CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HOTlips

BAPA KU NAK KAHWIN LAGI!!!!

cadangan tu memang le elok.  tapi betul ke masaalah dah selesai.

sebab biasanya, yang dok rumah orang tua ni kengkadang tu dia orang ada 'masaalah'.  tu pasal dok rumah orang tua (bukan semua).  nak kena check dulu latar belakang.

Actually my hubby dan suami k4 pun berpandangan cam ni. They both kurang setuju juga.
Neway, k3 already called dan mbuat appointment dgn pihak di rumah org tua2 tersebut. Mereka menggalakkan dan berjanji membantu mencarikan calon yg sesuia dan terbaik.

Kami pun bukanlah nak tangkap muat je.... Dah dpt calon nanti, of course nak buat istiharah dulu.

Thanks anyway for your comment.

Hehehehehehe

Saya setuju. Jangankan usia 19, kalau usia 11 tahun pun tak mengapa!!

Lagi muda lagik baguih! Macam makan ayam kampung muda. Lembut dan fresh!

ada calon yg layak? your sis or ur dotter may be?   :cak:

mmm.... nak tambah satu perkara lagi.... for the time being bapa ada di rumah k4. Kami tak benarkan dia tinggal di kampong sorang2 memandangkan faktor kesihatannya. Kecualilah kalau dia dah berkahwin nanti..
Ikut kan dia, memang tak mahunya.... tp kami "paksa dlm aman".   Bungkus kain baju dia, kunci pintu, bawa masuk kete...
Nak tanya, tindakan cam ni berdosa ke?

Originally posted by HOTlips at 6-4-2006 05:47 PM
mmm.... nak tambah satu perkara lagi.... for the time being bapa ada di rumah k4. Kami tak benarkan dia tinggal di kampong sorang2 memandangkan faktor kesihatannya. Kecualilah kalau dia dah berkahw ...

dosa atau  tak dosa bukan kita yang tentukan.  lain kalau terang-terang kita derhaka.

walaupun dipaksa-paksa, tapi dia ikut jugak.  yang utama kadang tu is kita punya perhatian kepada ibubapa kita.  cuba pk, kalau adik-beradik semua buat tak tau jer biar bapa nak buat apa pun?  

saya pernah dengar satu perbualan antara dua orang yg dah lebih kurang lewat 50an.  Sorang tu bangga dgn anak-anak dia yg dah migrate obersi jadi doktor dan professor.  Kemudia yg sorang lagi tu cakap.  Buat apa bangga dgn anak-anak yg tak ada dengan kita.  Kalau dia sayang kita mesti dia nak duduk dekat kita.  Kemudian dia sambung lagi, "kalau anak aku kerja despatch gaji tak seberapa, tapi duduk dengan aku, itu le anak yang sayang aku."

so, tak tau le nak kata.  as long as your father is happy and okay living with you punya adik beradik.  dan awak semua jaga dia sebaiknya, tak sepatutnya pk pasal dosa atau tak dosa.

Originally posted by HOTlips at 6-4-2006 05:40 PM

ada calon yg layak? your sis or ur dotter may be?   :cak:

Maaf yer...Hehehehehe

Ahli keluarga saya kesemuanya lelaki!!!!

Kecuali isteri saya sahaja. Bab Mak Mertua dan mak sendiri dah meninggal!!!

Minta tolong sedekahkan Fatihah!

Tinggal Bapak Mertua jer yang tak kawin lagi!!

Ntah kot2 dia ada selera lagik. Kami tak kisah.Kalau dia ndak kami tak cari ayam kampong yang dah kondem! Yakni tak boleh berteluq lagi.

Kami cari anak ayam dara yang belum berteluq lagi. Baru ada umph!! Hehehehe

Maaf yer!!! Melawak jer! Jangan Ambik hati!!

Hehehehehehe

Assalamualaikum
dosa atau  tak dosa bukan kita yang tentukan

Tp kat sini ramai otai2 yg boleh menjatuhkan hukum.... tu sebab tanya. Kot2la kes derhaka gak cam ni. Maklumlah.... dah main paksa2 gitu.

