CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sh@rk_iR

About My Wife..need some advice plsss!!!!!

letak yassin tu hanyalah placebo effect...harap maklum...

ko kan jaga board lawak... bagi je la dia duk rilek rilek tu, suh baca board ko tu... leh gak dia senyum-senyum....

carik ong gaji la untuk sebulan weh...

sebab begini ler aku serik nak mengandung. aku tanak lalui period pantang lagi.
masa pantang ler badan perempuan tak kuat/perlukan rest lebih.

aku dah fobia2.
nak aku ngadung boleh, tapi, aku nak agreement hitamputih, laki aku ada kat aku. PJJ pun tanak. sebabnya, mlm2 aku nak tdo. baby meragam ke tak tdo ke, biar laki yang jagakan.
siang mlm tak cukup tdo. dah ler badan sakit dari atas bawah tengah.
mmg BOLEH MEROYANLAH.

nasib baik tak meroyan. masih waras hingga skrg. nak suh aku lalui lagi? no..no..no..

Post Last Edit by amerthyst at 25-8-2010 15:27

tensen. mulalah pas tu kita yg letih, serabut apa seme, rasa cam takde org peduli.. dah la siang hari kita buat seme sampai letih bagai... ni  apela sangat letih dia nak banding kita yg bersalin, yg kelek perut 9 bulan, lepas bersalin seme kena handle sendiri.. pinggan mangkuk basuh sendiri, kemas katil, basuh baju, cam sama rutin dgn org tak dalam pantang. aku bukan berkira keje rumah ni, tapi seboleh bila dia balik, aku nak la rehat, dia take over. tapi x bleh sebab dia pun sama nak rehat jugak. mmg somi aku ni agak berat tulang pun.. tp takpela aku igt jerlah camne suasana aku berpantang. mmg dia lebih pentingkan emosi dia dari emosi aku. tak reti nak handle emosi pempuan, takmo paham.. bila gadoh cakap.. alasan aku baut perangai, sikit2 aku bagi alasan aku berpantang, aku berpantang. bagi dia org berpantang cam biasa je kot. nak je aku angkat tgn doa biar tuhan bagi rasa sakit, setimpal dgn sakit masa bersalin, lemah badan sama cam lepas bersalin, emosi kelaut cam org dalam berpantang, baru dia paham kot... yg susahnya bila suami x leh sabar dan kurang caring, bkn tak caring langsung. dia caring tapi ada timing... bila dia ada hal lain, dia buat hal laind ulu la.. dia nak terawikh... dia pi je walau aku dalam pantang sorang dgn baby dan anak2 lain akt rmh. dia kejar yg sunat tapi tanggungjawab dia dalam rmh blom setel. bila balik dah dekat tengah malam, last2 sama ada dia tak setel pinggan mangkuk kat siniki, tlg masak nasik ke utk esok..  sbb letih terus tido. last2.. aku yg kena basuh pingagan mangkuk. anak menangis kejap2 pegi jenguk anak. pas tu sejam dua pas tu nak amsak nasik sambung la basuh pinggang plak. tu x masuk naka layam karenah anak2 lain lagi.. letih sangat2.. tp bila aku ckp aku letih.. sapa paham?

aku pun hampir nak meroyan bila gadoh dgn suami aku. mmg masa tu nangis satu malam, anak nangis pun x pedulik. nasibla malam tu bb aku macam paham jer, dia x merengek sgt.   sedih kenangkan nasib diri. 40 hari nak jaga aku pun tak bleh sabar. tak bleh tahan badan. pas tu tengking2 jerit kat aku balik. pas tu gadoh.

hari ke 4 dah pegang penyapu. mana bleh buat sendiri, kena buat sendiri sbb kebanyakkannya laki aku tak buat. nak bertungku pun kena mintak2.. kalau x mintak tader nye org tolong panaskan dan unjukkan.. aku mmg kecik hati sangat. aku bkn nak suruh org layan aku cam gitu sampai bila2.. cakap pun main lepas jer bila kau tensen, tu pun laki aku tengking2 aku balik. stress gile.. nak baut camne aku dpt laki yg kurang caring. mulut dia yg aku dgr, dok kata x ckp tido la skang, badan letih la skang.. aku paham la letih, tapi perlu ke nak ngomel depan aku yg serabut , letih layan baby pantang sorang2 dgn anak-anak lain, seharian pg ptg minum milo cicah biskut je.. mknan berpantang? x de .. dia pnh msk kan aku 2x jer.. mmg dia nk masakkan ada hari2 lain tp aku x rela sbb tau lps tu dia yg lebih2 x larat karang .. baik beli jer lauk pauk biasa.

