CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

[MERGED] Mtest/Medsi -

Balas #360 idaxzibit\ catat

Kenapa kata camtu...cuba cerita sikit.. tunggu forummer Halimi pula cerita apa pula yang calon Mtest baut sepanjang Mtest...

Balas #360 idaxzibit\ catat

salam... alhamdulillah dah abis xm.

knp ni? apa yg dah berlaku? kerek lebih tu cane? actually, awk pasti ker tu cikgu skolah tu? sbb seingat sy k.pengawas dan timbalannya pensyarah maktab n pengawas pon kebanyakan pensyarah/kakitangan maktab. mcm pusat sy sendiri, hanya 4 org cikgu skolah. 14 lg dr maktab. tu yg nak tau pasti ker tu cikgu skolah..?

sy xde nak salahkan @ nak cari salah sesiapa. sekadar berkongsi. kat thread kpli pun sy ada maklumkan. sedikit sebanyak penilaian sahsiah calon dibuat semasa mtest berjalan. sejak semasa calon mengambil tempat masing2 hinggalah tamat ujian. jd penilaian sepintas lalu, ramai calon x ambil berat pasal kekemasan diri. selamba jer datang berambut panjang (lelaki) n yg pompuan pakaiannya ada yg memang boleh tahan, leh la wat cuci mata

sblm amik xm, yg main serbu masuk bilik peperiksaan pon ada. nak kata x pernah ambik peperiksaan awam, dah graduate dahpon. sepatutnya calon xleh berada dikawasan sekitar @ berlegar2 dikaki lima bilik2/ dewan sblm dpanggil. cuma kami dah sepakat, kalo stakat yg tu masih boleh tolerate lg wp spatutnya dah leh msk dlm laporan.

ok, xnak ulas panjang2. yg pasti, nampak kerek x semestinya kerek ok. pengawas terikat dgn peraturan. bg mereka yg biasa jd pengawas peperiksaan awam kebanyakan nampak kerek. sbb msg2 tau ada had komunikasi antara pengawas dan calon. kalo boleh sbnrnya nak tau gak mcm mana yg diistilahkan kerek tu tadi..

Balas #362 halimi78\ catat

Nasib baik pengawas kat skolah tadi baik je..

Susah jgk kalau dpt yg kerek?? Tapi kerek yg mcmn?

Balas #363 Alg414\ catat

tu yg nak tau gak... lg pun cikgu2 brapa org sgt jd pengawas... tu ambik wat cukup syarat sbb nak pakai kemudahan yg ada kat skolah... pensyarah2 tu bkn rajin sgt pon

REMINDER FOR MEDSI TEST

*SEMAKAN UNTUK PEPERIKSAAN:

14 APRIL 2009

PEPERIKSAAN:

18 APRIL 2009

*NAK SEMAK UOLSS KLIK KAT : WWW.MPM.EDU.MY

[ Last edited by  ratu_cinta at 29-3-2009 10:14 ]

thanks ratu for the reminder.

yg kereknya ialah, ada cikgu2 tu perasan bgs la.

kes memula tu ms nk masuk dewan peksa. ada 2 pintu. sy beratur kt pintu sblh kanan. ada ke patut, pintu sebelah kiri semua boleh masuk dah. tp kami yg pintu sblh kanan ni stucked sbb pengawas nih siap beri syarahan dulu. kalu bgatau baik2, xpe. ni dgn nada yg sungguh tak menyenangkan. pastu siap kata, jgn masuk lagi, sy nak cek sapa yg pakai selipar sy tak bagi masuk. amboi... padahal bdk2 pintu sblh dah siap boleh duduk dah - yg pakai jeans pun dah boleh lepas. pastu dia suh angkat kain, dia nk tgk kasut msg2. dah la kita ni nervous nk peksa, dia pulak kerek smcm. sy wat bodo je, sbb sy tau sy pakai kasut. apa laa...

pastu sy nk tny korang mmg passing buku soklan ke lps abis 1 paper? sy ni 1st time amik m-test. ketua pengawas tu ckp ini mmg sistem kami. maknanya lps abis 1 paper, next paper, buku tu dipassing ke org sblh. kalau betul ni sistem dia, mmg menyusahkan org la. mmg buat duit je dorang nih. dah la byr 6 ringgit, tp nak antar surat panggilan pun malas. kena cek sendiri -sapa yg tak alert melepas la. pastu kena share buku soklan pulak. ye la bukan ape, kita mst nak conteng skt2 kat soklan2 tu, terutama paper math tu...

