CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Minleter

Pernah check handphone hubby anda?

klu wife aku nak check henfon aku...aku x risau langsung...bkn ade pape pun...msj2 pun semua pasal keje...

Reply #834 nighunter71's post

bro..pakai la 2 line...separate number...ish..aku ngajor ko pulak ye..

Reply #834 nighunter71's post

bro..pakai la 2 line...separate number...ish..aku ngajor ko pulak ye..

Reply #843 nazijo's post

talian curang kawan2 aku kata

Originally posted by ABAH35 at 24-7-2008 12:47 PM
talian curang kawan2 aku kata

hehe..tak kantoi dgn bini ok le...

Originally posted by karipapsayur at 24-7-2008 10:57
kenapalah haku rs hangin dgn si nazo nih?

akak ni senasib ngan saye ke cam nak hangin hangin ni. hehe, hidup ini harus jugak diteruskan walaupun kite cam rase hangin je kat orang tu. masalah semua org tak sama, harap2 lah bakal madu sy tu orangnya seperti yg saya imajinasikan...

Follow Us
Originally posted by nazo at 24-7-2008 01:03 PM

akak ni senasib ngan saye ke cam nak hangin hangin ni. hehe, hidup ini harus jugak diteruskan walaupun kite cam rase hangin je kat orang tu. masalah semua org tak sama, harap2 lah bakal madu  ...

dia salah seorg isteri yg dicurangi oleh suami yg hampeh...

Originally posted by karipapsayur at 24-7-2008 10:57 AM
kenapalah haku rs hangin dgn si nazo nih?

may be sebab sikap dia 'ala-ala it is not my fault i jadi the third person/jumpa laki org yg ikhlas nak amek jadi bini, ini semua ketentuan takdir'.

actually aku pun share your sentiment karipap.

n selagi dia tak kena pulak ngan org ketiga selagi tu la dia leh pertahan pendirian dia tu.  n may be dia tak perasan that the guy was also the same guy yg sincere nak amek the woman (current wife) jadi wife dulu, siap courting the inlaws bebaik dedulu. tak pe la, langit tak selalu cerah, you will get what you give.

Originally posted by owenkatz at 24-7-2008 02:35 PM

may be sebab sikap dia 'ala-ala it is not my fault i jadi the third person/jumpa laki org yg ikhlas nak amek jadi bini, ini semua ketentuan takdir'.

actually aku pun share your sentimen ...

hmm..biasa ler
selalunya yg hak orang nampak lagi best kan
rasa teringinnnn sgt nak memunya
bila dah jadik sendiri punya...rasa xnak lepaskan la pulak

Balas #849 Vvenus\ catat

kasik chance  lah , dok dalam cloud 9.. boleh lah pikir macam tu.....

esok esok kot dah umur 30 an ke 40 an ke .. hormon dah tukar.. baru perasan..tak dapat layananan up to the standard lah pulak..   maklum lah masa tu laki tu dah umur berapa.. ada stamina ke macam orang dulu dulu? Kolo yang tak ambik tongkat bagai. makan pun main belasah ajer, hmm..

ops.. ni pelajaran biologi sikit ye.. satu dari consideration yang orang jarang ingat sebab dah dok dalam cloud 9.  
Sekarang memang lah cinta cintun.. realitinya nanti... ada anak atau tak ada anak.. sama ajer.. ada anak nanti hangin sebab somi tak de masa sebab spend masa dengan di sinun.. kena layan anak sorang sorang..Masa tu jiwa sensitif..  

However, life is simple.. if you want to make it simple..
2 + 2 equal to is 4.. ke ada no lain??   

Tugas kita selesai. Nasihat dah kasik. tuan punya jiwa sendiri ingatlah.Perjalanan
hidup ni macam roda.

Tak rugi kalau lepas kan hak orang dan doakan kebahagiaan rumahtangga diorang dan lagi afdal kalau doakan adanya zuriat dari diorang sendiri. Apahal pulak kita nak sibuk jadi heroin dalam hubungan itu.
Insyaallah Allah gantikan yang lebih baik andai ada rasa ihsan pada insan lain. Jangan lah bila tengok orang tu ada yang elok, kita pun nak juga yang itu.. Kan boleh mintak kat Allah yang lain.. Bukan nya kecik Kerajaan Allah ni..