aku pantang x serupa pantang. bengkung x pakai, apa seme tak pakai. stokin je pakai.

rasa cam diri tak dihargai ok. rasa macam org take things for granted aku ni. biar jelah.. nanti dia buat sendiri. kalau dia x buat pun bukan effect aku. dia tak bengkung ke, tak bertungku ke, bkn aku yg sakit kemudian hari.. badan dia. cam tu ke dia pk?

nasib aku igt Allah, kalau x meroyan dah aku hari tu.

mana perenggan pertama ni.. malas dah nak taip semula.

kesimpulannya, bertuah la isteri2 yg walau suami anda bekerja di siang hari, tapi bila balik dia pandai jaga hati korang, masa berpantang. walaupun penat sehari bekerja, balik sedia ringankan emosi dan beban isteri yg berpantang sorang kat rumah dgn ringankan tulang tanpa tunjuk muka kelat. aku adalah org yg tak bertuah tu.

takpelah.. dah bahadian aku.

sebab begini ler aku serik nak mengandung. aku tanak lalui period pantang lagi.
masa pantang ler ba ...
Hana Post at 25-8-2010 14:30

aku pun serik nak anak lagi sbb bukan sakit bersalin, tapi sebab berpantang gak. kalua da org yg sanggup jaga elok2 masa berpantang, lian cerita. tapi berdasar kan pengalaman lalu, mmg hati aku kecik sangat2....
so aku choose utk stop, tapi tulah kita merancang, saja yg menentukan Allah.

org tatau kita ni buat2 kuat je kadang tu. dorang igt pas bersalin 2-3 hari patut badan dah sihat la. padahal tukang urut aku cakap, rahim kita smpai habis hari akan ambik sikit sikit masa nak kecut.. sampai la hari ke 40... so jgn la buat keje berat, penyapu jgn pegang, keje rumah biar je org lain buat, bengkung dan tungku jgn tinggal,. tapi aku ada choice ker?

Follow Us
thnx u guys.. lots of info..

tensen. mulalah pas tu kita yg letih, serabut apa seme, rasa cam takde org peduli.. dah la siang har ...
amerthyst Post at 24-8-2010 22:52

tumpang simpati dengan amerthyst..
simpati sgt dengan akak..

bersbr la shark..semua mengalami benda yg sama utk 1st bb. baby blues namanya... hormon perempuan yg baru bersalin amat sensitif...asyik menangis..penat tu satu hal...

ko suruh wife ko baca thread ni..sure realese ckit..dia nak kawan tu nak luahkan....bila dok sorang2 tu yg mcm2 dtg....

tumpang simpati dengan amerthyst..
simpati sgt dengan akak..
naQi-tiRa Post at 25-8-2010 15:21

ntahla naqi.. akak bila letih mulut ckp je x puas hati apa.. tp masalahnya suami x phm n x sabar.. dia plak berdebat dgn kita dia pun letih keje byk kt opis, blk rmh kena buat itu ini x rehat..

camne la kita x terasa.. padahal yg kita bersalinkan tu anak dia. nk hidup ni mudah2 je.. kali ni berpantang akak dah let go dah perasaan nak berbengkung tu, sbb tu tak de sebut pun nak bengkung kat dia sangat, walau hati nak bengkung. tungku tu jer akak tak mo tinggal sbb macik urut dah ckp takut ada ketul2 darah dlm rahim x habis keluar.. tungku lah 2x sehari.. ni pun sempat buat sekali je pkl 12 mlm bila si kecik lena sket.. tu pun tak tetiap hari dah.. sedih mmg sedih,t erutama lepas pantang, bila kita tensen, org tak pujuk.. bkn nak pujuk, kdg tu kita kena marah balik.

kdg pasal hal ni rasa nak bercerai pun ada. sbb tau dah takat mana kita ni dihargai ke tak dihargai.

perghhhhhh, dasat giler korang masa pantang pong pegi shopping complex.....x berani aku nak bwk bini ...
Sh@rk_iR Post at 24-8-2010 16:37

masa dalam pantang aku bawak bini aku pusing naik keta...bila dah boleh jalan dia lak ajak pg pusing2 masa tu dah sebulan..

Reply 46# amerthyst

sgt bersimpati ngan ko...kira ko ni sgt tabah nak hadapi dugaan camtu...