Sorang tu bangga dgn anak-anak dia yg dah migrate obersi jadi doktor dan professor.  Kemudia yg sorang lagi tu cakap.  Buat apa bangga dgn anak-anak yg tak ada dengan kita.  Kalau dia sayang kita mesti dia nak duduk dekat kita.  Kemudian dia sambung lagi, "kalau anak aku kerja despatch gaji tak seberapa, tapi duduk dengan aku, itu le anak yang sayang aku."

Terharu ngan citer ni. Thanks.

Maaf yer...Hehehehehe

Ahli keluarga saya kesemuanya lelaki!!!!

mmmm..... retorik belako!!!! Just one of a kind... sigh! WELCOME TO CYBER WORLD to my self!!!

Maaf ye! Melawak jugak nih!!!

Follow Us
tenuk8 This user has been deleted
Originally posted by ibnur at 6-4-2006 06:21 PM

dosa atau  tak dosa bukan kita yang tentukan.  lain kalau terang-terang kita derhaka.

walaupun dipaksa-paksa, tapi dia ikut jugak.  yang utama kadang tu is kita punya perhatian kepada ibub ...

nih bukan ko sorang je dengor I, aben pun ada dengar.. nih iklan petronas masa CNY.. tapi memang sebak lah sebab selama nih kita lebih pada materialistik.. kui.. kui...

tenuk8 This user has been deleted
Originally posted by HOTlips at 7-4-2006 09:25 AM
Assalamualaikum

Tp kat sini ramai otai2 yg boleh menjatuhkan hukum.... tu sebab tanya. Kot2la kes derhaka gak cam ni. Maklumlah.... dah main paksa2 gitu.

Terharu ngan citer ni. Thanks. ...

H_L jgn cepat bersedih dan berasa hati... kat sini sebenarnye ramai yg tak otai.. sebab cepat sangat jatuh hukum..

mula2 aben ingatkan andartu 40 tahun tuh dah jatuh hati kat abah H_L (70++) dan rela nak kawin.. rupanye tidak..
dan aben nak tanya jugak camana situasi kewangan dan kesihatan abah H_L... kalau dah uzur mungkin elok jugak dia melupakan pasal soal jodoh.. sebab takut menyusahkan bakal isteri dia pulak nanti... sebab kena ingat.. sekarang nih u all beradik support abah.. nanti kalau katakan abah dah tiada.. mak tiri pulak memang takde sumber kewangan (katakan dari rumah orang2 tua) u all sanggup tak nak support mak tiri nih?? takkan habis madu sempah dibuang.. abah tiada hantar balik mak tiri ke rumah orang tua... yg tuh teramat lah kena fikirkan.. yg terbaik.. biarlah abah H_L cari sendiri... kalau adik beradik H_L dah terlibat.. make sure kena terlibat sampai habis.. jgn nanti alang2 lepaskan batuk ditangga je...

Originally posted by tenuk8 at 7-4-2006 11:58 AM

H_L jgn cepat bersedih dan berasa hati... kat sini sebenarnye ramai yg tak otai.. sebab cepat sangat jatuh hukum..

mula2 aben ingatkan andartu 40 tahun tuh dah jatuh hati kat abah H_L (70++) ...

Saya suka TOPIK ni!

Bukan kerana apa, bukan kerana POLIGAMI atau MONOGAMI.

Tetapi kerana sukarnya nak menyakinkan kaum wanita perkahwinan ni bukan latihan untuk keseronokan jer.

Macam puak Syiah tu !! Asyik nikah kawin Mutaah ! Macam kawin koboi jer:geram:

tetapi hakikatnya untuk membela kaum wanita juga dari hidup keseorangan dan kesepian!

Dan yang lucunya kaum wanita ini sendiri yang menjadi penentangnya secara sedar atau tidak disedari!

