CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

Kembara mistik ku

Close [Copy link]
tingkiu mizzGina.. aku skrg dlm pemulihan... x sabo klu aku dh ok nnt, nk g kenduri kawen korg ( ...
miey1412 Post at 9-12-2010 20:06

miey..belah aku kat putrajaya je..stil dlm klang valley..jgn xdtg ekk..
takpe..nnt kita meboyot sama2 hoccay!! sepp sket hip hip hooray!

ahah.. aku just men2 edit je... konon2 cam aku g mlawat kubur dia la tu.. hahahahaha
skeezotone Post at 9-12-2010 21:03

hamboii ...bukan kamu ni tdo ke tadi masa mummy call beberapa minit yg lepas??

hamboii ...bukan kamu ni tdo ke tadi masa mummy call beberapa minit yg lepas??
mizzgina Post at 9-12-2010 21:05

awak la wat sy trjaga.. ssh la kalo nk sbg tdo balik...

aku termasuk jantan yg mengandung.. mengandung lemak diperut.. jadik aku leh masuk ler umah nih..miahaaaa

aku termasuk jantan yg mengandung.. mengandung lemak diperut.. jadik aku leh masuk ler umah nih..mia ...
ajis_kg Post at 9-12-2010 22:50

baguz2.. mungkin sedikit keseraman mampu memecahkan lemak2 anda yg selama ni dh lama terkumpul.. hehehe

miey..belah aku kat putrajaya je..stil dlm klang valley..jgn xdtg ekk..
takpe..nnt kita m ...
mizzgina Post at 9-12-2010 21:03

Insya'Allah, klu time tu xde aral, aku dtg anak banak.. heheh.. okeh mizzgina, aku pon plan nk pegnen blk next year.. sepp... nnt leh kite laga2 perot kan kan kan... ehehehehe....

Follow Us

binaan kuburan yg usang... aku bayangkan ada hantu duk bertenggek kat sini... kalo time mlm aku rs mmg lg seram utk tgk suasana usang camni..

Insya'Allah, klu time tu xde aral, aku dtg anak banak.. heheh.. okeh mizzgina, aku pon plan nk p ...
miey1412 Post at 9-12-2010 23:04

haaa... siap nk men laga2 perut lg tu.. jgn wey.. kang brgoncang budak dlm tu kang.. hahahaha. ni sah br lps tgh saka jentayu ni. sempat gak aku lyn sket citer tu td.. kebetulan terbukak tv td... bole tahan gak la citer dia. aku mmg ske citer2 seram yg brlatar kn suasana kg ni..

binaan kuburan yg usang... aku bayangkan ada hantu duk bertenggek kat sini... kalo time mlm aku ...
skeezotone Post at 9-12-2010 23:05

aku kalu kat sini pegi 3,4 org aku berani lagik.. kalu pi sorang.. upah 2K pon.. ku doublekan lagik org yg bayar aku tuh psl x sanggup pegi..

aku kalu kat sini pegi 3,4 org aku berani lagik.. kalu pi sorang.. upah 2K pon.. ku doub ...
ajis_kg Post at 9-12-2010 23:09

aku pon blom try agi stakat mana keberanian aku kalo sorg2 mlawat tmpat camni mlm2.. maybe someday aku kena try gak prasaan takut masa duk sorg2 kat kuburan ni... hehehehe. stakat ni kalo aku gie wat explorasi plg sikit pon mesti gie 4org...

aku pon blom try agi stakat mana keberanian aku kalo sorg2 mlawat tmpat camni mlm2.. maybe somed ...
skeezotone Post at 9-12-2010 23:15

aku teringat 1 citer berlaku kat kg aku dulu.. ade geng2 aku kaki nombor ekor.. pi jirat cine.. cadang nak menurun kat situ.. ade 3 org member aku termasuk tok bomoh.. 4 org laa.. so! sorang member aku nih mmg penakut giler.. tapi pasal pi 4 org.. die berani laa.. nak jadikkan citer.. tok bomoh tuh ikat kat badan masing2 ngan tali.. tali yg ikat lembu tuh.. warna hijau.. tebal jugak.. kate bomoh tuh supaya semua tak lari kalu berlaku ape2..

