CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zal_cool

KISAH BENAR GAGAL DLM NIAGA + TELADAN + PENGALAMAN [merged saatcham,zack,Hiven]

ok ker eik kawasan situ. strategik x. baru nak g tengok butik dia
baby77 Post at 30-9-2009 16:18

sebelum ni ada orang buka thread, tanya pasal tentang nak ambil alih perniagaan orang...

lebih baik ko cari thread tu...sebab dalam thread tu ada banyak info...banyak yang ko kena selidik dulu...

xjadik la baby rasa. butik dia mahal. baju ade la lace 3 pasang, n gown dlm 10 pasang. pas2 pelamin 2 set. tu pun yang dlu punya,, yang lain mcm patung2 n mesin jahit tu. kalau baby bukak sendrik rasanya dlm 35-40k jerk. baju leh dapat lagik byk dari butik dia. n pelamin pun dah dapat yg grand punya..

4# zaidi_MZZ

buat la delivery services bagi pelanggan bro..caj lebih sket..makes client convinient..kat amerika dah ada yang wat..

1# saatcham

33.tak bersatu...
34.senang lupa diri
35.tak faham apa maksud berniaga
36.nak murah...tapi untung nak mahal

Punca business gagal = banyak Phd dikalangan orang melayu

buat la delivery services bagi pelanggan bro..caj lebih sket..makes client convinient..kat amerika dah ada yang wat..
monashis Post at 2-10-2009 15:08

idea yang menarik...

tapi...mungkin aku tak sempat nak buat...sebab aku nak bagi dobi ni kat orang lain...sesape yang nak, leh take over...

Follow Us
cuba cek dlm diri kita.... wujud tak sifat PHD TU...

Punca business gagal = banyak Phd dikalangan orang melayu
matabelalang Post at 19-10-2009 12:34

betul...betul...betul...

sebabnya...orang melayu adalah beragama Islam...

setan mana boleh duk diam kalau tengok orang melayu berbaik-baik sesama mereka...

cuba cek dlm diri kita.... wujud tak sifat PHD TU...
sinar_inspirasi Post at 19-10-2009 12:41

dulu sifat tu ada dalam diri aku...

tapi...alhamdulillah...skang ni sifat dengki tu dah takde lagi dalam diri aku...

skang ni aku rasa seronok je tengok orang melayu berjaya...kalau boleh, aku nak bagi idea lagi supaya orang melayu berjaya...

mcm ko dok bagi idea kat aku ek?even ckit2 tp kurang2 memberi semangat dan perangsang...thanks bro..

anyway, pe cite dobi ko?jadi ke nak jual?

mcm ko dok bagi idea kat aku ek?even ckit2 tp kurang2 memberi semangat dan perangsang...thanks bro..

anyway, pe cite dobi ko?jadi ke nak jual?
isahashim Post at 19-10-2009 21:48

bagi setakat yang mampu aje...hehehe...

pasal dobi tu...aku 50/50...kalau ikutkan perasaan, macam nak jual...kalau ikutkan hati, macam sayang nak jual...

aku masih mengharapkan ada petunjuk yang jelas...kena teliti betul2...

bagi setakat yang mampu aje...hehehe...

pasal dobi tu...aku 50/50...kalau ikutkan perasaan, macam nak jual...kalau ikutkan hati, macam sayang nak jual...

aku masih mengharapkan ada petunjuk ya ...
zaidi_MZZ Post at 19/10/2009 11:51 PM

awat nak jual?? cuba2lah sembahyang istikharah... kadang2 sayangkan nak jual kedai atau bisness kita... tapi kalo untuk menambahbaikkan yakni nak concertrade 1 je bisness rasanya ok lah.. atau masalah2 yang memang tak dapat dielakkan terpaksa juga melepaskan walaupun berat hati... itulah kehidupan... aku ni pun payah tol nak cari pekerja... orang melayu mana ada nak jual goreng pisang n cucur udang skang.. pekerja indon pun dah susah cari skang... rasa sayang nak lepaskan...

awat nak jual?? cuba2lah sembahyang istikharah... kadang2 sayangkan nak jual kedai atau bisness kita...
msstylo Post at 20-10-2009 08:38

ni melibatkan keluarga...mak aku hari2 tepon, pujuk aku balik duk kat ipoh...kalau orang lain yang minta, aku tak kisah sangat...tapi, ni mak yang minta, adeh la...

dan...aku nak jual bukan sebab bisnes dobi aku tu dah gagal...[tak lari topik...hehehe...]

KHATAM JUA akhirnye........

Sila jawab soalan ini.

1. Kenapa anda berniaga?

2. Apakah objektif perniagaan anda?

Jawab la dengan ikhlas. Aku nak tau gak sebab apa orang berniaga.