Sebab itu tidak hairanlah pada hari akhirat nanti, penghuni neraka ramai dikalangan kaum wanita!!

Nauzubilah!!:pray:

double_r_food This user has been deleted
Originally posted by hambasufi at 31-3-2006 06:40 PM

Kenapa anak2 nak buat Solat istikharah? Biarlah si bapa yang buat!

Bukan anak2 tu yang nak kawin!

Lagi berdosa kalau anak2 menyekat bapanya nak mendirikan masjid! Hidup ni sementara sahaj ...

Buat istikarah bermakna memohon kepada  ALLAH memberi petunjuk kepada muslimin dan muslimat untuk memilih mana
yang betu dan yang salahl. kerana tidak salah samada anakjuge turut menunaikan solat,  contoh doa dari anak untuk bapanye
" Ya ALLAH jika perkahwinan ini baik untuk bapa hamba jadikanlah dan jika ia memudaratkan batalkanlah, hanya padaMU hamba berserah"
ALLAH akan memberi petunjuk kepada semua ahli keluarga itu yang mana betul yang mana salah bukan bermakna buat istikarah itu hanya memihak kepada satu pihak. Jikalau ALLAH mengizinkan si Bapa untuk berkahwin maka InsyaALLAH semua orang akan dapat menerima dengan hati terbuka dan perjalanan proses melansungkan perkahwinan itu InsyaALLAH akan berjalan dengan lancar dan dipermudahkan ALLAH, kerana ALLAH maha adil lagi Maha mengetahui. Anak-anak hanya meminta yang baik untuk bapa mereka dan bapa minta yang baik untuknya dan keluarganya. Tiada ibadah yang dilakukan akan memudaratkan seseorang itu. AMIN

Biar la bapa u kawen. Biar dia rasa senang. Kenapa nak tarik semua kemudahan dia, kesian dia... Saya tetap sokong dia kawen.

Originally posted by bajak_345 at 9-4-2006 11:38 AM
Biar la bapa u kawen. Biar dia rasa senang. Kenapa nak tarik semua kemudahan dia, kesian dia... Saya tetap sokong dia kawen.

:setuju::setuju::setuju::setuju:

:pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray:

Originally posted by ibnur at 4/6/06 02:21 AM

Kalau dia sayang kita mesti dia nak duduk dekat kita.  Kemudian dia sambung lagi, "kalau anak aku kerja despatch gaji tak seberapa, tapi duduk dengan aku, itu le anak yang sayang aku."

or maybe anak keja despatch tu tak mampu nak duk seniri. :hmm:

Originally posted by BeanDiesel at 9-4-2006 01:02 PM

or maybe anak keja despatch tu tak mampu nak duk seniri. :hmm:

terpulang pada pandangan orang yang melihat agaknya?

tapi ada setengah orang-orang tua selalu pesan kat anak-anak, "kalau susah aku boleh tanggung kau lagi".

mungkin kena tunggu anak-anak aku dah besar-besar nanti, baru aku boleh buat komen.

Assalamualaikum

he he.... cool dah..

Buat istikarah bermakna memohon kepada  ALLAH memberi petunjuk kepada muslimin dan muslimat untuk memilih mana
yang betu dan yang salahl. kerana tidak salah samada anakjuge turut menunaikan solat,  contoh doa dari anak untuk bapanye
" Ya ALLAH jika perkahwinan ini baik untuk bapa hamba jadikanlah dan jika ia memudaratkan batalkanlah, hanya padaMU hamba berserah"  

setuju! Tak de salahnye...

Assalamualaikum
Dan yang lucunya kaum wanita ini sendiri yang menjadi penentangnya secara sedar atau tidak disedari!

Sebab itu tidak hairanlah pada hari akhirat nanti, penghuni neraka ramai dikalangan kaum wanita!!

mmm..... kalau kena caranya tak de masalah. Kaum perempuan ni perlulah diberi penerangan yg betul tentang poligami ni dr sudut pandangan Islam. Dan bagaimana ia dilaksanakan oleh nabi saw dan para sahabat baginda. Me selalu bincang hal ni dgn hubby. At first agak sukar menerima but now, insyaAllah faham dan menerima dgn rela hati sekiranya perkahwinan ke2, ke3,  ke4 tu dilaksanakan atas dasar sebagaimana yg dilaksanakan oleh baginda dan para sahabat.  