However , kalau terjadi juga episod luka...  To the number one, I really pray that dia dapat kebahagiaan yang hakiki lebih 1 juta kali atas apa yang akan di lalui. Lebih segala-galanya dari yang dilalui hari ini.Semoga tabah dan success dunia akhirat. Whatever her decision. Amin  

On the question cek hp laki.. heheh.. cek jangan tak cek. Senang nak bergadoh dulu dari terima kad jemputan kahwin laki sendiri on the day orang lain berbahagia..

ntahla labu...
susah nak carik bakal @ isteri no 2 yg low profile...

kat tempat aku ni ade 1...
tabik hormat aku...
dier mmg org kaya la...kete pun banyak...
cara dier didik isteri2 dier mmg mengkagumkan...
isteri no 2 asal kristian...sekarang dah bertudung litup...kalah kite hah...
mmg hormat giler kat isteri no 1...
suami dier mmg xde jenis manja2kan isteri...maksud aku, x de lebih sane, lebih sini...semue same...

klu pi mane2, dua2 isteri tu 1 kete...x kisah la sape2 drive...
si suami naik kate lain dgn anak2...
klu berjalan same2, isteri no 2 jalan kat blakang isteri no 1, ala2 sultan brunei le...
tp mmg tegas...

mule2 mase suami tu kate nak kawen lagi, meroyan le jugak no 1...
tp bile tgk suami tu xdela lebih2kan isteri no 2(mcm yg selalu jadik sekarang tambah lagik mentang2 baru, dier nak menang semue), dier pun hormat la kat suami dier...

tp klu diberi pilihan, aku pun x mo...serius...

Apa pasal lah dengki sgt dgn org yang macam kami ni...

Typical answer:
suami tu hak Allah...jadik jgn la tamak utk dimilki sendiri...
sharing is caring katenyer...

tp klu pakwe dolu2 klu ade makwe lain wajib clash...

yela...suami blh ade isteri lebih dari 1...sebab boleh nikah...klu isteri no 1 mintak cerai pun, bukan senang, selagi suami x mo ceraikan...
tp pakwe x blh ade makwe lebih dari 1...
klu dah makwe kate nak clash, clash gitu aje la sebab x yah pi mahkamah segala...
gitu kot prinsip nyerrr...

Saya kadang2 check jugak. Tapi yelah kalau dia nak buat jahat takkan le nak guna h.pone/ simcard yang sama ye tak? so far alhamdulih takde ape2 yang mencurigakan. Harap2 berkekalanlah mcm nie. Apa2 pun tawakal jelah...cuma idakle percaya 100 %. Tapi biasanye naluri kite ni dapat rasa kalau ade bende 2 tak kena nie.

Originally posted by meow at 18-3-2005 12:36 PM

sejibik cam laki aku..suka main games kalu nak tido..aku selalu cek hp dia semenjak aku dpt tahu dia ada affair dgn pompuan lain....luluh terus kepercayann...tp ntah ler dia dah pndai delete  ...

sama a..hubby gurl pon suka main game..nak tdo pon main game gak..nak kate caya sangat pon tak juga..kdag2 cek gak..hubby pon cek gak hp gurl..

Reply #833 nazo's post

satu je soalan ikhlas dari aku...ko tak terasa ke ko ngan husband kawan tu menganiaya wife dia? and wat if tuhan terbalikkan cerita ni pada u pulak satu hari nanti?

Reply #852 nazo's post

tak dengki aiihhhh... generally speaking lah
tapi...
kalau org2 macam kamu berniat nak 'share' somi dgn aku.. tunggulahhh.. ku tak kira professional ke terpelajar ke cerdik pandai ke minah kilang ke .. you'll see my true colors!! :@ :@
tapi.. ko tak kacau somi ku, kan? so.. aku tak dengki ahhh.. syyyoooh syyyoooh.. pi main jauh2 sket..

Originally posted by nazo at 24-7-2008 03:55 PM
Apa pasal lah dengki sgt dgn org yang macam kami ni...

dengki???

adus, pasal kes awak ni, dengki is not even one of the words used la.

Reply #857 cokkodok's post

salam. benda kalau allah kata jadi, akan jadi, kenalah percaya. dan tak perlulah nak ingatkan saya mentang2 lah saya ni kat cloud9 maka org cakap ape pun tak masuk kepalalah, sy mula ckp pasal hukum allahlah, boleh itu dan ini. rezeki pun masing2. kalau forumer lain mmg dapat mnjadi isteri pertama, mmg rezeki dia. berkahwin dgn yg dicintai pun rezeki masing2. dan bila sy dan dia ada conection fizikal dan mental, maka nasihat rakan2 kami adlh berkahwin. misal kata jadi pada saya perkara yg sama, kenalah tempuhi, masalah adalah ujian dan bukan untuk dielakkan, kalau suami/ lelaki itu baik, istimewa, pandai ambil dan jaga hati, tidak mustahil akan ada lagi yang jatuh hati pada dia kelak. pada saya kesemua bergantung kepada seorang lelaki dalam mendidik isteri2, mengawal dan memberi kasih syg. perkataan aninaya tu adalah subjektif. apapun, mungkin dia akan rasa sedikit kecewa. yelah, wanita tu kalau boleh nak lelaki itu sampai mati pun dgn dia,,, walaupun dlm spnjgg hidup semua wanita tahu mmg ada kemgkinan berlaku perkara macam ini....

:pompom: