CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: meowlin

Sapa ada beli umah Taman PSJ..

Close [Copy link]
Nah sebagai mengotakan janji aku tepek gak....gambor umah aku yg bakal aku dan asben aku duduk nanti...gambo ni baru amik dalam 2 minggu lepas coz asben aku kena amik utk dia wat loan ngan tempat keje dia...cian tima kaceh...jengjeng

Rate

1

Originally posted by meowlin at 12/1/06 03:38
Nah sebagai mengotakan janji aku tepek gak....gambor umah aku yg bakal aku dan asben aku duduk nanti...gambo ni baru amik dalam 2 minggu lepas coz asben aku kena amik utk dia wat loan ngan tempat k ...

Huiii mak eh ~ cantik rumah. tentu tak sabar nak pindah kan?

sekarang LLN letak wire (buat pendawaian mcm tu ek . Maybe depa bosan kot kalu pokok tumbang lah, tiang letrik patah lah ..

kalau dah make-up dlm tu nanti jagan lupa tepek gambar ya :tq:

Originally posted by DARSITA at 1-12-2006 09:39 PM

Huiii mak eh ~ cantik rumah. tentu tak sabar nak pindah kan?

sekarang LLN letak wire (buat pendawaian mcm tu ek . Maybe depa bosan kot kalu pokok tumbang lah, tiang letrik patah lah ..

k ...

to ceh to ceh... memang tak sabor2 doh kawan nok mindoh ni...
kalu ko nak tau cite lepas pindah dr cenderawasih utk masuk umah omak aku ni...banyak barang2 yg terpaksa kami donate dan jual...almaklum umoh omak aku ni sempit dan barang2 dia plok banyok..so barang kami yg tinggai cuma katil, tv aje...hok lenlain cam sofa, peti, dapor dll habih doh...
ni memang kami tengoh agok sengkek le...doh selok sampai sofa dll barang keperluan rumoh kami banyak yg doh booking...memintokle ujung tahun ni asben kawan dapat bonus 2 1/2 lebih baru beh nok furnish rumoh...

so almakanya kalu kami udoh pindoh nanti maybe kami tok continue tenet dlm masa tedekat kot coz doh terober baget daa...aku plok doh tak keje...:cry: jadi kalu kawan gian sangat nampok gaya kena gi CC le...

sebenornya kami doh amik gambor sofa terbaru kami, meja makan..(masih kat kedai lagi) kami doh bayo booking doh...jadi nok tepek gok ke? iyela lom mekak rumoh lagi ni...gambor doh ada...nok tepek rasa segan plok...:malu:...lagipon kalu doh mekak rumoh nanti tenet doh tok ada...

[ Last edited by  meowlin at 2-12-2006 12:43 AM ]

oO bekas jiran rupanya... berapa lama dok cenderawasih , meowlin? dok lorong baper dulu? Neway tahniah la dah beli rumah baru...cantiknya rumah

Originally posted by lafea at 3-12-2006 05:37 AM
oO bekas jiran rupanya... berapa lama dok cenderawasih , meowlin? dok lorong baper dulu? Neway tahniah la dah beli rumah baru...cantiknya rumah

eh iya ke...heheh tak hingat plak aku lorong berapa...yg aku ingat masa cenderawasih tu kami nyewa betul2 depan tennis court tu...makaceh...biasa aje rumah tu...

ko plak duduk tang mana?

oO depan tenis court tu.. tau tau

kiter idok le dok kat kawasan taman tu.. org kampung je.. penduduk lama kawasan situ.. hehehehe

Follow Us
cantik umah lin....

Sg. Karang skang ni dah jadik perumahan...esok2 silap aribulan org2 kampung kat situ kena tuduh setinggan plak...hehhehe...haru jek....

Originally posted by lafea at 3-12-2006 06:11 AM
oO depan tenis court tu.. tau tau

kiter idok le dok kat kawasan taman tu.. org kampung je.. penduduk lama kawasan situ.. hehehehe

ooo ic...hmm rumah kampung kat situ pun banyak yg besar2 dan cantik2 apa...heheh

Originally posted by EtchedGlass at 3-12-2006 10:33 PM
cantik umah lin....

Sg. Karang skang ni dah jadik perumahan...esok2 silap aribulan org2 kampung kat situ kena tuduh setinggan plak...hehhehe...haru jek....

makaceh...biasa aje...

memang dah banyak perubahan kat kg sg karang Etch...tapi ko jangan... banyak gak umah kat kampung ni dah orang kampung wat lawo2...heheh omak aku pun dah ada rumah dia sendiri...lagipun rumah dia ngan jiran yg lain boleh tahan jauhnya....yg dekat cuma rumah mak teh aku aje...heheh itu pun peninggalan arwah tok wan aku...