GUNDUT Post at 12-1-2009 11:33

aku satu je sbb yg aku nk sgt brniaga.. nk tolong mak bapak.. mesti korg fikir.. ala jawapan ikhlas betul.. jawapan lapok ke apa .. tp memang betul.. aku blajar smpi MASTER, (bkn nk blagak).. aku smbung Master lps aku abih ijazah.. tp lps tu aku dok keja kilang staun gak la. tapi kerja kilang, brapa sgt la dpt.. mmg la ada bg duit kt mak bapak.. tapi aku rasa tak berbaloi dengan pengorbanan diorg kat aku slama ni..

nk di pendekkan cerita.. brenti kerja kilang, aku kawin..tak tau knapa la gatal sgt masa tu.. shari lepas bersanding, aku daftar utk amik master, dlam bahagian landscape. spatutnya master tu amik dua taun je.. tapi di sebabkan spanjang blajar aku trmenagndung dua kali, akhirnya aku pnjangkan smpai 4 taun.. tu pon aku gagal satu paper...paper studio, paper yang paling penting skali.. puncanya...aku tak da duit nak print smua kerja yg aku buat.. aku kena buat 24 keping paper bersaiz AI dan smuanya kena color by hand. tarikh presentation aku ngat lg... 18 hb, tapi hubby aku dpt gaji 15hb.. even clasmate aku yg lain nak siakan smua presentation tu lbih dr sminggu.. tu pon siang dn malam.. aku plak time tu waktumalam je bleh buat.. siang kena jaga anak.. nak antr anak utk daycare.. tak mampu.. duit gaji husband pon cup2 mkn je...dh la buat master ni tak de loan..

akhirnya lps brhempas pulas..akhirnya berjaya gak dpt master walaupon ada satu masa aku mcm nak give-up je.. tu pon masa convo tu aku mngandung anak yang ke-3.. wah cpat gitu.. dalam masa 4 taun, aku dapat 3 anak.. dalam masa tu jgk aku dapt Master Degree.. aku syukur sgt masa tu.. lps tu aku tak kerja lg.. ksian kt mak ayah.. dh la diorg tu susah.. nak kena tggung 3 adik yg blajar, 2 anak saudara dan sorg adik yg dh kawin, tapi msih nk dok kt umah tu.. kalu mkn tu share tak pe la.. ni main duduk je.. tapi di sebabkan mak dan ayah individu yang aku rasa trlampau baik dn syangkan anak2 mereka tak kisah pon.. walaupon mak smpi skang terpksa kerja.. aku kesian kt diorg tp...

akhirnya aku dpt kerja.. tapi aku tak mintak banyak la gaji sbb aku dok kt Penang, kerja pon susah nak dapat.. aku letak gaji RM 2000 je.. smua org kata skit.. tapi aku takut letak banyak2 sbb tkut org tak mo amik.. tapi akhirnya aku tak dpt bantu gak mak ayah aku, sebabnya anak nk kena antr nursery.. bayaran pon dh 750 sbulan... pampers susu dh Rm 500, rumah lg dh 600 +maintainance 100= 700, kereta 460 (nasibbaik beli keta kecik aje).. hutag kad kredit = 200, hutang mesin basuh ngan peti ais = 200 tu belum kira lg duit dapur dan duit blanja harian, bil letrik dll.... tu pon kira nb baik la aku ni jenis mask hari2 kt umah.. pg krja mkn pg je.. tu pon nasi lemak Rm 1.. jd dlam sbulan tu aku budget 30 inggit je.. hubby pon gaji tak smpi Rm 2000 mana nk ckup... kdg2 ckup bulan ada la lbih 10-20 inggit.. tu pon kra dh jimat sakan dh..

skang ni kira dok hidup mcm ni la.. kdg2 rasa malu kt mak ayah.. blajar tinggi2 tapi tak leh nk sara mereka lg.. akukaluboleh nak mniaga.. kalu bleh duit keuntungan nak support diorg pg haji.. diorg pon makin dok tua.. ksian..aku bknnya kedekut duit gaji..tapi aku mmg tak brapa nk ckup skang ni...hu..hu

Rate

1

kerdil nya diri rasanya berada dlm topik ni...
ann_9027 Post at 19-1-2009 01:11

apsal aku pon rasa mcm tu???

135# julia5094

aku baca abis ko tulis... ingatkan last sekali ko buat bisnes.... tp belum lagi...

smoga mndapat keberkatan daripada tread yg mmberi smangat nih...

aminnnnnnnn

jatuh bangun dalam bisnes!!
aduhh nak difikirkan perkara yang lama...
yang pastinya aku memanjang jatuh..
pastu bangun tak habis lagi jatuh balik..
bangun separuh jatuh lagi...
bangun separuh jatuh lagi...
sekarang ni baru bangun berdiri tegak tapi tak boleh berjalan lagi.....tak stabil lagi..