Wife aku pernah mengalami situasi meroyan nih...asik nk nangis je,pastu asik marahkan baby yg sememangnya tak tau ape2 tu. Aku dari seorang penyabar terus aku plak yg meroyan. Yelah aku berlemah lembut die nangis, aku tinggi suara lagilah menangis..sampaikan die pernah mention nak bunuh diri, and nak cerai sebab aku nasihatkan die. Dua kali die mintak cerai sambil tinggi suara dengan aku. Lastly aku ckp dengan die kali ketiga die mintak cerai aku redha je..tak de lak die mintak cerai kalu die tengah royan2 tuh. Last aku yg tekanan, pening tak tau nk buat ape. Aku pendam jek. Tu bukan situasi berpantang sendiri tu. Kat umah mentua aku lagik. Even die meroyan kat depan mak die lagik. Aku risau sangat mase wife aku tengah royan tu time die tengah pegang baby. Bukan ape takut die campak je baby tuh. Buakn aku tak bagi fully support, tapi dah fully loaded support dah tapi keadaan tetap sama. It takes dlm 3 bulan baru keadaan kembali stabil. Now wife aku  ngandung anak ke 2 plak. Mudah mudahan tak jadi lagi situasi yg benar2 menakutkan aku tuh.

salam..I forumer baru kat sini..baca pengalaman sume takut pun ada..I'm thingking of berpantang sendiri kat rumah delievr my 3 bb in December.....w/pun rumah mak dekat dan masih boleh menjaga...tapi kesian kat orang tua....knowing my hubby..I know that nanti I end up doing everything on my own....fening2...

ntahla naqi.. akak bila letih mulut ckp je x puas hati apa.. tp masalahnya suami x phm n x sabar ...
amerthyst Post at 24-8-2010 23:39

aduh kak..tambah sedih saye dengar...
walaupun saye belum kawin lagi..baru2 ni kakak saye bersalin...
alhamdulillah dia ok la..
cuma dia ngan hubby dia PJJ...

tah la..bila baca cite akak series saye rasa simpati, kesian sgt...
rasa macam nak tlg akak b'pantang mcm saye tlg kakak saye je..
aihhh...bawak bersabar ye kak..
sepatutnye akak kene buat bengkung betul2...
tungku betul2...
rasa marah pulak kat suami akak..mmg tak patut betul..

mana perenggan pertama ni.. malas dah nak taip semula.

kesimpulannya, bertuah la isteri2 yg walau ...
amerthyst Post at 25-8-2010 14:55

kisah ko lagi teruk la. simpati aku.   kalau aku, dah confirm meroyan kot.
aku nie, laki ada 2 minggu pertama sahaja. duk umah mertua dgn laki.
lepas tu, pergi bertugas. laki takder. nak duk umah mertua tanpa laki, takut. itu pasal ler balik umah mak sendiri. tapi, rasanya teruk lagi kot. kiranya, aku kira OK lagi la dari ko.

Reply 31# DARSITA

yg ni pon setuju gak..kalu bule tak yahla harapkan org tua nak jagakan kita waktu pantang..lebih baik uruskan sendiri..unless mmg parents tu sendiri yg offer diri nak tolong kita...kkdg, bila kita terlalu mengharapkan org..bila harapan yg diharapkan tu tak sprt yg diekspektasi..gitula kekdahnya..bule jadikan isteri bertambah depress.

Reply 35# mamahusna

tul tuh..bila TT dah upah org wat keje2 umah..at least masa u ade lebih sket utk spend dgn isteri..jadi, kurangla sket isteri tu rasa stress..

Post Last Edit by Hana at 25-8-2010 16:13
rasa macam nak tlg akak b'pantang mcm saye tlg kakak saye je..

naQi-tiRa Post at 25-8-2010 15:53

ko nie, kalau ada pengalaman jaga orang bersalin, patut ko buat khidmat services ajer.

ala. services ko tu ala2 maid sket la.
antara task2 nya :
~ masak utk orang berpantang
~ jaga baby sementara mak baby rest/tdo/dia buat tungku sorang2
~ basuh baju + jemur baju + lipat baju utk mak & baby

ko takder kepakaran mengurut. so, takyah ler urut2. setakat buat task2 diatas dah cukup ok dahh sebenarnya.
mandikan baby tu ko tolong2 tuan umah ajer. katala ko tak kepakaran.

tau tak..ramai orang kaya raya?   (bunyi ajer best) tapi, nak cari orang tu susahhhhhh...

aku rasa, bila aku tua & takder duit income, aku opts for this job. siang dtg umah orang, petang2 balik.
buat 3 task diatas ajer.