CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: jurukera

Merged : Semua Tentang Kelap@

Originally posted by _mangifera_ at 21-5-2009 18:59

wokey

mangifera saya nak jugak tau...lambat pun lambatlah jg n lupa..

mangifera...i nk beli benih kelapa pandan dr u nie.i nk dlm 6 pokok.camne i nk hubungi u.i ade sekitar kl selangor.plz reply me.tq.

mangifera...i nk beli benih kelapa pandan dr u nie.i nk dlm 6 pokok.camne i nk hubungi u.i ade sekitar kl selangor.plz reply me.tq.

n mintak tlg kawan2 yg ade no phone mangifera pas kt i boleh?kwn2 yg dh beli benih kelapa pandan ni.i nk tanam kt sekitar rumah.

Hi semua, ada satu pokok kelapa kecik kat umah, masa tanam dulu pakai anak pokok, saya ingat nak tanam 2-3 pohon lagi, tapi tak nak beli anak pokok dia,

kalo dari pokok yg kat gambar ni, mcm mana  ...
jurukera Post at 24-2-2010 06:44 PM

kalau tak silap,jurukera kena tunggu lah buah tu tua...and then letak kat tempat teduh smpai dia tumbuh tunas..
baru lah tanam buah yg dah bertunas tu...
kelapa mawar atuk evy camtu la dia semai...tak pyah beli benih,just guna ja buah kelapa yg tua yg dah jatuh tu...

2# evy8

I pun adik ipar sedekah 2 biji benih kelapa mawar...dah keluar tunas...cadang nak tanam depan rumah bila siap nanti......

Follow Us
jom tanya pakar pokok kelapa!{:2_77:}

hi thanks for reply, tapi yg peliknya kadang2 bila biji kelapa dah tua kebanyakan biji kelapa tu akan crack/retak sebelum gugur. tu yg pening. tu

ke saya kene cabut yg muda pastu tunggu dia tumbuh tunas ?

Post Last Edit by em2 at 1-3-2010 20:57

5# jurukera
cantik pokok kelapa JK
xboleh la macam tue JK...perlu tunggu kelapa tu tua dahulu barulah dipetik kemudian letak di sudut rumah dan kawasan redup untuk mengelakkan kelapa tua ini menjadi retak dalam kemudianya busuk akibat terkena pancaran terik matahari tidak seperti kelapa kampung yang mempunyai sabut yang tebal yang menjadi pelindung kepada tempurung untuk mengekang air kepada  embrionya untuk bercambah.
kemungkinan kelapa ini retak ketika masih muda disebabkan baka tidak baik atau terlebih siraman ada kemunkinan juga pokok nie baru mula belajar berbuah..pokok kelapa yang JK tanam nie dalam kategori kelapa renek yang mana mengeluarkan hasil pada tahun ketiga selepas disemai...

Rate

1

merged

Pokok kelapa yg dah beberapa tahun tanam tapi cam tu je la...tak pernah mengeluarkan hasil.

Rate

1

salam semua...saya nak tanya skit nih...
pokok kelapa ni seswai tak ditanam di kawasan rumah taman...?
rumah saya rumah berkembar...kalu nak tanam agak2 kat mana yang sesuai...kat luar pagar boleh ke? kalu dalam pagar takot nanti daunnya mengganggu jiran pulak...

Salam semua...saya nak tanya skit nih...
pokok kelapa ni seswai tak ditanam di kawasan rumah taman...?
rumah saya rumah berkembar...kalu nak tanam agak2 kat mana yang sesuai...kat luar pagar boleh ke? kalu dalam pagar takot nanti daunnya mengganggu jiran pulak...
suargh Post at 21-11-2010 19:25

Salam..untuk kawasan rumah taman...seelok2 elok nya jenis kelapa yang tak tinggi lebih dari 10 - 15 kaki...contoh macam kelapa pandan dan kelapa gading...Jangan tanam kelapa patak sudah..tuh boleh mencapai 30 kaki....Kalau semi D...kesesuai untuk menanam kelapa di dalam kawasan pagar adalah mengikut ukuran radius di mana kita nak tanam pokok kelapa itewwwww...paling kurang kena ada dalam 10 kaki radius supaya daun pokok kelapa tidak masuk ke rumah jiran...kalau luar pagar..boleh jerrr..tak der masaalah nya.

salam semua...saya nak tanya skit nih...
pokok kelapa ni seswai tak ditanam di kawasan rumah taman. ...
suargh Post at 21-11-2010 19:25

pernah ada pengalaman ayah tanam pokok kelapa tepi rumah.. (rumah lot yg lamannya x brapa luas).. bila dh besau... buahnya jatuh bergolek ke rumah jiran... kena hempap bunga dia... semenjak itu ayah pi kerat2 pokok kelapa tu..