CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: JulietTheOrange

xgeti nk bergaul ngan org2 pangkat besor

Originally posted by JulietTheOrange at 3-12-2007 01:51 PM
stat besok smpi ari kamis bos aku (lelaki) ajak aku pi join taklimat berkenaan kerje kat slh 1 otel kat kajang
tugas aku yelah join taklimat tu smbil wat keje sesket
bos aku ajak aku sbb bos ke ...

kau ni mesti kerja kerajaan...

jangan risau... diorang tu bukan bos.. diorang pun makan gaji a.k.a kuli kerajaan jugak.....

jangan hormat sangat kat diorang nie... buat biasa jer.... diorang nie sesama diorang pun cakap macam budak tak sekolah jugak sebenarnya... hehehe..

Reply #17 kelkatu9's post

happy to share pengetahuan yg tak seberapa ni kelkatu

Reply #1 JulietTheOrange's post

Kalau aku, aku buat muka tebal je.. Macam aritu,aku pergi conference kat Hotel Legend (konferens pertama aku). Banyak officer macam terperanjat jer tengok aku datang. Kira aku macam menyibuk je la..tapi aku tak peduli...reason aku pergi konferens tu, aku nak tengok macam mana officers present depan audience. Believe me, diorang present lebih kurang macam kita present VIVA gak.

Ada gak yang tergagap-gagap. Ada yang sebut perkataan English tak betul dan ada yang baca teks. So, mereka juga adalah manusia biasa dan punya perasaan gementar untuk present depan orang. Bila aku masuk kat institut penyelidikan ni, dan bila aku masuk bilik mesyuarat,aku tengok, officers yang tadi aku katakan, bukan main vocal dalam mesyuarat, depan Pengerusi, tapi bila present, macam tak percaya mereka adalah orang yang sama.

Yang membezakan kami ialah pengalaman, tangga gaji, pengetahuan dan gred.Itu sahaja.

Reply #23 eastrun's post

Betul !!

hmm good thread for me also.
cedok idea dari sini ye tuan rumah

aku tgh berdoa agar 1st meeting aku dgn marketing director with one of the fortune500 companies berjalan lancar .....amin......

Originally posted by zacko_inc at 3-12-2007 13:59
ape nak dirisaukan... act normal je.. derang pun kekadang lagi gegile dari kerani cabuk.. ahakssss... kite kena la ringan mulut kenalkan diri.. kalo boleh bawak namecard sama... and mintak nameca ...

betuuuuuuull..mcm salah seorang director badan berkanun kat mesia, sempoi gila. secara luaran, mmg begitu tegas seswai ngan title Director tapi bila dah kenal, tu diaaaaaaaaaaa....bos kita pun dia tanak layan. dia nak kita jugak

Follow Us
ko relax je.. yang penting murahkan senyuman.. rajin2 tegur.. assalamualaikum dato ke tan sri ke apa ke

lagi pun ko ikut boss ko.. ok la.. takde la ko sorang2 hehehe

[ Last edited by  akira_nagasaki at 12-12-2007 10:11 PM ]

12
Return to list New