CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluezink

THE WOLVERINE 2013 [ JULY,25]

review mana review

wajib tengok................

dah tengok, dah macam ninja assasin dah cerita dia, cerita gred b gituhhhh tapi nasib baik ada hugh jackman. patutnya theols biarkan jer cerita wolverine yang first tu dulu, dah cukup perfek. ni menambah lagi dah ler x best mane

tk best..  dh macam citer jepun..  samurai...  ninja...  yakuza...

Mmg x best.. aku expect more than that.. aku dh r x minat psl citw samurai yakuza sumer nii.. penat last 2 weeks aku repeat balik citw xmen sumer..

Aku baru tgk td..ermmm,x best kot.so so jer..tp rase2 nye ade wolverine 3

Follow Us
Wolverine version samurai... Banyak sangat pasal ninja yakuza ... Plot pun macam boleh expect... Overall boleh la layan..

aku da tgk smlm....aku tgk sbb nk tgk hugh jackman tu hehehe ala aku x brp gemo la cite samurai2 plak dlm wolverine..huhu..tp scene atas bullet train tu best..mmg thrill tp x se bess cite siri x-men yg hugh jackman blakon la..sbb wt kt jepong plak..ade ninja samurai segale..so rase cm x seswei.....
overall ok la x borink pn cte ni

sape yg nak tgk nanti...  dh abis jgn kuar dulu...
prof  charles xavier ngan magneto keluar..  nk minta bantuan dr wolverine

alolooo rmi kt x best lak...kena gak tgk...tiket dh bli....
alal layan je laaa...yg penting nk mkn pop corn yg sedap ittewww

sbnrnye aku pun tak paham celah mane yg korg kata boring. sbb aku tgk best je. ye mmg citer ni agak slow skit sbb ade adegan flashback n beberapa adegan yg takyah pun takpe. cth adegan gotong royong potong pokok tu. tp overall aku suke je filem wolverine ni. sbb sorg yg biasa tgk anime follow citer jepun aku tak terganggu pun bile citer ni agak kejepunan skit. dh mmg buat kt jepun kenelah wat ala jepun. dan aku puji pengarah die sbb detail pasal kisah org jepun, instead of buat ikut kefahaman kepala otak sendiri je.

taklehla nk samakan citer ni ngan wolverine origin, sbb citer ni pun start after wolverine bunuh jean grey masa ending x3. which mean citer ni sbnrnye timeline die jauh la gak ngan origin tu. harusla wolverine ni makin lama makin matang. and mariko yashida ni sbnrnye mmg love interest wolverine selain jean grey tu. so watak die agak pentingla jugak bukan sekadar tempelan. n kalau korg perasan jalan citer die gradually makin berkembang. 1 dr yashida tu dah nak mampus mintak tlg wolverine pindahkan immortality die kt wolverine, secondly die mampus n cucu die mariko dikejar yakuza plak. dr sinilah tnp disangka logan berjaya selamatkan mariko n terganggu la plan viper tu nak culik mariko. 3rd rupe2nye bapak n tunang mariko ni yg berkomplot nk matikan mariko so bapak die leh la rampas harta yg patut diwarisi oleh mariko. 4th rupe2nye mariko ni sengaja diletak sebagai pewaris so senang atuk mariko nk amek alih harta die pas die dpt mewarisi immortality mariko.

so far aku enjoy je.  with or without popcorn takde plak aku menguap ms tgk cite ni.

mirage_46 posted on 26-7-2013 02:15 PM
sape yg nak tgk nanti...  dh abis jgn kuar dulu...
prof  charles xavier ngan magneto keluar..  nk m ...

yeke..alamak tataw plak.kejap or lama scene tu..

hmmmm....berbelah bagi lak aku nak menengoknya

tengok trailer pun I feel i should go for red2 atau turbo

I feel like this film memang boring or another mindless action movie....just from the trailer alone

cite wolverine ni tak borink pon....aku suke je..best gak action dia....cuma ada element samurai yakuza ninja bagai tu x brp masuk..bg pdapat aku la..

aku nak tgk pelem neh sok ptg.. arap best di hatiku..

