CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: biskut_milo

Susu formula yang diguna

Reply 660# bunga_lestari

samalah macam eyra after deliver memang xdk susu,tp setiap 15min eyra akan bg gk BF walaupun xkeluar papun,lama kelamaan eyra perasan keluar cecair jernih n teknik penyusuan eyra salah sebab sampai berdarah puting..eyra kena tahan kat wad selama 5 ari sebab ank eyra kena complatekan injaction untuk kuatkan paru2,dalam masa 5 ari dk kat dalam wad memang tension sebab pengalaman baru,dengan xtido sebab bby meragam nk dipangku jer menyusu sampai pagi,minta susu kat nurse macam2 alasan nurse bg..nasib baik xmeroyan eyra time tuh.. ari ke-5 keluar wad baru mengurut selepas tuh barulah bengkak susu..masa dalam pantang eyra perasan susu makin kurang xtau kat mana silapnya,lagi satu eyra jahil bab penyusuan n breast pump bagai niterus mak mertua suruh topup FM waktu malam sebab kesian tengok eyra xtido asyik pangku bby menyusu jer sampai pg..

kalaulah eyra jumpa forum nih awal cket mesti eyra xjahil bab penyusuan tentang breast pump/petua bg susu banyak/multivitamin/stok susu...eyra pernah baca dlam bod ni jugak pasal penyusuan bayi,hampir menangis eyra baca pengalaman diorang masa susu mulai kering dan usaha2 yg diorang lakukan terasa diri nih ibu yg zalim plak sebab bg ank eyra susu lembu jer..

pasal perbezaan susu free lactose & hypoallegenic nnti eyra tanya sapa yg arif bab nih..thank..B_L...

Reply 661# eyradanira

sabarlaah ye eyra..sya sndiri pn rsa sedih bila sya trpksa cmpur susu..sya ckp kat anak, bisik kat telinga dia "maafkan ibu sbb trpksa cmpurkan susu.."
sebab sya pon x brp tau teknik menyimpan stok susu ibu pada awalnya..dan, sya agak menyesal x simpan stok susu saya dr awal..klu sya buat mcmtu,mgkn anak sya snang mnum susu dlm botol dan dpt susu ibu sepenuhnyer..

natijahnya, anak sya kerap demam,batuk dan selsema sejak sya campurkan susu ni (dr 3bln hgga skrg) sbb khasiat susu ibu adalah khasiat terbaik dan mempunyai antibodi yg tinggi..bila dah campur, jd kuranglaa antibodi dia kan..

Reply  eyradanira

sabarlaah ye eyra..sya sndiri pn rsa sedih bila sya trpksa cmpur susu..sy ...
bunga_lestari Post at 23-3-2012 22:57

pas pengalamn ini eyra akn jadikan pengajaran yg berguna unk bakal2 ank eyra kelak..nk menyensal pun xguna segala2nya dh terlambat so lani eyra cuma buat yg terbaik n termampu jerlah untuk ank eyra..

pas pengalamn ini eyra akn jadikan pengajaran yg berguna unk bakal2 ank eyra kelak..nk menyensal ...
eyradanira Post at 24-3-2012 08:50

yerlaa..betul tu eyra..samalah kiter..cba yg terbaik aje kann..insya-Allah

Reply 657# eyradanira

pasal susu Lactogen teringat sorg kwn masa my baby warded hospital ampang..baby dia umur 14hari warded sbb demam..suppose baby x bleh demam..
pastu amik air tulang belakang anak dia didiagnos meningitis (jangkitan selaput otak).
masuk wad 2minggu on antibiotik...pastu kat spital minum susu s26 so doc suggest dia
stop lactogen dan minum s26..i donno if lactogen tu trigger the fever but after minum s26
anak dia every immunisation x pnh demam.. sama dgn my baby...

my sister dulu anak dia kerap cirit birit so doc suggest minum frisolac.. smpi umur 2thn gak
anak dia minum frisolac pastu tukar DL..tp frisolac seangkatan enfagrow, anmum...mmg mahal laa...

i pun x tau nak suggest susu apa since ur baby dah 1 yr old kan..

mase baru bersalin aritu...saya try bg bb saya susu lactogen..tapi dia muntah2 n cirit birit..now saya tukar ke anmum..dia bole terima...mmg lah mahal..tapi nak wat camne...tapi malam saya still breastfeed dia...cuma kat umah pengasuh je bagi susu formula..

