CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: amazed

tapak kaki 1.5 juta tahun!!!

sape2 tlg explain dgn lebih detail + ilmiah ttg topik ni..menarik la..tp jgn bt org confius..nnti lari akidah plak...tq

mana tak nya.. kalangan scientist semua dikalangan orang barat.. senang kata yang bukan beragama islam.. jadi segala sumber ilmiah berkaitan bidang sains semua dimanupate kan oleh golongan mereka.. walaupun begitu.. kita harus sedar dan berfikir tentang kebenaran Al-Quran...

malah kita wajib percaya pada Al-quran dan kepercayaan pada al-Quran sendiri ada dalam salah satu rukun iman...

tak habis2 dengan teori bumi kiamat, lepas tu dicipta semula dalam masa 7 hari.. kiamat balik.. 7 hari semula pembinaannya... walhal Allah S.W.t nak cipta bumi tak payah tunggu 7 hari.. kun (katalah) aje dah boleh siap bumi tak sampai pon satu saat.. malah kekuasaannya kita tak dapat malah tak boleh nak bayangkan langsung.. dia aje yang layak pakai perkataan MAHA...

satu lagi.. kalau nak kata Allah itu maha sempurna... masakan lepas kiamat dia bina balik lapisan baru kat bumi boleh kantoi pulak kat manusia yang dulu ada civilization yang lebih maju dari sekarang... kalau macam itu tak boleh la kata Allah itu Maha Sempurna...

kita teroka langit dan angkasa pon kononnya dah tau teori 'big bang' laa.. lohong hitam laa.. itu semua hanya sekelumit aje dari ilmu Allah.. padahal mmg kita takkan jumpa pn rahsia Allah S.w.t... kerana dia yang maha Pencipta lagi Maha Mengetahui.. takkan lah kita lebih tahu dari DIA pulak...

jadi.. berpeganglah pada Al-quran, Hadis dan Sunnah... dah memang dalam Al-Quran pon ada sebut tentang misteri2 kat dunia nihh.. itu semua sebagai ujian aje dariNYA.. habis kalau ujian itu pon kita percaya pada perkara2 misteri tersebut.. macam mana??? boleh memesongkan akidah pulak tu.. percaya benda2 yang mengarut.. yang tak pernah dikhabarkan oleh Allah S.W.t melalui kekasihnya Rasulullah.. lepas itu kita pulak memandai-mandai buat teori sendiri yang UFO dari planet lain laa... civilization dulu lebih maju laa... ada makhluk lain lebih dulu hidup laa sebelum manusia... dah keliru tentang homo sapiens laa.. yang bagi gelaran homo sapiens pon manusia jugak..

sebab golongan mereka bagi gelaran homo sapiens tuh kerana kononnya ada makhluk lain selain manusia yang pernah hidup kat bumi yang bukan golongan homo sapiens... itu kepercayaan scientology mereka.. takkanlah kita yang islam ni pon nak percaya.. Dalam rukun iman cuma suruh percaya pada 6 perkara aje.... itu aje... tak lebih tak kurang..

bila ahli bijak pandai agama kata UFO itu adalah Jin.. ada pulak golongan forumer yang kononnya nak menegakkan pendirian masing-masing... contohnya mereka kata bukti yang ada civilization maju itu kerana kat piramid ada gambar battery, helikopter, dan Ufo lama diukir...

habis kalau misalan kata hamba dah ada anak, anak hamba conteng-conteng kat atas sekeping aluminium... lepas tuh aluminium tuh hamba buang dan tertanam untuk berpuluh ribu tahunnya.. maka orang zaman tuh jumpa dia kata ini ialah sign dari orang zaman dulu yang menunjukkan civilization mereka... pikirkan.. logic kerr.. walhal anak hamba conteng-conteng aje....

walau macamana forumer nak menegakkan teori mereka itu terpulanglah.. hamba hanya percaya pada rukun iman sahaja... diorang nak kata apa, katalahh...

kalau kamu nak mendalami agama.. apa kata masuk topic hamba 'budi suci sejati' di bod 'keagamaan, kerohanian dan kepercayaan'

uupppp..........

ko jugak begitu..... kenal dulu orang sblm nak kondem orang lain new bie
winamp05 Post at 7-9-2009 15:29

si aizveruis tah apa ke nama dia tu...aku tau dia ni adik manja si gilo isim highlander07...klu ko pun nk terjerumus xpe la..
aku tak halang...cuma jgn di racun minda2 mereka yg masih hijau ni...
nk repeat2 mendenye...dh sebelum adam yg ada hanyalah bangsa2 jin yg menetap...tu le..ilmu Allah mmg kita xbley tackle..
better kita ngaji ilmu MENGENAL ALLAH. bahasa Tuhan ni x mcm bahasa kita bro...mungkin aku ni amat2 lah lemah dlm bab2 soal agama ni,tapi aku rasa apa yg ustaz/ustazah aku ajar dlu tu adalah berpandukan 100% al-Quran dan Sunnah..
apa2 pun...ikut lu la ye...
mmg aku newbie...so wut bro? ni la dia manusia zaman skg..dh maju2 pun masih ada prejudis n diskriminasi...
yg muda di sayangi yg tua di hormati, yg mcm ko ? di perangi? di bimbing?

"KAMI" macam pernah dengar perkataan ni..   pengembara masa = highlander07 :re:

si aizveruis tah apa ke nama dia tu...aku tau dia ni adik manja si gilo isim highlander07...klu ko pun nk terjerumus xpe la..
aku tak halang...cuma jgn di racun minda2 mereka yg masih hijau ni... ...
kiblatku30 Post at 23-10-2009 01:43

Ntah dari mana sumber dia dapat.. memandai buat andaian :re:

Follow Us
scientology? sorry ye aku nak gelak sket...sket je
scientology tak de kena mengena ngan sains mahupun setitik pun ilmu sains

aku pun bersyukur sebab Allah S.W.T masih beri kawan-kawan kat sini cahayanya untuk berpikir secara rasional...
cam aku cakap dulu, tak salah nak buat teori sendiri atas pemahaman sendiri yang sedia ada...Allah menggalakkan umatnya berfikir.... tapi tu lah, TEORI je..jangan hebohkan macam benda tu dah jadi FAKTA

FAKTA kena ada bukti, dan bukti tuh boleh jadi dalam bentuk SAINS atau AL-QURAN...
selain dua benda ni, janganlah sesekali nak terima bulat-bulat

1.5 juta tahun...
dahsyat nye...