pi kul 12 malam.. semenya dah terikat termasuk bomoh tuh.. ikat plak jenis simpul mati.. mmg xkan tercabut punyer.. dah sampai kubur tuh.. tok bomoh pon bace ler ape yg patut.. tgh2 dok menurun tuh.. tiba keluar asap putih... makin lame makin byk.. tiba2 terdengar bunyi..... zupppppp.. mcm ade benda putussss.. masing2 panik lerr....

rupenya tok bomoh tuh larik mencicit sampai putus tali pengikat lembu tuh...  dah tau tok bomoh lari.. masing2 pon ape lagikk..
aku tak tahan betul kalu teringat citer nih... moralnya.. w.pon ramai.. kalu dah dasar penakut.. tak kemana jugakk..

Rate

1

aku teringat 1 citer berlaku kat kg aku dulu.. ade geng2 aku kaki nombor ekor.. pi jir ...
ajis_kg Post at 9-12-2010 23:26

kadang2 kita rasa berani semasa belom diganggu apa2 usikan.. kita kalo pegi sesuatu tempat tu, kita bknnya tau apa yg akan kuar dan camne jenis gangguan dia. kdg2 makhlus halus ni beri gangguan yg kita xpernah nk imagine. kalo dh trkena, ms tu mmg yg cakap berani giler pon lari lintang pukang.. cam aku, aku slalu standby. kalo aku masuk umah2 tinggal yg dikatakan berhantu, aku mesti tahu mana akses2 yg aku bole lalu@lari kalo ada gangguan2 berat.. hehehehe

citer psl menurun no ekor ni, tringat plak kt citer sorg member aku yg hati kering ni.. dia prnah ikot org gali kubur amik minyak dagu kat sempadan thailand.. nnti aku citer.. hehehe

kadang2 kita rasa berani semasa belom diganggu apa2 usikan.. kita kalo pegi sesuatu tempat tu, k ...
skeezotone Post at 9-12-2010 23:34

betul2.. aku setuju.. that why kalu aku pi mane2 pon.. event shoping complek pon.. aku mesti jalan keliling punyer.. dah tau semua acces.. baru aku g shoping dlm tuh.. bukan ape.. stanby!!

bagus2.. aku citer bab no. ekor, ilmu pengasih n minyak dagu mmg suker.. he.. he..

betul2.. aku setuju.. that why kalu aku pi mane2 pon.. event shoping complek pon.. aku ...
ajis_kg Post at 9-12-2010 23:39

ok.. btl tu.. igt tak cerita kompleks membeli-belah kemayan yg xsiap kt johor tu slalu sakat org. last skali citer yg ada org singapore masuk dlm tu nmpak cam kompleks tu dh siap. diorg siap shoping agi.. balik umah smua brg2 diorg jadi daun kering kalo aku xsilap. aku pon ada trbaca cerita sorg ustat ni, dia kata syaitan mmg ske duk kt dlm shoping complex.. diorg siap wat shoping complex ni jd tmpat diorg beranak agi.. so, jgn igt shoping complex yg meriah tu xleh kena gangguan.. hahaha. ada satu cerita abg kawan aku, dia keje kat sunway pyramid. mlm2 dia balik keje prnah trserempak ngn pocong kt tngga sunway pyramid tu.. syaitan kan ada dimana2.. hehehe. bab crita minyak dagu tu, aku tgh nk karang crita brgambar ni, kasi thrill sket.. hahaha

cerita minyak dagu..

diorg gali kubur utk dptkan minyak dagu, kena tgk mayat yg lebih kurg camni la tp biasanya mayat pompuan..

ceritanya camni.. (seperti yg diceritakan oleh kenalan aku )
dulu aku prnah kenal sorg mamat ni, dia mmg minat giler nk study psl dunia2 perbomohan. ada suatu hr tu dia diajak sorg pakcik bomoh utk tgk proses org wat minyak dagu kat sempadan thailand. dia yg dah lama dgr crita psl minyak dagu ni mmg trus xpikir byk, trus je stuju nk ikot pakcik tu.

pembuatan minyak dagu ni, bkn selalu dpt dibuat sbb mayat yg bole diambil minyak dagu ni kena ikot spec tertentu. kalo xsilap aku, kes kenalan aku ni, minyak ni diambil dari pompuan yg beranak sulung. sblom melakukan keje mngambil minyak dagu ni, si bomoh akan membuat beberapa ritual di rumah dlm beberapa hari sblom turun menggali kubur mangsa... nama simati akan diseru dalam mentera2 sesat bomoh tu...

