CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sofiajane

Punca suami jadi PEMALAS bantu isteri

Reply #20 faraway's post

hihihihi...mungkin ada yang kata si isteri ni bagi muka sgt kat laki...entahlah...sbb dari kecik mmg dia tak dibiasakan buat kerja2 rumah,so bila da tuwe nih isteri baru nak didik..mcm da terlewat aje..kengkadang tu lebih baik tak yah mintak tolong,sbb tengok dr air muka nya yg tak ikhlas lagi wat kita sakit ati..last2 jadik bermasam muker...

kalau time ku takde kat umah uwaaaaaaaa.... serik da ku tinggalkan umah nih kat dia sensorang...nasib baik ku tak ada darah tinggi..... setibanya ku balik dari kampung, jejak aje kakiku depan pintu umah, menyirap darah ku tengok keadaaan rumah nih...kalau ikutkan atiku masa tu nak penyek2 laki ku tu...,nak buat bulat2 cam bola...pastu..eeee..eee....malas ingat2kan balik...

[ Last edited by  sofiajane at 6-4-2008 05:13 PM ]

Originally posted by sofiajane at 6-4-2008 04:10 AM
hihihihi...mungkin ada yang kata si isteri ni bagi muka sgt kat laki...entahlah...sbb dari kecik mmg dia tak dibiasakan buat kerja2 rumah,so bila da tuwe nih isteri baru nak didik..mcm da terlewa ...

laki me rajin sebenarnya.. ialah dia duk sesorang sejak dia dah tak duk ngan parent dia..
so memang berdikarilah setakat nak kemas rumah apa jua bendalah..
time me ada, ialah dia keja, kita duk rumah, hatta nak ambil air kat dapur pun..
me tanya nak minum ke nak apa ke.. so itu me kata, salah me kalau laki me dr rajin
jadi pemalas...   

dan hari tu me balik msia awal dua minggu dr dia.. ni me balik rumah dah ni..
tenguk rumah bersih betul.. even baju dalam almari me pun dia susun bebaik...
dan sama kalau me tak sihat.. dia jadi rajin balik..

pd aku lerr.......bkn sbb didikan tak biasa buat keje umah sumer tuhhh......tp belas tuhhh.......dan lgk camner sorang somi tuh hargai isteri dia yg susah payah penat buat keje umah, jaga anak, beranak lgk.........kalu sifat belas kasihan tuh ader dia tau isteri tuh pun manusia yg reti rasa penat....tak yah suruh tak yah upah punnn somi yg sedar diri dia tuh lg byk tenaga akan tolong isteri dia....kalu dia malas tolong, dia bg maid sorang.........tuh jekkk.....tak yah lerr nak salahkan mak mertua korang pasal tak biasakan anak lelaki dia buat keje umah....salahkan mak pak mertua korang sbb tak tanam rasa belas kasihan kat diri somi korang tuh......tu jekkkkkk....

Reply #1 sofiajane's post

Aku suka buat keje umah...kemas umah, bila aku free...aku rasa tak ada apa pun kalau buat keje ni...ok je aku rasa...cuma keluarga belah ayah aku ada otak bodoh sikit tentang hal ni...diorang fikir, lelaki yang buat keje2 ni,mcm Aww la...Aku fikir balik...Ye ke?...Aku fikirkan...kalau laki boleh buat keje macam ni...ditakdirkan bini sakit ke ape, boleh tlg...

Aku menyampah dengan uncle aku...semua nak bini buatkan...nak layan dia macam raja je...sampai nak letak ubat kat mata pun nak suruh bini yang titikkan...yang aku tak boleh belah, dia boleh suguhkan kaki dia kat bini dia suruh bini dia urut...kalau dia duduk dan minta bini dia urutkan takpela...ni dia baring dan disuguhkan kaki ke arah bini macam tu..

Pastu dah makan, letak pinggan dalam sink pun susah...BODOH!!!!!