Follow Us
mase baru bersalin aritu...saya try bg bb saya susu lactogen..tapi dia muntah2 n cirit birit..now sa ...
teha86 Post at 26-3-2012 15:19

tahniah,teha..ko bersalin bila?bby gurl or boy...patutlah lama xnmpak berkuntum dlm porum..

tahniah,teha..ko bersalin bila?bby gurl or boy...patutlah lama xnmpak berkuntum dlm porum.. ...
eyradanira Post at 27-3-2012 16:53

bulan 1 aritu....bb gurl....hihihihi!!! skrang da bole berkuntum balik...hahahah!!! camne ek..anak aku minum susu anmum berak sembelit la...susu ape yg baby tak sembelit erk...lactogen mmg fail la...dia muntah2..

bulan 1 aritu....bb gurl....hihihihi!!! skrang da bole berkuntum balik...hahahah!!! camne  ...
teha86 Post at 29-3-2012 09:48

owh,bby gurl..tahniah..bestkan jd mommy,pasni keraplah berkuntum kat bod nih,bod gosip tinggal jejak jerlahko still BF lg x?kalau still BF teruskanlah BF jangan jadi cam aku menyensal
xsudah kekdahnyer nih..hu..hu..aku pun ada masalah yg sama cam bby ko yg bezanya bby aku xboleh minum susu untuk setahun keatas,lani still minum susu LECTOGEN (0-12MONTHS)walaupun ank aku dh 1tahun 5bulan++..aku bawa g jmpa pakar so xdk masalah sebab ank aku xbergantung sepenuhnya pada susu..kalau x mesti tiap bulan aku kena spend beratus untuk susu ISOMIL xmampu kekdahnyer mek teha..
setelah aku khatam thread nih :mamil gold,nan ha,similac fL,enfa,snow..apapun ko kena rujuk pada pead dulu okeh untuk masalah ank ko..

owh,bby gurl..tahniah..bestkan jd mommy,pasni keraplah berkuntum kat bod nih,bod gosip tinggal j ...
eyradanira Post at 29-3-2012 11:34

aku still BF anak aku..tu pun malam ngn mase cuti la...kalo ngn pengasuh ..dia minum susu formula...tu la..aku nak kena tanya doc la..susu ape yg sesuai ngn anak aku..sian aku tgk dia meneran nak berak...tapi tak kuar...pastu bila tak le nak berak..dia start menangis la..tak leh tido sume....aku syg nak lepas BF...sebb rase cam rugi..susu tgh banyak...heheheh!!! bila Bf...badan bb kuat...montel da anak aku...baru dua bulan berat dia dah 5.4kg..hehehehe!!!

aku still BF anak aku..tu pun malam ngn mase cuti la...kalo ngn pengasuh ..dia minum susu  ...
teha86 Post at 29-3-2012 12:04

aku rasa kalau ank ko xsesuai FM untuk kebaikan ank ko batter ko buat stock BF untuk kasi kat pengasuh..lagipun susu ko banyak,rugilah lagipun kesian kat ank ko teha baru 2bulan dh sembelit + 1 hal plak ko nk kena cari susu yg serasi dengan perut ank ko xserasi menbazir plak..ko mula kerja bila teha..

aku rasa kalau ank ko xsesuai FM untuk kebaikan ank ko batter ko buat stock BF untuk kasi k ...
eyradanira Post at 29-3-2012 12:12

tulah..masalahnye...bila malam anak aku isap susu kuat gile..sampai kempis breast aku...bila aku nak pump...sikit je kuar..berjam2 aku tunggu..dapat sikit je...hihihihi!!

tula..nak tukar membazir plak setin tu mahal woooo...doc ckp...pas bg FM..bagi dia air masak...biar hadam...sebb susu ibu kan tak sama ngn FM..selalunya anak aku berak ok...seminggu ni dia berak sembelit..sian plak aku tgk...

