CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: my-alja

glamour ke duduk obersee?

Reply #353 redsinner's post

Ni bangsa yg tgk omputih, terus teringat benda tu agaknye. Patutnye mmg bagi seketul dua.

Originally posted by Tillingtan at 4-5-2008 07:15 AM
Saya masa sekolah rendah dulu, comot.. kawan kawan semuanya comot. Time photo session, suka kan budak budak ambik gambar. Kita yg comot nie mana lah fikir budak yg tak comot to tak suka bergambar ...

tiling,

bunyi hampir sama ngan experience saya. tapi saya bukan sebab bangsa tapi sebab saiz badan...hadoii mengenangkan semua tuh rasa cam tak nak balik lagi ke mesia..tapi rindunya sungguh tak tertahan...hmmm agaknya di manalah mereka semua nih....ada sekali tuh i kerja kat airport dah tuh kakak i nih jenis petite dan dia memang cute....dah tuh ada sorng malay male colleage i masa tuh cakap, 'eh kenapa engkau gemuk dan hodoh? kakak engkau cantik yg amat???' dia cakap nih di depan semua orang di situ dan diaorg semua ketawakan i......it was so rude!!!

Originally posted by redsinner at 3-5-2008 05:00 PM
yg aku hangin tu sbb pompuan tu main sedap mulut dia je ckp.
no1 - mamat tu member, bukan bf
no2 - kalopun mamat tu bf aku jgn sebuk2 hal org lain boleh tak?
mcm belanga ckplah, sebuk jaga hal ...

red,

bodohnya orang tuh...hish...eh red di australia kat mana?

Reply #357 itamrazali's post

aku sebenarnye tak kisah sgt pasai race issue nih.
sbb mane2 pegi kat dunia, pastinye ada these pre-conceived ideas. nowadays Muslims pun kena be careful altho tak pakai tudung. my frens ada yg tak ckp dgn i lepas depa tau i tak makan pork.

tapi perihal kaum sendiri tu lebih pathetic dari race2 lain... yelah, kalo aku balik mesia pun kena kutuk apatah lagi aku duk di negara luar.  

Reply #363 nmc2004's post

australia di victoria...
victoria di geelong...
red tinggal kat kampung. waaaaaa
nmc lak?

Reply #360 cocklea's & #361 mallanhead's post

red tak paham betul dgn masyarakat kita yg duk sanjung omputih nih. sanjung2 tu satu hal la...
yg tang tu paling tak tahan. tgk kita berjalan dgn omputih dah mula nak pk bukan2.
pompuan itu betul kes mulut takdak insurance. rasa nak tumbuk je budak tu tapi....adeh, meledak2 perasaan red lepas tuh. my fren tu pun kate ape kes budi bahasa org islam mcm ni? lagi red malu.
karang red report kat MPH nyer manager, ada makbapak tak dpt duit kat kampung, takpun ada yg kena halau dari rumah sewa, takpun ada yg takleh nak balik kampung langsung....ntahlah.

Follow Us

Reply #366 redsinner's post

tak per lah red.. walaupun hati u sakit, sekurang2nya niat u baik.. n masih ada peri kemanusiaan. sbb kenangkan depa tu kerja cashier jer

Originally posted by redsinner at 4-5-2008 10:30 PM
australia di victoria...
victoria di geelong...
red tinggal kat kampung. waaaaaa
nmc lak?

eh red duduk kampung tak der traffic jam...enjoy it..eh kalau nak ke brisbane sila bagitau...   i will be here

Reply #351 my-alja's post

Woi, orang mai duk obersea Mesia ni nak belajar Bahasa Melayu..Baguih la anak hang pandai bahasa Melayu sekarang. Baru glemer  

Reply #345 rohamica's post

Jangan duk peduli apa orang nak kata. Aku yg dah ada dua pun orang tanya bila nak tambah. Orang mana tahu apa plan, apa lifestyle kita? Bab rezeki ni, bila Tuhan nak bagi, dia bagi. Buat masa sekarang dia nak suruh U enjoy dengan husband dulu. I dulupun selepas 4 th baru terasa nak conceive. Enjoy berdua ni syok tu yg lama delay tu. Relaxla dik, kamu muda lagi....;)

Reply #353 redsinner's post

Ni celupar besar punya mulut! Keluar dari seorang perempuan, hampa hampir tak percaya, tapi u sudah cerita, hamba percaya. Perangai sesetengah lelaki kurang ajar bangsa kita ni  tak hormat perempuan sudah menular ke orang perempuan pula. Apa nak jadi orang kita nih! Sedih sekali dan buat malu bangsa kita.
Aku biasa dengar ayat2 ni dari lelaki Melayu saja sebelum ni.

Reply #357 itamrazali's post

Yeah..  KASI BUDUH ITU PEREMPUAN CELUPAR!  

Aku sekarang cam duk get ready je apa nak jawab kalau orang bodoh ,biadap duk komen pelik2. Masalahnya, bila terkena, kita terkejut sampai tergamam.

Tapi kan, baru2 ni , minggu lepas kalau tak silip, aku buh sebiji perempuan ni. Bukan lah teruk apa, dia kata tapi memang bodohlah..dia faham kalau kita garang dengan anak barulah anak pandai. Aku pula, hot sebab dia anggap aku garang dengan anak,duk paksa2 anak belajar keterlaluan macam kebiasaan kebanyakan masyarakat Malaysia, padahal tidak. Ni gara2 duk ready nak balas kat org. la ni....yg aku buh sebiji. Pas tu nyesal pula...kesian...

