CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

SBF replied at 8-11-2016 06:49 PM
Nasi kerabu ke.. Nasi belauk ada? Hihi

bukannn.. nasik arab

Orang arabbb.. Balik Arab.. Berjubah labuhhhhh...

nasihat saya, jika nak hibahkan Takaful, mohon tengok balik berapa hutang yang kita sedia ada yang bakal kita tinggalkan. Nanti anak/isteri dapatlah depa cukup makan. Kita yang dah tiada sekurang-kurangnya aman disana pasal hutang dibayar. Buatlah perancangan dengan rapi. Reserve sebahagian untuk bayar hutang... dan sebahagian lain baru hibah untuk waris.

Bayangkan dapat duit pampasan Takaful RM10,000.  Cadang nak buat badal haji dah RM1,500. Nak belanja anak sekolah lagi. Nak bayar itu ini. Rumah tak ada.. tanah tak ada.. ishhhh.. Tengok baki duit bank tinggal ratus ringgit saja.. hmmmmmmm..

Cukup tak rasanya pampasan Takaful yang korang punya tinggalkan nak bayar hutang.. dan bayaran yang lain..

Edited by mbk at 1-12-2016 01:21 PM

Masaalah betul kalau jumpa cam gini. Penin ejen nak layan.. Mana boleh ambik Takaful kejap-kejap. Ini bukan biskut chipsmore..kejap ada ..kejap tak ada..

Bila saya mesej anda dan tawarkan pelan takaful, saya bukan nak jual apa apa pada anda. Jauh sekali nak mengemis mintak duit anda

Bila saya mesej anda, itu maknanya saya beri anda peluang untuk dapatkan jaminan bertulis dari syarikat saya. Jaminan yang akan beri gantirugi bila anda sakit kritikal, hilang keupayaan atau meninggal dunia.

Tipu lah kalau anda cakap anda dah terlalu kaya, tak perlukan duit.

Sedangkan harta anda terutamanya simpanan kecemasan, pelaburan dan KWSP semuanya akan dikorek untuk tampung belanja bila dah sakit kritikal

Sesetengah orang, bila sakit kritikal seperti strok, sakit jantung, kanser, rosak buah pinggang, mengalami masalah susah nak bekerja semula. Maka bila tak dapat bekerja, hilanglah sumber pendapatan berterusan

Sapa nak tanggung belanja sara hidup selepas tu?

Persaingan saya adalah dengan penyakit dan ajal maut
Bersyukurlah saya yang mesej anda dulu

Kalau ajal maut dah ketuk pintu kehidupan dan sapa anda
Apa agaknya yang bermain difikiran anda nanti?

Sign up sekarang sebelum terlambat

Orang offer nak kasi duit bila susah nanti, takkan tak mau?

Salam,

Saya agent AIA Public Takaful,

Kalau ada yang berminat mencari medical card serendah RM67 sebulan tapi dengan benefit 100% full coverage hospitalization, min RM100k claim tahunan dan UNLIMITED untuk seumur hidup, hanya swipe card dan setel!

Boleh whatsapp saya, Hanim 017-3930527 / Iqmal 012-3503015
Atau LIKE page kami 'Medical Card Pilihan Saya' di FB untuk free quotation.

Thank you admin

Follow Us
hanim215 replied at 8-2-2017 05:04 PM
Salam,

Saya agent AIA Public Takaful,

apa kelebihan lain?

AIA ni dekat certain hospital memang ada priority lane, tak payah beratur panjang2 nak register, boleh swipe medical card AIA and nanti keluar resit untuk tengok wad mana yang sesuai dengan pelan kita ambil. Kalau ada wad kosong, boleh terus admit je.
Kalau dekat hospital platinum AIA contoh macam columbia asia, tak payah bayar deposit sampai beribu untuk masuk wad (cashless admission).

And yang paling best, AIA takde caj ko-takaful tau. Means time nak discharge tu usually kena bayar 10-20% daripada jumlah bil hospital.
AIA dapat privilege ni so client tak payah topap apa2 lagi masa nak masuk and keluar wad. Semua pakai medical card je

Kalau berminat nak tahu lebih lagi, boleh tinggalkan no untuk saya whatsapp atau boleh whatsapp saya dulu di 017-3930527 (Hanim).

