USA Tipu Dunia Tentang Pendaratan Di bulan -

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 02:32 PM
cmon blastoff, lets start all and over again.....thread ni pun dah berat....

new thread , fresh air.......cmon......better discussion....lepas tu kita masuk la balik thread nie...

kau counter balik aje laa segala kenyataan yang aku buat kat atas tu mengenai ruang vakum matahari dan bulan kalau kau tak setuju   , aku tak makan hati haih , aku bukan jenih emo tak ketahuan , aku nampak benda tak betul maka aku tegur , tapi aku tak simpan dalam hati apa saja reaksi yang di perlihatkan oleh orang yang kena tegur oleh aku tu ....

kalau kita pi new thread pun sama jugak aku tengok teori atau pendapat tak betul maka aku akan tegur jugak pun jadi the air will be the same aje selagi korang fanatik dengan teori yang korang belajar tu maka selagi tu lah korang takkan dapat terima sanggahan  dengan baik , natural la tu reaksi korang gitu . Tapi aku tak kisah dan tak marah atau ambil hati  , aku tetap anggap korang kawan gak pun

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 02:48 PM ]

Balas #261 blastoff\ catat

aduh.....

aku bukan fanatik, aku cuma nak berhujah cara baik2....

takpalah blast off , ko nak kata aku fanatik, katalah.....

baiklah, kita teruskan dalam thread nie jugak.....moga2  ada manfaatnya....moga2 boleh mendidik kita jadi baik juga....

rite now, aku nak berehat dulu, lainkalilah aku sambung....

see ya....

Originally posted by mbhcsf at 26-2-2009 15:49
mercury? as in? the moon of other planets or Mars?

Mercury the first planet in the Solar System. MAriner 10 was there between 1974 and 1975.

Originally posted by sekngucing at 26-2-2009 16:18
errr pasal dilajukan semula? sebab kononnya dislowlan movement dia utk tunjuk kat bulab graviti 1/6 bumi, tp dilajukan balik, nampaklah lari dan jalan mcm kat bumi je

Ye la, sebab hang kata filem tu diperlahankan sebab nak kasi nampak real kat bulan. So kita lajukan balik filem tu untuk kasi nampak macam biasa....kalau nampak macam biasa la...kalau lagi nampak macam kartun...ehmmmm

Originally posted by ussopp at 26-2-2009 16:26
bukan ke wire kamera ?

pastu bukan ke orang2 yg space walk terapung sama ngan space ship.....dan bergerak pada kelajuan i dun know, maybe 44 km sesaat...correct me....(seiring space ship)

Memang pun....I was just being sarcastic...hehehe

Reply #189 paparock's post

Psssttt...refer to the post exactly before this.

Follow Us

Reply #242 ussopp's post

dia punya attitude ialah dia tak agree dgn org, dia punya attitude judgemental  sebab asyi asyiuk sainstis barat  u kaji ayat dia, so i  u know stop discussing dgn org mcam ni sebab dia confrontational rather than berbincang..

Ussop kalau u cakap i tak faham basic let say V = IR pun  tak  tau  ler ... Ussop i akan terima,  but i will ask more question on that exploring the thoughts, i tak akan berganjak dari one topic and to another and evading other questions.. in a very jumpy manner

and ussop to say you need to know your basic in science kan pada saya , kalau saya disuruh check  basic pun , i tak marah.....sebab hehehe.. that's what we do.....and it's fun....tapi bila seorang dah kemuka explanation .... sanggah lagi

and pada saya lain cara arguement org yg tahu atau kausai the body knowledge dgn org yg tak ada basic science.... lain ....so bila saya lihat posting yg macam basic tu kena kukuhkan saya hanya menolong dan tiada respon diberikan pulak

Then ... Papa dah bagi respons yg bernas and logical dan so as Saden, napa Ussop, you and I boleh terima? sebab mmg it is logical....

kalau kita rasa teori kita betul, then buatlah PhD....i sokong ni

Dan u know, untuk mempersoalkan level mana kita perlu ada untuk selayaknya argue ttg bebenda yg space science ni well pada saya valid jugak sebab
the basline knowledge yg kita dah belajaq  tu lah akan kita jadikan asas untuk mengembangkan hujah secara tuntas dan tidak lari daripada apa  you and I tau  on the current theory on say, spaeclah katakan ( i tak der pun ambil advance physics) tapi basic  SPM and u/grad adalah  i think , ia menolong untuk kita faham apa yg cuba diterangakan oleh si penerang tu. Jadi kita tak akan mempersoalkan apa yg kita dah tahu like mmg ada bhn yg jadi pemancar atau penyerap haba yg baik , ada fungsi warna, bila kita sebut vakum tu manksudnya almost none of the zarah udara  yg wujud dalam ruang tu dan kita tak buat mistake lagi ..so kita boleh move on kepada persoalan lain. Malah mungkoin boeh generate other level of research question...so in a way  ada bezanya.

