CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

dalam 2-3 tahun lepas....kat bandar seri manjalara, kepong.....ada 1 brader ni jual nasi lemak  1 bu ...

tapi kenapa bila aku makan aku rasa sambal tu manis and cina tu kata pedas... dia kata, pedas ke manis ke...semua dalam pikiran kita je....ko suka manis ko rasa manis, ko suka pedas ko rasa pedas..
juragan_malam Post at 15-7-2010 14:37

Wahhhhh... ni aku suka... NASIK LEMAK FLEKSIBLE... MACAM CITER KUNGFU PANDA LAKS...
semua set dr HATI

ada 1 mapelei kat taman tun, aku dulu beli cendol dia sbb kesian...sbb dia ni dah tua pas tu dok sor ...

last sekali, dia curah santan tu dalam periuk sambil dia cuci tangan dia.....yup! ngan santan tu....

so....tau lah aku ni mandrem dia....dan aku dok minum air bekas cuci tangan dia
........so esok2nya
juragan_malam Post at 17-7-2010 03:31

ASTAGA......!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kite regular customer dia...wekkkksss... wekkkksss...wekkkkssss....     wuargkkkksss....  TIDAK!

erk cite pasal makanan ni pun ai ade cite nak cite.. sape dok mantin or keje kt mantin or blaja kat  ...

. so bf die nih nak amek sendiri la sambal tuh.. kalau sambal kan yg mendap tu baru yg pekat kan.. so tgh sedap2 si bf nih menyedok sambal tuh tibe2 rase cam berat plak.. so die godek n godek n godek lagi pastu die angkat senduk tuh pastu korg tau pebenda??? ( ish nak taip pun tak snggup nih!!!)
ku sangkakan sambal yg dicedok rupenye sambal beserta pad yg berdarah yg kucedok!!! seyes nak muntah gile2 bile dak umah ai cite camtuh..

MieRa Post at 8-6-2010 19:03

YTUCKSSSSSSSSSSSSS....

Pyuih, ptuih..ptuiyh... korek balik tekak...

Wahhhhhh...makin syok citer2 dan pengalaman korang pasal nasik lemak ni....teruskan bercerita bg sesaper yg ada pengalaman tu...

Tau tak nasi lemak cikgu kat Kelana Jaya...?
Dulu depan BSN KJ..macam bangsal jer..kat situ kita  ...
yenil95 Post at 25-2-2010 03:48 PM

nasi lemak cikgu ni dah tkde kat situ. dah tukar tmpt pegi dataran glomac pulak. customer tersgt la kurang sbb semua bajet menyerbu restoran utara kat sblh 7-11.

Reply 385# peachnfamous

lagipun mahal sgt harga nasik lemak dia kat dtrn glomac tu..walhal byk lagi gerai jual tepi jalan yg sedap2 tu...

Follow Us
aku rasa hang ni pi makan kat kedai yang nama dia "NASI KANDAR BERATURQ".
aku tak berapa ingat. masa kiat turun Penang hari itu, ada sekelompok member pergi nak saksikan & rasakan sendiri
'aura' & suasana Nasik Lemak Beraturq ker... Nasik Kandarq Beraturq ker....
Tak pastilah. Tapi kat penang ada 2 kedai yang mengamalkan konsep yang sama.

Satu lagi Nasik Kandar Line Clear.

Mengikut feedback dari member aku yang bawak reramai kelompok member makan kat NAsi Kandarq Beraturq tuh...

1. "heranlah... orang beratur sampai ke jalan-jalan,.... dia wat selamba ajer tak buka kaunter... macam sengaja dia buat org beratur agaknya, nak jadikan gimik & trademark yang menimbulkan thrill, identiti pada kedainya"

2."makanan biasa sahaja, tapi part suruh customer queue baru dia buka at certain time, kalau tak salah pukul 9 malam...."

Tak pastilah.
Aku ada google Nasi Kandar Line Clear images & photo tadi... tapi tak ada pulak gambar customers sampai beratur.
Jadi, kepada sesiapa yang pernah menikmati pengalaman di Nasi Kandar Beratur & Mana2 Nasi Beratur...
Eh.. nasi yang memebuatkan customer sentiasa beratur walau hujan, ribut petir sekalipun
tetap tak berganjak... sila-silakan berkongsi dengan pembaca di sini.

sya_sugar_sugar Post at 7-2-2010 10:00

aku dulu pernah kerja di Jln Kg Malabar dalam tahun 1994-95. Line Clear ni terletak di lorong belakang Jalan Kg Malabar ni. biasanya aku lunch dinner di Line Clear ni la.

nak kata sedap, aku taktau la, aku ni bedal jer semua.

tetapi..

tahun lepas, aku bawak HR Manager aku makan situ, ini setelah Line Clear menjadi popular. HR Manager aku ni dulu pernah bukak kedai tomyam, tokey merangkap tukang masak sekali.

Dia kata Line Clear punya masakan sedap. Dia kata laa..

Selain daripada Line Clear, aku selalu jugak lunch di sebelah Masjid Kapitan Keling tu. Ini apabila aku bertugas di Pitt Street aka Jalan Masjid Kapitan Keling. Kedai ni lah agaknya yang orang panggil Nasi Kandar Beratur tu? masa 1994-1995 tu biasa jer pada aku, takder la glamer sangat kedai ni. Aku rasa lepas dia diglamourkan kot yang jadi beratur panjang tu. Atau mungkin juga memang masakannya menjadi bertambah sedap, aku tak tau la.