Originally posted by BingkaUbi at 6-4-2008 07:06 PM
tak yah lerr nak salahkan mak mertua korang pasal tak biasakan anak lelaki dia buat keje umah....salahkan mak pak mertua korang sbb tak tanam rasa belas kasihan kat diri somi korang tuh......tu jekkkkkk....

errrr...boleh mu bagikan contoh Bing,camne agaknya mak pak nih nk tanam rasa belas kasihan kat anak2 laki derang sejak dari kecik nih tanpa biasakan derang wat kerja2 umah...

mcm asbenku mmg mudah belas kasihan kat org..kat anak bini dia lagilah kan...kalau dia tengok ku dah letih sesangat ngan kerja2 rumah,dia panggil suh stop dulu...duk baring2 kat tepi dia..dia tolonglah masage 5-10 minit....esok pulak suh smbung wat kerja...bukan nak tolong sama2 buat atau sudahkan itu kerja yer.. sambung pada esok harinya pulak...kalau ku demam tak larat nak bangun memasak,boleh lah dia bantu tapaw nasik ngan lauk kat kedai...itulah belas kasihan yg dia tunjuk kat ku... ..

Reply #24 eastrun's post

err...dia suruh bini titikkan ubat kat mata tu,saje nk bermanja kot...ku pon biasa buat kat asbenku...

pasal susah nk letak pinggan dlm sink tu,sbb dr kecik dah diajo camtu..pas makan aje tinggal atas meja...tak train suh basuh pinggan sendirik..yerla,kang kalu buat kerja2 rumah yg biasa owang pompuan buat dikatakan Aww plak..eeee...ape punye pemikiran laaa...

Follow Us
ilang posting

Originally posted by sofiajane at 6-4-2008 07:32 AM
err...dia suruh bini titikkan ubat kat mata tu,saje nk bermanja kot...ku pon biasa buat kat asbenku...

pasal susah nk letak pinggan dlm sink tu,sbb dr kecik dah diajo camtu..pas makan aje ti ...

exact, me pun rasa nak bermanja sbbnya me kalau pening, aspirin dekat tu pun rasa jauh..
laki me gak kena ambilkan.. dan me pun ada habit suka hulur kaki kat laki suruh dia urutkan..
dia tukang urut paling best dlm dunia

Reply #28 faraway's post

Hulur kaki ke arah muka then baru turun ke peha....

hubby aku pemalas la.. aku tak larat nak berkata2 lagi dgn dia, kekadang tension .. semoga satu hari nanti dia sedar & malu dgn perangai pemalas & berkira dia tu

hubby ku tergolong dalam lelaki yg rajin...asuhan mak dia yg buat dia jadi seorg yg ringan tulang.. dia ada sorg je akak... apa yg me perhatikan... 2 org abg dia pun rajin mcm dia gak... tp ada gak sorg tu yg kurang rajin... biras me rajin gak dok compare antara hubby dia dgn my hubby..masa me dalam pantang... semua keja dia uruskan..me paling suka kalau dia off day.. me balik je keja..umah semua clear....

Originally posted by blackmore at 6-4-2008 12:59 AM
...becos men are generally lazy...they have this idea stuck in their brain that their species are brought up to do the hard labour while the women species are meant to care and do all the housewo ...

Haku tak pernah galakkan hang supaya keluar bekerja.Walaupun haku gajik tak besao, with ngotem(kerja tambahan) here ngotem there, haku masih boleh menyara kehidupan kita anak beranak. Tak kaya tapi enuf utk kehidupan.Haku tak pernah mengeluh kerana haku tahu itu tanggungjawab haku sebagai ketua keluarga.

Ini hang dah volunteer nak kuar kerja jugak takpa paksaan dari haku, pas tu nak mengomel kerja rumah haku malas nak tolong?????????? :@ :@ :@

Originally posted by manakautau at 7-4-2008 02:12

Haku tak pernah galakkan hang supaya keluar bekerja.Walaupun haku gajik tak besao, with ngotem(kerja tambahan) here ngotem there, haku masih boleh menyara kehidupan kita anak beranak. Tak kay ...
...sebab aku sayangkan hanglah aku kluar bekerja...tak rela hati ini tengok hang susah payah ngotem sana ngotem sini just to make ends meet....tu pon hang tak kesiankan aku...dahlah hang tak bantu buat kerja rumah...hang marah2 plak bila aku luahkan perasaan...nak kena pelangkung kapa???...:@  

Originally posted by blackmore at 7-4-2008 02:21 AM
...sebab aku sayangkan hanglah aku kluar bekerja...tak rela hati ini tengok hang susah payah ngotem sana ngotem sini just to make ends meet....tu pon hang tak kesiankan aku...dahlah hang tak bant ...