kes kedua plak ms paper math tu, sy mintak kertas kosong 1 lg. sblm sy abiskan ayat, pengawas laki tu terus ckp xboleh. ish ish, tgu la sy abis ckp dulu. pastu nada kerek abis. siap ckp tu dah ada. sy pun ckp baik2, tak... sy takut xcukup nnat. baik sy mintak awl2, xde la ganggu ms nak jwb soklan nant. ish, ape la, xmesra betul

then yg paling tak suka ialah ketua pengawas ke yg org yang bagi arahan kt mic tu. sangat2 mengacau ketenteraman. gila mic. skt2 nk beri arahan meleret2 kt mic. kita ni sibuk nk jwb soklan, dia sibuk nak bercakap kt mic. cikgu2 laki lak, duk berbual sesama dia, ajak g minum la apa la, pastu bau rokok semerbak. smp la dah abis test nak balik, ketua pengawas tu still lagi gila mic, nak bercakap. kitaorg semo blah, malas nk dgr dia merepek. huuuu

tapi overall sy ok je jwb soalan, cuma sikap sesetengah cikgu2 kat sana yg tak membantu. bukan semua, ada jgk baik baik, mcm tolong bukak kipas, siap ckp kat kami, baik bukak kipas, nnat berpeluh kamu nak jwb soklan, soklan plak bukannya senang. hehe thanking him for that.

korang lak mcm mn?

[ Last edited by  idaxzibit at 29-3-2009 08:49 ]

Follow Us

Balas #366 idaxzibit\ catat

Awk exam kat mana? Dlm dewan ke? Boleh thn jugak penjaga exam awak tu..

Tpt saya exam, ok je.. dlm kelas pulak tu, jadi mmg x de masalah sangat, masa saya nak cari kelas, dah ramai yg dah duduk siap2 kat dlm tu.. penjaga pun x kata apa.. senyap je.. x de pulak nampak dia check sorang2, pakai selipar ke, pakai seluar ke.. mungkin dia perati je tapi x directly mintak tgk sorang2 kot.. x taulaa..

Time tukar soalan tu, penjaga yg pungut balik soalan, dia siap cakap, break 3 minit utk dia tkr soalan bagi kat org sblh.. kami semua x buat apa pun.. tunggu dia dtg ambik kertas dan bagi buku kertas yg org sblh.. semua dia buat sorang2..

Cuma yg saya rasa agak mengganggu skejap sbb tpt duduk saya betul2 kat bhg depan sekali, sblh pintu, jadi bila diorg bersembang sama sendiri, saya x leh nak concerntrate sangat apa yg saya baca.. tapi paksa jugaklaa fokus kat kertas soalan, alhamdulillah.. apa yg diorg sembang/cakap satu apa pun x masuk dlm kepala.. hehehe

Masa analitikal & math, bila kertas x cukup nak conteng, saya conteng je surat panggilan Mtest tu, kat bhg belakang tu kan kosong, mmg penuhlaa kertas tu saya conteng sampai penjaga tu tegur, gamaknya saya sorang je kot yg ala2 x cukup kertas.. saya malas nak bother penjaga exam tu.. tapi nasib baik dia paham, dia pegi ambik kertas kosong & bagi kat saya.. baik jugakla penjaga exam tu.. alhamdulillah laa dpt yg x banyak songeh..yg ada toleransi.. kalau dpt penjaga exam mcm awak, rasanya bengang jgk laa..

saya mtest kat IPGM Teknik,dlm dewan..so far okla semlm..cuma panas sketla,saya x dpt kipas..huhu.saya tgk ada jugak calon yg just pakai jean,ponpuan plk tu..ada mamat sblh saya ni pki jeans dgn t-shirt berklar lagi..x formal btul..pastu dia x off/silent hp dia..ntah apa2

mine alhamdulillah ok..siap offer lagi sapa nak kertas. buku soalan pon dia kutip, bukan kita yang tukar ngan orang sebelah. walaupun saya tengok ramai gak pakai silap dress code, takde pulak yg dicheck.