Yg menjadi masalahnya bang! Lelaki zaman nih, nak berpoligami atas tuntutan "adik kecik" nun. :jeler:  Bukan atas dasar agama sgt. Pas tuh diputar alamkan ikut sunnah kekononnya. Yg cam ni ha!
Lagi muda lagik baguih! Macam makan ayam kampung muda. Lembut dan fresh!

Ooo

Originally posted by HOTlips at 10-4-2006 11:03 AM
Assalamualaikum

mmm..... kalau kena caranya tak de masalah. Kaum perempuan ni perlulah diberi penerangan yg betul tentang poligami ni dr sudut pandangan Islam. Dan bagaimana ia dilaksanakan ol ...

Alhamdulilah...

Moga2 apa yang disebut secara lisan diamalkan secara praktikal....

:setuju::love:

Ku sangka panas hingga ke petang, rupanya hujan di tengah hari匸/b]

Assalamualaikum
First of all, sorrylah sebab naik kan semula thread nih. I抦 stucked, confused, sedih, marah, geram, benci, hopeless. All mixed up!

Nak ringkaskan cerita, bapa dah lupakan hasratnya utk berkahwin dgn anak dara tu krn katanya dia sendiri tak tergamak nak pergi bertanya. Kelu lidah. Mmm

Nak citer skit pasal calon yg me and hubby cadangkan. Berumur pertengahan 50 an. Merupakan jiran sebelah rumah semasa me and family tinggal di kws A. Seorang janda, dua anak. Lelaki (married) dan perempuan, still single. Mak cik A tinggal dgn her son. 4 bulan kami berjiran. Fahamlah skit hati budinya dan anak lelakinya. Anak dan menantu bekerja. Ada maid Indon (bibik) utk uruskan 2 cucu yg masih kecil. Kws A adalah kws baru. Tak ramai org. Tiada kemudahan bas, telefon dan kedai yg sgt jauh. Since kami berpindah di situ, amatlah gembiranya mak cik A dan maid sebab ada jiran. Menurut mereka sudah 8 bulan mereka di situ, tak de jiran. Dah agak lama kenal, mak cik A ada meluahkan perasaannya yg tertekan dgn sikap menantunya. Amat berkira terutama hal belanja rumah. Kata mak cik A dan bibik, pernah sekali mereka makan sardin kecil, share 4 org. Suatu ketika mak cik A termasak telur 5 biji masak sambal. Balik dr kerja, menantunya dpt tahu, telebih sebiji telur, terus mencuka masuk bilik dan tak nak makan. Tak tahulah apa masalah mereka. Nak kata tak cukup belanja, dua2 berkelulusan universiti dan kerja pun ok. Me just dengar, sebab itu masalah r/tangga org. What I did was, suruh mak cik bersabar dan doa sajalah spy menantunya berubah. Katanya, kalau tak memikirkan dan sygkan cucu2nya, dah lama dia pergi. Dan mak cik A pernah menghadiahkan 8 pasang baju yg dijahitnya sendiri to my little dotter. Actually, baju2 tu dibuat khas utk cucunya. Malangnya, menantu tak terima. Macam2 alasan, kain tak sesuai, jenis panaslah, etc. Mak cik juga pernah meluahkan perasaannya to my mom, semasa my mom dtg tinggal dgn me selama 4 hari. And my mom suggested her to kahwin jek kalau ada org dtg meminang.
Disebabkan faktor2 kemudahan asas yg masih kurang, hubby ajak pindah ke kws lain. Mak cik A agak sedih dan pernah memujuk kami spy membatalkan niat kami. Selepas berpindah, me still contact her through phone sometimes. Oklah