CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: De Namhar

Remaja Melayu perempuan 'clubing,minum arak.

Reply #40 lin_okinawa's post

tak mungkin terjadi kerana kebanyakan rakyat di malaysia ni semua nya copycat dan stereotype nyer jenis di tambah pulak dengan sikap hipokrit maka cukup lah sifat sebagai rakyat malaysia yg majmuk.

Reply #1 De Namhar's post

Ko copy paste dari forum mana ni Namhar?...

this thing actually is a norm.
  there's a time when it is hard to see a malay women drinking but now...it so easy.
  the best part is usually this girls didn't have to pay for their drinks.
the men will pay it up for them.
   also this girls often finish up the bottle than the men....damn buruk siut perangai tuh.

oh yer pasai clubbing is just for fun rite..as long you yourself knows the boundries
  u'll b fine.
setakat dancing with friends..to release tension....it is fun thing to do.
  also you get a good work out by dancing ler.

Originally posted by De Namhar at 26-2-2007 03:54 PM
tak mungkin terjadi kerana kebanyakan rakyat di malaysia ni semua nya copycat dan stereotype nyer jenis di tambah pulak dengan sikap hipokrit maka cukup lah sifat sebagai rakyat malaysia yg majmuk.

adakah ko maksudkn undang undang yg tuhan cipte tk cukop bagus utk membentuk manusie jd elok???

fuyyyoooo lmenya gue enggak unline
huhuhu bg aku laaa.....
aku cukup xske ade kwn gni.....
even though aku ade kwn yg berperangai mcm neh dflm umah aku....
siap tdo setilam lg kdg2.....
but thennn aku mmg x berkenan ar cara dowg....
lg2 isap okok alam umah....
huarrrgghhh xtahan....
huhuhu tp ape nak buat....
aku ckp lebey2 kang berperang plak....
xbesh arr dok 1 umah tp gado2.....

Follow Us

Reply #44 carrim7's post

just 4 fun...banyak makhluk kt si2 la we..leh wa kite terjerumus ke lmbh mksiat kang..sape yg susah
makhluk tanduk 2 tuh tau2 nk rosakkan kite jerk

Originally posted by carrim7 at 26-2-2007 09:22 PM
oh yer pasai clubbing is just for fun rite..as long you yourself knows the boundries
  u'll b fine.
setakat dancing with friends..to release tension....it is fun thing to do.
  also you get a  ...

tgk abe karim dh berhujah ..
kang ko sumbat je ngn bola rugbi kt diorg ni
hahahahaha

Reply #1 De Namhar's post

dowg nih byk yg nk belagak bit*h n sl*t kebanyakkannye...
lg nmpk bit*h n sl*t lg besh...
lg byk jantan nk rapat katenye...

Originally posted by hBk at 27-2-2007 12:20 AM
dowg nih byk yg nk belagak bit*h n sl*t kebanyakkannye...
lg nmpk bit*h n sl*t lg besh...
lg byk jantan nk rapat katenye...

nk gelemer arrr
kire2 bajet im da sexiest woman .. hahaha

sumtime aku rase mcm hbk ckp tuh....
dala rupa mmg xde cket pon....
nak gi club pkai tank top bdn bkn maen gemok....
perut buncit...xbole blah.....
da laa 1 umah dgn aku....
huhuhu gerammmmm....
but the wat to do???
huhuhu lame lg aku kne dok dgn diye.....

Reply #45 lin_okinawa's post

Bukan Hukum tuhan yg tak cukup elok ,aku tak cakap pun macam tu aku cakap tentang manusia yg sepatutnya menjalankan hukum tuhan tu .ko ingat akan berlaku adil dan patuh ke?
manusai sentiasa mementingkan diri sendiri dan akan menggunakan kuasa dan pengaruh yg ada untuk kepentingan,jadi fikirkan lah layakkah manusia menjalan kan hukum @ undang-undang tuhan di tangan mereka....

Korang caye tak, remaja cam Intan ni.... tak pernah clubbing.. malah perkataan clubbing tu pun tak pernah dengor... sampailah dipertingkatkan tahap pembacaan satu masa dulu.......

Org clubbing ni kan.....entahler, org bebaik, tak pergi ke tempat tak baik walau tujuan yang tak berapa baik....

Okeh camni, korang agak, mana datangnya si Lina Joy? Mana munculnya si Aisyah (anak imam masjid) yang nak mustad tu? Dan ramai lagi gadis yang gatal nak murtad sebab ikut lelaki yang kononnya CINTA tapi laki tu bukan islam.