soalan terakhir saya ialah INSAK, jawab cepat je siap boleh semak 2-3x lg. then pengawas lalu2 dia kata cuba semak jawapan yang belakang kot ada tak bertanda..haha check2 tgk ada 2 tak tanda!! terskip

yang paling benci soalan analitikal, baru je lukis petak2 rumah sewa ani, baba, dewi, chua tu tetibe cakap 5 minit lagi!!

lagi sekali..anda pasti itu cikgu, bukannya pensyarah atau kakitangan IPG seperti mana yang forummer Halimi tanya?

so far ok la...first pengalaman...mula2 dh dpt soalan kuantitatif...gelabah jgk x ckup masa...huhu...pastu tmpt sy exam tgh wat mjlis maulidurrasul then ada ceramah...t'ganggu jgk la nk fkr..lg2 bila dh last minit...so far yg lain ok la..hope berjaya la..amin....

Tempat saya exam tadi kat area Kajang. tapi seronok jugak, yang datang sekali dengan kita tuh, lahir tahun yang sama jerk sekelas dengan saya, saya tengok time nak sign kat pintu masuk. Yang jaga exam tu, lelaki, suka saya kat dia, tak da la cerewet sangat. cuma ada gaya-gaya cikgu besar sikit. org IPG kut. siap suruh rehat kejap sebelum start jawap kertas soalan yg seterusnya. awal2 lagi dia bagitahu, kertas untuk conteng dia bagi sehelai jerk. kita kena pandai-pandai guna.

Jom kawan-kawan kita study untuk Medsi pulak. kalau ada soalan2, yang konpius tu, post la kat sini. kita bincang sama.

KETUA PENGAWAS BUKAN CIKGU.... tu pensyarah maktab. majoriti pengawas adalah pensyarah dan kakitangan maktab.

kalau ikutkan, sepatutnya sblm calon masuk ke dewan kene check pakaian calon adakah mematuhi dress code perkhidmatan awam. jd yg awk patut komen kenapa dibiarkan masuk x check. bkn komen knp sebok nak check.

passing buku soalan pada org sebelah x sepatutnya berlaku. ada gap 5 minit antara setiap sesi. 3 minit utk kutip dan edar buku soalan, 2 minit utk taklimat sesi.

"kes kedua plak ms paper math tu, sy mintak kertas kosong 1 lg. sblm sy abiskan ayat, pengawas laki tu terus ckp xboleh." yg ni x sepatutnya berlaku. tp sbb pensyarah maktab yg kontrol semua brg2 xm, semuanya bergantung kepada penyelia (bkn cikgu sekolah) dan k. pengawas (bukan cikgu sekolah). so kalo ada arahan dr diorang sorang calon 1 kertas conteng mmg xleh kata apa. tp cara dia jawab kat ko mmg x sepatutnya.

cikgu lelaki dok berbual? pasti cikgu? kalo x pasti sila gunakan istilah yg lebih umum, PENGAWAS. jgn mudah sgt buat generalisasi please.. be objective, kata nak jadi cikgu...

pengawas sy okay...siap remind us suh tekan kan kt INSAK..dia ckp bhgn itu jgn ada satu pun yg tertinggal..sbb setiap soalan insak ada markah n xde jwpan yg betul or salah...insak paper asas yg diorg cek utk kelayakan seorg guru katanya..kalau insak rendah...chances nk dpt tipis walaupun yg lain tinggi betul ke???

Balas #368 kujakucha\ catat

calon yg mcm tu spatutnya xleh masuk dewan. kalo bg masok pon k. pengawas kene wat laporan bertulis ttg sahsiah calon sms mduduki xm

contoh:

Pelajar yang melanggar disiplin sekolah wajib dihukum.

A. Setuju
B. Tidak Setuju

Balas #375 gajohz\ catat

setiap satu bahagian ada peranan masing2.. xde yg lebih penting dr yg lain.. insak lebih kepada attitude, yg diperlukan ialah jawapan paling tepat. x ingat kalu dulu2 istilah lain bukan insak

[ Last edited by  halimi78 at 29-3-2009 13:15 ]

kawan-kawan, nanti untuk ujian medsi kita wajibkanlah diri kita memakai pakaian yang ikut kod etika tu. nanti takdala gabra, serabut nak ambik exam.

Balas #379 epal_putih\ catat

dulu time saya ambek medsi,pengawas tu check attire kite.kasut,ic dgn tket seblm masuk dewan peksa.calon2 laki yg x pakai tali leher dorg suh cari ke pinjam ke.strict sket