Reply 75# skeezotone

betoi dah tu.. ada spec mayat yg dkhususkan.. slalunya ikut fungsi..
tujuan apa minyak tu nak guna.. dan slalunya gak.. utk keampuhan..
syarat pompuan mati beranak sulung jah x cukup ampuh katanya..
nak lg ampuh.. pompuan tu pong ank sulung mak pak dia pong ank sulung..
mati ari selasa kalo x silap.. ni kalo x silap la.. dah lama x amik pot pasai minyak nih..

skeez.. aku cadangkan pasni ko g lepak2 kg aku..
dekat2 umah mak aku ada sbtg pokok tanjung.. tepi rel ketapi..
ngadap tanah bendang.. tp la ni penuh menerung je la..
kalo seb ko baik.. bkn takat bau bunga tanjung jek ko leh dapat..

Reply 75# skeezotone

skeez tu patung kan dlm keranda tu? ok teruskan ngn citer minyak dagu itu sebelum aku melayan dvd jap lagi

setelah selesai ritual2 yg wajib.. kenalan aku ni pon ikot la gi kubur yg bakal digali tu ms tgh2 malam, keje ni mmg kena wat tgh mlm bagi mngelakan kena tangkap ngn polis atau org kg. dia sendiri pon turut menggali.. gile la aku rs dia ni.. hahaha. kenalan aku kata, masa tgh menggali tu pon dah dtg cam2 gangguan n usikan yg kdg2 xsanggup rs nk hadapi. bunyi mayat tu menangis dr dlm kubur pon ada... demi kerana minat dia teruskan gak.

setelah sampai korekan pada tempat mayat tu, skali lagi bomoh baca mentera menyeru nama simati.. setelah selesai mentera, bomoh tu pon suh kenalan aku ni pangku kepala mayat utk diorg salai dagu mayat sampai kuar minyak.. ms tu kenalan aku cakap, dia mmg ketakutan yg amat sgt tp trpaksa ikot ckp bomoh tu. salai punya salai, minyak start kuat sket2.. bomoh tu pon tadah ngn piring.. tgh2 salai, tiba2 mata ngn mulut mayat tu terbuka luas dgn mngejut.. apa agi.. kenalan aku ni mmg terkejut yg amat, dia gie campak kepala mayat tu n terkial panjat lobang kubur utk kuar.. ms tu dtg la jelmaan cam pontianak duk mngilai2 cam mempersendakan ketakutan kenalan aku ni.

dia ms tu mmg nekad nk lari.. dia xtahan takut tgk mata n mulut mayat tu trngaga kejang.. bomoh tu sebok duk tenangkan dia, tp dia mmg dh xsanggup.. last2 bila dah dpt kuar dr lobang kubur tu, dia terus balik.. xlarat nk mnanggung ketakutan katanya...

Reply  skeezotone

betoi dah tu.. ada spec mayat yg dkhususkan.. slalunya ikut fungsi..
tujuan a ...
halimi78 Post at 10-12-2010 00:12

ha.. btl tu.. minyak dagu ni mmg diambil dr mcm2 spec mayat.. aku prnah dgr gak spec2 yg cam ko kata tu.. org yg nk minyak dagu  ni pon kena ikot beberapa ritual sblom dpt memiliki minyak dagu ni dan minyak dagu yg diorg nak ni blom tentu serasi dgn org yg mintak tu.. kalo xserasi, byk lg la ritual yg diorg kena wat.. tapi kalo kita simpan minyak dagu ni, mmg kena tabah la.. konpem tuan punya minyak dtg kacau kita..