Tapi melainkan ini public forum tak palah ...kita terangakn asas asas yg kita fikir org patut tahu sebleum menjangkau pada konsep yg lebih difficult, sebab tu basic tu penting dan sepatutnya jika basic tu kita no problem jawab shjlah soalan dan janakanlah soalan yg mendemonstrasikan yg you tahu / faham akan sesuatu konsep tu....ni cakap pasal vakum tapi bila tinjau posting lain eh  napa ada percanggahan..? so kat sini  kiat cuba bawa balik ke basics.....so tak da niat nak merendahkan sesiapa it's a learning attitude...

so beanrlah ada org kata sesetengah org argue dia nak menang dia tak isah sapa menang
Saiyidina Ali pun ada cakap i think ttg berdebat dgn org yg tahu sesuatu dgn tidak..Beliau rela berdebat dgn org yg tahu sesuatu dari yg tidak sebab beliau kata beliau akan kalah berdebat dgn org yg tak tahu apa apa....

tapi it's all about attitude.....

anyway ....thread ni ok jer cuma pada saya approach yg diambil adalah it;s more confrontational rather than Negotiation / berbincang berunding...

[ Last edited by  mbhcsf at 1-3-2009 04:13 PM ]

Reply #260 ussopp's post

rajin u lah Ussop....hehe i pemerhati jer lah kot hari ni...

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 02:48 PM
aduh.....

aku bukan fanatik, aku cuma nak berhujah cara baik2....

takpalah blast off , ko nak kata aku fanatik, katalah.....

well, selagi tak ada unsur mencarut dan maki hamun tak tentu hala, maka aku tak nampak la cara aku berhujah tu tak baik pun . Cuma aku suka berterus - terang dan aku suka tegur secara berdepan , bukan buat tak nampak semata-mata nak jaga hati kawan atau pendam dalam hati aje . Jadi itu yang korang tak tahan tu dengan cara aku berhujah .

Dah ini public forum, dan semua statement korang pun korang post di public forum ni , jadi aku nak tegur apa yang ada dalam statement korang maka aku kena buat di medium yang sama la . Melainkan la kalau korang PM aku , and then aku nak tegur statement korang dalam PM korang tu , maka aku kena PM balik korang la  .

Originally posted by mbhcsf at 1-3-2009 04:01 PM
dia punya attitude ialah dia tak agree dgn org, dia punya attitude judgemental  sebab asyi asyiuk sainstis barat  u kaji ayat dia, so i  u know stop discussing dgn org mcam ni sebab dia confrontational rather than berbincang..

Ussop kalau u cakap i tak faham basic let say V = IR pun  tak  tau  ler ... Ussop i akan terima,  but i will ask more question on that exploring the thoughts, i tak akan berganjak dari one topic and to another and evading other questions.. in a very jumpy manner

and ussop to say you need to know your basic in science kan pada saya , kalau saya disuruh check  basic pun , i tak marah.....sebab hehehe.. that's what we do.....and it's fun....tapi bila seorang dah kemuka explanation .... sanggah lagi

and pada saya lain cara arguement org yg tahu atau kausai the body knowledge dgn org yg tak ada basic science.... lain ....so bila saya lihat posting yg macam basic tu kena kukuhkan saya hanya menolong dan tiada respon diberikan pulak

Then ... Papa dah bagi respons yg bernas and logical dan so as Saden, napa Ussop, you and I boleh terima? sebab mmg it is logical....

kalau kita rasa teori kita betul, then buatlah PhD....i sokong ni

Mbhscf , satu jari you tunjuk kat I kata I ni judgemental , 4 jari tersembunyi you tu akan tunjuk kat diri you balik taww , ayat-ayat you yang I merahkan di atas tu memperlihatkan bahwa you bersikap judgemental la tu .

kalau you tak tahan di sanggah maka tak yah respon ok,  I pun tak kisah sangat sebab I tak nak la jiwa you terseksa bila di sanggah selalu kang , tapi tak yah la dok hasut Ussopp untuk tak respon kat I pulak , sebab I yakin Ussopp seorang yang berjiwa kuat dan mampu handle emosinya dengan baik , sebab tu dia masih mahu meneruskan perbincangan dengan I sebab dia tahan di tegur dan mula belajar untuk di sanggah . Itu satu attitude yang baik yang Ussopp miliki

Kita sesama orang Islam ni bukan boleh tak bertegur sapa selama lebih dari 3 hari kan kan kan , benci macam mana pun kita kena kawal emosi kita bila berdepan dengan saudara sesama Islam . Luahkan apa yang tak puas hati tapi tak yah la dok hasut untuk membenci atau tak respon pada satu sama lain pulak .