Awang  baca buku " The Usbornne Book of Ocean Facts" sambil tunggu kak dia keluar kelas. Sorang mak tu tanya aku dengan nada hairan sebab anak aku boleh baca buku dah.' Dia tanya aku, 'garang kut di rumah, anak boleh baca buku dah?

" Aku pun hangin, aku jawab tak garang dan tambah lagi...  kalau mak bapa rajin baca buku, anak2 pun akan ada inisiatif untuk belajar baca buku sebab dia tahu baca buku ni seronok, kalau tidak tak kan mak bapa dia nak baca. begitulah lebih kurang bunyi nya. padan muka...rasa ambik.

Reply #358 Tillingtan's post

Si Salmah ni ka yg hina kamu dulu Tilingtan? Mesti dia nyesal dah. Ataupun,  anak nye pula perangai cam tu...mak borek, anak rintik.

Reply #360 cocklea's post

Masalahnya Coklea, kita biasanya terkejut,jadi tergamam bila dengar soalan atau komen2 yg tak disangka dan tertalu teruk ni. Fikiran kita tak de ke situ, tu pasal, terkejut, terkelu lidah...maka hangin je la...selepas kejadian. Rasa cam nak sepak punggung sendiri pun ada sebab tak bela diri tadi..

Reply #362 nmc2004's post

Ish, aku rasa susah nak percaya ada orang sanggup menghina secara teradap begitu. Hati apa, depa ni tak dak perasaan ke apa? Orang duk sebut2 orang timur kita ni lemah lembut beradap sopan, cakap berlapik. Bohong besar! Orang yg cakapp gini ialah orang yg tak biasa hidup di negara lain bersama bangsa lain. Aku sebagai seorang manusia ,perempuan, ibu dan isteri terasa lebih dihormati oleh orang2 di negara barat dari di negaraku sendiri.

Reply #366 redsinner's post

Aku pun tak paham, bengong habisss! Sekali tenguk macam orang kita ni sanjung2 sangat orang putih ni.....dua kali tenguk  macam hina orang putih

. Asal anak2 remaja kita buat jahat tuduh gejala barat,terikut budaya kuning. Yang aku fikir, remaja kita ni ramai yg bodoh bengong tak tahu menilai mana baik mana jahat...pak turut. Yg orang tua ni duk kira nak salahkan orang lain,bangsa lain, masyarakat lain, anak sendiri tak terdidik.

Reply #348 my-alja's post

Paham...saja syok nyakat

Reply #348 my-alja's post

Bukan tak paham...saja nak nyakat..

Di US nu kerap tenguk pasangan omputih ada anak kulit hitam ataupun Asian. Tak dak sapa(strangers)  nak komen apa pun. Kita tahu itu anak angkat sebab ada kedua ibubapa.  kadang2 kita nampak anak lain dari mak (bapa tak ada)  tapi adakah kita gamak tanya  walaupun katalah kita curious?
Anak2 aku putih habis kat sana kecuali summer. Aku kulit sawo matang. Tak pernah orang tanya tentang bangsa mereka ataupun siapa mereka. Yg kerap dengar, strangers puji cantik,bijak. Always positif kalau derang gatal mulut. Nape eh?

Originally posted by belanga at 5-5-2008 10:06 AM
Ish, aku rasa susah nak percaya ada orang sanggup menghina secara teradap begitu. Hati apa, depa ni tak dak perasaan ke apa? Orang duk sebut2 orang timur kita ni lemah lembut beradap sopan, cakap ...

bel, you better believe it! aku pun masa tuh naive sangat so, tak terkata apa..kalau la nih baghulah siap si celupar tuh.  i experienced worse than that, bel. tapi tak palah semua tu dah berlalu..you are right,,it was so tak berlapik dan beradab, i think it all goes back to the lacking of observation of islamic values. kalau betoi amati islamic values, manalah kita nak ambik tahu hal orang sampai ke tahap tuh! baguih hang bagi sebijik kat mak yuh..bagi dia sedaq sket, kepimpinan melalui teladan..he,he

Reply #379 nmc2004's post

Aku percaya n, bukan tak percaya apa hang cerita tuh. Kalau fikir memang susah nak percaya sebab kita tak begitu. Tapi sekarang ni di Malaysia ni pun hampir segalanya mungkin.

Dulu dengar cerita tentang anak2 muda bertudung berzina di air terjun di Kedah ni rasa cam tak percaya. Tapi dah tenguk sendiri gambar, Ya Allah...Dah tu pula, kawan kak aku pengetua sekolah Menengah beritahu anak murid dia sendiri terlibat. Bayang kan dia terpaksa tenguk video lucah semata2 nak pastikan budah sekolah dia yg buat hubungan seks haram di tempat awam. Pakai tudung ,orang kampong. Ha...tak terjojol biji mata ke tu?

Orang kampong kawan aku ni lagilah..sorang .tok wan tak percaya video lucah cucu dia sedang beraksi panas beredar di pasar malam. Orang bagi dia tenguk sendiri...pengsan orang tua tu.

nmc, hang habaq apa pun aku percaya. Orang Malaysia la ni semakin ramai yg teruk, biadap ,tak berguna buat malu mak bapa. Hisap dadah, rempit sana sini...kebayakannya Melayu la ni...Orang dengar aku cakap kasar macam ni mungkin marah..tapi itulah hakikatnya.  Aku harap sangat kita semua dan rakyat Malaysia yg lain terutamanya Melayu ni (banyak masalah) didiklah anak dengan baik  supaya kita dipandang  mulia.  Baru glemer!