CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: madknownz

Mostly Perempuan nak Kahwin Lelaki Kaya, so Lelaki Miskin nk kahwin dgn sapa??

yg kt atas tu jenis manis ape lak?
lily_kama Post at 22-9-2011 20:53

kat atas tu memang cantik.xdekk manis2

kat atas tu memang cantik.xdekk manis2
5229 Post at 22-9-2011 20:55

Noted!..

Noted!..
lily_kama Post at 22-9-2011 20:57

dah manis nk cantik lak.mana leh dua dua

Aku nak niaga uptown balik mak aku tak bagi.. dia kata simpan ajalah duit gaji tu dalam ASB.. mak ak ...
neofim Post at 21-9-2011 19:53

dik non..

ko sendiri pun pandai nak memilih kan, nak yg camtu la.. camni la..

so??

sila sambung ayat di atas, malas suda ngadap lelaki yg asik kata pompuan ni materialistik & memilih

aku x memilih
aku da suka kat dia
ikhlas
gaji  aku skang ni separuh lebih dari dia
dia rasa malu n takut
takut hubungan ni melarat lebih jauh walaupun dua dua dah sayang
dia suruh stop
hanya kawan akhirnya
sebab dia takut rejection from my family let say dia masuk minang kene rejek sebab beza taraf
nanti both kecewa
aku tak pernah cipta taraf2 ni
tapi dunia skang memang macam ni kan
sekarang aku akur je la ngan apa dia nak sebab itu yang boleh buat dia tak tertekan n terasa terbeban.
kata nya
nanti kalau dia dah kaya dia masuk minang
erti nya yang aku faham
men got balls only when they own money and reputation.
ok noted.
sampai bila aku nak tunggu dia ?
aku taktau.
hidup kena realistik.
kalau dia bukan jodoh aku, walau dia dah kaya nanti tetap xkan bersama.
tapi kalau dia jodoh aku, if kami kawin sekarang susah senang bersama tetap bersama.
tapi dia taknak.
sense of kiasu is too high among our people.
i know money is important.
ini bukan soal perempuan nak kahwin lelaki KAYA
define kaya please.
for me
kaya means responsible, ada adab sopan santun depan perempuan, orang tua, agama, ego bertempat, more to kaya dalam attitude and thinking coz lelaki ni tanggungjawab besar sebagai pemimpin.
kerja gaji rendah doesnt mean dia bodoh.
kerja dengan master degree phd doesnt mean dia bijak dalam hal ehwal lain selain akademik n kerjaya dia.
allah kan maha adil.
entah lah..
kalau ini yang society nak ..
maka nya
lepas ni
kalau aku nak berkenalan dengan lelaki
aku kena berubah la kot dgn syarat korang xle la judgmental.
yer..aku dipaksa untuk memilih dalam berkenalan dengan lelaki.
kawan je kena dengan yang sekufu.
sapa gaji rendah dari aku, xde degree xle kawan macam tu?
bukan aku set the rules.
tp ni yg aku blaja dari pengalaman dengan sorang lelaki yg aku sayang n aku tepaksa let him go sebab dia yang mintak.

Rate

1

dik non..

ko sendiri pun pandai nak memilih kan, nak yg camtu la.. camni la..

so??

...
lipstickz Post at 22-9-2011 21:29

Perempuan jugak yang ajar aku jadi pemilih...ex gf aku dulu pernah hina aku kaw2 punya tau.. aku masih ingat lagi kata2 dia.. awak tak ada kereta.. awak tak ada rumah..masih tergiang2 lagi kat telinga aku ni tau.. itu kisah dah 11 tahun lepas tu..masa tu aku 21 tahun manala nak ada benda2 tu semua.. apa punya perempuanla yg sanggup hina aku sampai mcm tu.. sedih tau tak perasaan aku masa tu... rasa mcm aku ni takda harga diri.. tapi aku positifkan diri aku.. aku cakap dgn dia.. walaupun aku takda harta benda mcm bf baru dia.. tapi aku sanggup pergi jumpa mak ayah dia beranikan diri walaupun aku belum ada apa2 masa tu.. semata2 nak tunjukkan aku cinta dia lebih dari segalanya.. walau pun terpaksa malu2kan muka aku ni.. tapi aku tetap positifkan diri aku.. masa tu aku masih muda lagi.. bf baru dia umur dah 31 dah tentulah dia dah stabil ada rumah.. ada kereta..

Aku kata dgn exgf aku.. aku tetap menang sebab aku masih muda..  dan sanggup tunjukkan kesungguhan aku pada mak ayah dia.. berbanding dgn bf baru dia yang memang dah segalanya... aku tetap menang.. semangat aku kuat cuma waktu tu memang aku duduk pada situasi yang tak menyebelahi aku... kalau tak memang aku dah rembat exgf aku tu buat bini.. aku terpaksa beralah demi kebahagian dia... supaya dia senang ada kereta.. takla kena panas mcm dgn aku naik motor..