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 05:00 PM ]

Reply #270 blastoff's post

i tak hsaut Ussop pun i just say it out loud? u merely twisted my facts....

tapi that 's ok , ur way...again confrontational...

Reply #270 blastoff's post

so  u rasa apa yg tulis tu bersikap judgmental? napa tak tanya MH kat mana  u cakap i bersikap judgmentak tu , i wanna explore? u tak dak pulak nak tanya kan? again u know u pandai  hujah cara ni...

so u see , Ussop is good and i know him...he knows me. We agreed and clear on the forwarded explantion and I happened to agree with Ussop on what he said. Dia punya observation on you ni i did notice tu...

well, i do not mind... yg you merah tu ialah observation i on you...bukan judgmental

judgmental ni like tulisan "  tu lah u all terima bebulat apa yg saintis barat tu cakap...."  lagi
lagi " u all semua ni  taraf......."

apa yg i tengok ialah Ussop was trying very hard to make u understand ....his POV.

i agreed on what Ussop said on you.

Post Ussopp # 256
Originally posted by ussopp at 1-3-2009 01:53 PM
kalau ko cakap awal2 ko tak terima teori ruang vacuum tu kan bagus...menunjukkan sebelum nie kau dah tahu yg teori tu tak benar....tak payah ler kami susah2 nak explain....
bila ko nak ubah teori semata2 nak buktikan pendaratan bulan tu palsu, nampak sangat pengubahan teori tu berkepentingan.....

Aku dah explain kepercayaan aku mengenai ruang vakum boleh serap haba ni sejak post # 79 lagi ! Ni aku paste balik apa yang aku kata waktu tu .

Originally posted by blastoff at 23-2-2009 05:33 PM

Kalau ruang vacuum kat bulan menghindarkan dari terjadinya heat transfer sehinggakan apa-apa saja kat bulan tak rasa temperature panas melepasi tahap didih tu , maka temperature takkan di detect sebagai 120 C la di permukaan bulan , bila ada wujud heat melepasi tahap didih di permukaaan bulan maka itu jelas memperlihatkan bahwa ruang vacuum kat bulan pun boleh serap heat la tu, itu yang boleh dapat bacaan temperature 120 C tu  kat permukaan bulan .

So tak betul la kalau kau nak kata yang aku tak cakap awal-awal lagi , sejak azali lagi memang aku tak percaya yang ruang vakum tak boleh serap haba langsung ! Sejak aku kecil lagi aku dah percaya matahari memang boleh menyebarkan habanya dalam ruang apa pun .... puas hati  sekarang ?

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 05:40 PM ]

ok mulai sekarang aku akan sanggah orang yang tahan lasak emosinya saja ok, sapa yang tak tahan tu sila mengaku cepat , kang aku sanggah selalu selalu kang nanti tak tahan pulak    , aku rasa so far sorang aje la kat sini kot ye   , ok let's carry on our sanggahan sebab kalau asyik nak setuju aje walau benda tak betul maka bukan a good discussion la tu , sebab kang jadi sesi bodek membodek dan ampu mengampu aje la kalau gitu   nak timba ilmu apa gitu ....  

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 05:53 PM ]

Dan sapa yang rasa aku tak respon pada persoalan yang hampa timbulkan maka silalah peringat kan aku ok, sebab thread ni dah sampai beratus post jadi mesti ada isu yang tenggelam gitu aje sebab terlepas pandang dek kerana terlampau banyak sangat statement yang perlu di jawap , jadi kita saling peringat memperingati la ok

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 05:59 PM ]

kalau benar teori vacuum tu salah, aku pun tak da hal.....

teruskanlah......nanti akan terjawaplah teori vacuum tu, tapi sure ko takleh terima punya...............

Kenapa nak tunggu para saintist tu jawap pulak, kau tak boleh jawap ka ? Aku nak dengar kau jawabnya kalau boleh , tapi jangan paksa aku agree pulak, kau kena expect jawapan kau tu di analisa untuk di lihat samada logik ke tidak, kalau tak logik maka for sure la aku tak leh terima dan aku akan nyatakan sebabnya kenapa aku anggap ia tak logik ok

kalau benar teori vacuum tu salah, aku pun tak da hal.....

teruskanlah......nanti akan terjawaplah teori vacuum tu, tapi sure ko takleh terima punya....sebab semua teori pun dari newton teori, relativity teori, quantum, semua pun masih dalam kajian.....

so kalau ikut rentak kau, semua dalam kajian dan tak da apa yg boleh diterima, even teori baru kau sendiri...............

its a simple matter , sapa-sapa yang nak keluarkan teori mengenai kemampuan haba radiasi matahari , maka kena jugak mampu explain peranan corona tu sebab keduanya berkait secara langsung . Yang ni about haba dan yang tu pun about haba jadi kena boleh explain kedua-duanya . Simple logik kan tu !

so kalau ikut rentak kau, semua dalam kajian dan tak da apa yg boleh diterima, even teori baru kau sendiri...............