Nonsense, hang yg rasa buat kerja kat rumah tak berbaloi kerna tak  dapat gaji....hang korner buat alasan nak bantu haku ler, kesian kan haku kena buat keja tambahan lah..........podah..........elloooooooooo.......:@ :@

fendi sales coming your way.............

Reply #1 sofiajane's post

melentur buluh bior dr rebung nyer...
kekecik kene train kemas umah.. kalo idak sampai ke tua ler tak reti mengemas..

tapi kan ade gak laki yg boleh tolong isterinya kemas rumah..
tapi yg tak sedapnye.. bile suami tolong isteri kemas atau buat kije umah... ade jerk yg tak kene..

contoh.... lipat baju.. care suami lipat lain.. care isteri lipat lain.. bile suami lipat.. isteri dok bising.. isteri mule membuka radio tak berlesen
pastu care basuh baju... suami basuh baju siap asing-asing ikut jenis kain atau kaler atau kegunaan pakaian tu... kire satu hari 2 3 kali basuh... pastu isteri siap lak boleh bising cakap wat per basuh baju 2 3 kali... padahal bil lektrik dan air suami yg basuh.. isteri pon bukak siaran lagu rock..
pastu sidai kain.... suami suke sidai kat tempat redup.. kalo jemur kat tempat pns terik kain cepat reput n kaler cepat luntur... pastu isteri lak bising.. dia suke kat tmpt pns terik... isteri pon membuka speaker kete..
bagi makan anak... suami suke bagi makan depan tv.. isteri lak tak suke... pastu mule ler si isteri membuka sub woofer ngan powernyer..

hehehheh tu beberape contoh jerk.. ade lagik...
so kengkadang bagi suami yg selalu mendengar radio yg berbahasa jerman.. tu yg menjadik kan mereka agak malas nak wat kije umah atau tolong isteri...
kekekkekekek

hehehhe..... samer la ngn hasben aku..... dier mmg x biasa buat keje umah... if x mntk tolong, sorry dier nk tolong.... dier tolong tengok jer.... tp, dier really pandai amik ati aku... if aku demam ker, sure tapau makanan... aku nk telur dadar ngn nasi pon dier gi tapau..:@ padahal maksud aku, masak simple2 dah la....

bab2 salah ni... pada aku la.... pertamanyer... didikan keluarga dier... pemikiran diorg sekeluarga... coz MIL aku mengamalkan diskriminasi between keje pompuan n keje lelaki... which is aku x nmpk pon aper keje lelaki...
2ndly, aku pon bersalah gak... psalnyer, seawal kawin.... aku jarang nk suruh dier belajar tolong2 aku... psal sikap aku yg cerewet la... sumer kejer ader policies n procedures.. and quality assurance... end up aku byk wat sumer benda.... which is aku menyesal tul... time tu, cekononnyer.. aku nk menjaga husband sebaik mungkin... once ader anak, hambik kau...

member aku plak, dr tembam time single dulu dh jd kurus kering semenjak ader 3 anak... psal, hsbn dier... pd aku la tipikal nyer pemikiran... keje umah pompuan kena buat.. padahal cari duit sama2 tanggung keluarga.... kwn aku pernah sound laki dier... dah la xder duit, pemalas.., if xder duit, at least tolong la keje umah.... memacam lgi lah dier ckp, tp laki dier buat bodo jer...

walaupon aku cerewet, tp aku memang x pandai membebel... x kuasa aku nk double work... tgn n mulut sama2 bergerak, wat penat jer...  

my husben malas
tapi kalau dah rajin tak bole tahan2
tapi me dah manjakan die
tu yang die malas tu

walaupon aku cerewet, tp aku memang x pandai membebel... x kuasa aku nk double work... tgn n mulut sama2 bergerak, wat penat jer...  

Hubby aku klu suh basuh pinggan tergelak haku tengok...   . Anak haku lagi pandai.....

Last2 haku ckp abang doklah kat depan...

Hubby haku ni pd kecik lg family dier tak didik sumer tuh....