Mana dorang jumpa kalau bukan di clubbing ni? SO.... to me, pegi club, sudah salah dan dosa. Memang terang lagi dosa kalau minum dan terkinja kinja.

Sebagai Islam, kita di haruskan untuk menjauhkan perkara yang mengundang ke arah kemudaratan.

Soal tinggal solah subuh dan minum arak, adalah dosa yang berlainan.

Tinggal solah subuh dengan sengaja : Dia akan disiksa selama 60 tahun di neraka (60000 tahun dunia)

Minum arak haram hukumnya seperti yang dinyatakan di dalam surah Al-Baqarah ayat 219 bermaksud : Mereka bertanya kepadamu (Wahai Muhammad) mengenai arak dan judi. Katakanlah: "Pada keduanya ada dosa besar dan ada pula beberapa manfaat bagi manusia tetapi dosa keduanya lebih besar daripada manfaatnya.

Jadi, arak, judi, bunuh termasuk dalam dosa dosa besar yang pertama...

Rate

1

Reply #52 De Namhar's post

kenape lak tk layak????ade je owang yg layak....kalo zaman nabi dlu pn owang dh leh praktikkan undang2 tuhan, nape tk skang???ye umat akhir zaman mmg gini, byk yg trok...tp bkn sume...ade lg yg layak dan bleh harap..

kalo kite lantik owang yg bebtol layak, mmg die akn adil dan patuh laa...cene nk lantik owang yg bebtol layak?tu kite kene tetapkn la kriteria utk sape yg patot bertanggungjwb sume(cth, non muslim nye pemimpin, tkkan nk kasik die jd part of owang yg bertanggungjwb)...sbb sblm kite gunekn syariah law sebagai undang2 negare kite, mesti kerajaan sume kene stadi bebtol psl memende tu supaye diowang 100% phm psl syariah...tk gune laksanekn kalo kerajaan sendrik pn tk phm psl undang2 tuhan...kalo ade yg bantah, ade sumthing wrong la tu...sbb undang2 tuhan tu dh perfect....buat per nk gune takzir kalo tk perlu...byk mane pn undang2 manusie dibuat, crime rate tetap tggi...akhlak manusie tetap hancuss....tp selagi tk cube gune undang2 tuhan, slagi tu kite tkkan tau kesan die...berlaku adil dan patuh atau tidak tu, bknla satu masalah....owang yg nk laksanakn ni (kerajaan) kenela bebtol phm konsep syariah...pastu setel...bile dh phm psl undang2 islam....automatically die tau the do's n dont's dlm perlaksanaan syariah ni

Reply #52 De Namhar's post

wei zaman nabi Muhammad s.a.w and zaman khalifah2 dulu,diorang laksanakan undang2 based on hadis dan based on Al-Quran...zaman tuu lg elok drpd zaman skrg..org nak buat crime pun takut..ko ambik cth mcm kat arab saudi...and cuber ko comparekan crime kat arab and crime kat sini..maner lg bnyk..
dlm bnyk2 undang2...undang2 Tuhan ler plg adil..

Reply #53 Intan-Adlina's post

aku pn tk penah g clubbing...dgr perkataan clubbing tu penah laa

Reply #54 Intan-Adlina's post

bab murtad ni..tk semestinye diowang kenai owang owang yg nk kasik diowang murtad ni kt club2....ade je yg tk penah p clubbing pn rase nk murtad gk...cm kwn aku tu...dr skola mngh lg duk buat hal...mmgla tk g clubbing....perap kt umah je..tp kwn kwn die kt skola n umah tu yg ampeh....kwn ngan non muslim smpi terikut ikut gaye diowang....tu blom g clubbing lg dh kate nk murtad....jd nk buat dose ni, tkyah tggu masuk tmpt yg berdose...kite baru nk lelap pejam mate nk tdo pn, kalo terpk psl memende jahat, duk ngumpat owang ngan rumet sendrik yg duk tepi katil pn leh dpt dose....

Reply #58 lin_okinawa's post

yelah, banyak sebab boleh mengundang orang Islam jadi murtad. Cuma satu sebab utama : Iman tersangat kurang di dada. Orang tetap imannya tidak akan berpaling tadah.

Clubbing tu salah satu contoh since clubbing dah disentuh di topik perbincangan ini.

Reply #59 Intan-Adlina's post

salah satu contoh...tp bkn sume owang yg murtad disbbkn kenai owang kt club2...tp iman kurang tu aku setuju