tulah..masalahnye...bila malam anak aku isap susu kuat gile..sampai kempis breast aku...bi ...
teha86 Post at 29-3-2012 12:16

kalau sembelit kene tukar susu laa..jgn bg daa..biarlaa rugi sikit drpd kta tgk anak kta sakit n merana kan..
teha ni sama mcm sya, sya breastfeed anak sya time malam n cuti..msa kat taska, mnum susu formula..
sya nk jgk buat stok tp kes sma mcm teha la, bila pam, sikit n berjam2 bru dpt 1-2oz..

anak sya dulu sembelit bila mnum dumex..satu tin mmg x berusik, buang mcmtu je sbb xtau nk bg saper..
skrg ni, alhamdulillah, dia mnum susu dutch lady ok..

kalau sembelit kene tukar susu laa..jgn bg daa..biarlaa rugi sikit drpd kta tgk anak kta s ...
bunga_lestari Post at 29-3-2012 12:29

tula...ingat gaji ni nak tukar susu lain...ramai kata susu dutch lady bagus...tapi ade ke susu tok baby 2 bulan...sayang kan..ingat susu mahal bagus...tapi tak gak...pas ni mmg kena tukar susu la...

tulah..masalahnye...bila malam anak aku isap susu kuat gile..sampai kempis breast aku...bi ...
teha86 Post at 29-3-2012 12:16

kalau camtu ko kena jugak cari susu yg sesuai ler teha..kesian kat ank ko..papun ko kena rujuk doc ok..

kalau camtu ko kena jugak cari susu yg sesuai ler teha..kesian kat ank ko..papun ko kena ru ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:30

tulah...susah gak erk...kan senang kalo tak keje...huh!!! kenyang anak aku minum susu aku 24 jam...hihihihi!!!! takpela..nanti aku check ngn doc...susu ape yg sesuai erk....risau plak...sembelit anak aku...hihih

tula...ingat gaji ni nak tukar susu lain...ramai kata susu dutch lady bagus...tapi ade ke  ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:25

susu mahal xbererti bagus untuk penerimaan ank kita n susu murah xbererti xbagus,isu disini janji sesuai dan serasi dengan ank kita..nk cari yg serasi tuh yg payah,kena sentiasa mencuba..xpastilah ada ker x dutch lady untuk bawah setahun..

susu mahal xbererti bagus untuk penerimaan ank kita n susu murah xbererti xbagus,isu disini ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:35

tulah...nak kena check gak tu..ermmm...takpela...nampaknye kena try satu persatu susu la erk..tapi ok ke..kalo kerap tukar susu??

tulah...susah gak erk...kan senang kalo tak keje...huh!!! kenyang anak aku minum susu aku  ...
teha86 Post at 29-3-2012 13:32

semua nk yg terbaik untuk ank tp kalau xkerja camana nk penuhi kperluan c ank+ lain2 lagi..memang ikut ati aku pun xmau kerja nk jadi surirumah full time..hik..hik..tp xberkemampuan so kena kerja gk  ler nk ringankan bebanan tok laki..xpalah ko refer dulu kat doc ok..lani ank ko siang minum susu anmum ker sementara nk cari susu lain?ank ko sembelit tiap2 ari ker or 2 3 ari baru po po..

semua nk yg terbaik untuk ank tp kalau xkerja camana nk penuhi kperluan c ank+ lain2 lagi..m ...
eyradanira Post at 29-3-2012 13:39

last dia berak banyak..ari jumaat lepas...pastu aku tanya pengasuh dia...dia ade berak..tapi sikit2 je...pastu dia mcm tak puas berak..sian aku nengok...kdg2 dia diam mcm meneran...tapi bila aku check..takde...dia kdg2..3 hari sekali baru berak...skrang ni..tak tau nape..susah nak berak...risau aku...sebb kalo dia sakit perut...dia takleh tido..nanti dia nangis je..dah la aku sesorg jg anak...sampai aku pun nangis kalo tgk dia nangis..