Cerita dia best sebenarnya.. twist pasal datuk dia tu pun di 3/4 movie cam merry dah rasa..
Awal nye saja agak slow sikit.. lagi satu klu kepada sesiapa yang baru layan Wolverine akan
rasa seolah2 wolverine ni a stand alone movie tak de kaitan dengan (X-Men) sbb tak banyak
penampilan mutant sedangkan klu tgk time line lepas X3 punya la banyak mutant hidup

Sib baik time credit tu Prof X hidup dan magneto dapat power mintak tolong dia..

Rasanya dua2 tu datang dari past timeline, somehow dia orang guna time travel machine gamaknya..

Anyway tak sabau tunggu next year...  

aku ingat ni kisah selepas wolverine origin, di mana dia berjumpa gepren dia lady deathstrike
rupanya selepas x-3

aku pn sebenarnya x berapa nak faham...wolverine kali nie dekat masa bila...
tapi bila file yukio tu ada gambar strom & wolverine...aku dah agak...cite slps X3
lagipun jean grey pn dah mati...

sesiapa yg rindu pd watak jean...dia muncul kali ni...
ya...memang mutant utk filem nie x banyak..selain Yukio yg boleh ramal masa depan hanya ada viper shj...
lain2...watak samurai yakuza...

citenya agak slow bila mariko & wolverine bersama2 melarikan diri...
best pn time dekat2 penamat...

korang kena tunggu sampai habis...baru ada kemunculan Magneto & Prof X
time nie Prof X berkerusi roda....

Seperti biasa, Hugh Jackman memang Wolverine yang sejati! Karekter Wolverine dah sangat melekat dengan dia. Dengan sedikit skrip humor diselitkan, mamat cakar besi ni tak "seganas" mana pun. LO...sebabb pasal pompuan dia cair.. Tapi bila masuk bab fighting, sifat agresif Wolverine tu ternyata masih menjadi. Aku rasa nak mengekspresikan perilaku Wolverine tu bukan senang, so salute kat bro Hugh! Kalau korang tak tahu yang Wolverine aka kuzuri  ialah salah sorang ahli X-Men then mungkin cerita ni kira biasa-biasa la tapi sebab aku tahu Wolverine dan X-Men tu sapa so cerita ni sangat boring. Jean Grey tolak tepi ar sebab dia sekadar imaginasi dalam kepala Logan jer. Dan sebesar-besar nippon macam tak ada sorang mutant pun. Awal-awal aku fikir yang minah rambut merah tu mutant yang power tapi itupun tak tahu yang dia mutant ke tidak sebab dia hanya meramalkan kematian yang so lame
At least kalau ada cameo ahli X-Men or ada mutants kat nippon ke then cerita ni pasti best gak ar. Hmmmm.Pelem  kuzuri kali ini, tak fokus sangat aksi mutan-to-mutan, ia lebih kepada seni nippon secara kasarnya. Aku tertarik dengan suasana samurai yang berjaya ditimbulkan dalam cerita ni, kiranya boleh feel suasana samurai tersebut, even dalam diri Wolverine tu sendiri.
The Wolverine aka Kuzuri [2013] ni mengambil latar masa selepas peristiwa pelem X-Men: The Last Stand [2006], yang mana X-Men telah pun dibubarkan. Logan (Hugh Jackman) stay kat hutan kanada dengan keadaan yang tak terurus sambil dibayangi oleh halusinasi Jean Grey, dan jugak peristiwa pengeboman Nagasaki tahun 1945.
Satu hari Logan didatangi oleh Yukio (Rila Fukushima), seorang gadis  rambot merah mcam clown pon ada.. yang mempelawanya ke Tokyo untuk bertemu dengan Yashida (Hal Yamanouchi), CEO sebuah syarikat teknologi yang dah ganyot & sedang nazak dengan cancer. Yashida adalah seorang tentera nippon yang penah diselamatkan oleh Logan sewaktu peristiwa pengeboman Nagasaki.....bla bla bla....diam tak diam , si Yashida menawarkan untuk melakukan transplan, iaitu memindahkan immortality Logan kepada dia, tetapi Logan menolak offer tersebut. Malam tu, doktor peribody Yashida, seorang mutan Viper (Svetlana Khodchenkova), telah memasukkan robot aka parasit ke dalam badan Logan yang mampu melumpuhkan abiliti penyembuhan Logan.....Dan satu lagi scene penting nak bagitahu ialah kuku besi Wolverine patah kat dua2 tangan. Macam mana Wolverine nak lawan kalau tak ada kuku kan. So, ...korang kena tengok laa baru tahu...hahaha