Rate

1

Follow Us
ko pi jer carik pompuan morocco..
diaorang dah biasa hidup susah..
tapi ada basic education, n ...
capiloton Post at 22-9-2011 14:31

Bila nak gi tu.. belanja berapa.. kalau takat 15ribu tahun depan boleh sangatla.. tapi macam terlalu cantik sangat pulak untuk aku perempuan morocco ni.. ni selera kena high taste.. macam tak layak pulak untuk aku awek2 morocco ni.. ni dah tahap bidadari dah ni.. aku ni dah la jenis rendah diri.. sgn la aku nak tunujk muka aku kat orang cantk  sgt ni..

Morocco girl yg muka biasa2 punya ada ke.. aku pun suka gak makan roti ni.. bolehla nanti kita plan gi..tak dapat jodoh.. dpt jalan2 jadilah..aku temankan kau..

Assalammualaikum...kisah dikutip dari member aku yg tgh sedih sbb family awek dia suh cari BF lain y ...
madknownz Post at 13-9-2011 14:38

bagi saya, kekayaan, kebahagian rumah tangga semuanya datang dari Allah, bukan dari bapak...
nampak lawak dialong filem ahmad albab ini... tapi itulah realitinya...

pada saya, kebahagian sesebuah rumah tangga itu datangnya dari kesetiaan suami isteri yang disulami dengan kasih sayang dan tanggungjawab... kekayaan hanyalah pelengkap kepada kebahagian sahaja... bukan jaminan kepada kebahagian...
jika suami kaya, ada jaminan masa depan, tetapi kaki perempuan (maklumlah duit banyak - tapi tak semua yer) adakah kita bahagia??? apatah lagi, tiba2 minta kawin lain... maklumlah mampu... nak pulak pakai ayat, nak bantu wanita lain... sudah...

Jika iklas niat mendirikan rumah tanngga itu untuk menyambung zuriat dan menghalalkan hubungan, maka Allah akan bantu... ada akan rezeki mereka, walaupun kerja2 biasa... yang penting kena usaha (ikhtiar)... sebab rezeki takkan datanng bergolek... selalu kita dengar, klu rezeki kita, akan dapat juga... dapat, klu kita ikhtiar... klu tak berusaha, takkan dapat ye... nak tunggu ja atas tangga rezeki nak datang... mana nak datang macam tu dek non... klu dah iktiar tawakal pula lepas tur... dapat, tak dapat serah pada Allah... klu tak dapat redha saja... dah memanng bukan rezeki kita... pucuk pangkal, kita sudah berusaha...

saya nasihatkan kepada kawan TT, buat solat hajat... hajatkan terbuka hati kedua orang tuanya untuk menerima jodoh pilihan hatinya... klu boleh lakukan 3 malam berturut2 dengan ikhlas... ikhtiar seberapa mana yang boleh (perkara-perkara lain)... kemudian tawakal... jika memang jodoh kawan TT dengan kekasih kerja2 biasa tur, maka Allah akan bukakan pintu hati kedua orang tuanya... tetapi jika bukan jodoh kawan TT dengan lelaki tersebut, maka berjalan seperti dirancang oleh kedua orang tuanya... dan kawan TT kena redha dan ikhlas menerima jodoh Allah... sebab Allah sebaik-baik perancang... kita tidak tahu apa yang Dia rancangkan untuk hambanya... sentiasa think positive ada hikmah di sebalik kejadian semua tur...

jika dah bertemu jodoh pilihan hati, buktikan bahawa pilihan nya betul dan tepat... sentiasa berusaha untuk membahagiakan rumah tangga... dan tunjuk pada oranng tuanya bahawa orang kerja2 biasa pun boleh bahagia... yang penting berusaha dan sentiasa menjaga hati pasangan masing2...

Yang buruk dari kita semua... yang baik datangnya dari Allah

Reply 231# neofim

ciri3 gurl yg ko nak kt tmpt ak ramai...

Reply  neofim

ciri3 gurl yg ko nak kt tmpt ak ramai...
B.K Post at 23-9-2011 07:54

Yeke.. mai la kenal2 kan.

neofim Post at 23/9/2011 09:35

Nak ikut jugak rasanya nie...

aku x memilih
aku da suka kat dia
ikhlas
gaji  aku skang ni separuh lebih dari dia
dia rasa mal ...
langitluas Post at 22-9-2011 23:16

Maafkanlah dia.. dia rendah diri tu.. lelaki mcm tu tahu menilai diri dia pada tahap mana.. bagus kalau dapat buat suami..

Post Last Edit by capiloton at 23-9-2011 10:53
lu nih mcm dah frust sgt dgn pompuan melayu
lily_kama Post at 22-9-2011 20:13

tak frust, kalo terjumpa sorang sebelum nak pi morocco..
kalo ada jodohnya, kawin ler.. ;)

pi morocco ni saje nak meluaskan pilihan..
kat malaya ni aku tak jumpa calon yg aku nak..
bukan nak cari yg perfect, tapi mencari yg matlamat hidup sehaluan..
betul la bak kata neofim, orang yg biasa hidup susah ni..
hidupnya akan sentiasa rasa cukup, sentiasa bersyukur dan tidak mudah jadi KUFUR NIKMAT..

kan Nabi ada bagi peringatan, kebanyakkan penghuni neraka adalah wanita..
punca yang paling besar di sebabkan kufur nikmat..
pada yang tak paham maksudnya, try la google..