Aku rasa tak pernah dah aku makan di kedai sebelah masjid kapitan keling tu selepas 1995, tak berkesempatan.

ada satu nasi lemak kukus ayam dara kat area puchong batu 14..
mmg ramai giler org..tak kira melayu..chinese..beratur la jugak..
aku try gak beli...not bad la..tp nasi dia sket  tp aku ok jer sbb tak mkn byk..
mostly org akan order tambah nasi..huhuhu..ayam dara dia ok gak la..
tatau la dia ada pakai pelaris ke tak

Reply 387# jerangkoong

Line clear tu aku dah penah try... bukan selera aku.

Nasi kandar beratoq tu pun dah pekena sekali siap beratur 1 1/2 jam tuh... kari memang best tapi aku tak sanggup lagi nak pi beratur unless kirim tapau bole la

Reply 218# merrissa

Pisang goreng komuter tu laku sbb murah (padahal sebijik pisang tu dihiris 3-5 cemtu,so dia kira sehiris seposen)
I beli kat situ sbb rangup dan boleh feeling cedok kerak sebanyak yg mungkin.
Dia goreng panas2,tgk bancuhan xde spender pun
Ada sorang pakcik peniaga goreng pisang di kawasan seksyen 19 pernah ckp yg tukang juai goreng pisang tu penipu..sbb dia jual murah tp halus je pisang!That's why ramai beli.Mintak 4hinggit,penuh satu beg kertas!Pastu cedok sndiri kerak!

P.S maybe org gelar pisang spender sbb yg tukang bungkus,tukang goreng sume pakai spender hehe

Reply 328# zeti07

ada dgr cite yg org2 melayu sana esp. yg selalu ke mesjid ni tak makan kat situ.sbb toyol kencing,katanya.
tak sure lah.ckp2 org.yg pasti sana ramai sbb students cino pun makan situ.
pastu org melepak.and nasi lemak dia panas...ayam digoreng kat sana...bau dia tu tak tahan.menusuk sanubari.lapo sesado!

sambal dia biasa2 je.ayam je sodap.
tp i dah tak makan situ dah.boring parking susah, nak sumbat perut pun kene tunggu org lain habis melepak!

saper pernah beli goreng pisang kat pertama kompleks.  sebelah kfc... situ pun sedap gak.  kalo haku pegi area sana mesti tempat tu haku tuju dulu...

cop..cop.... ini citer pasal goreng pisang ke nasi lemak????

Reply 393# zafira

hahahaha,tu lah..ter-off topic plak kan hahaha.
ampon!

just nak share skit..maybe off-topic jgn mara aaaaa.
peniaga kebanyakan mmg pakai pelaris,baik mana2 kaum pun lah,mcm2 cara.
seingat saya, abg angkat tegur suh stop drp melepak kat satu tpt ni(lupa nama!)..kat subang,mmg pemes gila dulu..walaupun teh tarik dia 5hingget (ntah tak ingat bape,tp mahal lah).kat situ dia mcm hartamas square/rasta gitu..mcm2 jual but owner dia yenna or mamak kot ntah tak pasti.tp yg pasti ada 'monyet' dok gayut,katanya pelaris!kwn abg  tgk 'monyet' tergantung setiap penjuru!now,tpt tu dah takde pun.tp yg pasti dah kaya kot pemiliknya!

tak kiralah nasi lemak ke,nasi ayam ke,pisang goreng ke..marilah membaca doa makan serta tawakal kepada-Nya semoga tidak binasa kelak.

Nak citer pasal kedai nasik lemak kat perumahan polis kat area KL..
Skali jek beli kat kedai tu...Pernah gak try g kedai die separuh jalan musti patah balik...kenkadang dah sampai kedai die x jadi beli..x tau la pesal..cam hati tu menolak..
Lagi satu pembantu kedai tu cam tokey lak..yg tokey tu cam tunduk jek dengar ckp pembantu die.. Siap leh marah2 lagik tokey tu....... Tapi tokey tu kalo gie beli benbarang meniaga kat kedai kemain garang lagik die cam taiko....tp dpn pembantu tunduk lak...( pnh dgr tokey tu merungut meniage tp tak tau duit g mane)
Mmg ramai dtg kedai tu..x tau la pe yg menarik tah...

penah dgr kedai roti john kat semabok......sapa org kg semambok mmg tak pegi mkn situ...org luar jek yg ramai singgah...kalo lalu time memalam mmg penuh...
sebb penah sorg ustaz nak mkn situ tak jadi...sbb nmpk ada makhluk melambai2 kt depan kedai...

Aku ada satu citer lagik.
Ini bukan kedai nasik lemak.

Tapi kedai nasik campur stye kampung &  ...
sya_sugar_sugar Post at 8-2-2010 14:41

saya tau kedai ni. mmg cekik darah. nasi dgn ulam RM 4 wooooo...siot je. tapi last time aku pegi aku ternampak seekor tikus yang amat besar lalu lalang kat dapur kedai. dan itu la kali terakhir. rasa nak report dbkl dgn kpdnkk je kedai makcik ni

sesetengah orang berniaga nie bukan kira bersih ke tak, main taram je.. tapi ada org kata yang kotor tue la lagi sedap dari kedai bersihh..erk!! aku pon tak tau nak ckp apa lagik..
yang berniaga nie satu hal, buat la keje elok2 kerna nak cari rezeki yg halal..

ade satu kedai area shah alam nih...
Kedai nasi lemak laa....
nk kate sedap..mane de sedap sangat pon biasa jaa...
tp org ramai x hengat punya...
tiap ari penuh sampai luar kedai pon diorang letak kerusi meja...
aku dgn member2 pon heran nape kedai nie laku sangat..
sbb member aku tuh penah sakit perot sbb makan kat kedai tu..
pas2 member aku yg sorang g gtau yang kat kedai tue..
ada org alim la pernah nampak ada menda dok jilat2 meja kat situ..
patot la laku bebeno..
pas2 tros x ingin nk p da kedai situ

Rate

1