Etch...aku dah balas pm ko tadi..:jeling:

Mana gambar perabut tu? tepek ler nanti tak dak line tak dpt kami tengok

Originally posted by DARSITA at 6-12-2006 07:37 PM
Mana gambar perabut tu? tepek ler nanti tak dak line tak dpt kami tengok

huhuh susah sunggoh nak tolak pemintaan ko ni Dar...sebenornya bila aku tepek ni janganle korang seme puji lebih2 sangat...coz biasa aje...lagipun aku takut gak nanti orang pandang serong kata aku ni nak tunjuk lagak, padahal aku cuma nak share aje...kegembiraan dapat umah baru dan perabut baru..itu aje...mintak2lah aku jangan jadi riak...:pray:

hah ni lah gambor sofa yg kami booking tu...(sofa ni asben aku yg suka sangat2..aku pun suka tapi takle sesuka cam dia..ni tak selagi tak dpt tawar ngan cina tu selagi tu dia tawar juga...heheh..last2 dpt gak...harga tu biarlah rahsia iya.bila dah nak pindah nanti barulah kami bayor abih terus amik sofa ni...

ni plak gambor meja makan...biasa aje..6 kerusi aje..

Rate

1

Originally posted by meowlin at 12/8/06 02:57
huhuh susah sunggoh nak tolak pemintaan ko ni Dar...sebenornya bila aku tepek ni janganle korang seme puji lebih2 sangat...coz biasa aje...lagipun aku takut gak nanti orang pandang serong kata  ...

Cantikkkkkkkk sangat sangat cantik!! Tu belum match dgn carpet lagi tu, gambar gambar hiasand dkt dinding, side table, jambangan bunga dll barang lagi. Ishhhh kalau hang tak tepek gambar ruang tamu hang bila dah siap nanti akan ku turun ke Sg Karang akan ku cari rumah hang tau! hahaha beside eden ada lagi kawan kawn dok kat sana. Eden hantar spy jer nanti or kidnap hang punya kucing :lol

Ingat pesanan penaja yang diboldkan itewwww

Originally posted by DARSITA at 8-12-2006 06:51 AM

Cantikkkkkkkk sangat sangat cantik!! Tu belum match dgn carpet lagi tu, gambar gambar hiasand dkt dinding, side table, jambangan bunga dll barang lagi. Ishhhh kalau hang tak tepek gambar ruang  ...

hehehhe makaceh...mujurle aku tak terasa riak...
bebaru ni kami gi cari kapet baru gak...tapi ada gak beli rug...
heheh pasal ko cari umah aku...no hal...tapi kucing2 aku tu idokla aku bawa sekali ngan aku...susah pasai umah baru ni...depa susah nak sesuaikan diri....lagipun derang semer dah teruja ngan suasana umah omak aku yg ada pokok2 kelapa, pokok jerin nuh... tapi aku memang becadang nak bawok si doni tu...nak nengok ngan perangai dia dulu..kalu lulus, baru bley bawok...kalu idak boleh bawa jenjalan ajela...tapi kalu silito memang tak leh bawa daa...sebab hobi dia nu membohjan dan memancut...tak pasai2 dia pegi umah jiran aku...pancut sana sini...begadoh beso plak daa aku...tak sanggup teman...
hhahah nak kidnap...belum kidnap kuceng aku dah ngappp....

Dar oleh kerna bilik tidor ada 4...
so kami laki bini memutuskan katil lama( sekarang ada kat umah mentua aku kat tanjong api daa)...akan kami letakkan wat bilik tetamu...
oleh itu kami nak beli set tidor baru...tapi tak ada gambor(sori aarrr)nampok gayanya aku laki bini memang kena ikat perut laa...
kalu ko nak taw...sekarang ni kami laki bini duduk umah omak aku ni...tidor atas tilam span tak dak katil pun...sampai sakit2 badan aku ni tidor kat tilam tu...tapi tak pa...aku tetap besyukur...tak sabor nak dpt katil baru....yahoooooooo

ko beli perabot kat eng lai ke meoww?

lako ko keje kat gebeng ke beli umh kat situ?

Originally posted by lolen at 11-12-2006 03:45 PM
ko beli perabot kat eng lai ke meoww?

lako ko keje kat gebeng ke beli umh kat situ?

idakle...kami ada gi englai tempoh hari...tapi cuma browse2 aje...
kualiti dia kurang...udah tu transportation fee pun nak diamik kira mahal juga...

aku beli kat beauty furniture daa..

hohoho asben aku keja kat2 are jalan beserah aje...kami beli kat sg karang ni...coz dekat sangat ngan umah omak aku jadi bolehla tengok2 kan dia...:hatdown:

Originally posted by meowlin at 1-12-2006 12:38 PM
Nah sebagai mengotakan janji aku tepek gak....gambor umah aku yg bakal aku dan asben aku duduk nanti...gambo ni baru amik dalam 2 minggu lepas coz asben aku kena amik utk dia wat loan ngan tempat k ...

Tak abeh khatam lagi thread darling nih, kekarang i khatam ...

Cantik gak umah ni ek

Originally posted by NadiaMurad75 at 11-12-2006 11:53 PM

Tak abeh khatam lagi thread darling nih, kekarang i khatam ...

Cantik gak umah ni ek

wokeh ni yg wat aku betambah sayang kat member aku yg sorang ni...jauh dimata dekat dihati...:hatdown:

Assalamualaikum tuan rumah....:bgrin:

hom dah memang pernah masuk thread meow ni...

perati jerk...memang dah tngk gambar rumah meow gak...

cantik le...nak tunggu meow pindah lak...