Rasulullah shallallahu alaihi wasallam bersabda, "Saya melihat kebanyakan penghuni neraka adalah kaum wanita." Para sahabat bertanya, "Mengapa wahai Rasulullah?" Beliau menjawab, "Mereka mengingkari keluarga dan kebaikan-kebaikan suami. Jika sekiranya engkau berbuat baik kepadanya, lalu ia melihat sedikit kekurangan darimu, maka ia berkata: 'Saya tidak melihat suatu kebaikan darimu sama sekali'." (HR. Al-Bukhari no. 29 dan Muslim no. 907)

kalo nak ikutkan yg perfect, mesti aku dah kawin dgn sorang aweks melayu tahun lepas..
almost perfect, semua ada..
successful career woman, academic background bagus, family dia pun baik2, orgnya pun lawa n lain2 lagi..
tapi bukannya itu yang aku carik dalam hidup di donia nan fana nih..

neofim Post at 23-9-2011 09:35

meh dtg tmpt ak ...

Post Last Edit by capiloton at 23-9-2011 10:23
Bila nak gi tu.. belanja berapa.. kalau takat 15ribu tahun depan boleh sangatla.. tapi macam terlalu cantik sangat pulak untuk aku perempuan morocco ni.. ni selera kena high taste.. macam tak layak pulak untuk aku awek2 morocco ni.. ni dah tahap bidadari dah ni.. aku ni dah la jenis rendah diri.. sgn la aku nak tunujk muka aku kat orang cantk  sgt ni..

Morocco girl yg muka biasa2 punya ada ke.. aku pun suka gak makan roti ni.. bolehla nanti kita plan gi..tak dapat jodoh.. dpt jalan2 jadilah..aku temankan kau..
neofim Post at 23-9-2011 00:30

plan nak pi dalam hujung tahun depan, maybe lepas raya..
RM15k tu dah cukup serba serbi utk aktiviti n proses kawin kat sana..
kalo nak jalan2 sambil tengok2, bajet dalam RM4k boleh duduk sana sebulan (termasuk tiket pi balik)..

w'pun aweks morocco ni terlalu cantik macam bidadari..
tapi diaorang ni majoriti jenis DOWN TO EARTH.. merendah diri..

diaorang ni majoriti di besarkan di bandar2 kecil dalam keluarga sederhana..
dah biasa hidup susah, sebab ketua keluarga (lelaki) susah nak dapat kerja..
kalo kerja pun gajinya kecil.. jadi hidup diaorang serba sederhana..

tapi kalo diaorang ni di besarkan kat malaya, maybe akan demand lebih n perasan high class..
sebab life kat sini serba serbi cukup.. terdedah dengan macam2 benda..
n pergaulan bebas, bole kawan dgn macam2 jenis orang..

kat sana budaya dating adalah taboo (kecuali di bandar2 besar)..
pompuan morocco yang muka macam melayu pun ada..
kalo ko nak ikut nati ko PM aku..

Kawan aku umur 29, hansem, bujang, pandai menyanyi, dan Gred 48. Sapa nak sila angkat tangan! ...
Shamilia79 Post at 22-9-2011 16:45

Skim apa tu? Kalau tak PTD mesti lecturer IPTA. Tapi lecturer dpt PhD start kerja dapat Gred 51.

Mesti ramai andartu kat sini PM kau kan?

Reply  neofim

kalo yg keje gomen 8 to 5 nak tak? lepas 5pm terus balik rumah,sabtu ahad cuti :lo ...
ruffleen Post at 22-9-2011 07:38

Erm... kalau boleh tak nak yg keje gomen.. sebab org keje gomen ni nampak mcm lembab dan malas je... tapi kalau cikgu atau ustazah ok je..

Erm... kalau boleh tak nak yg keje gomen.. sebab org keje gomen ni nampak mcm lembab dan malas je... tapi kalau cikgu atau ustazah ok je..
neofim Post at 23-9-2011 10:31

amboi2....cantiknya bahasa...perlu ke nak generalize orang mcm tu??? :@
kalo takde kakitangan awam.....esp pasukan keselamatan dan yg kat spital tu.....agak2 dapat ke korang beraya dgn selamat dan gembira??

aku pantang betul orang generalize kakitgn gomen mcm ni.......gomen dan swasta saling memerlukan, tau tak!

punca yang paling besar di sebabkan kufur nikmat..
capiloton Post at 23-9-2011 09:55

yer eh? aku hidup kat KL dgn gaji tak sampai RM 2000, tak pernah pun aku berhutang tak tentu pasal

p/s: aku tak banyak komitmen

yer eh? aku hidup kat KL dgn gaji tak sampai RM 2000, tak pernah pun aku berhutang tak tentu pasal ...
ruffleen Post at 23-9-2011 10:36

ramai beb org len kufur nikmat... wa byk je jupaa...