Kalau masih dalam kajian then kenapa melulu nak buat teori pulak ? Kaji la dulu . Nak cepat berteori tanpa sempat habih buat kajian sebab nak cepat famous kot dan nak cepat dapat nobel prize   , aku tak perlukan itu semua , cukup la kebenaran bagi aku yang membolehkan aku melihat kebesaran Allah sebab itu aku tak kalut nak riuh sana sini gah mengaku dalam paper segala , aku cuma nyatakan bila perlu aja sebagai satu pandangan aku .

Ok , apa beza teori aku tu dengan teori yang saintis barat beri mengenai kemampuan ruang vakum space menyerap haba ?

Saintis barat ni mereka buat kesimpulan dulu mengenai kemampuan haba radiasi matahari tanpa memperdulikan apa yang berlaku di corona langsung ! Jadi mereka bukannya observe dulu baru berteori , tapi mereka berteori dulu kemudian baru mereka cuba fitkan teori mereka tu ke dalam apa yang berlaku di corona, bila tak sesuai maka mereka kata corona tak dak kaitan langsung dengan haba radiasi matahari lah pulak ! Sedangkan teori mereka tu yang tak dak kaitan langsung dengan haba radiasi matahari yang menyebabkan teori tu tak fit untuk di guna bagi menerangkan pembentukan corona !
Tapi teori aku tu mengambil kira apa yang berlaku di corona , dan menggunakan teori aku tu boleh aje aku explain apa yang berlaku di corona dan macam mana corona terbentuk, aku tak nampak apa yang tak logik pun mengenainya  .

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 08:31 PM ]

Kita perlu guna logik akal la untuk check kesahihan teori mengenai perkara yang kita tak boleh nampak dengan mata kasar atau tak boleh pergi nak tengok sendiri . Itu la guna Allah bagi kemampuan akal manusia kebolehan menganalisa secara logik tu ! Ingat saja ka Allah bagi kebolehan tu kat semua manusia yang waras , ia untuk sahihkan perkara yang tak nampak atau tak boleh pergi tengok sendiri .

teori adalah teori - dan bila dibuktikan akan jadi law / hukum selama mana tidak ada lagi penemuan yg boleh menyanggahnya.

so mmg lah teori  dan itu hanya pandangan you atau pun " nilai" yang you impose pada those researchers.

Kita perlu guna logik akal la untuk check kesahihan teori mengenai perkara yang kita tak boleh nampak dengan mata kasar atau tak boleh pergi nak tengok sendiri .  Itu la guna Allah bagi kemampuan akal manusia kebolehan menganalisa secara logik tu !  Ingat saja ka Allah bagi kebolehan tu kat semua manusia yang waras  , ia untuk sahihkan perkara yang tak nampak atau tak boleh pergi tengok sendiri .

dan logik akal tu betul tapi org macam mana yg you rasa boleh bagi satu kenyataan yg jelas ttg sesuatu teori tu? org  yg macam mana authority nya lebih dipandang?
kalau macam pendapat you bagi tu , ada org boleh cakap kalau dah rasa you boleh cakap tu, why do not you check jadi reader in thesis PhD? sebab nak pakai logik akal jer kan? sapa sapa pun tak kisah jer  kan?
so napa Universiti kat Malaysia tak ambil Siti Nurhaliza jadi  second or third reader in thesis bebudak engineering , sebab nak pakal logik akal jer kan?katakan Siti boleh berhujah macam you?

[ Last edited by  mbhcsf at 1-3-2009 08:30 PM ]

Originally posted by mbhcsf at 1-3-2009 08:29 PM
teori adalah teori - dan bila dibuktikan akan jadi law / hukum selama mana tidak ada lagi penemuan yg boleh menyanggahnya.

so mmg lah teori  dan itu hanya pandangan you atau pun " nilai" yang  ...

kau ni tahan ke kalau aku sanggah kau ni   sebab aku tak nak dera emosi kau dan tak dak paedah untuk aku buat gitu pun   sila la perjelaskan ya samada kau ok ke tak aku sanggah kau

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 08:37 PM ]

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 10:42 AM
dan sekarang aku dah pun cenderung untuk tidak mempercayai pendaratan bulan.....

tapi bukan dengan hujah you la......hujah website lain....

website mana tu ? Kongsi la dengan kita orang apa yang di sebut di website tu yang menyebabkan kau berubah fikiran tu , curious jugak la nak tahu ni , ilmu kongsi laa jangan kedekut