Boleh juga tengok info lain di www.facebook.com/kadperubatanpilihansaya

hanim215 replied at 8-2-2017 05:46 PM
AIA ni dekat certain hospital memang ada priority lane, tak payah beratur panjang2 nak register, b ...

my husband punya company baruuuu je tukar AIA..
i hate this service so bad. nak swipe pun asyik offline je.
bila pergi klinik, kaunter akan tanya kad apa... bila cakap AIA diorang cakap sorry offline.. malah diorang pun benci dengan kad AIA ni
bila call CS AIA, depa suruh call HR pula... bila tanya kalau sakit weekend macam mana? jawapan senang je.. tak tau... hampagas betul!
dah lah tu sekarang banyak nau tak cover.. ketahian sangat!

sekian laharan ku buat AIA

Kisah Langau dan syaitan
-------------------------------------

Ada kenalan Facebook aku baru kehilangan bapanya disebabkan kemalangan jalan raya. Semasa tengah kemas dokumen, dia terjumpa resit Takaful ni. Dia suruh aku datang jumpa dia dan ambil benda ni suruh cek dengan Takaful. Dia syak Ayah dia ada ambil plan dengan Takaful.

Aku baru cek dengan pihak Takaful siang tadi apa benefit yang bapak dia ambil. Rupa rupanya bapak dia ada benefit Hibah Takaful sebanyak RM100,000. Aku tanya inforce atau tidak policy nya?

Rupanya dah SURRENDER pada 21 Oktober 2016.

Jadi aku tanya pada dia kenapa arwah surrender? Dia tak tahu. Dia tanya Mak nya. Mak nya bagitahu, Jiran yang hasut suruh berhenti katanya insurans ni penipu dan takkan dapat claim.

Rupanya kenalan Facebook ni di tahun akhir belajar di UiTM, adik ada 2 masih sekolah. Tingkatan 4 dan 5. Mak nya suri rumah sepenuh masa. Jadi aku terfikir, macam mana nak teruskan kelangsungan hidup?

Entah berapa pula si Jiran tu bagi kat Keluarga kenalan aku ni, aku harap cecah la 5 angka. Disebabkan sorang yang telah beri salah info dan memperjudikan masa depan keluarga ni, aku harap kau rasa bersalah sampai mati nanti.

Bila sakit jumpa Doktor.

Bila kereta rosak jumpa Mekanik.

Bila nak belajar agama, jumpa Ustaz.

Bila nak tanya pasal Takaful, jumpa Ejen. Jangan jumpa langau atau Syaitan.

-Copypaste-

ada sesiapa leh komen Gibraltar BSN Life Insurance tak?

zasrfikri replied at 15-3-2017 01:18 PM
ada sesiapa leh komen Gibraltar BSN Life Insurance tak?

Setahu saya ia konvensional ( bukan patuh shariah). Kalau nak Takaful ambik yg namanya ada Takaful. Contoh: prubsn Takaful, AIA public Takaful, Zurich Takaful, Takaful ikhlas.

hanim215 replied at 8-2-2017 05:46 PM
AIA ni dekat certain hospital memang ada priority lane, tak payah beratur panjang2 nak register, b ...

btl ke AIA ada plan byr sekali utk cover 1 family?

Ada orang
- Dah setahun ambik pelan takaful, tapi bila dengar ada pelan yang lagi murah, terus sign up yang baru. Bila ejen tanya khabar, senyap. Agaknye ejen baru tu tak terangkan pasal waiting period 120 hari ataupun incontestability period (1-2 tahun tu kot?)

Ada orang
- Dah set appointment nak jumpa di sekian-sekian tempat. Dah bergelas-gelas air ejen tu hirup, muka tak nampak-nampak. Call tak berangkat. (Ni paling biasa)

Ada orang
- Dah disahkan penyakit dan kena buat operation minggu depan, baru nak sign up takaful yang paling tinggi coveragenya. Masa ejen tanya dulu, jawabnya nak tunggu masa yang paling sesuai. (Ni pun biasa jugak)

Ada orang
- Yang kesedarannya sangat tinggi, sanggup terminate astro, kurangkan makan mewah semata-mata untuk sediakan perlindungan sebelum jadi perkara yang yang tak diingini.

Persoalannya di sini, anda orang yang bagaimana?

#Prudentialbsntakaful
#TabungWanita
#hibahtakaful
#WomenOfInspiration

mbk
0192853910

Dari pemerhatian saya, seseorang yang serius nak mencarum Takaful terutama hibah Takaful apabila dia rasa:

1. Dia seorang ibu atau bapa tunggal
2. Hanya ada anak-anak perempuan
3. Pernah melihat sendiri perebutan harta pusaka dikalangan waris (terutama adik beradik, mertua).
4. Teringat akan pengorbanan ibu atau bapa
5. Hutang

Kalau bab kesedaran meninggalkan aset dan pembahagian harta pusaka, saya lihat kaum hawa lebih peka terutama yang melibatkan hibah .

Anda di no. yang mana?

mbk

Untuk orang perempuan, memang saya tekankan supaya mereka mengambil pampasan sakit kritikal yang tinggi. Kenapa?

Berikut merupakan top 10 claim pampasan sakit kritikal pada tahun 2014, mengikut turutan

1. Cancer of breast (361 kes)
2. Heart attack (148 kes)
3. Kidney failure (109 kes)
4. Stroke (104 kes)
5. Coronary artery disease (98 kes)
6. Other types of cancer (93 kes)
7. Cancer of small intestine & colon (85 kes)
8. Cancer of bronchus, trachea & lung (80 kes)
9. Nasopharyngeal carcinoma (juga sejenis kanser, 80 kes)
10. Cancer of cervix uteri (79 kes)

Cuba kira, daripada top 10 claim di atas, berapa daripadanya adalah kanser?

Dalam web site BNM menyatakan ada 11 Takaful operator yang mempunyai lesen Takaful. Kalau nak buat perbandingan diantara 11 syarikat ini..alamatnya sampai ke akhir tahun pun tak akan habis. Jadi nasihat saya, kalau nak bandingkan tue hanyalah ambik 2 syarikat yg sudah establish dan banyakkan bertanya pada kekawan yg dah ambik Takaful. Kalau tanya ejen, mesti dia kata takaful merekalah yg terbaik.

Sila buat pilihan.

1) Stop Takaful untuk bergaya dengan kereta mewah, melancong, beli barangan rumah mahal2.

2) Kurangkan kos diatas untuk bayar takaful yang mengandungi manfaat pampasan kematian/lumpuh kekal 5-10 tahun gaji, pampasan sakit kritikal 3-5 tahun gaji, pampasan kecacatan kemalangan 5 tahun gaji, & manfaat kad perubatan berjumlah 1-4juta?

3) Nak Teruskan pilihan No.1, & akan jual kereta, rumah & asset2 yg ada untuk bayar kos rawatan jika ditakdirkan sakit kritikal. Dan kegunaan sepanjang lumpuh kekal.

Buatlah pilihan anda masing2, saya hanya sampaikan kebaikan buat persediaan takaful. Sape2 yang buat pilihan No.2 boleh segera hubungi saya. Saya bantu anda siapkan permohonan takaful.

Kalau anak ada G6PD, pastikan bagitahu kepada agen sebelum sign up polisi, kena declare.

Tahun 2013 semasa di unit peadiatrik, saya pernah jumpa seorang kanak2 telah dimasukkan kedalam wad akibat kencing berdarah kehitaman.

Mengalami hemolytic anemia, Hb drop.

Transfused blood.

Bila disiasat, budak tu ada G6pD dan ayahnya tersalah bagi makan kacang parang semasa dalam perjalanan ke pulau pinang.

kredit: Muhammad Rahmat

Insuran/Takaful ni kita akan nampak kegunaan dia bila ada malapetaka. Selagi tak dak malapetakan, rasa beban saja nak bayar. Tapi, at least it gives you peace of mind.